Marqta

----"What we say is the truth is what everybody accepts. Right? I mean, psychiatry: it's the latest religion. We decide what's right and wrong. We decide who's crazy or not. I'm in trouble here. I'm losing my faith."---- ()

Figu

12 monkeys dělá top filmem naprosto všechno! Na dobu minulýho závěru století skvělej příběh, úžasná myšlenka, geniální lety časem, samozřejmě dva herecky nadupaní frajeři v hlavních rolích a za mě teda i opravdu parádní Buckmasterova hudba! Ta dynamická svěží melodie se mi často přehrává v palici. Jinak Pitt zde dokonale ukazuje, jaký herecký eso se v něm skrývá a že před sebou bude mít ještě velikou kariéru plnou mega trháků, což se prokázalo časem! Né nadarmo mu do klína spadlo zlatý ocenění! No a Bruce? S top hercem, v top formě nenatočíte nikdy špatnej film! 90% ()

bogomira

Nejlepší film pana Gilliama, skoro nevěřím, že ten samej člověk natočil Brothers Grimm. Inu co. Ani nespočítám, kolikrát už jsem tohle megadílo viděl, a stejně nedokážu na sto procent říct, že mám jasno v těch časovejch posloupnostech. Bradley Pitt i kdyby už nikdy od tý doby nic nehrál, má u mě navždy velký plus za toho bezvadnýho magora, co tady vystřihnul. Madeleine Stowe je v nejlepších letech a Willis? Tak takhle by hrál, kdyby ho někdy před dvaceti lety nezaškatulkovali a nezahodili klíč, kterej jen jednou našel Gilliam a někde kolem toho klíče prošel i Tarantino. Absolutní klenot, kterej nemá chybu, to je 12 Monkeys. GERMS! ()

marcek

Abych řekl pravdu, tak nemůžu říct, že by mě film vysloveně zklamal, ale čekal jsem od toho trochu víc. Z počátku filmu jsem si říkal, týjo - parádní film - 6 hvězd je ještě málo, a to zvlášť když se tam objevil Brad Pitt coby "magor Goines". Bohužel zbytek filmu jsem jen sledoval co se děje ()

MrPierc

Dejavú + cestování časem + smyčka = naprosto geniální sci-fi, které dnes ani moc sci-fi není, protože hrozba jaká je ve filmu se může kdykoliv stát. Perfektní stylizace blázna Bradem Pittem patří k jeho nejlepším rolím. Popis budoucnosti je velmi nevábný. ()

Petoss1

Od prvej minúty som to sledoval s takým nasadením že som tomu sám nemohol uveriť. Filozofia času ma baví. Genialita, genialita v pravom slova zmysle. Toto že nieje ničím zaujímavé? Ci b*ha tak čo by ste chceli?! Tak popletený a zároveň strašne zaujímavý film som už dávno nevidel. Spôsob akým to všetko je prezentované, stvorené šťastnou rukou režiséra, no jednoducho paráda. Som úplne rozrušený z filmu, ktorý ma svojou originalitou nutil dôkladne sa nad tým všetkým zamyslieť. Po jeho skončení som dlho rozmýšľal a vlastne ešte stále rozmýšľam. Dovolím si tvrdiť, že 12 Opíc patrí k úzkej špičke scifi žánru a určite je to najlepšie dielo o cestovaní v čase. Nikdy na tento film, ktorý mi ukázal nové obzory vnímania, nezabudnem. 90% ()

Attta

Jestli je tu film, který si zaslouží přední příčky mezi filmy vůbec, je to právě tento. Už první zhlédnutí, si dokáže průměrně smýšlející člověk užít. Já si ho užil z mnoha důvodů a to hlavně pro jeho vynikající scénář a neskutečné herecké výkony. Tohle je pro mě Willisova nejpovedenější role a zahrál ji nejlíp jak mohl. Brad Pitt a jeho postava je prostě neskutečný zážitek. Celkově film působí velmi zrale + kvalitní hudba. ()

bourec

Podivná podivnost, kterou nezachrání ani miláček Bruce. Stejnej osud jako Pátej element. Taky slušně šáhlý. 40%. ()

starbrejkr

12 opic je film, u kterého nejde neustále nepřemýšlet. Fascinující psycho atmosféra a tak zbídačený Bruce Willis, jak ho jinde nevidíte - to jsou hlavní věci, které mi z filmu utkvěly v hlavě po dvou projekcích nejvíc. Obzvláště se mi taky líbí střítzlivý pohled na cestování časem, kdy tu nemáme žádné velké veletoče a neustálé hrátky s logickými paradoxy, které nám zatěžují hlavu s tím, jestli by se to mohlo stát nebo ne. Z tohohle ohledu tu je jen hlavní motiv s neustále se vracejícím snem a bohatě to stačí. Zkrátka úchvatný film, ke kterému následující časověcestivatelské filmy jen bezbožně vzhlíží. ()

cubajz

výborné sci-fi s promyšleným dějem a inteligentní finální pointou, říkající, že ať děláme co děláme, budoucnost stejně nezměníme. Veškerá snaha hrdinů o zvrácení tragédie v minulosti jen utváří znaky pozorované vědci v budoucnosti a je radost vidět, jak do sebe na konci všechno krásně zapadá. Do detailu promyšlený film, bezvadné zpracování i herci - nemám co dodat... ()

Trainspotter

Styl Terryho Gilliama mi moc pochuti není, nevím proč, ale nějak mě jeho filmy netáhnou. Přesto jsem 12 opic sledoval se zaujetím, ačkoliv jsem místy nechápal, o co vlastně jde. Co se týče Bruce Willise a Brada Pitta, určitě tento jejich kariérní počin patří rozhodně k těm nejlepším ,protože zde mohli nejvíc ukázat co v nich vězí (Pitt se překonal ještě v Babelu a Willis byl bezkonkurenční v Die Hard). ()

wohna

Gilliamovu tvorbu mám rád.. 12 opic, Brazil a Strach a hnus v Las Vegas jsou výtečný filmy.. Jinak 12 opic? Willisovi sedí thrillery.. Aspon podle mýho mínění.. Brad Pitt dokáže zahrát cokoli, o čemž jsme se mohli ted přesvědčit.. ()

nithiel

klasické schéma katastrofického filmu naražené na klasický problém sci-fi - cesty časem, výsledek mě nijak neoslnil a v podstatě ani nemohl, na tohle téma už jsem toho četl a viděl a 12 opic nijak nevyčnívá. Ale abych nebyl jen negativní, velmi příjemné byly, kupodivu, dialogy v podání ústředních herců a závěr byl sice dost rozporuplný, nevím, co si z něj odnést, ale tuctový nebyl. ()

DruidKarel

803. hodnocený film: Možná, že jsem tenhle film nepochopil. Možná, že jsem nepochopil role Willise a ani Pitta. Jediné, co mě fakt ale zaujalo, je ten nápad obsadit Pitta a Willise do Sfi-fi snímku. Jeden typickej slaďouš a druhej akční hrdina jako hrom se sešli na parketu a hrají to, co umí a že jim to jde náramně. Nemohu soudit tenhle film napoprvé a tedy je dalším mým úkolem do budoucna (kromě plození dětí, zasazení stromů a stavění baráků) i se kouknout znova na "12 opic". 3* jsou prozatím maximem. Až si ho "postavím" a až "zaseju", tak se kouknu znovu. 3* ()

Wladi.mir

Nepřišel mi ten film nijak vzláštní nebo něčím originální. Prostě sci-fi jak má být. Nejvíce se mi tu líbil Brad Pitt, ten se tu tedy ukázal v hezkém světle. Bruce Willis? No jako obvykle hraje jako když nehraje. Stejně ho vidím jenom v akčních filmech takže ani nemohu posoudit jeho herecký um. Jinak sci-fi snímek jak má být. Pro fanoušky jasná věc. Doporučuji. ()

Amroth666

4.7. 2010 - Styl Terryho Gilliama asi nikdo nikdy nepochopí. Nechápu ho ani já, ale paradox na tom je ten, že mi to nikdy nevadilo. Vždy příběh nechápu, ale zároveň mě dokáže uspokojit, dokážu ho milovat a navíc se u toho bavím a těším se z každé zapeklité situace. Stejně jako doktoři z blázince, i já jsem žádal vysvětlení, kdo vlastně je James Cole. Třeba akce, kdy vše měl vysvětlit jeden telefonát, který ovšem naopak vše ještě zamotal. Přesně takový je film 12 opic. Imaginárium Dr. Parnasse od T.Gilliama jsem viděl před 12 opic a jde vidět, že T.Gilliam si svůj osobitý styl udržel doteď. Vždy obdivuju, když si někdo zachová svou tvář a zůstane sám sebou. Triky- na nejvyšším bodu kvality. No klobouk dolů před triky, které na tu dobu jsou naprosto přesně ovládány a využity. Vzpomínka na film? Odnáším si z něj nevypočitatelný děj, mnoho zvratů, opakové a stále nezapomínající důležité záběry, výkony borců Bruce Willise a především Brada Pitta, který zahrál zprvu blázna, pak obyčejného pěšáka a nulu a nakonec výborného stratéga, vraha a parchanta. 5 miliard lidí ve vzduchu nebo jen sci-fi bláboly a nic z toho? Odpovědět mohu jen takhle : "Lidstvo je jen další ohrožený druh"! ____ http://www.youtube.com/watch?v=EOA3aYRSy_k&feature=related ____ ()

Stav Bruce Willise se zhoršil

Stav Bruce Willise se zhoršil