Ženy, které nenávidí muže (TV film)

Krimi

Česko, 2012, 75 min

ČT1 - Prostě TV film. Víc k tomu nemám. 67% (with J.)(16.11.2015)

• anais

Toto je poprvé (a viděl jsem i předchozí spolupráci režiséra se scénáristou Sráči), kdy u Roberta Sedláčka opravdu nevím. Problém je hlavně v přímočarosti a nepřekvapivosti scénáře (byť i režisér se na to mohl víc soustředit a vyladit výsledek). Bral jsem to spíš jako parodii, jen mě na konci došlo, že všechny sedláčkovské zcizující momenty vedou k naprosto primitivní a dlouho předvídatelné pointě...a tím se to celé shodilo.(2.12.2013)

Zatímco Sráči se na půdorysu akčního krimithrilleru ve třineckých kulisách zaměřovali na analýzu společenského marasmu, další Sedláčkův (a Zapletalův) televizní film je pokus o noir, v němž nejde ani tak o ženy, které nenávidí muže, ale spíš o muže, kteří řeší problémy tohoto světa, ale jejich vlastní světy se pomalu hroutí. Ani zde nechybí několik typických sedláčkovských momentů ("Nechcete udělat fotku?"). Jestli je někdo vážně přesvědčen, že herci v tomto filmu neumějí hrát, jsou špatně vedeni, nebo se jedná o parodii, pak neví, o čem mluví.(4.2.2013)

• Radek99

Taková pěkná televizní selanka, tenhle ohlas detektivek severských. Jak jinak to ale mohlo dopadnout? Formát televizního filmu se subžánrem temné detektivky o sériovém vrahovi prostě není kompatibilní. A když Robert Sedláček obsadí do svého ,,noir snímku" takovou Agátu Hanychovou, která neumí zahrát dokonce ani samu sebe, výsledek je ještě horší, než se dle názvu dalo čekat...přece jen natáčet českou televizní verzi potemnělé skandinávské kriminálky je sisyfovské úsilí a věc předem prohraná...(3.2.2013)

• WinnJets

Co mi na téhle kriminálce opravdu vadilo bylo to, že když už se děj odehrává přímo v Ostravě a jejím okolí, viz. - cigánské getho přednádraží, havířovský zimní stadion, Golfové hřiště Čeladná, Beskydy atd. tak ani jeden z herců nehovoří místním dialektem, ba co víc, tak Stránskému či Babčákové to kolikrát vyloženě ujede a fláknou tam typicky pražký přízvuk. No a co se týče samotného příběhu, tak by se i zkousnout dal, ale bohužel to bylo natočeno tak pitomě, že to bylo od samého počátku čitelné až běda a to je u krimi vždy docela problém.(3.2.2013)

• - Po snímke Sráči (2011) je film už druhou spoluprácou scenáristu Zdenka Zapletala a režiséra Roberta Sedláčka. (ludovit14)

• - Film byl natáčen především v Ostravě a okolí, např. v Čeladné. (rakovnik)

• - Spoiler: Když večer po vraždě svojí přítelkyně sedí postava Jiřího Langmajera v obývacím pokoji, manželka sleduje pořad Všechnopárty (od r. 2005) s Danielem Hůlkou, který byl vysílán 22. 1. 2012. (hermiona)