poster

Osm hrozných

 • USA

  The Hateful Eight

 • Slovensko

  Osem hrozných

 • Kanada

  The Hateful Eight

 • Velká Británie

  The Hateful Eight

 • Nový Zéland

  The Hateful Eight

 • Austrálie

  The Hateful Eight

 • Irsko

  The Hateful Eight

Western / Drama / Thriller / Mysteriózní

USA, 2015, 167 min (SE: 187 min)

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Arbiter
  ***

  (obsahuje spoilery!) Osm hrozných paranoiků obývalo dům, jeden nejistou ruku měl a zbylo jich sedm. Sedm hrozných paranoiků hltalo hořký květ, dva se jím zakuckali a zbylo jich jen pět. Pět hrozných paranoiků chtělo pasti klást, ale ono jich stejně bylo víc jak osm a děj se přestal rýmovat a krev a mozky a sníh a bonbóny a kafe a koule a negři a nezbyl ani jediný. A nebo zbyl. ___ Tarantino dekonstruoval western, až z něj moc nezbylo. Děj, do půlky stavěný v duchu trpělivých detektivek Agathy Christie, se poté změní v něco jako nevybíravý mlýnek na maso. Oživlá dřeva na krásných záběrech prkenně proklamují své repliky a narativně je film pro to a pro pozvolné tempo velice chladný, místy plyne z těžka a divákovo uspokojení končí kdesi na půli cesty k Red Rock. Tarantino si splnil westernový sen a jako bonus si opět kopl do zbytkové esence Konfederace v duši současného redneck Američana. Já se zasmál jeho lásce k zase o kousek explicitnějšímu násilí a vymazleným bonmotům. Nepovedlo se ale to nejpodstatnéjší - vybudovat v té velkorysé stopáži koulervoucí napětí a šokující rozuzlení. Urvaný ruce a huba plná negrů mi nestačila. Agatha Christie : Quentin Tarantino - 10 černoušků : 1 negr s hlavou, ale bez koulí(5.1.2016)

 • POMO
  ****

  Slabší, a celkom dlhý rozjazd. Ale po ňom hard core tarantinovka par excellence. Prefíkaná divadelná hra s diváckymi očakávaniami a reminiscenciou Gaunerov a Carpenterovej Veci vo westernovom kabáte (prevzaté tri výrazné skladby zo soundtracku, mrazivé zimné izolované prostredie, scéna odhaľovania vinníka z vlastných radov…). Aj vďaka zlovestnému Morriconemu najtemnejší, most hateful Tarantino, viacej hateful než hateful Gauneri. Samuel L. Jackson, oživujúci tu črty jeho najkultovejšej postavy Julesa Winnfielda, je asi fakt najcool herec súčasnosti. Jeho historka s čiernym lófasom over-the-top. Quentin vie, že si môže robiť čo chce a vždy mu na to skočíme!(7.1.2016)

 • Kaka
  ***

  Extrémně užvaněný, megadlouhý a do sebe zahleděný Tarantino, který vrátil Gaunery o 150 let zpět v čase, akorát zdvojnásobil stopáž filmu a změnil asi tak 20 procent scénáře a dialogů. Nečekal bych něco tak málo svěžího a neoriginálního vzhledem k jeho dosavadní tvorbě. Samozřejmě tradiční dlouhé, do absurdity dovedené dialogové pasáže lízlé divadlem jsou super, stejně jako vedení herců a očekávané splatter finále. Nicméně těch spaghetti westernů už bylo tak akorát dost. Navrch tomu dává korunu Tim Roth, který se marně snaží dělat úplně stejná gesta a kreace jako Christoph Waltz, který zřejmě nebyl na tuhle zimní taškařici k mání. Kde je ta invence, originalita a multitématická pocta všemu možnému i nemožnému s tunou nápadů na každém kroku, která byla tak patrná v Kill Bill ?(10.1.2016)

 • Bluntman
  *****

  "V místech, kdy film nesmlouvavě rve velkou černou mambu do chřtánu bělošské historie, je pouze zneklidňující a zábavný. V místech, kde subtilně a soustavně pracuje s odkazem (kinematografickým, skutečným), není hrozný, ale naopak výborný," píšu v kritice pojednávající o tom, jak OSM HROZNÝCH reviduje skutečnou i kinematografickou historii. A v Blu-ray recenzi se vedle zhodnocení disku samotného zamýšlím, proč poslední tarantinovka schytala negativní ohlasy i ze strany některých příznivců a příznivkyň Tarantinovy tvorby.(26.6.2016)

 • Radek99
  ****

  Mimo (klasicky) strašlivě přemrštěné stopáže nemám co vytknout...western jako víno! Tarantino to prostě umí (vymyslet, napsat i zrežírovat) ... Jeho tvůrčí trojjedinost není sice žádnou raritou, i dnes vzniká relativně hodně čistě autorských filmů, ale Tarantino je originální v žánrové čistotě i v tom, jak žánr variuje - kupříkladu prvek vševědoucího vypravěče či nelineárnost vyprávění se v klasickém žánru neobjevuje často... A mimochodem je osvěžující v dnešní době přehnané politické korektnosti vidět film, jako je tenhle...(10.6.2016)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace