elanius

(50/2014) / Post-apo lahôdka okorenená cestovaním v čase a Gilliamovým rukopisom. Perfektne namiešaný mix. (9/10) ()

hanagi

Mám ráda sci-fi, mám ráda cestování v čase a obzvláště mě baví temné filmy. Mimochodem, lidstvo už si o pořádný průser koleduje hodně dlouho. Tady jsem všechno dostala v jednom balíčku, navíc se skvělými výkony herců, které mám ráda a kteří i tak dokázali parádně překvapit. A závěr mě vždycky hrozně dojme! ()

Kmotr76

Výborné inteligentní sci-fi, které dokonale pracuje s cestování časem tak, že: 1) vše dává dokonalý smysl a 2: divák se v ději neztrácí. Oba body jsou v rámci filmů o cestování v čase výjimkou. Willis působí tím správným "zoufalým tvrďáckým dojmem" a Pitt je zase výtečným magorem (který ale na můj vkus až příliš směšný, což trochu sráží můj dojem z filmu). Dokonalou hudbu a ještě dokonalejší závěr snad ani nemusím zmiňovat. ()

noriaki

Tak to vezmeme popořádku. Nejlepší Terry Gilliam - a že je z čeho vybírat, nejlepší Brad Pitt - a tady je konkurence ještě tvrdší, a dost možná i nejlepší Bruce Willis, minimálně mimo Smrtonosné pasti a Pulp Fiction. Twelve Monkeys je filmem který stojí na pointě, ale kupodivu při dalším puštění svou sílu neztrácí. Naopak mu přibývá na mrazivosti a depresivnosti. Až při druhém sledování jsem ocenil rafinovaný scénář a perfektně vybudovanou atmosféru paranoie, mocně taženou Gilliamovým osobitým rukopisem. Rozhodnutí zobrazit rozjásaná pozdní devadesátá léta plná optimismu jako téměř post apokalyptickou dobu, ovšem bez jakékoliv známky úpadku společnosti, mu umožnilo propojit svět přítomnosti i budoucnosti do podivného mišmaše, ve kterém se napoprvé utopí téměř každý. Tomu pomáhá i fakt, že lidstvo po kataklyzmatu přijalo k racionalitě velice vlažný vztah a i ti příčetní a chladně uvažující jsou zralí na psychiatra. Koneckonců, není se co divit. ()

geklon

Terry ve své nejslovutnější éře, se svým nejslovutnějším dílem. Bruce ve své nejsilnější éře, se svou nejsmysluplnější polohou. Pitt ve svém počátku, ve své přípravce na Tylera Durdena, víc než přesvědčivě. Klasika, včetně dost cool atmošky plný heligonů a Gilliamovské poetiky. Rozhodně vyrovnané, jestli se to o schyzofrení scifi halušce dá tvrdit. Rozhodně coolt. ()

Dreaker.24

Mám rád filmy o cestování časem a tohle téma mě extra chytlo, hlavními tahači jsou Bruce Willis a Brad Pitt což funguje, není to tak úplně lehké pochopit na 1. Zhlédnutí, ale o to větší tendenci jsem měl to vidět znovu. ()

dANo

Terry Gilliam sa v tomto sci-fi vynikajúco pohral so scenárom a vizuálnosťou... podporené kvalitnými hereckými výkonmi hlavných mužských postáv je toto dielo asi to najzaujímavejšie, čo priniesol niekto z členov komediálneho zoskupenia Monty Python po svojom zániku. ()

JohnSmith

Po opakovaném sledování jsem musel změnit názor. Pitt s Willisem jsou skvěle divní.Jediné co mi přišlo až moc úchylný, tak byla budoucnost.Jinak vynikající ()

Mihail123

Môj mozog dlhšie spracovával super zápletku a ešte lepši záver. Jedno z najlepších sci-fi. Čo ma dokázalo prekvapiť bol perfektný výkon Brada Pitta, ktorý si zaslúžil oscara. Majstrovské dielo. ()

Tomesh

Tenhle film je stejně záhadnej, prošpikovanej, geniální, rajcovní a krásnej jako moje přítelkyně Kikina (Kisha)! ()

McM

Co k tomu napsat? Willis je borec. Pitt čaruje. A ta beznaděj mrazící v zadech při závěrečných 15 minutách, kdy už víte jak to skonči. Té se nic nevyrovná. ()

Mishqo

Tak som si to opäť pozrel a stále sa mi to páči. Sci-fi jak má byť. Plus otázky morálnych hodnôt, etických zásad. Aký je osud ľudstva? Skvelý scenár a herecké výkony. Mladý Brad Pitt je znamenitý. 85-90% ()

KimmyJ

Willise ani Pitta zrovna nemusím, ale tady mi ve svých rolích vůbec nevadili. Určitě hlavně díky Terry Gilliamovi, který jak jsem se dočetl v zajímavostech pracoval s oběma velmi zajímavě. Přesto se podlě mě z tohoto filmu dalo vytřískat o trochu víc- hlavně atmosféra mohla být víc hustá. Filmu dodala šmrnc zajímavá hudba. I když asi ne první 100, tak jeden z nej sci-fi filmů. ()

Trustme

Poprvé jsem film viděl v kině a to bylo v roce 1996 což mělo za účinek to, že "co kdyby se to stalo". Dodnes jistá kultovnost tohoto snímku zůstala, protože Gilliam nestvořil běžný film, záměrně stvořil přemýšlivou hříčku na diváka s cílem shlédnutí vícekrát pro odhalení odpovědí, které napoprvé všechny nevysledujete. Vzpomínám si, že po Brně se pak objevovaly stejné nápisy na zdech a logo 12 opic jako ve filmu... ()

Brain-D

Vůbec nevím jak s tímto maisterštikem naložit, ale svůj účel to rozhodně splnilo...mělo to plno velmi vychytaných scén, děj a emoce parádní... ()

Stav Bruce Willise se zhoršil

Stav Bruce Willise se zhoršil