Kovbojové a vetřelci

Cowboys & Aliens

Kovboji a votrelci

Akční / Thriller / Western / Sci-Fi

USA, 2011, 114 min (SE: 135 min)

• Cervenak

Šesť scenáristov potrebných na napísanie prostučkej priamočiarej báchorky, 160 miliónov na lacnotou smrdiaci blábol s hviezdami nižšej svietivosti. V synonymickom slovníku pod pojmom "nudná rutina" nájdete aj "Favreauova réžia". Bez nadhľadu, bez napätia, bez ničoho. Koho toto bavilo, má veeeľmi nízke nároky.(10.8.2011)

• Hakha

Tak nekonzistentní guláš jsem nečekal a každým novým filmem Jona Favreaua mě připadá, že parádní první díl Iron Mana byla z jeho strany jen náhoda. Režijně nezvládnutá nuda, která proteče mezi prsty a druhý den si na tuto podívanou nevzpomenete. Napětí, gradace, pocit nebezpečí, cool akce a zajímavý příběh se zde hledá horko těžko. Za tolik peněz tak málo muziky a to si tak neotřelá variace westernu a sci-fi s excelentním obsazením zasloužila více, než jen přímočaře nedomrdlou podívanou bez nadhledu. Proč mimozemšťané kradou lidská těla mě doteď zůstává záhadou… logických děr zde není poskromnu a tak tuto podívanou, která stála za houby hodnotím 1,5 hvězdičky…(30.11.2011)

• CANNIBAL

Na to, jak byl tento film hvězdně obsazený, tak je to hotový céčko, což jsem ovšem nečekal. Dobrý nápad to rozhodně byl (hlavně prostředí na divokém západě a setkání se s ufo) , ovšem to by muselo hned z počátku utéct více unesených zajatců a ozbrojit se jejich mimozemskou technologií a ne pouze Daniel Craig. Trapnost byla hlavně v mimozemšťanech. První průzkumný výsadkový oddíl má jen minimum zbraní. Naprosto žádné štíty a jdou prozkoumat neznámou planetu za účelem pozdějšího obsazení dalšími oddíly a dobývání cenného kovu? Naprostá hrůza. Děj se navíc dal velice snadno odhadovat. Zvládlo by to i dítě z mateřské školy. Hotová bejkárna pak byla v provedení lodi, kde hlavní loď bije přímo do očí tvarem podobný protáhlé velitelské věži (komín) na ponorce něco mezi Skipjack a Sindhughosh. A menší lodi na palbě mateřské jsou ve tvaru stonožky. Designér musel být nejspíš v podnapilém stavu, když to vymýšlel. Je to naprosto zcela bez originálního nápadu. A úplně nejhorší co na tomto filmu bylo, jest vykrádání nápadů z jiných filmů. Které že to jsou, snad pozná i ten nejobyčejnější lajk.(27.12.2011)

Čekal jsem průšvih ze spojení sci-fi a westernu (a čekali jej asi i v Holywoodu, proto nechali napsat scénář tandemu hned pěti scénáristů). Ale obdržel jsem solidní akční snímek, spíše western než sci-fi, kde mimozemští vetřelci unášející lidi v létajících strojích plní jen roli nezbytného nepřítele hlavních hrdinů z Divokého západu (Daniel Craig a Harrison Ford). Trailer (ČSFD): http://www.csfd.cz/film/261881-kovbojove-a-vetrelci/videa/(9.11.2013)

Mimouši podlehli zlaté horečce, loví na pokusy smradlavé honáky a místní yntelechtuánové plivou jedovaté sliny. Příznačné. Když si pravidelně pulíruji u von Triera či lechtám rybu u Malickových zvěrstev, tak na podobné filmy, kurva, nečumím, no ne?? To bych pak mohl být čistokrevnou zábavou, kde kamera netlemí deset minut do jednoho bodu, sáhodlouze se nerozebírají transcendentální filosofové a nekonečně se nediskutuje o syslu života, značně konsternován, že? To my, blahoslavení, jsme se královsky bavili, nemusíme freneticky leštit své supěním zamlžené tři dioptrie, dštít síru a podrážděně zvracet něco o svém tupé. A klidně tomu napálíme za čtyři, aniž bychom se cítili mezi zdejšími ufony blbě!(12.10.2011)

• - Keď Jake Lonergan (Daniel Craig) prvý krát prichádza na koni k svojmu domu, na zábere, kde v diaľke cvála na koni, mu chýba náramok na ruke. Potom, ako vyjde spoza kopca, ho má však opäť na ruke. (Lukoh)

• - Názov filmu sa objaví v šiestej minúte. (Johnny.ARN)

• - V průběhu let se na projektu vystřídalo víc jak 10 scénáristů. [Zdroj: Svět filmu] (Jeremy.jk)