Kosti a skalp

• Česko Kostěný tomahawk (festivalový název) (více)

Divoký západ. Městečko Bright Hope, stojící uprostřed ničeho, zatím vytrhávala z jeho ospalosti pouze loupežná přepadení. Tuto „idylu" ovšem velice rázně utnou příslušníci indiánského kmene, kteří unesou půvabnou Samanthu. Nejedná se totiž o kmen tradiční, nýbrž... kanibalský. A také notně vyhládlý. Místní muži dávají dohromady ne právě klasickou záchrannou výpravu v čele s šerifem Franklinem Huntem (Kurt Russell), která musí za každou cenu Samanthu vysvobodit dřív, než si na ní divoši začnou pochutnávat. Krutost jejich protivníků je však mnohem větší, než si kdo dokázal představit, a jejich mise je v čím dál větším ohrožení. (Magic Box)

stuntmanMIKE

Byť ten úvod svižnejší, tak sa hádam aj urobím... takto ma tá predohra tak priotrávila, že som len predhonil a spať som šiel neuspokojený. Inak je to ale velmi zaujímavé a svojim spôsobom skvelo natočené. ()

fallangell

Barvy hezký, western mám rád. Ale tohle mi zkrátka nesedlo. Jestli jsem rozmazelej Clintem nebo mám jenom blbou náladu nedokážu posoudit, ale putování a > b mi přijde laciné. ()

TheDon

Neskutečný. Western/horor a to bez jakejkoli keců. Jedno z největších překvapení letošního podzimu. Nečekal jsem od toho vůbec nic. Trailer jsem neviděl a měl jsem trochu obavy z té teroristické stopáže. Naštěstí neoprávněný. Film se netáhl, nenudil, ikdyž žádnou extra akci nečekejte, ani žádný jatka, baví to a baví to až do konce. Příběh je docela jednoduchej, ale ne hloupej a pokud by byl o trošku dokonaleji vybroušenej konec, vůbec bych se nestyděl nadělit tomu plnou palbu. Takhle silný čtyři. 85% P.s: Bone tomahawk je opravdu hojně používanej. A nutno říct, že dostatečně účinnej. ()

GrungeChild

Ach, ta magická devítka. Z (prvních) 90 minut je film opravdu dobrý. 90 procent času se v něm nic neděje. Zařve v něm 9 predátorů (kupodivu ani jeden Alien), Kurt Russell vypadá, jako by mu táhlo na 90 a součet věků všech herců, objevujících se ve snímku, dá dohromady naprosto přesných 900 let (nemusíte je počítat, už jsem to udělal za vás). 9 krát je v průběhu filmu stisknut kohoutek Franklinovi opakovačky, a proslýchá se, že pochroumaná noha Patricka Wilsona obouvá koženou kozačku konfekční velikosti číslo 9 (zatímco ta ruhá 10, což je trochu zvláštní). Abych neporušil tuto prapodivnou tradici, dám mu uznalé 3*. ()

honajz2

Viděno v RegioJetu po cestě z Brna do Prahy. Lehce předvídatelná historka, která by sotva vystačila na středometrážní film (a možná ani to ne) natažená na 133 minut (!!). Jasně, snaží se to o pomalý vývin atmosféry, ale těžko to tak může fungovat, když to nemá dostatečný děj a když to nemůže nijak postupně gradovat. Tady se dá rychle odhadnout, o co se bude hrát, ale i tak sledujeme asi 40 minut, než se z té vesnice někdo vydá pryč - a mezitím posloucháme nudné dialogy. A i ta cesta a finále nic nezachrání (jak jsem si přál) - celé je to naprosto chladné, bez emocí, osud postav mi byl ukradený a i kdyby všechny umřely, bylo by mi to upřímně fuk, nějaká atmosféra taky neexistuje, jelikož (jak už jsem psal) ji není moc z čeho vytvořit a i když to má úžasnou kameru a dobře vybrané lokace, pořád je to sakra málo na to, aby to nějak zapůsobilo (tedy alespoň na mě, jak koukám na hodnocení). Kdyby ta cesta byla naplněná nějakým filozofováním, kdyby to mělo aspoň nějakou hloubku nebo nějaký přesah v závěru, ale ne, je to prázdnější než současné české komedie. Jak v ději, tak dialozích, postavách a všem ostatním kromě výše zmíněných kladů. Snad i ten Krtek byl dějovější než tohle... 2* ()

zbyshek

Pokud vydržíte slabší první polovinu tohoto díla, tak po druhé budete mít výrazně kladnější pocity. Film se rozjíždí opravdu pomaličku, přirovnal bych to k mému klasickému všednímu dnu. Po kalbě ráno vstanu a začínám hledat sám sobě smysl. Přemýšlím jestli půjdu na přednášky, na které stejně nepůjdu a pomalu se probouzím. Odpo nějaké to cviko, ale už se pomalu rozjíždím a přemýšlím kam večer zakotvím na pivko, začínám plně fungovat. Ve druhé části tohoto představení se stal film zajímavým, pěkný jakoby western s dobrou plejádou herců, kteří se, ač všemožně zmrzačení, snažili pozabíjet pár indiánů na záchranné misi. Způsob vyprávění příběhu se mi fakt líbil, trochu Tarantino styl, a to cením. ()

Wiikii

Western, který má blíž ke Kovbojové a vetřelci, než třeba k Sedm statečných. .. Což trochu přeháním, ale není to obyčejný Western, protože příběh samotný zakládá na fantasy-horor prvku díky čemuž Bone Tomahawk řadím právě ke Kovbojům a větřelcům než ke klasickému westernu. .... HODNOCENÍ: 60% (3*) ()

joeybarbaro2

Musím říct, že takovouhle podívanou i hororovou westernovou jsem opravdu nečekal. Kurt Russell je famozní a kanibalismus je fakt hrůza, ale tento film se fakt fakt povedl ()

M.i.k.e

řádně drsná a špinavá podívaná se solidní atmosférou a fajn herci.Být to o půl hodiny kratší a méně (a celkem zbytečně) ukeacné v určitých pasážích,šlo by hodnocení ještě víš.Takhle je to bohužel chvílemi trochu nuda a zatím neviděné drsárny to nezachrání...60% ()

Figu

Drsný, syrový, napínavý, neočekávatelný, plný napětí... Kvalitní a dobře odvedená práce! Tak trochu po Tarantinovsky natočeno, přitom daleko víc reálněji než od mistra Q. Bavil jsem se od začátku do konce! Ještě podotknu ke Kurtu Russellovi - je málo herců co jsou v mládí a ve svým filmovým rozkvětu nevýrazní a podprůměrní a pak se na sakra už dost starý kolena zmátoří a začnou točit pecku za peckou. V mých očích takovej Kurt je a já mu i proto kurva jo moc fandím!!! Všem, krom krapet přecitlivělým ženám vřele doporučuji. Za 95% ()

Havaj8

Byl jsem hodně skeptickej, s čím se asi tak může vytasit westernovej horor. Western sám o sobě není můj top žánr, a horor je tam jenom kvůli R-kovýmu ratingu, tudíž těm pár brutálním záběrům. Obsazení dost slušný, ale v tomhle žánru jako kdyby nikdo ani nezazářil. Z větší části to bylo jenom putování pouští za indiány a co si budem povídat, ani po tý cestě se toho moc nestalo. Až poslední půlhodina nám nabídla trošku víc akce a vzrůša. Ale to je prostě ze dvou hodin málo. Absolutně přestřelený hodnocení zde. ()

Martin741

Ani ne tak horor jako skor kvalitny western - tie hororove prvky tam boli len naoko, aby sa akoze divaci pripravili na drsne sceny. Tie tu aj boli, dost vsak trvalo, kym sa film poriadne rozbehol. Za ten cas som mohol postavam fandit, film ma slusnu dusnu atmosferu. Posledna polhodina neskutocne brutalna, fakt postavy pochopili ze liezli tam, kam nemali : 70 % ()

Rocky88

Škoda, že se toho ve filmu za ty dvě hodiny moc nestane. Povětšinu času se kecá, na druhou stranu to nejsou trapné a nudné kecy, nýbrž definování charakterů a přístupů postav k dané situaci. Když pak dojde na krev, je to lahůdka (jsem nemocný?). Zkrátit o dvacet minut a minimálně ta čtvrtá hvězda by zasvítila. ()

bourec

Tak jako mix žánrů to mělo velkej potenciál.Jenže to bylo dost nedotažený,chvílema hodně komorní konverzačka říznutá občas napínavou scénou,aby konec přešel v solidní řezničinu.Já ale jako milovník akčnějších žánrovek sem při kecech šerifa Russella se svym zástupcem prskal zklamáním,Wilson mě při věčnym kulhání dost iritoval,i přesto,že ho mám docela rád.Film na jedno kouknutí,neurazí,ale ani nenadchne.60%. ()

BarryLyndon

Dobré to bylo, resp. skvělé to bylo. A vůbec mi nevadilo rozdělení filmu po pasážš na 2 až 3 žánry, naopak, bylo to příjemné a vůbec jsem se v kritizovaných pasážích nenudil, o to více mi přišel závěr jako šok. Celkově se to chválí, ale vyššímu hodnocení mi brání možná a přílišná doslovnost, přeci jen byhc některé věci trochu zahalil rouškou tajemství. Takhle nějak jsem si představoval Cowboys vs. Aliens *:)* 8/10 ()

Nach

Klasický fanoušek Vinnetoua jde na Bone Tomahawk: "Páni, konečně nějaký pěkný Western. ... Úvodní proříznutí hrdla je ble. ... Hm... indiáni jako záporáci? ... Cože? Jsou to vůbec lidi? ... O můj Bože, snad ho nebude porcovat za živa... ne, ne! Ne!!! To je hnusný! Maminko, já chci Vinnetoua!" Pokud chcete poznat pojem naturalistický film, podívejte se na Bone Tomahawk. Film, který musel být levný, je ale zároveň scenáristicky výborný, herecky perfekcionistický a napínavý jako snad žádný horor v roce 2015. Tohle je skutečná perla, která dokáže naplnit diváka vším, čím chce. Strachem o hrdiny, nechutností, potěšením ze zabití indiánů, bolestí ze zranění, atd. však to všichni známe. Film určitě není vhodný pro mladší diváky a těm, co zvrací, vidí-li kapku krve. Celý si plyne pomalým pozvolným tempem, které bohužel v závěru zkazí až moc rychlý konec. Nicméně i tak za plný počet. 85% ()

joker.george

Viděl jsem snad všechny novější filmy s Kurtem Russellem a všude byl za výraznou osobnost, nebo ostatní dokonce převyšoval o parník. Nejinak je tomu tady, kde mu znovu stačí pouhý knír a okamžitě si sjedná respekt a stane se nejdrsnější postavou, a to i přes značnou konkurenci. Jenže ten film není o něm. Celé putování i atmosféra jsou až kontrastní, pomalé, plynulé a dlouho se nad filmem vznáší znepokojivý stín. Pár šokujících momentů v průběhu však naznačuje, že tomu tak nebude věčně. A když k tomu pak skutečně dojde, tak kamera neuhne ani o milimetr a zaryje se hluboko do paměti. Jen je škoda, že hudba pořád láká, že to ještě není všechno, takže nabuzení je utnuté titulky. Ale každopádně se jedná o silný zážitek. ()

cariada

Tyhle westrerny mě neberou celé se to táhne jak týden před výplatou , pořád jsem čekal kdy se něco bude dít. To co jim trvá 130minut by v pohodě stihli za 80 . Dialogy jak z mateřské školy. Jen ten konec byl dobrý, ale to hodnocení si to nezaslouží. ()

MrPierc

Primitivně jednoduchý nepřítel proti civilizovanému divokému západu. Mělo to sílu i nepříjemné kruté okamžiky. Matthew Fox v roli bílého kovboje bez citů na konci ukázal, že emoce má každý člověk. Byl zajímavá postava. Netradiční hororový western. ()

Yorgos Lanthimos plánuje gotický horor

Yorgos Lanthimos plánuje gotický horor

18.12.2019

Režisér Yorgos Lanthimos (Favoritka, Humr) oznámil svůj další projekt. Bude jím gotický horor The Hawkline Monster podle knihy Richarda Brautigana. Příběh se pak točí kolem dvou pistolníků, které si… (více)

Ridley Scott chystá drsný western

30.12.2015

Star-Lord hledá tátu

Star-Lord hledá tátu

16.12.2015

Z loňských Strážců Galaxie se vyklubal obrovský hit, který se 4. května 2017 dočká pokračování. O čem bude? To režisér James Gunn tají, docela jistě ale víme, že se na plátně objeví otec hlavního… (více)