Ženy, které nenávidí muže (TV film)

Krimi

Česko, 2012, 75 min

ČT1 - Prostě TV film. Víc k tomu nemám. 67% (with J.)(16.11.2015)

Během sledování jsem přemýšlela nad tím, jaké hodnocení asi bude tento film mít. Uvažovala jsem nad, tradičně velmi kritickým hodnocením čehokoliv českého, co mě zaujme, ale tak málo procent mě opravdu zarazilo. Pro mě se jednalo o jednu z nejlepších kriminálek posledních let a opravdu nechápu, za co si film tak nízké hodnocení vysloužil. Já byla napjatá od začátku do konce. Parádní obsazení, konečně v jedné z hlavních rolí Martin Stránský, pak Jiří Langmajer a velmi dobrá Hana Vagnerová. Líbilo se mi celkové zpracování, papírem nešustící scénář a silné dialogy. Atmosféra byla velmi podobná syrovým severským snímkům. Potěšila mě také scéna, kdy Jiří Langmajer citoval Woodyho Allena. Ženy, které nenávidí muže se svým názvem patrně inspirovaly v názvu díla Stiega Larssona a naturalistickým zobrazením vražd zase v kultovním filmu Sedm. Mně se film velmi líbil a opravdu nechápu takovou smršť zdejší kritiky. Když vezmu, co za mizerné filmy se u nás točí, všechny ty trapné komedie, nekonečné seriály a spousta podobných, tak oproti tomu mi tento film přijde jako mistrovské dílo. "Když pomůžete Vy mně, můžu ještě pomoct já jí."(11.2.2013)

• milka

Tak ani ten Robert Sedláček český televizní film nezachrání. Čistá žánrovka mu totiž vůbec nevyšla a tak nudnou a bezradnou kriminálku už jsem dlouho neviděl. Mám pocit, jakoby ten projekt dostal Sedláček za trest a vůbec se mu nechtěl točit.(7.2.2013)

• Morien

Nemilosrdná detektivka. Ha ha. Ha ha ha ha ha ha. Ha. Spíš velmi důkladná sbírka klišé a rozpačitá přehlídka neumětelství včetně nesmyslného záběrování, reklamního designu a dialogové výměny "co si dáte?" - "jako obvykle".(15.11.2015)

• kajas

Sedláčka považuji za režisérský talent, ale tento jeho výtvor mě docela zklamal. Langmajerovo otcovské chování působí nereálně (tahání malé dcerky po místech činu atd.), příliš jsem nepochopila ani myšlenkové pochody hlavní záporačky. Nic moc..(3.3.2014)

• - Spoiler: Když večer po vraždě svojí přítelkyně sedí postava Jiřího Langmajera v obývacím pokoji, manželka sleduje pořad Všechnopárty (od r. 2005) s Danielem Hůlkou, který byl vysílán 22. 1. 2012. (hermiona)

• - Film byl natáčen především v Ostravě a okolí, např. v Čeladné. (rakovnik)

• - Po snímke Sráči (2011) je film už druhou spoluprácou scenáristu Zdenka Zapletala a režiséra Roberta Sedláčka. (ludovit14)