Kovbojové a vetřelci

Cowboys & Aliens

Kovboji a votrelci

Akční / Thriller / Western / Sci-Fi

USA, 2011, 114 min (SE: 135 min)

S Craigem máme společnou jednu věc, oba vypadáme v klobouku pěkně blbě. Jen on je o trochu větší drsňák tak si může dovolit ho nosit na veřejnosti. C&A jsou poměrně jednoduchá blbina, která spojuje to nejobyčejnější ze světů westernu a sci-fi, no pár zajímavých nápadů (co tady emzáci chtějí) tam je, ale člověk by čekal, že s takovou kopou (a ne zrovna špatných) scénáristů přijdou na něco pořádného. Favreau je navíc jen trochu lepší rutinér, kterého v jeho minulých kouscích zachraňovala hravost, nadhled a Downey Jr., ani jednu z těch věcí sem nepropašoval. Alieni se moc dlouho schovávají a první, kovbojskou, nudnější polovinu si jich moc neužijeme. Na každý pád vypadají skvěle (otcovská ruka strýčka Spielberga beztak přidala jen je), v dokumentech na discích se snad o nich dozvíme víc. Též Gregsonova hudba je poměrně vydařená. Co se ale povedlo na jedničku je obsazení, Harrison se snaží udržet na comebackové jonesovské vlně a jde mu to pěkně. A Olivia... ach ta Olivia, pokud se nebudete topit v jejich nádherných očích tak vás zaručeně dostanou ty její poloprůhledné šaty. Na konci má i spletený copánek...(25.8.2011)

No po tech tragickejch hodnocenich jsem cekal nejakou sracku, ale nic takovyho se nekona. Jednak tvurci meli naprosto spickovej napad, prece nemusi emzaci utocit jen na Zemi v budoucnosti. Pribeh sam o sobe je sice uz vicemene standard se spoustou klise, ale na to kaslat. Craig vyfasnul super postavu, kde uz na uvod si ziska sympatie, kdyz bez milosti rozmasiruje tri smejdy a spokojene si odkraci s jejich vybavou. Ono celkove na PG-13 to je sympaticky brutalni, i kdyz nic extremniho necekejte. Ze zacatku me stvalo, ze jsou veskery utoky ve tme a clovek nic nevidi a bal jsem se kvality triku, ale nastesti v druhy pulce uz je videt naprosto vse a triky jsou hodne nadrumerny. Emzaci vypadaj sice lehce vtipne, ale to je spis muj problem. Co se tyce Forda, ten se snazi tvarit desne drsne, ale moc mu to nejde. Film ma tak jen dva problemy, ty vztahy mezi jednotlivejma postava jsou misty k smichu a celej dej by se dal smrsknout na 80 minut a ty dve hodinky uz to je lehce natahovany. Ale i tak jsem se bavil od zacatku do konce, jako letni blockbuster idealni.(31.10.2011)

Za 163 miliónov by som si predstavoval fakt niečo lepšie. V titulkách beží jedno známe meno za druhým (Favreau, Craig, Ford, Wilde, Rockwell, Lindelof, Kurtzam, Orci, Spielberg, Howard) a výsledok je takýto ? Tak to už je fakt zaujímavé, čo sa deje v tom Hollywoode. Pravdepodobne najväčšie prachy dostali herci, scenáristi, producenti a podobne, a s celkovo rozpočtu sa na film dala asi polovica, pretože ten film zas tak moc draho nevyzerá. Je pekne, že Studio Universal, ktoré každým ďalším filmov ide dolu vodou, nahrabalo na toto taký rozpočet, ale výsledok je zase mínusový. Čo sa týka filmu, tak scenár mi príde zo začiatku zaujímavý, až ku konca to stráca všetko čo bolo zo začiatku dobre. Všetko sú to známe tváre a sú to dobrý herci, ale v tomto filme moc toho ani nemajú čo hrať. Každý si drží len drsný výraz, pretože nevie čo ma hrať, pretože vo filme nikto nič netuší. Záver je síce pekne mlátička a efekty nevyzerajú zle, ale je to nuda. Dej je nezaujímavý a hlavne vtipný. - Mimozemšťania kradnú divokému západu zlato :-) Na prvý krát sa to dá, ale viac krát to už vidieť nemusím, pretože hodnotenie by išlo určite dolu. Nečakal som vela a aj tak ma to sklamalo. 60% - 3*(16.12.2011)

Z tohto filmu mam zmiesane pocity, tak ako tvorcovia zmiesali sci-fi s westernom. Jednak mam rad, akcie, dobrodruzstvo, sci-fi, aj thrillery - vsetko sa v tomto filme objavilo, ale otazne je, ci to bol stastny napad to takto zmiesat, ked sa to dalo vymysliet aj v sucasnosti, co by sa mi viac pacilo. Daniel Craig mi opät pripomenul razantneho a miestami i brutalneho Jamesa Bonda, za to Harrison Ford sa snazil svojou drsnostou odlisit od svojej sympatickej role Indiana Jonesa, ale s tym klobukom sa proste na to nedalo nemysliet. Bol som spokojny s akcnymi scenami, hlavne vo chvili, ked sa na scene objavili mimozemstania a zacali vsetko nicit, pretoze vybuchy a explozie mali v kine svoje caro hlavne vdaka zvukovym efektom, ktore su v kine extremne hlasno. Vdaka hodnoteniam a viacmenej negativnym kritikam na CSFD som bol pripraveny na velmi zly film, ale nastastie to zase az take zle nebolo, ale nezasluzi si to ani 80%. To by som od rezisera oboch IRON MANOV (2008 a 2010) ocakaval trosku viac. Steven Spielberg musi mat akesi dobre kontakty s emzakmi, kedze takmer v kazdom filme, kde si emzaci zahraju, vidim jeho meno pod vykonnym producentom, ale nie je to ziadna novinka, ked si spomeniem na jeho zaciatky este na BLIZKE STRETNUTIA TRETIEHO DRUHU (1977) a zatial to vo svojej filmografii ukoncil stvrtou castou INDIANA JONESA (2008). Len tento rok to boli opät TRANSFORMERI a nedavno i SUPER 8 a do tretice i tento film. _________ Daniel Craig - (Jake Lonergan) +++ Harrison Ford - (Woodrow Dolarhyde) +++ Abigail Spencer - (Alice) +++ Buck Taylor - (Wes Claiborne) +++ Olivia Wilde - (Ella Swenson) +++ Sam Rockwell - (Doc) +++ Matthew Taylor - (Luke Claiborne) +++ Cooper Taylor - (Mose Claiborne) +++ Clancy Brown - (Meacham) +++ Keith Carradine - (Šerif John Taggart) +++ Produkcia: Steven Spielberg, Ron Howard, Brian Grazer +++ (Videl v kine 03.09.2011)(4.9.2011)

I přes dost zvláštní a nepochopitelný příběh jsem se těšil. Říkal jsem si, že co jinýho může překvapit víc, než právě bitka mezi kovboji z 19. století a vetřelci, kteří se jedno vyprahlý město uprostřed americký prérie rozhodnou navštívit. Byla to kravina, co si budeme povídat, ale musím se přiznat, že jsem se bavil. Herci super. Předvedli standard. Harrison Ford možná ještě o trošku víc. On bude sympaťák asi pořád. Každopádně ta hlavní deviza jsou efekty, a na nich se tvůrci vyřádili. Je fakt, že od půlky filmu ten film příběhově hrozně bláznil, ale ani to mi moc nevadilo, fakt jsem si to užil a myslím si, že v kině by to byl ještě daleko větší vejvar.(26.11.2012)

• - Scenáristé Roberto Orci a Alex Kurtzman popisují film jako "Nesmiřitelní (1992) s přistáním vetřelců." (Caszidy)

• - Ve scéně, kdy Jake Lonergan (Daniel Craig) strhává plakát, ne němž je vyobrazen, se objevuje ještě další plakát, na kterém je coby hledaný zločinec režisér filmu Jon Favreau. (stursky)

• - Keď Jake Lonergan (Daniel Craig) prvý krát prichádza na koni k svojmu domu, na zábere, kde v diaľke cvála na koni, mu chýba náramok na ruke. Potom, ako vyjde spoza kopca, ho má však opäť na ruke. (Lukoh)