poster

Ženy, které nenávidí muže (TV film)

Krimi

Česko, 2012, 75 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Aluska88
  ****

  Během sledování jsem přemýšlela nad tím, jaké hodnocení asi bude tento film mít. Uvažovala jsem nad, tradičně velmi kritickým hodnocením čehokoliv českého, co mě zaujme, ale tak málo procent mě opravdu zarazilo. Pro mě se jednalo o jednu z nejlepších kriminálek posledních let a opravdu nechápu, za co si film tak nízké hodnocení vysloužil. Já byla napjatá od začátku do konce. Parádní obsazení, konečně v jedné z hlavních rolí Martin Stránský, pak Jiří Langmajer a velmi dobrá Hana Vagnerová. Líbilo se mi celkové zpracování, papírem nešustící scénář a silné dialogy. Atmosféra byla velmi podobná syrovým severským snímkům. Potěšila mě také scéna, kdy Jiří Langmajer citoval Woodyho Allena. Ženy, které nenávidí muže se svým názvem patrně inspirovaly v názvu díla Stiega Larssona a naturalistickým zobrazením vražd zase v kultovním filmu Sedm. Mně se film velmi líbil a opravdu nechápu takovou smršť zdejší kritiky. Když vezmu, co za mizerné filmy se u nás točí, všechny ty trapné komedie, nekonečné seriály a spousta podobných, tak oproti tomu mi tento film přijde jako mistrovské dílo. "Když pomůžete Vy mně, můžu ještě pomoct já jí."(11.2.2013)

 • plechulka
  **

  Po půlhodině jsem se začala v křesle u TV vrtět a nevěděla proč - že by proto, že mluví všichni nějak stejně jednotvárně, že napřed dlouze hledí a pak řeknou holou větu, že se všechno hrozně vleče....? A než jsem na to přišla, usnula jsem - ani nevím, jestli to byla škoda - mám pocit, že o to, kdo je vrah(yně) šlo až kdovíkolikáté řadě...(4.2.2013)

 • Jara.Cimrman.jr
  *

  Mám takový divný dojem, že kdyby se vraždy vyšetřovaly podobným způsobem, tak bych se patrně začal živit jako nájemný vrah. Jednak je to slušně placené a hlavně bych měl jistotu, že mě sehraná dvojice vyšetřovatelů Pitomý a Opilý neodhalí, ani když s nimi budu hrát každý pátek mariáš. Je to zkrátka celé takové pitomé, vražedkyně je snadno odhalitelná již z prvního záběru a já od té chvíle doufal, že mě tvůrci jen tahají za fusekli a pak se vytasí s překvapivou pointou. Nevytasili a tím svůj pokus o světový thriller naprosto pohřbili. Tedy pokud to celé bylo míněno vážně.(3.2.2015)

 • anais
  **

  Toto je poprvé (a viděl jsem i předchozí spolupráci režiséra se scénáristou Sráči), kdy u Roberta Sedláčka opravdu nevím. Problém je hlavně v přímočarosti a nepřekvapivosti scénáře (byť i režisér se na to mohl víc soustředit a vyladit výsledek). Bral jsem to spíš jako parodii, jen mě na konci došlo, že všechny sedláčkovské zcizující momenty vedou k naprosto primitivní a dlouho předvídatelné pointě...a tím se to celé shodilo.(2.12.2013)

 • InJo
  **

  Velenudná, ukrutně utahaná a nepochopitelně sebežroutská detektivka, kde vraha uhodnete hned, jak se poprvé objeví v záběru. Zajímavé mi na tom přišlo asi jen to, že i taková neherečka, jakou je Agáta Hanychová, tu ve své miniroli podává přirozenější a výrazně uvolněnější výkon (čímž netvrdím, že hraje dobře!) než zkušený profesionál Langmajer, jenž se celou dobu tváří tak zachmuřeně, až je to skoro k smíchu... 30 %(3.2.2013)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace