Evergreen, který nikdy neomrzí! Tomáš Holý jako nadmíru čilý a podnikavý Vašek ve slavné a cenami ověnčené komedii o hledání tatínka. Nadmíru podnikavý školák Vašek žije sám s maminkou. Ta se ale po večerech víc než jemu věnuje své profesi – baletu. „Všichni kluci mají tátu, jenom já nemám ani psa!" stěžuje si Vašek. A sám se snaží sehnat mamince nějakého nového manžela a sobě náhradního tatínka. Na zimní rekreaci „narazí" na sympatického Luboše. Když se maminka nečekaně musí vrátit do Prahy na záskok do divadla a jeho dostane na starost právě náčelník Horské služby – vezme situaci do vlastních rukou! To ale Vašek ještě netuší, že se horolezec Luboš s jeho maminkou už dávno zná. Když Luboš vidí, že se na Vaška může ve všem spolehnout, začne si na prstech cosi přepočítávat... Mimořádně úspěšná rodinná komedie Marie Poledňákové stojí i poněkolikáté za zhlédnutí nejen díky zajímavé zápletce, vtipným situacím a dialogům, ale i pro skvělé herecké výkony Jany Preissové, Františka Němce. A především neodolatelného Tomáše Holého. (Česká televize)

winstonik

Pri tejto komédii, mimochodom, bezpochyby najlepšom detskom filme v českej kinematografii, divák nestačí stráviť to kvantum skvelých nápadov a skečov, ktoré sa podarilo skĺbiť do famózneho celku. A potvrdzuje, že ani geniálne herectvo Tomáša Holého nemôže celkom vyniknúť, ak nie je dobrý scenár. Otázne je, prečo Poledňáková svoje schopnosti o dvadsať rokov úplne stratila. ()

sornilka

Paní Poledňákové posílám díky...oba filmy jsou prostě skvělé (mám na mysli "Polepšovnu!) a vždy potěší...toto se prostě povedlo :o) ()

Tiiso

Poledňáková je mistr v práci s dětmi. Neobyčejně šťastnou ruku projevila při výběru do své místy vážné komedie, představitele do hlavní dětské role. Vybrala naší bezkonkurečně nejlepší dětskou hvězdu, kterou kdy česká respektive československá kinematografie měla. Film jsem viděl snad stokrát a vždy mě svým lehkým humorem, stylem vyprávění a právě díky Holému ohromně potěší a pobaví. ()

Judy24

Mám několik filmů, na které jsem koukala v raném dětství a milovala je, ale zdaleka ne všechny filmy zbožňuju teď. Jak vytrhnout velrybě stoličku je výjimka. Je to prostě moje srdcovka, ale z několika důvodů. Zaprvé samozřejmě všemi opěvovaný Tomáš Holý, ale paní Preissová v roli maminky je prostě kouzelná a šílený horolezec Luboš (František Němec) je úžasný. Navíc jsem neskutečný horomil a takhle dokonalé "sněhové" scény najdete jenom skutečně málokdy. Ta se zabořením hlavy do sněhu prostě a jednoduše nemá chybu. Tohle je film plný roztomilých hlášek a vždycky když se na něj koukám, usmívám se celou dobu. ()

odvedle

"Já mám ještě lepší nápad, jenže ještě nevím jaký!"... dobrá oddychovka s množstvom vtipných hlášok, podobne aj druhý diel. ()

DadysGirl

Geniální... Postupně jsem tenhle příběh přestala vnímat jako rodinný film a přešla jsem k romantické komedii... Němec s Preissovou jsou naprosto dokonalý a jejich znovuzamilovávání se je krásně dojemné... Tomáš Holý byl naprosto perfektní dítě a tady je pro mne skvělým doplněním paní Preissové a Františka Němce... kvalitu se dokázalo udržet i ve dvojce a to je co říct... Moje možná nejoblíbenější české filmy... ()

xenopus

Holého jsem nikdy moc nemusel, ale tady naštěstí film nestojí jen na něm, ale i na výborných Preissové s Němcem. Vlastík Harapesů s barytonovým témbrem taky není k zahození :-). Kromě komediálního žánru se mi tady líbí i dramatická rovina vztahů výborně doplněná hudbou, navíc rozšířená o klasické kousky jako Romeo a Julie, Labutí jezero nebo Spartakus. Ve výsledku asi lepší a pohodovější než S tebou mě baví svět. A v kuchyni na stěně visí reprodukce Klaudyánovy mapy. ()

Uesbe

veľmi pekne vykreslené rodinné vzťahy uprostred socíku.........teda aspoň myslím......fantastický a milo dojemný skanzen pre našu generáciu ()

hekla

Klasika české komedie plná příjemné atmosféry, vtipu, opravdovosti. Chemie mezi Janou Preissovou a Františkem Němecem je skvělá, Tomáš Holý se stará o zábavu a hraje naprosto úžasně, skvělí jsou ale i Vlastimil Harapes a Jana Dítětová. ()

Cortesz

Dokonalé herecké obaszení sa naprosto fascinujícími hereckými výkony ze strany všech představitelů, dělají z této komedie s prvky dramatu jednu z nejlepších rodiných komedií, které kdy u nás vznikli. ()

Pitryx

Na můj vkus v komedii moc "hádavých " scén /matka - syn/. Mimochodem, v některých chvílích mi Vašek místo milého kluka připomínal rozmazleného fracka, který by spíše než pohlazení zasloužil kopnout někam. Popř. zakroutit krkem. Nebo obojí. Takže za mne snímek nic moc. I když se u něj svým způsobem někdy bavím. ()

Zemřela režisérka Marie Poledňáková

Zemřela režisérka Marie Poledňáková