Osm hrozných

• Nový Zéland

• Austrálie

• Irsko

Western / Drama / Thriller / Mysteriózní

USA, 2015, 167 min (SE: 187 min)

Rozhodně by to šlo zkrátit, o tom žádná. Ale i když jsem se chvílemi nudil, vždy mě to dokázalo znova zaujmout a po skončení jsem z kina odcházel spokojenej. Samuel L. Jackson je zase skvělej (chvíli sympaťák, chvíli fakt hrozivej člověk) ale nejvtipnější byl Walton Goggins s jeho jižanskym přízvukem a hláškama typu "well cut my legs off and call me shorty."(9.1.2016)

Ennio Morricone má za sebou minimálně tucet lepších hudebních partů, než je tento a přijde mi, že byl před pár dny odměněn zlatou soškou spíše za zásluhy (i když některé hudební sekvence zde mají něco do sebe, to zase ano), než za soundtrack k tomuto snímku. A naopak - pokud měl v posledních letech dostat Quentin Tarantino Oscara za scénář, mělo to být za Osm hrozných a ne za Djanga, který je oproti tomuto filmu o třídu níž. Té krve a rozstřílených hlav bylo sice zbytečně moc, ale nelituji těch tří hodin, které jsem si na tento brutal western udělal, protože jsem se zatraceně bavil.(1.3.2016)

Výborné, není co dodat. Dostal jsem, co jsem čekal a co jsem si zasloužil. Jen zopakuji své varování pro ty, co pohrdají zlodějnou (rozuměj - jsou počítačově negramotní), obléknou hodobóžové tesilky, přičísnou plešku a vyrazí si do kina. Vezměte z domova oblíbený podprdelník, protože jestli vám v polovině nedají desetiminutovku na protažení, brčko či chcandu, zdřevění vám řiťky do stavu, kdy se sice můžete domnívat, že pouštíte jen tichého ducháčka, co prosvětlí atmosféru v sále, ve skutečnosti se však poserete jako za mlada a pak už je pozdě na hrdinství.(3.1.2016)

Rozpočet $44miliónovTržby USA $54,117,416Tržby Celosvetovo $155,760,117 Tržby za predaj Blu-ray v USA $12,892,972 Tržby za predaj DVD v USA $11,286,904║ Tarantino troška poľavil, sa nechal uniesť na vavrínoch slávy, veru škoda, že prvá polovička nemá lepší spád, kľudne by tento obsah vystačil na dvoj hodinový film a mohla to byť riadna šupa, lebo v tej druhej polovici to rozbehol na plné obrátky, kde svištia vyšperkované dialógy, elektrizuje napätie, vyhrotenosť, dejová pestrosť, aj keď sa väčšina deja odohráva v jednej chajde a nechýbajú ani krvavé jatky, fakt zas prúdi krvi ako je u neho zvykom, hudba od Morriconeho hrá prim, určite film čo stojí za pozornosť aj keď ide o niečo slabší počin z jeho dielne /80%/(29.12.2015)

(obsahuje spoilery!) Osm hrozných paranoiků obývalo dům, jeden nejistou ruku měl a zbylo jich sedm. Sedm hrozných paranoiků hltalo hořký květ, dva se jím zakuckali a zbylo jich jen pět. Pět hrozných paranoiků chtělo pasti klást, ale ono jich stejně bylo víc jak osm a děj se přestal rýmovat a krev a mozky a sníh a bonbóny a kafe a koule a negři a nezbyl ani jediný. A nebo zbyl. ___ Tarantino dekonstruoval western, až z něj moc nezbylo. Děj, do půlky stavěný v duchu trpělivých detektivek Agathy Christie, se poté změní v něco jako nevybíravý mlýnek na maso. Oživlá dřeva na krásných záběrech prkenně proklamují své repliky a narativně je film pro to a pro pozvolné tempo velice chladný, místy plyne z těžka a divákovo uspokojení končí kdesi na půli cesty k Red Rock. Tarantino si splnil westernový sen a jako bonus si opět kopl do zbytkové esence Konfederace v duši současného redneck Američana. Já se zasmál jeho lásce k zase o kousek explicitnějšímu násilí a vymazleným bonmotům. Nepovedlo se ale to nejpodstatnéjší - vybudovat v té velkorysé stopáži koulervoucí napětí a šokující rozuzlení. Urvaný ruce a huba plná negrů mi nestačila. Agatha Christie : Quentin Tarantino - 10 černoušků : 1 negr s hlavou, ale bez koulí(5.1.2016)

• - Role majora Warrena, Oswalda, Johna Rutha a Joe Gage byly z velké části psány přímo na tělo hercům - Samuel L. Jackson, Tim Roth, Kurt Russell, Michael Madsen. Do role Daisy Domergue bylo zvažováno více hereček, protože role nebyla tak specifická a bylo třeba, aby jí herečka něco dodala. Když pak přišla Jennifer Jason Leigh na casting, Tarantina okamžitě zaujala. (Baltazzar)

• - Tarantino používá k nasvícení scén (především stolů) bodové světlo shora, nad stoly ovšem vždy visí pouze petrolejové lampy, které pod sebe nesvítí. (Pyron)

• - Zkratka křestního jména postavy, kterou ztvárnil Bruce Dern, je Sandy. Stejné křestní jméno měla i postava ztvárněná Dernovou dcerou (Laura Dern) ve filmu Blue Velvet (1986). (Jurkodak1)