Tygr a drak: Meč osudu

(festivalový název)
  • Čína Wo hu cang long 2: Qing ming bao jian (více)

Yu Shu Lien se po dlouhé době vrací do domu rodiny Tche, aby zde vzdala poctu muži, který ji vychoval. Na dům však zaútočí Hades Taj, aby se zmocnil meče Zelený osud, který zde opatrují. Yu Shu Lien svolá na pomoc bojovníky Železné cesty, aby společně meč bránili. Mezi nimi přichází i Mlčící Vlk. Yu Shu Lien se tak musí utkat nejen s bojovníky Hades Taje, ale i se svými city. (Tamten)

ScarPoul

Prvú polhodinu som nechápal nízke hodnotenia.. Skvelý nástup, výborná Sigelová kamera a krásna Umebajašiho hudba krásne odkazujúca k pôvodnému soundtracku. Po bitke v bare to ide ale od deviatim k piatim. Scenár strašne kolísa a hoci to chcú všetci zachrániť dostáva sa to do vôd béčkovitosti. Hoci som našiel čínskú verziu je tam zmena prístupu veľmi cítiť. A hoci to má kopec kvalít nevie si to udržať poetiku pôvodného filmu. Pritom ani herecky to nie je zlé.. Neviem prečo to takto dopadlo. Hlavne to zamrzí na konci kedy sa príbeh posunul na novú úroveň, zazneli v rámci príbehu silné posuny, ale tá výplň skrátka prešumela. A digitálne efekty ľadových kríh a padajúcej veže tomu nepridali. Priemer ale s veľmi výraznou atmosférou. Čo aj napriek všetkému vnímam ako pozitívum. ()

Lacike

Jednotka nie je mojou srdcovkou a uz si ju prilis nepamätam. Asi by sa zislo si ju pred dvojkou pustit znova, lebo je tu dost rozhovorov, ktore odkazuju na udalosti z jednotky pri ktorych som sa prilis nechytal. Ale to nie je hlavny problem tohto filmu. Tym je, ze nove dejove linie su uplne bez zivota a postradaju akukolvek chemiu medzi postavami alebo nejake emocie. Vysledkom je totalny chlad a absolutny nezaujem o postavy. Napriek tomu film pôsobi uponahlane, jak keby bol dost zostrihany. Bez zaverecnych titulkov nema ani 90 minut. Prec je aj poeticka atmosfera a dvojka je len tupy jednoduchy kung-fu film. Aspon, ze tie bitky za nieco stoja. Sice sa tu casto lieta alebo aspon nerealne poskakuje, co nemam rad, ale bitky pôsobia kontaktne a tvrdo. Choreograficky su skvele a dynamicke. Natocene su prehladne, takze som si ich uzil a jedine, co mi na nich vadilo, bola absencia krvi. Pôsobilo dost divne, ze sa tam neustale rezu mečmi az do smrti a krv vidime len vynimocne. Kto sa tesi na pokracovanie svojej oblubenej klasiky, tak bude najskôr sklamany, ale komu stacia ku stastiu kvalitne bitky, ktorych tu je dostatok, tak rozhodne nebude sklamany. 4/10. ()

corpsy

Je na počudovanie, že za touto produkciou stoja vážne mená a väčšina distribúcie padla na Netflix ( ktorá tak znehodnotila nejeden snímok ). Nemá to síce váhu kinofilmu, na plátne by sa ale vynímal myslím si statočne. Už prvý TIGER u mňa nezarezonoval ktovie ako a nie je pre mňa tak dokonalým snímkom, ako mnohí tvrdia, je však tradičným a kvalitným príspevkom k žánru wuxia. Jeho pokračovanie tak u mňa malo práve tú výhodu, že jeho starší braček nieje pecka. Sequel je tak pozerateľná fantasy, ktorá plynie rýchlo a bez následkov. ()

sniper18

Pôvodný Tiger a drak patrí medzi najlepšie filmy, aké som vôbec videl, vo svojej dobe výrazne ovplyvnil môj pohľad na svet filmu a raz za čas si ho s radosťou pozriem. A tak som samozrejme na toto pokračovanie bol celkom zvedavý, ale moc som mu neveril, predsa len s výnimkou pár slávnych mien v obsadení a na poste režiséra to už od začiatku zaváňalo béčkovitosťou a minimom ambícií a navyše niektoré filmy by pokračovanie ani mať nemali a presne tak to aj dopadlo. Dejovo sa to až príliš snaží podobať na pôvodný film, hlavne prvá polovica ho miestami kopíruje až zbytočne moc, ale v podstatne priamočierajšej a béčkovejšej podobe, pričom ma to na moje prekvapenie ani moc nezaujímalo, dej ma vôbec nedokázal vtiahnuť, ale aspoň mi prišiel nadmieru svižný, ubehlo mi to príjemne rýchlo a občas sa objavil aj nejaký moment, v ktorom som ucítil aspoň tieň čara z pôvodného filmu. Po akčnej stránke nie som sklamaný, ale ani výraznejšie spokojnejší. Je jej tu možno až zbytočne moc, ako by si tvorcovia neuvedomovali, že čaro pôvodného filmu nebolo ani zďaleka v bojových scénach, aj keď aj tie boli dokonalé. Na súbojoch musím pochváliť, že nie sú až tak veľkolepé a prehnane digitálne, ako je to v moderných čínskych wu xia zvykom, ale viac sa držia pri zemi, sú celkom pestré a ani choreografia a strih nie sú najhoršie, len jednoducho im chýba nejaká výnimočnosť a predsa len stále aj trochu kvalitnejšie, menej umelé prevedenie. A tak síce ani jeden súboj nemôžem skutočne pochváliť, ale najlepšie sa mi pozeralo práve na tie najkomornejšie a najobyčajnejšie súboje, v ktorých sa stretli len dvaja protivníci v interiéri. Herecké obsadenie je už na tom lepšie, Michelle Yeoh si zopakovala najlepšiu úlohu svojej kariéry a partnerom je jej samotný Donnie Yen, len škoda, že ich postavy mi v tomto príbehu ani neprišli moc zaujímavé a navyše vôbec medzi nimi nefunguje chémia. To isté platí aj o druhom páre, ale ten aspoň zachraňuje Natasha Liu Bordizzo, ktorá mi prišla veľmi sympatická a z celého filmu ma bavila asi najviac. A veľkým sklamaním je Jason Scott Lee, ktorého inak rád vidím, ale do takéhoto filmu sa ani trochu nehodí. A čo sa týka réžie a technickej stránky, rozpočet pravdepodobne nebol najväčší, čo sa podpísalo na menšej výprave a slabších efektoch, ale aj tak mi lokácie a vizuálna stránka v rámci žánru celkom vyhovovali a navyše ani tá akcia nebola najhoršie zvládnutá, ale tá atmosféra a umelecká hodnota pôvodného filmu je na nulovej úrovni, takže v tom najdôležitejšom Yuen Woo-Ping úplne zlyhal. Takže nie som sklamaný, lebo presne toto som aj čakal. Nebolo to zlé, v rámci žánru posledných rokov toto pokračovanie na ten obstojný priemer aj celkom stačí, ale predsa len pôvodný film bol po všetkých stránkach o niekoľko tried ďalej. 62% ()

kaylin

Asi jsem čekal moc, ale z tohoto snímku jsem byl prostě zklamaný. Není zde tolik soubojů, jak jsem doufal, velká část je jen ukecaná což je velká škoda. Škoda pak především proto, že to, jaké souboje se zde odehrají, pokud už na ně dojde, je naprosto skvělé. Souboj na zamrzlém jezeře je nádherný. I ten finální se povedl, jen přehršel digitální triků trochu dojem hatí. Celkově tak spíš průměr. ()

• Filmová práva byla newyorskou filmovou společností The Weinstein Company od vlastníků odkoupena v první čtvrtině roku 2013. Smlouva mimo jiné zahrnovala rovněž i účast hongkongského herce Donnie Yena. Ale protože ten je znám svým nechvalně proslulým přístupem k účinkování ve filmových pokračováních a předělávkách, vydala se v březnu z New Yorku na dlouhou cestu do Hongkongu dvojice hlavních zástupců společnosti, Harvey a Bob Weinsteinovi. Jejich úkol byl prostý. Přemluvit herce k účinkování ve filmu. To byla doba, v níž se objevovala jedna pochybná spekulace za druhou. Hercova účast byla s konečnou platností filmovými zastupiteli potvrzena až o několik měsíců později, v květnu, na právě probíhajícím mezinárodním filmovém festivale v Cannes, Cannes Film Festival 2013. V rámci této mediální akce přiznali filmoví zástupci také hereckou účast herečky Michelle Yeoh, která si ve snímku zopakuje svoji roli Yu Shu Lien. Návštěvníkům festivalu se nakonec dostalo i jméno filmového režiséra. Tím je Donnieho dlouholetý přítel, režisér Yuen Woo-ping. (Conspi)
  • Natáčelo se v Aucklandu na Novém Zélandu a v Pekingu v Číně. (Rominator)