Kosti a skalp

• Česko Kostěný tomahawk (festivalový název) (více)

Divoký západ. Městečko Bright Hope, stojící uprostřed ničeho, zatím vytrhávala z jeho ospalosti pouze loupežná přepadení. Tuto „idylu" ovšem velice rázně utnou příslušníci indiánského kmene, kteří unesou půvabnou Samanthu. Nejedná se totiž o kmen tradiční, nýbrž... kanibalský. A také notně vyhládlý. Místní muži dávají dohromady ne právě klasickou záchrannou výpravu v čele s šerifem Franklinem Huntem (Kurt Russell), která musí za každou cenu Samanthu vysvobodit dřív, než si na ní divoši začnou pochutnávat. Krutost jejich protivníků je však mnohem větší, než si kdo dokázal představit, a jejich mise je v čím dál větším ohrožení. (Magic Box)

hujerita

Fajn western, žiadne ponáhľanie sa a naozaj zakiaľ to naberie grády troška to trvá, ale aj tak je stále na čo pozerať. Karty sú rozdané od začiatku a už úvodná scéna naznačuje že kamera sa nebude uhýbať pred ničím a po pravde ma to aj potešilo a navnadilo že finále bude krvavé. Fajn western a dobrý film. ()

xladik

Delate si ze me prdel? 73% ????? Prvni scena ok pak hodinu hovno, pak 2 minuty neco pak zas hodinu hovno a na konci wtf scena.Skoro 2,5 h v hajzlu ()

Grulda55

Záležitost,u které mi delší pasáž bez nějaké "akčnější" scény vůbec nevadila.Musím složit poklonu za skvělé obsazení, každý do své role zapadá přesně tak,jak bych si představoval.Jako Zahlerův režijní debut více než slušné! ()

kecal

Matroš co měl autor při psaní tohodle bych chtěl. Je to totálně o ničem, je to strašně dlouhý a stupidní. Přesto všechno sem se u toho dobře bavil. Některé scény a dialogy jsou prostě boží. Má to atmosféru a je to prostě svoje. Kurt byl skvělej a Lili Simmons je fakt prdelka jak kráva. Škoda, že trochu nezkrátili tu prostřední část, dvakrát sem se tam začal dost nudit. A k hororu a westernu, bych připsal i komedii, protože některé hlášky jsou k posraní :) ()

Anubiska

Pomalý poctivý western okořeněný kapkou toho kanibalismu. Není co vytknout. Tento film slouží jako důkaz toho,že není třeba velkého rozpočtu ani vymakaných efektů,aby se vybudovalo slušné napětí. Pot,špína a bolest jsou úplně cítit, herci si své role parádně užívají,a já ráda opět viděla Zahna McClarnona,herce tak výrazného,že nechápu,proč není častěji obsazován. Po té smršti více či méně trapných letošních pohádek můžu konečně říct-pěkné filmové vánoce! :-) ()

karelhura

Dal bych 5, ale ten stařík s těma kecama mi fakt šel na nervy. Já vím že to tam tak nějak štymovalo ale při probírání blešího cirkusu jsem měl chut na vraždu! ()

mad.dog

Plíživě a pomalu napětí graduje tohoto velmi kvalitního westernu. Nejen napětí je dobré, ale prakticky všechno od herců (potěšila mě Lili Simmons, kterou mám od Banshee ve velké oblibě) po všechny technické obory. Ale v porovnání s nejlepším westernem roku, Hateful Eight, filmu chybí taková vyzrálost, kterou snímek dostane jen díky jisté a pevné režii. Jinak si doopravdy na nic nemůžu stěžovat a chrochtám si blahem, když můžu prohlásit rok 2015 jako rok renesance westernů! ()

Egress

Mix westernu a hororu, osadníci versus zmutovaní indiáni, kteří si s oblibou pochutnávají na bělošském masíčku. Charismatický Franklin Hunt (Kurt Russell) vede misi za záchranou unesených spoluosadníků.. a to ještě neví, že půjde doslova o jatka.. Pokud nesnášíte pohled na krev a čtvrcení čerstvého lidského, raději si tenhle syrový filmový zážitek odpusťte. Vy ostatní budete pravděpodobně nadšeni jako já.. ()

lineker

Westernová road movie se čtyřmi ušlechtilými muži a jednou bolavou nohou. Cílová stanice, jeskyně plná krvežíznivých primitivů. Zahler vsadil na velmi pomalý styl vyprávění, kde prim hrají dialogy, mužská čest a morálka. Kolty až do závěrečné půlhodinky v zásadě mlčí. To co se však v poslední půlhodině strhne alespoň trochu těch 100 minut čekání vynahradí. ()

Ardath

Naturalisticky pojatý hororový western se skvělým obsazením. Zajímavá kombinace, viďte! S. Craig Zahler napsal velmi zajímavý počin s několika výbornými dialogy a silně budovaným napětím. Určitě bych si takových snímků nechal líbit víc. ()

Necrophobic

Docela dlouhá a táhlá cesta na jatka.Ale to je tak jediná drobná výtka k Bone Tomahawk. Jinak se jedná o dobrý zářez do pažby.Jen ta stopáž mohla být klidně o 30 minut kratší. ()

VenomSK

Začiatok dosť rozťahaný ale vôbec nie nudný, naopak, myslím si, že dobrý film musí mať solídny úvod a vybudovanie zápletky. Kto si ale počká, čaká ho finálne rošambo - doslova. Zdegenerovaných zmetkov vám nebude ani trochu ľúto a na 100-pro platí: "If it moves, kill it!" ()

trici

No páni! První polovina se sice táhne jako chrchel z paty, ale mě to kupodivu nevadilo a to zejména díky skvěle napsaným dialogům a velmi nadprůměrným hereckým výkonům. Druhá polovina... no co k tomu říct. Že jdou vajca naporcovat i kostí to bych nevymyslil. Závěrečná brutalita měla prostě koule, atmosféru, syrovost. Postavy se chovali tak, jak by se chovali ve skutečnosti, žádný záporák nevydržel jít proti deseti kulkám do hrudníku jako vidíme všude jinde a dějově nevíte co se stane už půlhodiny dopředu jako to bývá všude jinde. Prostě přesně tak akorát naturalistické, syrové a masakrózní. 80%. ()

mikomus

Pro mě překvapení!! Western se zajímavými postavami spojený s hororem. Film nikam nespěchá, ale po dlouhé cestě vás čeká drsné (surové) finále. Doporučuji vidět! Drsných béčkových hororů je spousta, ale když spojíte western, horor a ještě dobré herecké obsazení, tak to v tomto případě funguje ()

DarkDRAGONS

Film bol dosť nudný. Nechápem prečo som sa nechal zlákať týmto hodnotením. Hľadal som dobrý horor pri ktorom sa zabavím. No tu nečakajte zábavú, ale plno nudných scén. Hlavný hrdina sa dobreže rovno neplazí hodinu a pol cez polku Ameriky k svojmu cieľu, zachrániť od šialených indiánoch svoju ženušku. Postavy o ničom, nuda, nuda, nuda, film mi nič nedal. Prečo tomu dávám 2 hviezdičky je, že herci sa hodili na svoje role a troška ma to šokovalo svojou brutalitou, ale aj to boli dokopy možno 3 scény. Osobne neodporúčam, keď ale chcete vidieť ako vyzerajú Americké polia, kríky, stromy a skaly, tak potom sa vám to páčiť bude. ()

abanek

Předlouhé putování prérií, kecy u táboráku, jedna fakt nehezká ukázka poctivé a tvrdé práce řezníků, Kurt Russell a o mnoho víc ne... Je mi líto... ()

Martin29 odpad!

Tady opravdu nevím co pochválit přitom úvodní scéna je hodně dobrá pak to jde do háje. Jestli chcete vidět film ve kterém skupina lidí místo, aby počkala na posily jde do sídla kanibalů v počtu cca 3 lidi a jeden sotva chodící o berlích budete spokojeni. Korunu tomu nasazuje konec kdy ten co sotva chodí a celý film se o něj musí starat jich zachrání což je taková ptákovina asi jako, že budou zítra padat z nebe velbloudi. Podobně typové filmy Hory Mají Oči (kterýkoliv i ty od Cravena) nebo Pach Krve je proti tomuto oskarový kousek. ()

Yorgos Lanthimos plánuje gotický horor

Yorgos Lanthimos plánuje gotický horor

18.12.2019

Režisér Yorgos Lanthimos (Favoritka, Humr) oznámil svůj další projekt. Bude jím gotický horor The Hawkline Monster podle knihy Richarda Brautigana. Příběh se pak točí kolem dvou pistolníků, které si… (více)

Ridley Scott chystá drsný western

30.12.2015

Star-Lord hledá tátu

Star-Lord hledá tátu

16.12.2015

Z loňských Strážců Galaxie se vyklubal obrovský hit, který se 4. května 2017 dočká pokračování. O čem bude? To režisér James Gunn tají, docela jistě ale víme, že se na plátně objeví otec hlavního… (více)