poster

Kovbojové a vetřelci

 • USA

  Cowboys & Aliens

 • Slovensko

  Kovboji a votrelci

Akční / Thriller / Western / Sci-Fi

USA, 2011, 114 min (SE: 135 min)

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • tron
  **

  Celé zle. Také zlé, že Jon Favreau následne musel nakrútiť "nízkorozpočtovú melodrámu zo života", aby sa z pekelného nakrúcania Kovbojov a votrelcov dal dokopy (a zo Šéfa tak razom urobil jeden z najlepších filmov roka). Nesympatický Craig, nepríjemne otravný Ford, škaredá Olivia Wilde a vo vedľajších roličkách plno WTF ksichtov (Keith Carradine, Clancy Brown, Walton Goggins...). Triková stránka ma nezaujala, najviac ma ale zaskočilo, že neviem, či som videl pokus o komédiu alebo to nikdy komédia byť nemala a mal to byť vážny westernový sci-fi triler. Lebo ak TOTO malo byť vážny westernový sci-fi triler, potom by mal niekto začať predbežne uvažovať o vyšetrení u odborného lekára. A ak to mali byť noví Piráti Karibiku, potom to vôbec nie je vtipné, ani iným spôsobom zábavné. No proste nechápem. Ale nevadí.(22.12.2016)

 • flanker.27
  *

  Terapie, díl druhý. "Jedna květina bez listu, druhá bez nohy a třetí bez prstu, to dělá rovné dva dny." Mimozemská logika může být svérázná, přesto ta z Macha a Šebestové jistej smysl dává. Logika alienů z prvního nefalšovaného scifiwesternu však smysl nedává ani trochu, chytřejší jsou i Rusáci ve filmech z reaganovskýho období nebo Indiáni z Větrova. Přitom před jejich nazemivstoupením to budilo i jistý naděje, Craig byl za drsňáka a Paul Dano ještě nebyl trestuhodně nevyužitej. Pak ale asi přebral štafetu další ze šestice scénáristů a podobně jako Američanům v Soulu mu vypadl kolík (páč moc myslel na Olinku a neunesl tíhu), a zatímco se to snažil zamaskovat jeho vrácením zpět, zvládal napsat jenom každou třetí větu. Další už pak radši na kolík ani nešahal a za cenu zopakování několika scén začal znovu od začátku, přičemž si nevšiml, že nepřátelé nejsou rudoši, ale návštěvníci z rudé planety, a tak je nechal pobíhat bez taktiky a logiky sem a tam. Animátorům navíc nějak unikla proporce mezi Alienama a jejich ohnivejma létajícíma ořema, ale to už je jen vrchol nezvládnutého díla. Leč svůj úkol to splnilo, blbej film totiž trochu funguje jako chlast, ve větší míře škodí, ale v přiměřený a při správným mixu blbosti s hloupostí dává na chvíli zapomenout.(7.9.2011)

 • petero
  ****

  James Bond, Quorra a Indiana Jones stretávajú na divokom západe mimozemšťanov. Tieto filmové postavy nespomínam preto, že ich hrajú tí istý herci, ale preto že tí herci tie postavy hrajú aj tu, len o tom nevedia a inak sa volajú. Celkovo do westernu nezapadajú (do tohto mišmašu však áno) na rozdiel od Sama Rockwella či Paula Danoa. Invázia mimozemnšťanov ako i western je zaujímavá kombinácia, logicky však prináša neduhy ktoré už v súčasnosti pôsobia neuveriteľne nie to ešte na divokom západe, čo všetko nakoniec odnesú niektoré akčné scény a hlavne finále, ktoré ako by vypadlo z nejakého béčka. Celý film je v podstate jedno veľké WTF no napriek tomu som to akosi očakával (film neočakával – trailer nevidel) a tak vďaka slušnému tempu a vtipným momentom (ten kto hovorí, že tu žiadne nie sú klame, len mu proste nesadli) som si film bez nejakých vysokých nárokov užil a nič na tom nezmení ani fakt, že špeciálne efekty sú na túto kategóriu a rozpočet najhoršie od čias X-men Origins Wolverine (ano nevidel som len workprint, mám ho totiž na BR a práve tam kvalita či nekvalita efektov najviac bije do očí).(22.11.2011)

 • castor
  **

  Tolik slavných producentských a scénáristických jmen v titulcích (Spielberg, Howard, Brian Glazer, Alex Kurtzman, Roberto Orci), tolik desítek milionů dolarů v rozpočtu, a přesto tolik promarněného (lépe řečeno odfláknutého) materiálu. Prvních zhruba dvacet minut ještě laská divákovo očekávání, protože Daniel Craig málo mluví, přesně střílí a má nekonečně pronikavý pohled. V malém městečku si ho ale coby hledaného grázla všimne šerif a než se náš milý hrdina stačí protáhnout v kovové cele, nastoupí letka mimozemských lodí. A divák začíná žasnout!! Nikoli vizuálem, nikoli gradací či napětím, nikoli z herecké party (řada postav hraných známými herci je tu zbytečných, nebo nevyužitých), nikoli z kvalitních dialogů. Nic takového tu totiž nenajdeme a žánrová nevyrovnanost je jen jedním ze základů neúspěchu. Pochybný kůň to byl tak už od samého začátku, protože propojení westernu a sci-fi prostě není úplně správná kombinace. Nezodpovězené otázky a prostá báchorka tak budou diváka provázet až do finále, které je stejně jako předešlé dění na plátně natočené bez chuti a jakékoliv invence. Za to, že snímek působí jako rychle natočený beztvarý produkt, může měrou vrchovatou i Jon Favreau, jehož dokonale sterilní režie mi vadí dlouhodobě – sorry, zbožňovatelé Iron Manů, ale nezaznamenal jsem od něho snad jediný skutečně zajímavý režijní nápad. Poctivý film pro „celou“ rodinu se nekoná, jít na to do kina, tak ani oči Olivie Wilde by prokletí drahého lístku za mizerný film neubránily!!(16.2.2013)

 • Renton
  **

  Scénář: Roberto Orci, Alex Kurtzman, Damon Lindelof, Mark Fergus, Hawk Ostby .. Zoufalá rutina. Na to, kolik zvučných jmen stojí v produkčním zázemí, jde ve výsledku o hodně rozpačitý počin, kterému podráží nohy zvláště scénář, kdy se oněch pět autorů (zjevně zaplacených již dopředu) nad společným projektem zřejmě nescházelo moc často. Aneb Jon Favreau prostě snesl vytunelovaný záprtek oproti zlatému vejci, jakým byl Iron Man. Stejně platná je i bohatá herecká sestava, která se potácí prérií ve dne nebo studiem v noci, bez náležitého využití.(27.11.2011)

 • - Americký spisovateľ Steven Joh Bushi žaloval tvorcov filmu za to, že údajne pracovali s nápadom, ktorý mu ukradli. V žalobe tvrdí, že štúdio DreamWorks kúpilo práva na údajný plagiát jeho príbehu. Podľa Stevena bol príbeh vymyslený už v roku 1994 a zverejnil ho v komiksovej antológii "Bizzare". Štúdio sa rozhodlo prípad nekomentovať. (Greenpeacak)

 • - Po skončení natáčení si Harrison Ford koupil koně, na kterém ve filmu jezdil. (Brousitch)

 • - Režisér Jon Favreau si neustále pohrával s myšlenkou natočit film, nebo jej později převést do 3D. Nakonec tak neučinil s tím, že se to podle něj k westernům nehodí. (Caszidy)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace