poster

Kovbojové a vetřelci

 • USA

  Cowboys & Aliens

 • Slovensko

  Kovboji a votrelci

Akční / Thriller / Western / Sci-Fi

USA, 2011, 114 min (SE: 135 min)

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Davies182
  ****

  Kovbojům a vetřelcům může být jedno, že jsou hrozivě klišoidním a tupým akčním blockbusterem, primární účel se totiž Jonu Favreauovi opět podařilo splnit na výbornou: bavit se, bavit se, bavit se. Dlouhému, ale rozhodně ne nudnému dobrodružství nechybí vtip, neohrožený hrdina-drsňák, sličná kráska, ani typická tatíkovská postava, o kterou se postaral výborný Harrison Ford. U mě maximální spokojenost.(29.8.2011)

 • Isherwood
  **

  Obávám se, že délka a náplň scénáře příliš nepřekročily název filmu, který sliboval pořádný úlet, a v kombinaci s nabušeným tvůrčím týmem i ideální popcornovou zábavu. Prvních cca 15 minut je božích, Craig je ultimátní tvrďák, plátěné košile smrdí potem a každý tam nosí kolty proklatě nízko. Pak na scénu nakráčí Ford, který vyrukuje s nejsměšnějším drsňáctvím v dějinách Divokého západu, a vše korunuje absolutně asexuální out-fit à la noční košilka Olivie Wilde. Děj vystřídá všehovšudy 3 větší lokace (přičemž většinu z nich zabírá pustina Nového Mexika), větší množství ILM fantazírování, abyste taky pohledali pod lupou, takže se na místě nabízí otázka, kde se podělo těch 163 mega z rozpočtu? Od začátku druhé třetiny permanentně odzívaná nuda, která si ten komerční propad bezezbytku zaslouží. Nejhorší blockbuster za cca 2-3 roky nazpět.(27.1.2012)

 • Morien
  ****

  Nejásala jsem tak moc, jak jsem si myslela, že budu jásat, ale pořád jsem docela dost jásala. Nikdy jsem nepochybovala o tom, že Třináctka je ve skutečnosti vyšší bytost z nebes. A že Paul Dano by mohl brečet za vlast už jsem nejspíš víc než jednou zmínila. A že bych chtěla, aby mi každou laserovou mimozemskou ránu zašíval Clancy Brown, jsem myslím ještě neříkala.(23.9.2017)

 • J*A*S*M
  **

  Wow, ona tam fakt není ani špetka humoru. Kovbojové a vetřelci v této podobě nemohli dopadnout dobře, ani kdyby se za kameru postavil sebevětší génius. S vážnou tváří natočit film, v němž parta kovbojů a indiánů strašnou haluzí odvrátí invazi mimozemšťanů, kteří na Zem přiletěli těžit zlato, jejda spoiler, to je na pozvánku do Bohnic. Kdyby to alespoň vypadalo nějak vizuálně pěkně, ale ne - C&A jsou dvě hodiny šedi, nudy, nezajímavosti. A ani ti ufoni se příliš nepovedli.(20.11.2011)

 • mysicka
  **

  taky se mi ten začátek zamlouval.. jak už tady bylo řečeno, výtečný béčkový námět.. ale čím déle to trvalo, tím víc jsem si přála, aby se někde objevila seržantka ripley a všem zúčastněným stranám za tu bídu natrhla krdel.. a ta závěrečná "jakožemaskroidní" scéna mi dala fakt zabrat.. nechápala jsem, kde se tam ti lidi neustále berou.. se snad zapojili všichni pomocní režiséři, střihači a kameramani.. tak aspoň že na konci nebyl ani náznak dalšího pokračování..:)(8.10.2011)

 • - Ve scéně, kdy Jake Lonergan (Daniel Craig) strhává plakát, ne němž je vyobrazen, se objevuje ještě další plakát, na kterém je coby hledaný zločinec režisér filmu Jon Favreau. (stursky)

 • - Scenáristé Roberto Orci a Alex Kurtzman popisují film jako "Nesmiřitelní (1992) s přistáním vetřelců." (Caszidy)

 • - Po spolupráci na filmu Casino Royale (2006) doporučil Daniel Craig do role Elly Evu Green. Ta ale roli odmítla a obsazena byla Olivia Wilde. (oje)