Evergreen, který nikdy neomrzí! Tomáš Holý jako nadmíru čilý a podnikavý Vašek ve slavné a cenami ověnčené komedii o hledání tatínka. Nadmíru podnikavý školák Vašek žije sám s maminkou. Ta se ale po večerech víc než jemu věnuje své profesi – baletu. „Všichni kluci mají tátu, jenom já nemám ani psa!" stěžuje si Vašek. A sám se snaží sehnat mamince nějakého nového manžela a sobě náhradního tatínka. Na zimní rekreaci „narazí" na sympatického Luboše. Když se maminka nečekaně musí vrátit do Prahy na záskok do divadla a jeho dostane na starost právě náčelník Horské služby – vezme situaci do vlastních rukou! To ale Vašek ještě netuší, že se horolezec Luboš s jeho maminkou už dávno zná. Když Luboš vidí, že se na Vaška může ve všem spolehnout, začne si na prstech cosi přepočítávat... Mimořádně úspěšná rodinná komedie Marie Poledňákové stojí i poněkolikáté za zhlédnutí nejen díky zajímavé zápletce, vtipným situacím a dialogům, ale i pro skvělé herecké výkony Jany Preissové, Františka Němce. A především neodolatelného Tomáše Holého. (Česká televize)

Tucinka

nadčasová rodinná komedie po česku, Tomáš Holý je nepřekonatelný človíček v této roli. škoda, že i dnes se netočí takové super filmy na pohodu pro celou rodinu ()

Amina_

Tohle je snad první český film, který se mi opravdu líbil. Úžasný hlavní hrdina, který hledá ženicha pro maminku a skvělý herecký výkon hlavní hrdinky. Těším se na druhý díl ! ()

Thalin

Já tenhle díl prostě nikdy moc nemusela. Hlavní představitel Vaška za to nemůže, ale to dítě je prostě tak otravný! Jeho chování k mámě, neustálé výčitky, neposlušnost. Vztah jeho matky s nesympatickým učitelem baletu je taky na pěst. Pak se to sice s příchodem postavy Luboše zlepší, ale nic to nemění na tom, že na mě to dítě celou dobu působí jako fracek. ()

JB001

Viděno X krát a ještě nikdy nehodnoceno. Musím to teď napravit. Těžká nostalgie za plný počet. Viděno krátce po Lásce nebeské a přišlo mi, že Keira Knightley se dost podobá Janě Preissové nebo obráceně? ()

fojťan

Romantická komedie po česku, která společně se svým pokračováním předběhla dobu o dobrá dvě desetiletí. ()

Martyjoker

Musím pouze zopakovat slova svých předhodnotitelů, ale o tomto snímku se opravdu nedá říct nic jiného, než že je to klasika. Časem prověřený a stále milý příběh, který se nikdy neokouká. Film, který můžete sledovat kdykoliv, kdekoliv a s kýmkoliv. Nezbývá než dodat: zasloužených 5 hvězdiček. ()

effulka_kebulka

Svět je malý a náhoda je blbec. Pěkná studie osudů jedné neúplné rodiny a také to, jak může jedna malá lež ovlivnit člověka na celý život. Malý Tomáš Holý je neuvěřitelně přirozený, krásná maminka Jana Preissová a statný horolezec František Němec. Dokonce i Vlastimil Harapes si vystřihnul pěknou roličku milence. Sice Polepšovna je podle mého lepší, ale i tak 5 hvězdiček to jistí ()

beedol

Rodinná klasika, která mě snad ještě nikdy nezklamala, viz i pokračování. Ideální pro toho, kdo si rád zavzpomíná na dětská léta! :) ()

nicky.2000

Pokračování se mi snad líbí ještě o fous víc, ale i první díl mimořádně vyvedená pecka, kterou můžu vidět znovu a znovu. ()

LEOM

Tenhle film spolu s ještě lepší dvojkou je to nejlepší co paní Poledňáková vytvořila, samozřejmě velkým dílem k tomu přispívá Tomáš Holý s Františkem Němcem ()

Tribuiani

Výborná komedie, kterou jsem dokoukal úpně celou. Roztomiloučký Vašek se v tomto filmu "představí" jako nejlepší dětský herec Československa, čímž vůbec nechci snižovat úroveň ostatních herců. Scénář vypadá jako scénář pro komedii, výborně. 100% ()

Skalda1981

Už jen kvůli Tomáši Holému,kterého mám trašně rád jako herce jsem tomuto filmu dal 5 hvězdiček a kdyby byla možnost tak jich dostane za tento super film ještě více. ()

Zemřela režisérka Marie Poledňáková

Zemřela režisérka Marie Poledňáková