Reklama

Reklama

Cizinec (Daniel Craig), který se probral z bezvědomí poblíž města Absolution, si naprosto vůbec nic nepamatuje. Jediným vodítkem k jeho minulosti je podivný náramek na zápěstí. Celková amnézie je mrzutá věc, obzvlášť když se ocitnete ve městě, které nenávidí lidi odjinud a kde vládne tvrdou rukou nesmlouvavý plukovník Dolarhyde (Harrison Ford), jenž ho řídí metodou pěsti a biče. Absolution žije ve strachu a brzy bude ještě hůř. Shůry přicházejí podivné zvuky a oslepující světla, obyvatelé města beze stopy mizí a nikdo neví, jak se bránit a kdy přijde řada na něj – tomu se říká permanentní teror. Paradoxně právě cizinec, kterého pronásledovali od chvíle, kdy se v jejich městě objevil, se stane jejich jedinou nadějí. Postupně se mu vrací paměť, a jak si vzpomíná, kde byl a co tam prožil, uvědomuje si, že drží v rukou klíč k tajemství, které zdejším kovbojům dává aspoň nějakou naději v boji s  technologicky mnohem vyspělejším protivníkem. Otázkou je, jestli mu chronicky nedůvěřiví obyvatelé uvěří a jestli mu Dolarhyde dobrovolně přenechá otěže vlády nad městem. (oficiální text distributora)

(více)

Videa (34)

Trailer 1

Recenze (1 121)

PinokKio 

všechny recenze uživatele

Šéfe, mám pro vás scénář .. A o čem to je? .. O kovbojích, jak jezděj na koních, občas tasej kolt zavěšenej proklatě nízko a tak .. Nuda! Dopiš tam vetřelce. Spoustu vetřelců. Celou invazi. A narvi do toho i nějaký hodný, aby byl vesmír v rovnováze. Onehdá jsem ti viděl nějakej komiks v trafice u nás na rohu a parchanti nad ním mlsně slintali. Nebo to bylo nad tím péčkem vedle? Těžko říct. No to neřeš, prostě tam tu Blanku Truhlářovic dopiš, a basta! I když je škaredá .. ()

Xmilden 

všechny recenze uživatele

Velice chatrné 3 hvězdičky. Scénář je kravina na kvadrát a ani když si člověk řekne, kašlu na logiku chci se hlavně bavit, není to žádná sláva. Film se místy dost táhne, viděl jsem 135 minutovou verzi, což možná byla docela škoda. Třeba ta kratší stopáž by měla rychlejší tempo. Kdo zklamal nejvíce tak Favreau, oproti Železňákům nedokázal do filmu propašovat jediný vtipnější okamžik. Olivia Wilde je již tak krásná, že je to až na škodu. Duo Craig/Ford nebude patřit mezi ty nezapomenutelné. Zkrátka tenhle film se moc nepovedl. Neřekl bych že výměnou režiséra, lepším scénářem by nastala podstatná změna k lepšímu. Těch mimozemských invazí je prostě v poslední době až až. Hollywood přestává být originální a začíná být šablonovitý až hanba. PS: Film by se spíše měl jmenovat Kovbojové, Indiáni a Vetřelci. 50% ()

Reklama

Malarkey 

všechny recenze uživatele

I přes dost zvláštní a nepochopitelný příběh jsem se těšil. Říkal jsem si, že co jinýho může překvapit víc, než právě bitka mezi kovboji z 19. století a vetřelci, kteří se jedno vyprahlý město uprostřed americký prérie rozhodnou navštívit. Byla to kravina, co si budeme povídat, ale musím se přiznat, že jsem se bavil. Herci super. Předvedli standard. Harrison Ford možná ještě o trošku víc. On bude sympaťák asi pořád. Každopádně ta hlavní deviza jsou efekty, a na nich se tvůrci vyřádili. Je fakt, že od půlky filmu ten film příběhově hrozně bláznil, ale ani to mi moc nevadilo, fakt jsem si to užil a myslím si, že v kině by to byl ještě daleko větší vejvar. ()

DaViD´82 

všechny recenze uživatele

Problém není v tom, že celý scénář se skládá pouze z těch tří slov v názvu, ani v neopodstatněně přepálené stopáži (platí minimálně o cca patnáct minut prodloužené verzi), ale ve Favreauovi samotném. Neumí a ani nemá cit pro atmosféru a akci. Což u filmu, kde o nic jiného než atmosféru a akci nejde, je poněkud na obtíž. Škoda také, že se to bere tak smrtelně vážně, tahle póza tomu sedne jen během stylového úvodu. ()

Dever 

všechny recenze uživatele

Aj keď je western jeden z mojich najneobľúbenejších žánrov tak práve pri Cowboys and Aliens mi vôbec neprekážal už len z dôvodu nie zlej kombinácií s sci-fi žánrom. Pre veľa ľudí zlá kombinácia, ale pre mňa je to niečo nové, niečo čo som ešte nevidel a čo ma milo prekvapilo. Krásna vizualizácia, dobré herecké obsadenie a pekný soundtrack si zaslúži moje uznanie....... 80% ()

Galerie (235)

Zajímavosti (23)

  • V hlavní roli se původně mohl objevit Robert Downey Jr., ale vzhledem ke svému natáčecímu rozvrhu ji musel odmítnout. (Caszidy)
  • Harrison Ford (Woodrow Dolarhyde) si přál natáčet bez klobouku, se kterým je spojován kvůli sérii filmů o Indiana Jonesovi. Protože se ale jedná o western, neměl na výběr. (oje)
  • V pokladnách severoamerických kin diváci nechali 100,2 milionu amerických dolarů, součet celosvětových tržeb pak dosáhl 174,8 mil. (NIRO)

Související novinky

Jason Bateman natočí netradiční western

Jason Bateman natočí netradiční western

31.01.2023

Žánr sci-fi westernů proslavil filmový Westworld z roku 1973, nutno ovšem podotknout, že od té doby se objem filmů v tomhle žánru příliš nezvětšil, v 2011 navíc fandové dostali obří facku v podobě… (více)

Westerny jsou zpět

Westerny jsou zpět

22.02.2015

Velkorozpočtové westernové žánrové mixy v podobě Osamělého jezdce a Kovbojů a vetřelců si nepochvalovali diváci ani kritici, ale jinak tento tradiční americký žánr rozhodně neskomírá. V různých… (více)

Expendables 3 – Cage, Eastwood, Ford?

Expendables 3 – Cage, Eastwood, Ford?

14.08.2012

Jde samozřejmě především o zbožné přání producentů a tak trochu laciný způsob, jak před premiérou dvojky ještě jednou vydatně zčeřit mediální hladinu. Zkusme si z toho ale vytáhnout i relevantní… (více)

Oldman vs. Ford: high-tech špionáž

Oldman vs. Ford: high-tech špionáž

24.07.2012

V sobotu 21. 7. oficiálně odstartovalo natáčení thrilleru o korporátní špionáži Paranoia. Chrisův mladší brácha Liam Hemsworth (v pořádné akci se předvede díky roli v The Expendables 2) si ve filmu… (více)

Reklama

Reklama