poster

Osm hrozných

 • USA

  The Hateful Eight

 • Slovensko

  Osem hrozných

 • Nový Zéland

  The Hateful Eight

 • Velká Británie

  The Hateful Eight

 • Kanada

  The Hateful Eight

 • Austrálie

  The Hateful Eight

 • Irsko

  The Hateful Eight

Western / Drama / Thriller / Mysteriózní

USA, 2015, 167 min (SE: 187 min)

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Dan9K
  *****

  Při sledování jsem si uvědomil, že Tarantino buď točí westerny celou dobu, anebo byla tohle prachobyčejná gangsterka. S povděkem kvituji, že Osm hrozných už není film, ze kterého čiší mainstream. Tohle je jeho ryzí styl. Stejně jako v Gaunerech či Pulp Fiction se střídají výborně napsané dialogy a akce v poměru 10:1, díky čemuž je akce o to překvapivější a údernější. Zároveň to není taková samohana, jakou předvedl v Death Proof. Tady ty dialogy mají smysl. Úvod pro mě nebyl jen čekáním na akci, ale skvělou předehrou a vynikajícím seznámením s těmi hlavními charaktery, podobně jako v Sedmi statečných se nejdříve seznámíme s Chrisem a Vinem. Může vyvstat otázka, jakou měli záporáci motivaci vyřešit svůj problém zrovna tímto způsobem, ale že bych v tom neviděl logiku, to si nemyslím. Skvělé herecké výkony, snad kromě Madsena. Opravdu bych nevyčítal Samuelovi, že si tenhle film vzal na svá bedra, protože to mu vždycky moc sluší. Velký tahák pro mě byla hudba Ennia Morriconeho a jsem moc rád, že zas po dlouhé době vznikl velmi výrazný a odvážný soundtrack, který se nebojí kašlat na zaběhnuté principy. Možná je škoda, že všechna Enniova hudba není původní, na druhou stranu je dobře, že některé výrazné pecky se konečně dostaly do filmu a neskončily v zapomnění kvůli ignoranství John Carpentera. Přítomný gore je naštěstí hlavně prostředek, nikoliv cíl. Bohužel spousta diváků ho jako cíl vnímá a z toho je mi smutno. Velmi mě pobavil zcizující prvek ve formě vypravěče. Určitě to není Tarantinův nejlepší film, ale moc mě potěšil a spolu s Gaunery na mě působí nejsevřenějším dojmem.(5.1.2016)

 • Arbiter
  ***

  (obsahuje spoilery!) Osm hrozných paranoiků obývalo dům, jeden nejistou ruku měl a zbylo jich sedm. Sedm hrozných paranoiků hltalo hořký květ, dva se jím zakuckali a zbylo jich jen pět. Pět hrozných paranoiků chtělo pasti klást, ale ono jich stejně bylo víc jak osm a děj se přestal rýmovat a krev a mozky a sníh a bonbóny a kafe a koule a negři a nezbyl ani jediný. A nebo zbyl. ___ Tarantino dekonstruoval western, až z něj moc nezbylo. Děj, do půlky stavěný v duchu trpělivých detektivek Agathy Christie, se poté změní v něco jako nevybíravý mlýnek na maso. Oživlá dřeva na krásných záběrech prkenně proklamují své repliky a narativně je film pro to a pro pozvolné tempo velice chladný, místy plyne z těžka a divákovo uspokojení končí kdesi na půli cesty k Red Rock. Tarantino si splnil westernový sen a jako bonus si opět kopl do zbytkové esence Konfederace v duši současného redneck Američana. Já se zasmál jeho lásce k zase o kousek explicitnějšímu násilí a vymazleným bonmotům. Nepovedlo se ale to nejpodstatnéjší - vybudovat v té velkorysé stopáži koulervoucí napětí a šokující rozuzlení. Urvaný ruce a huba plná negrů mi nestačila. Agatha Christie : Quentin Tarantino - 10 černoušků : 1 negr s hlavou, ale bez koulí(5.1.2016)

 • KarelR
  ****

  Rozhodně nejsem tarantinovec, ale protože mám od něj nejradši Gaunery, ani mě moc nepřekvapilo, že se mi "Gauneři na divokém západě" tak líbili. Quentin si totiž natočil dialogové porno nejhrubšího zrna, prostě jako by na plátno přímo otiskl svůj ukecaný román. Někdo to určitě znuděně prochrápe, já bych ale verbální exhibice Samuela L. Jacksona a Waltona Gogginse mohl poslouchat donekonečna. Právě díky nim je skvělá i první, krapet pomalejší hodina, no a pak už nastupuje našponované divadlo v jedné zasněžené chatě. Tarantino v ní rozehrává tísnivou thrillerovou hru s luxusními krvavými intermezzy, hlavně ale nezapomíná bavit a oslňovat skvělými herci. Je to pecka. Zdaleka ne tak přístupná jako Django, ale pecka. (9/10)(6.1.2016)

 • kulyk
  *****

  Výborné, není co dodat. Dostal jsem, co jsem čekal a co jsem si zasloužil. Jen zopakuji své varování pro ty, co pohrdají zlodějnou (rozuměj - jsou počítačově negramotní), obléknou hodobóžové tesilky, přičísnou plešku a vyrazí si do kina. Vezměte z domova oblíbený podprdelník, protože jestli vám v polovině nedají desetiminutovku na protažení, brčko či chcandu, zdřevění vám řiťky do stavu, kdy se sice můžete domnívat, že pouštíte jen tichého ducháčka, co prosvětlí atmosféru v sále, ve skutečnosti se však poserete jako za mlada a pak už je pozdě na hrdinství.(3.1.2016)

 • Enšpígl
  **

  Nikoli 8 hrozných, ale tak 120 hrozných, protože přesně tak dlouhou dobu jsem se při sledování filmu nudil a říkal si , opakuješ se Qvétéčko, opakuješ se, dialogy, které jsem v různých obměnách slyšel už v jiných Qvété filmech, které ale měli mnohem lepší scénář. Postavy, které jsou mě s přibývajícím časem číl dál tím víc ukradenější a nebýt dobře gradujícího finále mohl jsem krásně prohlásit nuda v kině a bylo by po prdeli, takhle alespon trošku odvrátilo Qvétéčko absolutní fiasko.(24.1.2016)

 • - Ve scéně, kdy si chce John Ruth (Kurt Russell) uvařit kafe, tak je venku zamračeno, sněží a blíží se blizzard, oknem ale dovnitř svítí slunce. (Záry)

 • - Když se chce Major Marquis Warren (Samuel L. Jackson) dostat do dostavníku, kterým John Ruth (Kurt Russell) převáží Daisy Domergue (Jennifer Jason Leigh) na popravu do Red Rocku, John Ruth mu říká: "Je za ni odměna 10.000 dolarů". Na to Marquis Warren reaguje: "Co provedla, zabila Lillie Langtry?". Lillie Langtry byla krásná Američanka, kterou nadevše obdivuje soudce Roy Bean ve westernu Život a doba soudce Roye Beana (1972). (libi666)

 • - Ennio Morricone nahrával hudbu k filmu v Praze s Českým národním symfonickým orchestrem. S tím spolupracuje již řadu let a orchestr jej mj. doprovází i na živých vystoupeních. Přítomen na nahrávání byl i Quentin Tarantino. (gogos)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace