Reklama

Reklama

Cizinec (Daniel Craig), který se probral z bezvědomí poblíž města Absolution, si naprosto vůbec nic nepamatuje. Jediným vodítkem k jeho minulosti je podivný náramek na zápěstí. Celková amnézie je mrzutá věc, obzvlášť když se ocitnete ve městě, které nenávidí lidi odjinud a kde vládne tvrdou rukou nesmlouvavý plukovník Dolarhyde (Harrison Ford), jenž ho řídí metodou pěsti a biče. Absolution žije ve strachu a brzy bude ještě hůř. Shůry přicházejí podivné zvuky a oslepující světla, obyvatelé města beze stopy mizí a nikdo neví, jak se bránit a kdy přijde řada na něj – tomu se říká permanentní teror. Paradoxně právě cizinec, kterého pronásledovali od chvíle, kdy se v jejich městě objevil, se stane jejich jedinou nadějí. Postupně se mu vrací paměť, a jak si vzpomíná, kde byl a co tam prožil, uvědomuje si, že drží v rukou klíč k tajemství, které zdejším kovbojům dává aspoň nějakou naději v boji s  technologicky mnohem vyspělejším protivníkem. Otázkou je, jestli mu chronicky nedůvěřiví obyvatelé uvěří a jestli mu Dolarhyde dobrovolně přenechá otěže vlády nad městem. (oficiální text distributora)

(více)

Videa (34)

Trailer 3

Recenze (1 121)

Marigold 

všechny recenze uživatele

Tak úplně nevím, jestli je tragičtější scénář, který se místy zamotává do své prostoduché debility úplně zbytečně, nebo (opět) zoufale leklý Jon Favreau, pod jehož rukama vzniklo cosi, co připomíná televizní inscenaci bez jediné kulervoucí scény, do které se omylem nasáčkovalo hned několik megahvězd. I když úvod vypadá celkem nadějně, zbytek filmu ubíhá v nekonečné zoufalé křeči, která je sice směšná, ale ani náhodou zábavná. Zajímalo by mě, za co štáb utratil těch 160 melounů. Asi za ohnivou vodu a povětrné ženštiny. Na Kovbojích a vetřelcích je to vidět - a přitom tohle mohlo a mělo být fakt dobré. Jenže to by to musel realizovat někdo, kdo má aspoň rámcovou schopnost žánrová klišé shazovat a ne je pouze mechanicky napodobovat (a špatně!). ()

ClintEastwood 

všechny recenze uživatele

Mozek jsem nechal odpočívat vedle sebe na sedačce a tenhle popcornový biják si docela užil. S nadsázkou se dá říct, že je to crossover snímků Nesmiřitelní a Den nezávislosti a po filmech jako Westworld (1973) či Návrat do budoucnosti lll, konečně zase jeden pořádný sci-fi western. Zajímavý mix těchto dvou pro mě výsostných žánrů. ()

Reklama

choze 

všechny recenze uživatele

Paradoxně ti mimozemšťani, který tomu měli dodat na zajímavosti, naopak táhnou dolů celkem příjemnej western s hodně slušným castingem (kapitola sama pro sebe je nádherná Olivia Wilde). Chudáci scenáristi se snaží o rychlý tempo kumulováním akce, ale ospalej rejža, neschopnej natočit efektnější akční scénu a vůbec tomu celýmu dát nějaký grády, jim to furt kazí. Ale body za to, že to není žádná pubertální rozjívenost jako MAČETA a že Orci a Kurtzmann si odpustili i debilní infantilní humor pro posledního Pepíka Nováka a jeho retardovanou incestní famílii z Horní dolní, kterej tlačí v TRANSFORMERECH. ()

CANNIBAL 

všechny recenze uživatele

Na to, jak byl tento film hvězdně obsazený, tak je to hotový céčko, což jsem ovšem nečekal. Dobrý nápad to rozhodně byl (hlavně prostředí na divokém západě a setkání se s ufo) , ovšem to by muselo hned z počátku utéct více unesených zajatců a ozbrojit se jejich mimozemskou technologií a ne pouze Daniel Craig. Trapnost byla hlavně v mimozemšťanech. První průzkumný výsadkový oddíl má jen minimum zbraní. Naprosto žádné štíty a jdou prozkoumat neznámou planetu za účelem pozdějšího obsazení dalšími oddíly a dobývání cenného kovu? Naprostá hrůza. Děj se navíc dal velice snadno odhadovat. Zvládlo by to i dítě z mateřské školy. Hotová bejkárna pak byla v provedení lodi, kde hlavní loď bije přímo do očí tvarem podobný protáhlé velitelské věži (komín) na ponorce něco mezi Skipjack a Sindhughosh. A menší lodi na palbě mateřské jsou ve tvaru stonožky. Designér musel být nejspíš v podnapilém stavu, když to vymýšlel. Je to naprosto zcela bez originálního nápadu. A úplně nejhorší co na tomto filmu bylo, jest vykrádání nápadů z jiných filmů. Které že to jsou, snad pozná i ten nejobyčejnější lajk. ()

viperblade 

všechny recenze uživatele

Na Cowboys & Aliens jsem se hodně těšil. V hlavních rolích Daniel Craig (který když se nesnaží parodovat Jamese Bonda, umí i hrát) Harrison Ford (herecká legenda, kterou obdivuju už hodně let) a Olivia Wilde (pro její krásu šel bych světa kraj… nebo se odstěhoval do New Yorku, kde bydlí), režie se ujal Jon, od kterého se mi i (poměrně kritizovaná) dvojka železného muže líbila… jo, měl jsem své důvody, proč se těšit a proč si myslet, že mě to nemůže zklamat. Bohužel jsem se spletl. Z herců si svůj standard udržel jen Ford, Olivia mě sice nezklamala, ale její postava byla strašně odhadnutelná a jen díky herečce mi to jakž takž nevadilo. Asi po hodině filmu jsem na něco kápl - Craig mi tu vadil. Jemu jakoby nikdo neřekl, že má být tahoun nebo že hraje hlavní postavu. Že by měl mít nějaké charisma, že by měl za film vystřídat víc než dva ksichty… zkrátka a dobře, já ho jako herce fakt mám rád (krom bondovek) ale tady mi přišlo, jakoby ani on sám nechtěl tuhle roli hrát a podle toho to taky tak vypadalo. Plusové body za Olivii, Harrisona a prostředí starého západu. Minusové za Craiga, nudnou hudbu (vzpomněl jsem si, jak jsem před pár dny zhlédl Sherlocka a jak mě hudba vtáhla do děje a podkreslovala ho, tady mi místy přišlo, jako bych sledoval němý film) a za nudu jako takovou. Možná jsem se těšil až moc nebo to Jon až moc přepískl, nevím. Ale tohle je film jednou a stačilo. 50 %. ()

Galerie (235)

Zajímavosti (23)

  • V pokladnách severoamerických kin diváci nechali 100,2 milionu amerických dolarů, součet celosvětových tržeb pak dosáhl 174,8 mil. (NIRO)

Související novinky

Jason Bateman natočí netradiční western

Jason Bateman natočí netradiční western

31.01.2023

Žánr sci-fi westernů proslavil filmový Westworld z roku 1973, nutno ovšem podotknout, že od té doby se objem filmů v tomhle žánru příliš nezvětšil, v 2011 navíc fandové dostali obří facku v podobě… (více)

Westerny jsou zpět

Westerny jsou zpět

22.02.2015

Velkorozpočtové westernové žánrové mixy v podobě Osamělého jezdce a Kovbojů a vetřelců si nepochvalovali diváci ani kritici, ale jinak tento tradiční americký žánr rozhodně neskomírá. V různých… (více)

Expendables 3 – Cage, Eastwood, Ford?

Expendables 3 – Cage, Eastwood, Ford?

14.08.2012

Jde samozřejmě především o zbožné přání producentů a tak trochu laciný způsob, jak před premiérou dvojky ještě jednou vydatně zčeřit mediální hladinu. Zkusme si z toho ale vytáhnout i relevantní… (více)

Oldman vs. Ford: high-tech špionáž

Oldman vs. Ford: high-tech špionáž

24.07.2012

V sobotu 21. 7. oficiálně odstartovalo natáčení thrilleru o korporátní špionáži Paranoia. Chrisův mladší brácha Liam Hemsworth (v pořádné akci se předvede díky roli v The Expendables 2) si ve filmu… (více)

Reklama

Reklama