Ravi

12 opic je především vynikající herecké duo Willise a Pitta. Na Pitta v téhle roli nikdy nezapomenu. Krom toho má film skvělou atmosféru, překvapivé odhalení a s hlavním hrdinou se naprosto ztotožníte. 100% = 5/5 ()

Taio

Čakal som, že film sa bude viac sústrediť na vyhladený povrch a Bruce bude ako na začiatku zbierať vzorky a bude začínať osídlovanie. Tešil som sa nato dá sa povedať ale ozajstný príbeh filmu ma dostal ešte viac. Veľmi dobré výkony a nechýbalo napätie a emócie. Jedno z tých fakt dobrých SCI-FI ()

V.Silver

Na jednu stranu mě příliš nepřesvědčila Gilliamova "umělecká vize", nebo jak bych to měl napsat, na druhou stranu tady máme skvělého Willise, Stoweovou, ale hlavně brilantního šaška Brada Pitta, který to rozjel opravdu ve velkém a předvedl rozhodně jedno z nejlepších ztvárnění své kariéry.Scénář byl skvělý, 2 hodinky tak akorát, ani na chvilku mě to nenudilo, ale něco mi na tom prostě vadilo. Něco, co mi nedovolí dát hvězd 5. Ale i 4 jsou docela dobrý, ne? :) 80%. ()

vyfuk

Tento film mi téměř nic neřekl. Když už jsem si myslel že film chápu... zase jsem upadl do neznáma. Film byl průměrný, ale výkon Brada Pitta, ten byl vskutku Oscarový. ()

šerminator

Velmi zajimavy filmek s originalnim nametem (?). Vizualnost Terryho Giliama mi moc nesedi, ale do apokalyptickeho scifi se to celkem hodilo. Scenar dava nakouknout pod poklicku rozuzleni, ale ne moc aby byl konec je prekvapivy! Bruce je fajn, ale nejlepsi je Brad Pitt. Vykon kery mel mit Oscara, pro me s klidnou dusi srovnatelnou s Legerovym Jokerem. ()

Mr.KarlAdler

Bože, jak já miluju tenhle výtvor. Vnímat tu totální roztříštěnost, kdy si ani na chvíli neoddechnu od myšlenky: jsem vážně blázen. Kousek po kousíčku poodhalovat pravdu, a tím čím dál víc utahovat dějovou smyčku, až nakonec pro jistotu spolknu vlastní mozek, aby mě nebolely zuby. Gilliamovo igelitové šapitó mi opakovaně padá na hlavu za zvuků šílené harmoniky. A co dál? Čirá pomatenost, výtečný hlavní trojlístek - dívám se na to poněkolikáté a pořád stejně 'čumim'. A i když oči malýho kluka chápou víc, než by se všem dlouhovlasejm oranžoheadům líbilo, letím se nadejchat trochu čerstvýho vzduchu, dokud je čas... 12 opic není klasické sci-fi, čímž je vlastně ještě lepší. ()

Autogram

Málokedy sa mi pri hodnotení stáva, že neviem, čo s hviezdičkami. Asi tento film nestačí vidieť len raz alebo dvakrát. Dostať sa do hlavy blázna sa nepodarí každému a tak to divák nemá vôbec jednoduché. Môže dať kľudne plný počet alebo oprávnene aj nie. (6.11.2016) –––– Naozaj sa film dá sledovať opakovane s ešte lepším zážitkom a tak zvyšujem na plný počet. Pre tých, čo majú radi stručné a jasné vysvetlenia, je tu zaujímavosť od cariady, ale pozor, je to aj spoiler. Tentokrát ma vo filme prekvapilo, ako len blázni môžu v telke vyžadovať sledovanie filmu, ktorý už bežal. Sledovanie filmu treba vždy nahlásiť vopred. Podľa toho sú dnes všetci diváci archívu úplnými bláznami. Niečo na tom bude, že väčšina určuje, čo je normálne a čo nie, a tí ostatní sú označení za bláznov. (30.8.2017) –––– Kdyby všichni tyhle cvoci mohli telefonovat, tak by se šílenství mohlo šířit po telefonní lince přímo do uší těch příčetnejch tam venku. Všichni by z toho zmagořili. –––– Ten film je stejný. Ale pokaždý je jinej, protože my se měníme. ()

zigíš

..nezaměnitelný formální styl terryho gilliama, atmosféra, naléhavost, osudovost (a všechna ta časoprostorová hejblátka, serepetičky a udělátka) dělá, i po bezmála pětadvaceti letech, z těchto ´vopičáren´ klasiku (!) jen ten přehrávající Pitt je, jaksi navíc ()

Narcis

Ano, Ano. Jeden z těch 3 filmů (možná i více) kde Bruce Willis zachraňuje svět (u mě asi na stejné úrovni s Armageddonem a hned potom 5.element). Bruce hraje skvěle i Bratt a Madeleine. Další klad filmu je hudba, která se člověku dostane pod kůži ať chce nebo nechce. ()

Nepi

Bruce Willis v kultovní sci-fi o cestování časem a snahou najít informace a zabránit hrůznému viru,aby vyhubil skoro celé lidstvo...Film,který je celkem složité pochopit, a který je třeba sledovat pozorně a se zaujetím...První půlka filmu mi přišla spíše průměrná,ale můj dojem vylepšil samotný konec,kde vám všechno začne zapadat do sebe jako skládačka... ()

deckardx

Po nekolikerem shlednuti poznate, jak je tento film genialni.. Jeden z nejlepsich sci-fi filmu, ktere spatrilo svetlo sveta a s vynikajicimi hereckymi vykony vsech zucastnenych v cele s Brucem Willisem a skvele silenym Bradem Pittem.. Z kliseoidniho nametu udelal Gilliam neco tak neuveritelne kultovniho s zaverem, na ktery asi kazdy tezko zapomene... Po dvanacti letech od premiery dle meho neprekonany sci-fi film... ()

Pecival

Vynikající, ponuré sci-fi s geniální hubou operující na hraně časových paradoxů. Kromě Brada Pitta zaujme parádní atmosféra a příběh. ()

manonfire

Mateřská Madlenka, Pitt, kterého nemusím, nicméně díky tomuto filmu nepochybuji o jeho talentu a hlavně Bruce. Bruce smutný jako vždy, ale nyní bezvýchodný až tak, že mu tentokrát koutky neujiždí k jeho klasicky tichému úšklebku nadhledu. Když se nadechl s dětsky dojatýma očima konečně čerstvého vzduchu, bylo rozhodnuto, že tenhle film bude jeden z mých nejoblíbenějších. 90% ()

jatamansi

Nebudu tak bezvýhradně souhlasit se všemi, neb Willise nesnáším, takže nejsem nezaujatá. Co mně dokonale kazilo požitek, byl dabing. Bubník se jako zkrachovalý dětský herec živí dabingem a to, co předvedl jako Pittův hlas bylo otřesné. Fakt není nad filmy s titulky. Jo, a ještě byla hrozná ta Pittova blonďatá paruka.Oscaři v 95 byli vůbec divní, já byla pro Mrtvý muž přichází, Statečné srdce mne tak nebralo, a mužský bych dala Peannovi a ne Cageovi. ()

Richard_Ba

Skvelý sofistikovaný sci-fi príbeh, ktorý sa nesnaži ohúriť diváka špeciálnymi efektmi, ale dychzarážajúcou zápletkou. Príbeh sa zauzluje každú sekundu, a vo chvíly keď ste presvedčený, že už poznáte koniec Ujo Gilliam vás presvedčí o opaku. Veľmi sa mi páčili zvukové efekty aj hudba. Brad Pitt mi dokázal, že vie hrať a Bruce tiež nesklamal. Bruce nakoniec dospieva k záveru, že často nie samotné veci sa menia, ale človek a následne aj jeho pohľad ne realitu. ()

Stav Bruce Willise se zhoršil

Stav Bruce Willise se zhoršil