Kosti a skalp

• Česko Kostěný tomahawk (festivalový název) (více)

Divoký západ. Městečko Bright Hope, stojící uprostřed ničeho, zatím vytrhávala z jeho ospalosti pouze loupežná přepadení. Tuto „idylu" ovšem velice rázně utnou příslušníci indiánského kmene, kteří unesou půvabnou Samanthu. Nejedná se totiž o kmen tradiční, nýbrž... kanibalský. A také notně vyhládlý. Místní muži dávají dohromady ne právě klasickou záchrannou výpravu v čele s šerifem Franklinem Huntem (Kurt Russell), která musí za každou cenu Samanthu vysvobodit dřív, než si na ní divoši začnou pochutnávat. Krutost jejich protivníků je však mnohem větší, než si kdo dokázal představit, a jejich mise je v čím dál větším ohrožení. (Magic Box)

goodridge

Na môj vkus trochu dlhá stopáž, kebyže sa to zmestí do 100 minút tak je to na 5*. Ale inak dobrý dej, brutalita, nechutnosti aj keď mínusom je pomalejší rozbeh. ()

Ferguson

Jediné, co mi na filmu vadilo, byla to, že paní Samantha vypadala, jako kdyby v jeskyni u Trogloditů byla na dětském táboře - namalovaná, duševně a fyzicky zcela vyrovnaná atd. ()

StaryMech

Dodnes, po mnoha letech divácké kariéry, nechápu, jak může režisér veskrze slibně uvedeného díla dopustit, aby skončilo jako něco, co nikdy začít nemělo. Ale přihází se to, jak dokazuje i "Kostěný tomahavk". Se Zahlerovým křížencem westernu a groteskního strašounu to jde plynule od desíti k pěti (nebo spíš ke třem ?), a nadto se tu nešetří bílou xenofobií. Prvními oběťmi jeskynního lidu - tvorů majících v sobě něco z Predátora, něco z mutantů z Marshallova "Sestupu" - jsou dva vzorky bílé chátry a jeden černoch - toho ovšem, jak se dovídáme, ani lidožrouti nežerou. Postava zvaná Profesor, přizpůsobený Indián, na ně nahlíží hůř než bílý rasista na rudochy. A indiánobijce Broodera tvůrci obdařili až šlechtickou noblesou a přisoudili mu konec, jaký bývá ve filmech vyhražen těm, k nimž má divák pocítit ne-li úctu, pak alespoň sympatie. Opatruj nás pánbůh před chutěmi a zbraněmi necivilizovaného šmejdu - a když bude nejhůř, nějak už ho sami zmasakrujem ! ()

bigstorm

Och bože vždy som si myslel, že domorodý kanibali žijú len v džungli tvrdo ma o tom presvedčil Ruggero Deodato ! Prv než som do toho šiel, som si zopár komentíkov na csfd prečítal. Takže som zhruba vedel čo mam od filmu očakávať. Anooo 90 minút je to prakticky obyčajný western a blablabla. o to viac ma to ťahalo, keď som všade čítal že koniec je dosť hardcore. Bum !!! Videné s titulkami. Snáď nikde ani v prihriatom avengers alebo v ktorej marii som nevidel sympatickejšiu bandu hrdinov ako tu . Kurt Russell by si mal nechať plnovous až do smrti, robí to z neho fakt dobráka šerifa až do morku kostííí! Wilson samozrejme sympaták, Jenkins je po pi..či zástupca a Foxovo sebavedomie prerazí až kostený tomahawk! A teraz k filmu!!! Poznáte ten pocit keď ste objednaný k zubárke na bolestivé trhanie ?! Čakáte v plnej čakárni, ale neviete kedy prídete na radu, po každé keď sa otvoria dvere sa vám zastaví srdce, ale aj tak zavolá druhého a vás naťahuje akoby sa to tej bielej suke páčilo:D To som prežíval u tohto filmu. No a keď už som sa konečne dočkal Jauuu !!! Nemali šancu chudaci, je to skazená krvná línia, trogloditi čo porcujú za živa ... posledných 30 minút mi odišli pľúca lebo som nemohol dýchať!!! ()

Brci odpad!

Vydržím hodně, ale tady jsem vydržel jen 70 minut. Asi jsem přišel o to nejlepší, když čtu komentáře níže, ale ani to mne nepřimělo tenhle počin dokoukat. Dialogy jako by psal introvertní pubescent - hloupé, nelogické, hloupé, hloupé. děj, no ..... naivní a pro změnu hloupý. Zkoušeli jste s berlemi / fr. holemi ujít po rovném chodníku víc jak 200m? jestli ano, tak si asi sami uděláte obrázek o tom, jak moc reálné je belhat se nerovnou a nehostinnou pouští s jednou berlí z klacku dva-tři dny. Zvykl jsem si, že "červené" hodnocení na CSFD už dávno neznamená, že je film dobrý, bohužel.... ale když jsem viděl obsazení, nečekal jsem že se Kurt, Patrick a doktor Jack upíšou k takovéhle sračce. ()

Coumway

Predstavuje sa nám Kurt Russel ako herecky veterán a vyzera to tak,ze tento starý drsňák si zahrá este vo vela filmoch.Bone tomahawk má zbytocně přepracovaný zaciatok s ukvapenym koncom.Efekty nic moc a mimochodem já by som si dvakrát rozmyslel či idem zachraňovat tu nevdacnicku suku Lili Simmons. ()

Filmyx

Uff... tak nevím jestli jsem viděla stejný film jako ostatní:)) Horor, který popisuje strastiplnou cestu pajdavce za svoji milovanou, a jako zvuková kulisa slouží nudné příběhy jednoho senila.Teprve v posledních 10-ti minutách pár neskutečně tupých lidožroutů vběhne kulkám vstříc a - konečně - se objeví jediná!!!!!!!! opravdu za řeč stojící scéna... Nuda. ()

PORTER44

Je vidět že na stará kolena K.Russellovy westerny svědčí,na většinu westernových hororů se nedá koukat ale tenhle byl docela dobrý,tak třičtvrtě filmu je to docela klidná podívaná skoro bez střílení pak výlet přírodou až když dorazí k horám které obývají jeskyní lidé a začne pořádná krvavá akce s gore scénou porcování zástupce šerifa.Hodně mi to připomělo snímek Hory mají oči. ()

Mjr.Majsner

Výborný western. Mno na to, že mám dost silný žaludek a jen tak mě nic nerozhodí, tak to jak ve scéně u ohniště mezi klecemi porcují toho zástupce šerifa se mnou docela hlo. :O Chyběl mě závěr filmu - chtělo to dotáhnout do konce, že se vrátí do městečka a pak by jeli ještě pro šerifovo tělo. To by se mě líbilo. Ale jinak až na pár maličkostí výborný film. ()

eexDon

Für mich - 75%, - /finále brutálnější, než muselo být, docela protahované/, + /dobrá hrůzostrašná atmosféra a žádný pekelný přešlap, který by film udělal nepravděpodobným/, hodnocení - dobrej thriller a horor ve westernovým stylu, hodně protahovanej, hodně násilnej, ani ten malej rozpočet nebyl až tak vidět, docela to ušlo a ta horor atmosféra, ale jo, líbilo se, až na nějaký ty nechutný scény ()

Rain.mann

Pane jóóó !!!! Perfetct movie !!! Drsný film s několika drsňáky a každý je drsný jiným způsobem. Dialogy jsou jednoduché, věcné, reálné i vtipné. Kamera se drží a obraz je kontrolovatelný. Atmosféra je hustá jako prase už od začátku. Hrdinství a odvaha kypí v syrové a uvěřitelné podobě. Přejete si tam nebýt, a to velmi !! Skvělé výkony i scénář i režie. Trestná výprava někoho možná bude nudit, ale mě se to naopak líbí. Má to vše logický i reálný vývoj. Pět hvězd bez kompromisu. ()

newk

Debilita postav byla až udivující. Proč pořád chodili vyšlapanou cestičkou a po otevřeným prostranství. Proč při spánku někdo nedržel hlídku a ještě rozdělali oheň, aby je každý viděl. Já vím, že se většinou na reálnost moc nehraje, ale tady to bylo prostě jak naschvál a to mě neskutečně vytáčelo. ()

onevoice

Strašne ma rozčulovali dialógy medzi šerifom a jeho zástupcom. Zástupca jednoznačne najhoršia postava filmu. Celkovo dej dosť nudný. Záverečné scény kanibalismu celkom dobré. To snáď ani nie je western, len sa to tak tvári. Ako horor môže byť. ()

Tauloo

Ta hodina nudné chůze westernovou krajinou se vyplatila hlavně fanouškům survival hororů, které čeká hutné finále. Je to trochu jiný western, pravda, ale nese stopy originality a svěžího větru do tak trochu zatuchlého kovbojského žánru. Nebýt charismatických herců v čele s Kurtem Rusellem, určitě by se šlo s kvalitou podívané dolů. ()

Bruce0659

Jednoduchý príbeh o štvorici kovbojov, ktorý zachraňujú manželku jedného z nich unesenú kanibalmi... Prvé dve tretiny filmu sú zbytočne natiahnuté a nič extra neponúknu ale záverečný krvák stojí za to. ()

Stalker85

Kdyby film sestřihali na hodinu a půl, mohlo to bejt docela zajímavý, ale 2 hodiny jsou na nic moc záživnej děj fakt moc. Ve filmu se prakticky skoro nic neděje,akce je minimum,logiky ještě míň a zábavu to postrádá uplně. A to ani nemluvim o tom, že film v podstatě vykradl co mohl z Vikingů ( The 13th Warrior ) od McTiernana. Film měl si myslim že dost velkej potenciál, ale ten režie,scénáristi a střihači vzali,zmuchlali,rozšlapali a zahodili do filmovýho odpadu. ()

Orbeek

Kdyby to natočil Tarantino, je z toho kult jak Russellovo knírovous. "Ten čaj páchne! Hmm, ale jako polífka je fakt dobrej..." ()

Yorgos Lanthimos plánuje gotický horor

Yorgos Lanthimos plánuje gotický horor

18.12.2019

Režisér Yorgos Lanthimos (Favoritka, Humr) oznámil svůj další projekt. Bude jím gotický horor The Hawkline Monster podle knihy Richarda Brautigana. Příběh se pak točí kolem dvou pistolníků, které si… (více)

Ridley Scott chystá drsný western

30.12.2015

Star-Lord hledá tátu

Star-Lord hledá tátu

16.12.2015

Z loňských Strážců Galaxie se vyklubal obrovský hit, který se 4. května 2017 dočká pokračování. O čem bude? To režisér James Gunn tají, docela jistě ale víme, že se na plátně objeví otec hlavního… (více)