Kovbojové a vetřelci

Cowboys & Aliens

Kovboji a votrelci

Akční / Thriller / Western / Sci-Fi

USA, 2011, 114 min (SE: 135 min)

• bestlama

Grrrr..... stupidní, strašné a hlavně nudné ... Nečekal j sem, že bych tomuto filmu mohl dát méně jak 2*, ale opak je pravdou. Ten film nestojí za nic. Jen ve mně vyvolával pocity: Jak tohle mohlo vůbec vzniknout? ... Jeden z mála filmů, který jsem nemohl ani dokoukat, protože přes zbytečně roztahanou stopáž to vlastně ani jinak nešlo ...(21.8.2011)

• Ded@M@tes

Začátek, no spíš první scéna vypadala celkem i slušně a dávala pocit drsné jízdy, ale napětí bohužel brzo opadlo. ( Hodnocení: 4/10 )(23.5.2012)

Tak mne sa to spojenie buranov z divokého Západu s hnusnými emzákmi, bažiacimi po zlate, páčilo. Daniel "Bond" Craig hviezdil hlavne v úvode. Ale podarilo s mu spojiť tri nepriateľské tábory proti slizákov z inej galaxie ... A to je hlavné ... 3***(9.11.2013)

Podivný žánrově nezvládnutý slepenec, jehož jedinou devizou jsou (kromě Olivie Wilde, jejíž postava by ovšem, tak jako téměř všechny ostatní, nesměla promluvit) vizuální efekty. Takhle nějak by dopadla Wolrd War Z, kdyby se nějakým kouzlem tamní scénáristické kejkle nerozpadly do třech samostatně zvládnutých minifilmů, ale normálně se naházely na jednu hromadu, jako se to přihodilo té bandě, která tady psala scénář pro starouše Spielberga. Tohle zkrátka nefunguje a dalo se z toho vytěžit mnohem, mnohem víc... 60% za nadprůměrné efekty, ale jako takový tento film rozhodně nedoporučuji.(15.11.2015)

|| Scenár: Damon Lindelof, Alex Kurtzman, Roberto Orci, Mark Fergus, Hawk Ostby / Story by Mark Fergus, Hawk Ostby, Steve Oedekerk / Based on Cowboys & Aliens by Scott Mitchell Rosenberg | Hudba: Harry Gregson-Williams | Produkcia: Brian Grazer, Ron Howard, Alex Kurtzman, Damon Lindelof, Roberto Orci, Scott Mitchell Rosenberg | Distribúcia: Universal Pictures (US), Paramount Pictures (International) | Štúdio: Fairview Entertainment, K/O Paper Products, Platinum Studios, Imagine Entertainment | Rozpočet: 163 miliónov $ | Tržby: 174,822,325 $ || Do prvej polovice výborný film s prúdiacim tempom a ozajstnou westernovou napínavosťou. Do doby, kým sa nezačnú nezmyselné aliancie proti v dennom svetle debilne vyzerajúcim ufónom. Zahadzovať to ale ajtak nemôžem, vďaka Craigovi a napínavému scenáru je to ešte stále príjemný mininadpriemer.(11.8.2011)

• - Po spolupráci na filmu Casino Royale (2006) doporučil Daniel Craig do role Elly Evu Green. Ta ale roli odmítla a obsazena byla Olivia Wilde. (oje)

• - Film je natočený podle stejnojmenného komiksu, který napsal Scott Mitchell Rosenberg. (Terva)

• - Harrison Ford se na natáčení dopravoval helikoptérou, kterou sám pilotoval. (Brousitch)