Kosti a skalp

• Česko Kostěný tomahawk (festivalový název) (více)

Divoký západ. Městečko Bright Hope, stojící uprostřed ničeho, zatím vytrhávala z jeho ospalosti pouze loupežná přepadení. Tuto „idylu" ovšem velice rázně utnou příslušníci indiánského kmene, kteří unesou půvabnou Samanthu. Nejedná se totiž o kmen tradiční, nýbrž... kanibalský. A také notně vyhládlý. Místní muži dávají dohromady ne právě klasickou záchrannou výpravu v čele s šerifem Franklinem Huntem (Kurt Russell), která musí za každou cenu Samanthu vysvobodit dřív, než si na ní divoši začnou pochutnávat. Krutost jejich protivníků je však mnohem větší, než si kdo dokázal představit, a jejich mise je v čím dál větším ohrožení. (Magic Box)

Indiana

Kanibalskej western se skvělym obsazenim. První hodinu a půl se nic moc neděje a hodně lidem to asi nesedne, mně se to ale líbilo a užíval sem si Kurta Russella na plátně. Poslední čtvrtina se nese ve znamení explicitní drsný akce a fandil sem bělochům ať se z toho dostanou. 90% ()

Beckett51

Syrová podívaná. Doslova. A taky dost velkej mástrpís. Někomu první 3/4 můžou připadat silně nudný, ale pokud máte cit pro kvalitní konverzace, skvělý herecký výkony, výborně napsaný postavy a naprosto božskou atmosféru, nebudete litovat. ()

Cappuccino

Neskorší Brawl in Cell Block 99 je z môjho uhľa pohľadu o dosť kvalitnejšia jazda, ale ani Bone Tomahawk nie je žiadna zabudnutiahodná westernovka. Síce tento žáner príliš neobľubujem, v kombinácii s občasným hororovým napätím ma vedel zaujať. Nepravdepodobný vývoj deja ma síce prinútil niekoľkokrát krútiť hlavou, ale aj tak som si Bone Tomahawk užil. V prípade realistickejšieho poňatia a väčšieho zastúpenia hororového žánru by som ale zrejme chrochtal blahom. ()

S.Quentin QUALE

Je (nepodstatnou) otázkou, kde vzali tvůrci takový herecký ansábl, a jaké zde má opodstatnění, přičemž prim hraje Kurt Russell, který ani zde nezapře svou snad až přirozenou teatrální komičnost. Jinak se samozřejmě jedná o gore fest, ke kterému se však divák musí proplížit zbytečně přesdvouhodinovou stopáží, což bude nejednomu recenzemi nahajpovanému hororovému fanouškovi proti srsti. Já jsem ze sorty těch, kteří rádi počkají, aby se dočkali, takže já Bone Tomahawk hodnotím pozitivně. Srovnání s Rothovým The Green Inferno se nabízí, protože paralely jsou zřejmé jak tématické (indiáni, kanibalismus), tak obsahové (ústřední torture scéna), no je třeba přiznat, že Zahlerovo zdejší gore je na jiném levelu a volá i díky mé čtyřce pro Rotha po plné palbě. S tou ale váhám díky vůči stopáži příliš jednoduchému a prvoplánovému příběhu. Rozseknu to (hahaha) tak, že za nejlepší letošní gore dávám plnej, objektivně je to ale čtyřka, kterou varuju před mylným očekáváním dvouhodinové zběsilé řezničiny. Té se nedočkáte. 85% PS: Nesouhlasit můžete, divit se nebudu, ale já mám pro podobně stavěné filmy slabost. ()

Ruut

I napodruhé dost dobrý kousek. Extrémně brutální, aniž by si přitom muselo pomáhat klasickými filmovými berličkami.Úplně všechno je proti pravidlům westernových/akčních/hororových žánrovek a krásně to jako anomálie funguje. ()

misterz

Zaujímavá záchranná výprava v prostredí stretu dvoch odlišných svetov, ktorých spája jedine postupné a nevyhnuteľné umieranie - súmrak Divokého západu (posledné desaťročie 19. storočia) vs. tradičné šamanstvo s prvkami kanibalizmu niektorých indiánskych kmeňov. Jeden svet čaká vízia niečoho nového, ten druhý čaká iba definitívny koniec - symbolicky vo filme ako aj v skutočnosti. Smutná nostalgia za tým starým sa tiahne vlastne celým filmom, ktorý aj napriek tomu, že disponuje pomalším tempom, ani chvíľu nenudí a v závere aj príjemne krvavo prekvapí. Navyše je film zručne natočený a výpravne dobovo presne zladený. Príjemné prekvapenie, môžem len odporúčať (bojazlivcov nech nevystraší nálepka horor). 80/100 ()

HAL

Pomalý brak o cestě za lidojedskými indiány. První hodinu a půl to všemi silami táhne Kurt Russel, zbytek je řezničina. A celé to klidně mohlo být o hodinu kratší. 6/10 ()

2-Xtreme

Silno odporúčam. Parádny western, ktorý pomalým no istým krokom smeruje až k explicitnému záveru kde miestami tuhne krv v žilách. Pomalé s dusnou atmosférou, dobrým castingom a precíznou réžiou. Do bodky zvládnutý kanibalský(!) western natočený za smiešnych 1,8$ mil. Dávam dolu skalp. ()

pornogrind

Musím uznat, že jsem do tohoto filmu šel s velkejma obavama, jelikož Westernům zrovna neholduju. Druhou věcí která mě odrazovala byla dlouhá stopáž. Ale oproti posledně viděnému Purpurovému vrchu ( 119 minut , který jsem si spíš protrpěl ) mě těhle 133 minut bavilo a uteklo to jako voda. Nakonec touha po zjištění co může vzniknout skřížením Westernu a Hororu byla silnější a já se odhodlal film pustit. Chybu jsem rozhodně neudělal. Každopádně zařadit tenhle film do nějaký škatulky je složitý, protože je to dobře fungující mix více žánrů. Hodně lidí to srovnává s Rothovým The Green Infernem jenže každej z těchto filmů je úplně jinej a taky jinak pojatej. Mě nadchli oba, ale Bone Tomahawk má přece jenom trošku navrch. Hlavně díky hereckýmu obsazení. Všichni hráli jako o život a navíc jsme měli spoustu času pořádně se s postavama seznámit, což taky hodně pomohlo. Určitě mi osudy zachránců nebyli u prdele ba naopak jsem si to prožival s nima. Škoda jen, že víc prostoru nedostal Sid Haig. Musím taky pochválit S. C. Zahlera, protože na to že je to jeho druhej film tak odvedl špičkovou práci a s docela jednoduchým scénářem natočil poutavej a rozhodně nenudící snímek kde nechybí ani špetka humoru. Pro mě obrovský překvapení a naprostá spokojenost. ()

DJ Obelix

Fíha, tohle bylo silný kafe! Už nějakou dobu jsem si na disku nechával uležet tohle překvapení loňského roku, na které jsem slyšel jen samou chválu. Hororový western s naprosto úchvatným obsazením natočený za směšné dva miliony dolarů? To je v dnešní době opravdový unikát. Kurt Russell má na stará kolena snad ještě větší charisma než kdy dřív, Patricku Wilsonovi věříte každý úpěnlivě bolestivý nášlap na pochroumanou nohu, Richard Jenkins předvádí herecké mistrovství jako oddaný zástupce šerifa a Matthew Fox (Jack ze Ztracených) hraje úžasně namistrovaného frajírka, kterému nedělá problém střílet kolemjdoucí (a hlavně Indiány) na potkání. Nutno ovšem varovat všechny slabší povahy - tohle rozhodně není film pro vás. Za některé naturalisticky natočené scény by se nemuselo stydět lecjaké "torture porn", ale o to větší máte o postavy strach. Ač by filmu možná slušelo zkrácení o nějakých 20 - 30 minut, nic to nemění na tom, že ho mohu doporučit všemi deseti. ()

kingik

Čtyřčlenná družina věkově i charakterově rozdílných pičstolníků táhne na záchranou výpravu proti primitivnímu sadistickému indiánskému kmeni, u něhož je lidské maso nejžádanějším na menu. Kurt Russell a spol. dává všanc svoji reputaci i kosti bezejmennému režisérovi S. Craig Zahlerovi, který u filmu dokáže zastat skládání hudby, psaní scénáře, navíc si svoje nápady umí i vkusně zrežírovat. Dvě hodiny jsou i na neotřelé téma přece jen moc, a tak má látka i přes svůj filmově interesantní přístup přece jen značné potíže s tempem. Tenhle počin jednoznačně není filmem pro opakované zhlédnutí. Dáte-li mu šanci, určitě vás nemine netradiční podívaná, která v podstatě ani moc westernem není, i když reálie, výprava i kostýmy veskrze takové jsou, a když už si budete trvat na tom, že to western je, tak se nedá přehlédnout, že se odehrává ve velmi netradičním, úzkoprofilovém stylu. Explicitnost drastických scén poměrně uspokojivá, osobně bych kameramanovi nakázal, aby ještě detailněji nasnímal každý průstřel i porcování těla, takže je nutné mít předem na sadistické paměti, že průměrně dva z pěti záběrů jsou masakrózní, zbytek už je nutno si domyslet. Cast je na áčkové úrovni, Matthew Fox je úplně nejfajnovější a nejzajímavější postavou, naopak Patrick Wilson byl od scénáře limitován tím, že jeho postava bude mít celou dobu poraněnou nohu, tudíž ho vidíme kulhat, a v závěru zvládne pokosit víc divochů než ostatní. I divochů mohla být početnější skupinka. Závěr mohl být mnohem zběsilejší, divoši byli nechuťáci první třídy, jenže extra prostor jejich vražedné řádění nedostalo, absence napínavé hudby ve vypjatém finále je zjevný nedostatek. Celkově na mě film působil, že má mírně promrhaný potenciál, nicméně spojit kanibaly s pičstolníky je vzácný filmový úkaz, ke všemu je film natočen na profesionální úrovni, nechybí mu filmové atributy i příjemné hraní na divácké nervy, co se odehraje v příštích minutách, respektive co bude, až skupinka narazí na divochy. V podstatě jde o funkční spojení mužů s pičstolemi s atributy hororu. 7/10 ()

InJo

Famózní mix pomalého syrového westernu a ultra brutálního kanibalského survival hororu. Pro silné žaludky (jedna scéna je opravdu festovní hnus) prvotřídní nářez s hutnou atmosférou, nekompromisními momenty a skvělými herci. 85 % ()

Anderton

Veľmi pomalé tempo, a to aj na western, to je niečo, čo pôsobí v dnešnom Hollywoode ako čisté science fiction. No a predsa sa stalo a dokonca sa niekto nebojí byť ani politicky nekorektný a ukazuje istý kmeň -kvázi- indiánov ako totálnych divochov, ktorí "znásilňujú vlastné matky". Našťastie sa ale hejt nespustil, len našim kinám sa Bone Tomahawk aj tak vyhol, asi kvôli tomu pomalému tempu a ... žánru. A je to teda celkom škoda. Film striktne rozdelený na tri tretiny, mestečko, cesta a konfrontácia s divochmi. Je to síce dejovo predvídateľné, napriek tomu zábavné, drsné a napriek tomu zrejmému vývinu deja originálne. ()

Frajer42

Nemá smysl si nic nalhávat, tento film je zde neuvěřitelně nadhodnocen. Za zmínku stojí maximálně závěrečných 20 minut, kdy diváka zaskočí první pasáž, ve které se něco děje. Zbytek je hrozně otravná a neuvěřitelně dlouho a pomalu plynoucí nuda. Dobrou třetinu stopáže sledujete upajdaného frajera, jak pajdá. Když zrovna nesledujete upajdaného frajera, jak pajdá světem, tak vás svými bezobsažnými žvásty nudí senilní zástupce šerifa. Zkrátka nuda k uzoufání. Samozřejmě, že jsem u toho usnul. Kdo u tohoto blábolu neusne, tak by se měl okamžitě léčit z nespavosti. Příběh je tak neuvěřitelně obsáhlý, že se dá detailně popsat asi 3 větami. Lajdák rozkopne pohřebiště retardovaných kanibalů. Kanibalové si pro něj přijdou, přičemž poberou pár dalších osadníků, kteří jsou zrovna kolem. Manžel unesené, šerif a dva nebojácníci se vydají na záchrannou misi. Scénář k takovému filmu bych sfoukl u kávy. Vážně nevím, jestli si zdejší uživatelstvo začalo hromadně ujíždět na piku, ale jinak si snad tohle šílenství nedovedu vysvětlit. Nějak se mi nechce věřit, že by půvabná prérie byla dostačujícím důvodem k udělení 3 a více hvězd. Já opravdu žádný skvost neviděl. Divák je brutálním způsobem dobrých 90 minut uspáván, aby ho tvůrci v samotném závěru mohli zaskočit tahem zvaným "překvap diváky akcí". Víc než hvězdu nedám. Musel bych si obě ruce useknout... Převelice dlouho jsem čekal na nějaký nový, nadějně vyhlížející western a ono na mě vyskočilo tohle... ()

AppleCore

Perfektně napsaná konverzačka se skrytým humorem, která se v závěru shodou okolností zvrhne v jeden z nejbrutálnějších filmů roku! ()

Kothy

Tenhle film mě docela překvapil. I přes pozitivní ohlasy jsem jeho kvalitám nevěřil. Možná mi trochu vadilo pomalejší tempo, ale to se dá pochopit, když je režisér spisovatel. Film byl taky hodně levný, což mě s tímto hereckým obsazením opravdu překvapuje. Pochválit bych chtěl hlavně výkon Kurta Russella jako šerifa a Patricka Wilsona, coby manžela hledajícího svou ženu. Příběh se sice táhne, ale nechybí mu akce ani gradace. Místy je film dost brutální. Těžko říct, jestli se některé události mohly stát nebo ne. Každopádně mě tento film z westernového prostředí bavil. Matthew Fox jako bývalý voják taky není špatný. "Chcete znát odpověď na svou otázku? 116." ()

Yorgos Lanthimos plánuje gotický horor

Yorgos Lanthimos plánuje gotický horor

18.12.2019

Režisér Yorgos Lanthimos (Favoritka, Humr) oznámil svůj další projekt. Bude jím gotický horor The Hawkline Monster podle knihy Richarda Brautigana. Příběh se pak točí kolem dvou pistolníků, které si… (více)

Ridley Scott chystá drsný western

30.12.2015

Star-Lord hledá tátu

Star-Lord hledá tátu

16.12.2015

Z loňských Strážců Galaxie se vyklubal obrovský hit, který se 4. května 2017 dočká pokračování. O čem bude? To režisér James Gunn tají, docela jistě ale víme, že se na plátně objeví otec hlavního… (více)