Oculus

Pred desiatimi rokmi zasiahla rodinu Russellovcov obrovská tragédia, ktorá navždy zmenila život dospievajúcich súrodencov Tima a Kaylie. Chlapca odsúdili za brutálnu vraždu svojich rodičov do nápravného ústavu. Teraz, keď ho už ako dvadsaťročného prepustili na slobodu, snaží sa na minulosť zabudnúť a začať normálny život. Kaylie je však stále prenasledovaná tou osudnou nocou, keďže je presvedčená, že smrť ich rodičov zapríčinilo niečo nadprirodzené. Verí, že zlovoľné sily sa k nim dostali cez starožitné zrkadlo v ich rodnom dome. Aby Kaylie dokázala Timovu nevinu, vypátra staré zrkadlo a nájde informácie o záhadných úmrtiach, ktoré sa stali jeho predchádzajúcim majiteľom. Po získaní rôznych nových poznatkov v snahe vyriešiť vraždu rodičov však súrodenci zájdu príliš ďaleko a neuvedomia si, že znova rozpútali nočnú moru svojho detstva. (Steny94)

raru

Nie som moc na horory,ale toto bola pecka.Rozporuplné hodnotenia od 1*až po5*mi napovedali,že buď budem film milovať,alebo nenávidieť.Po zhliadnutí som sa zaradil do prvej skupiny,pretože aby mi počas filmu prebehli po tele zimomriavky,to sa mi nestalo ani nepamätám.Jasné,že pár nedokonalostí tam bolo,ale to nič nemení na výslednom zážitku.V hodnotení filmu je najdôležitejší dojem,ktorý vo mne zanechá a o tomto som uvažoval ešte hodinu po pozretí. ()

kojot.name

Poctivý a pro mě rozhodně ne nudný, a navíc dobře provedený horor o tom, že není dobrý nápad snažit se přechytračit magické artefakty. ()

UrsusDom

Opět mě nezklamala tradiční metoda - přečíst si negativní komentáře a po té shlédnout film. Byl jsem příjemně odměněn hororem o ultimátním zlu, snad entitě z jiného světa, jež si našla cestičku do lidské duše skrze rám zrcadla. ()

terordemon

Mike Flanagan nesklamal a opäť ponúka nový a netradičný pohľad na klasický hororový príbeh. Tentokrát ide o duchov v zrkadle. Poctivo dávkované napätie a parádna mrazivá hudba. Sympatické postavy a logicky vyústení scenár zo šokujúcim koncom. Od tohto chlapíka čakám veľké veci. Môj pohľad do zrkadla už nikdy nebude taký ľahký ako predtým. 70%. ()

dzetko83

A kvuli tomuto dilku jsem zase spal jen cca pet hodin? Tak sem se tesil na neco originalniho a desivyho,cekal sem ze se budu bat dojit na zachod (zvladl sem to se zyvanim trikrat a ani se mi pauzu davat nechtelo) Schizofrenní změť obrazů ktera sice smysl davala....ale bylo to k nicemu.a konec ktery jsem ocekaval od prvnich patnacti minut se opravdu stal....halelujah. ()

Mukade

skrátka a dobre, skvelé. Špatné hnusné zlovestné zrkadlisko :)) Ináč zábavnými momentmi bolo keď sa tam braček hral na skeptika. Vždy je to veľká sranda, keď to robí niekto kto má IQ 20. Bol viac brainwashed ako winter soldier a to už je čo povedať LOL ()

MartinSTFC

Tak zaprvé, téma vražedná zrcadla už tu jednou bylo a bohužel pro tento film v daleko snesitelnější podobě. Nějak mi to celé přišlo, že tvůrci filmu chtěli být za každou cenu originální, ale nakonec se to nějak obrátilo proti nim. Celé to bylo nějaké narychlo uplácané a moc se mi to tedy nelíbilo. Postavy přehrávaly kde se dalo, absolutně bez jakýchkoliv osobních sympatií, které si divák dle mého prostě nemá šanci ani vytvořit. Příběh nás hned na začátku vtrhne doprostřed čehosi a diváku poraď si. Za mě slabší dvě hvězdy. ()

kiler1983

nemám rád horor ale toto som pozeral s manželkou a 75% filmu mi stáli chlpi na celom tele... :D dlho som nevidel dobrý horor a toto bolo fakt dobré. :) ()

AmunRa

Zápletka s prokletým předmětem rozhodně není žádná novinka, ale na rozdíl od ostatních není Oculus založený na lekačkách nebo krvavých scénách. Zpočátku to vypadá na spor sourozenců o interpretaci tragické smrti rodičů a z tohoto tématu mohli tvůrci vytěžit mnohem víc při srážce mystického vysvětlení s hledáním racionálních důvodů. Skeptická část dvojice však brzy podlehne atmosféře a v současné lince příběhu sledujeme boj sourozenců s prokletým zrcadlem tím, že zůstanou naživu a příčetní a v lince sledující minulost se postupně dozvídáme příběh jejich pohnutého dětství. Spíš než za duchařinu bychom mohli film označit za psychologický horor, který se zaměřuje na vliv zrcadla na myšlení a vnímání obětí. Škoda nevýrazného Brentona Thwaitese, kterého po herecké stránce převálcuje nejen skvělá Karen Gillan, ale i Katee Sackhoff a Rory Cochrane, kteří jsou výborní ve vedlejších rolích rodičů. ()

Richie4422

Áno, áno, áno, áno! Konečne po dlhšej dobe horor, ktorý ma dokázal zaujať a naozaj vystrašiť. Mrazivé scény, hra s (ne)realitou, stále prítomné napätie a strach dýchajúci z každej jednej steny. Scény z minulosti skvelo obohacujúce dej a pirtom sú rovnako desivé ako odohrávajúca sa prítomnosť. Záver som si snáď lepší ani nedokázal predstaviť. Filmu škodí prvá dvadsať minútovka plná hororového kliše, ale inak skvelé. Veľmi milé prekvapenie. ()

Georginek

Už dlouho jsem neviděl snímek, kterej by mě nakonec tak moc nasral. Dokonce zvažuju 2 *, ale protože je 60% filmu parádní a konec na 1*, tak dám v3ehov3udz 3*. Rozjíždí se to parádně a opravdu to bylo strašidelné. Posledních 15-20 minut to totálně zabije, prolínání s minulostí je příšerný, otravný a naprosto psychicky ubíjející. Posledních 15 minut jsem si říkal, že se buď Flanagan těžce sjel, nachcal, nebo mu ruplo v bedně - protože takhle zničit parádní horor, to je skutečně kumšt!!!!! ()

injoy

Zklamán, čekal jsem víc. Začátek je hodně slibný, ale to neustálé přeskakování časových linií mě přestalo v půlce bavit.... Přitom nápad je to dobrej. ()

prostoreka

Ďalšie ráno po dopozeraní filmu som mala nutkanie zažalovať jeho tvorcov, nakoľko mi tie odporné, asimŕtve, alebo démonické, alebo akámária bytosti s divnými očami celú božiu noc stáli pri posteli a zízali na mňa. Dlho som nemala takéto stavy kvôli hororu. Nebyť niekoľko minút nudnejší, resp. nezaujímavejších pasáží, buchla by som aj 5 hviezd, no aj tak... dobré to bolo. Dokonca sa mi pozdávalo aj prelínanie minulosti a prítomnosti, čo vo valnej väčšine prípadov nemám rada, ale tu to vôbec nevadilo, práve naopak. Alebo som bola už tak roztrasená, že mi to bolo jedno, ktovie. ()

Aleais

Viac než hororom by som to nazvala psychotrilerom, pretože na psychiku je to pomerne ťažký zaberák. Ak máte možnosť si pozrieť film doma a nie v kine, tak odporúčam na etapy, pretože častokrát je človek z toho deja zmätený. Najmä v druhej polovici filmu, keď sa začne súčasnosť (realita) prelínať s minulosťou. Mňa osobne to dosť mätie a rozbíja to dej. Jednu hviezdičku dávam určite za Karen Gillan, ktorá je skvelá herečka. Druhú hviezdičku za to, že vedia vytvoriť tou dusivou atmosférou dosť silné napätie. Zrkadlo, ktoré zabíja je určite zaujímavý námet, ale vzhľadom na to, že to má byť horor, mali to poňať inak. Alebo zmeniť žáner. Každopádne na také esá ako The Conjuring alebo Insidious to vôbec nesiaha, lebo to sú naozaj horory. A ako také mínus, ich otec je absolútne nesympatický, čo podtrhuje dojem, že je naozaj sviniar a brutálny vrah a nie Kaylieinu verziu, že za tým stojí zrkadlo, ktoré ho zmenilo na monštrum. ()

NeverEver

Velmi prumerny, pomaly horor. Vetsinu filmu se vlastne nic nedeje a kdyz se zacne dit, vite skoro presne co se stane, prilis predvidatelne. Navic je zde poruseno zasadni pravidlo hororu - nedozvite se, kdo, co, jak, proc, cim to zacalo a proc to pokracuje. Navic samotna hororova akce neni nijak originalni. Je to skoda, protoze namet by mel potencial, jen by to chtelo lepe propracovat. Na prvni shlednuti 2**, druhe shlednuti bych uz ale asi nedala. ()

fabregas1

Oculus je horor....ale hodně slabý a předvídatelný. Ti z vás, co dávají 4,5 hvězd by se měli kouknout na nějaký ten biják od Jamese Wana a pak možná zjistí, že hodnocení Oculusu je zbytečně přehnané a ne na takové úrovni, jak si mysleli. Celkem nechápu čeho se někteří z vás báli a z čeho nespali :) ()

juluch

die atmosphere war gut, musim povedat, aj herecke vykony hrdinov ma bavili, obcas som sa stracala v rovinach a obavala som sa toho najhorsieho - a sice, ze sa v tom utopi aj cely film, ale nie. moze byt. ()

Legendární Osvícení bude mít druhý díl

Legendární Osvícení bude mít druhý díl

29.01.2018

Ano, čtete dobře. Hororová klasika Stanleyho Kubricka by měla nafasovat pokračování, a to celých 38 let po premiéře. Koho za něj můžete vinit? Samotného Stephena Kinga! Autor knižní předlohy totiž v… (více)

Mike Flanagan – nová tvář amerického hororu?

Mike Flanagan – nová tvář amerického hororu?

01.06.2014

Po odchodu Jamese Wana z hororové scény mnoho fanoušků čeká, kde a kdy se objeví další výrazný tvůrce spjatý s tímto žánrem. Ale dost možná tu již jeden je, jen zatím není tolik na očích. Mike… (více)