poster

Osm hrozných

 • USA

  The Hateful Eight

 • Slovensko

  Osem hrozných

 • Kanada

  The Hateful Eight

 • Velká Británie

  The Hateful Eight

 • Nový Zéland

  The Hateful Eight

 • Austrálie

  The Hateful Eight

 • Irsko

  The Hateful Eight

Western / Drama / Thriller / Mysteriózní

USA, 2015, 167 min (SE: 187 min)

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Superpero
  ****

  Rozhodně by to šlo zkrátit, o tom žádná. Ale i když jsem se chvílemi nudil, vždy mě to dokázalo znova zaujmout a po skončení jsem z kina odcházel spokojenej. Samuel L. Jackson je zase skvělej (chvíli sympaťák, chvíli fakt hrozivej člověk) ale nejvtipnější byl Walton Goggins s jeho jižanskym přízvukem a hláškama typu "well cut my legs off and call me shorty."(9.1.2016)

 • ClintEastwood
  ****

  Ennio Morricone má za sebou minimálně tucet lepších hudebních partů, než je tento a přijde mi, že byl před pár dny odměněn zlatou soškou spíše za zásluhy (i když některé hudební sekvence zde mají něco do sebe, to zase ano), než za soundtrack k tomuto snímku. A naopak - pokud měl v posledních letech dostat Quentin Tarantino Oscara za scénář, mělo to být za Osm hrozných a ne za Djanga, který je oproti tomuto filmu o třídu níž. Té krve a rozstřílených hlav bylo sice zbytečně moc, ale nelituji těch tří hodin, které jsem si na tento brutal western udělal, protože jsem se zatraceně bavil.(1.3.2016)

 • kulyk
  *****

  Výborné, není co dodat. Dostal jsem, co jsem čekal a co jsem si zasloužil. Jen zopakuji své varování pro ty, co pohrdají zlodějnou (rozuměj - jsou počítačově negramotní), obléknou hodobóžové tesilky, přičísnou plešku a vyrazí si do kina. Vezměte z domova oblíbený podprdelník, protože jestli vám v polovině nedají desetiminutovku na protažení, brčko či chcandu, zdřevění vám řiťky do stavu, kdy se sice můžete domnívat, že pouštíte jen tichého ducháčka, co prosvětlí atmosféru v sále, ve skutečnosti se však poserete jako za mlada a pak už je pozdě na hrdinství.(3.1.2016)

 • T2
  ****

  Rozpočet $44miliónovTržby USA $54,117,416Tržby Celosvetovo $155,760,117 Tržby za predaj Blu-ray v USA $12,892,972 Tržby za predaj DVD v USA $11,286,904║ Tarantino troška poľavil, sa nechal uniesť na vavrínoch slávy, veru škoda, že prvá polovička nemá lepší spád, kľudne by tento obsah vystačil na dvoj hodinový film a mohla to byť riadna šupa, lebo v tej druhej polovici to rozbehol na plné obrátky, kde svištia vyšperkované dialógy, elektrizuje napätie, vyhrotenosť, dejová pestrosť, aj keď sa väčšina deja odohráva v jednej chajde a nechýbajú ani krvavé jatky, fakt zas prúdi krvi ako je u neho zvykom, hudba od Morriconeho hrá prim, určite film čo stojí za pozornosť aj keď ide o niečo slabší počin z jeho dielne /80%/(29.12.2015)

 • Arbiter
  ***

  (obsahuje spoilery!) Osm hrozných paranoiků obývalo dům, jeden nejistou ruku měl a zbylo jich sedm. Sedm hrozných paranoiků hltalo hořký květ, dva se jím zakuckali a zbylo jich jen pět. Pět hrozných paranoiků chtělo pasti klást, ale ono jich stejně bylo víc jak osm a děj se přestal rýmovat a krev a mozky a sníh a bonbóny a kafe a koule a negři a nezbyl ani jediný. A nebo zbyl. ___ Tarantino dekonstruoval western, až z něj moc nezbylo. Děj, do půlky stavěný v duchu trpělivých detektivek Agathy Christie, se poté změní v něco jako nevybíravý mlýnek na maso. Oživlá dřeva na krásných záběrech prkenně proklamují své repliky a narativně je film pro to a pro pozvolné tempo velice chladný, místy plyne z těžka a divákovo uspokojení končí kdesi na půli cesty k Red Rock. Tarantino si splnil westernový sen a jako bonus si opět kopl do zbytkové esence Konfederace v duši současného redneck Američana. Já se zasmál jeho lásce k zase o kousek explicitnějšímu násilí a vymazleným bonmotům. Nepovedlo se ale to nejpodstatnéjší - vybudovat v té velkorysé stopáži koulervoucí napětí a šokující rozuzlení. Urvaný ruce a huba plná negrů mi nestačila. Agatha Christie : Quentin Tarantino - 10 černoušků : 1 negr s hlavou, ale bez koulí(5.1.2016)

 • - Role majora Warrena, Oswalda, Johna Rutha a Joe Gage byly z velké části psány přímo na tělo hercům - Samuel L. Jackson, Tim Roth, Kurt Russell, Michael Madsen. Do role Daisy Domergue bylo zvažováno více hereček, protože role nebyla tak specifická a bylo třeba, aby jí herečka něco dodala. Když pak přišla Jennifer Jason Leigh na casting, Tarantina okamžitě zaujala. (Baltazzar)

 • - Tarantino používá k nasvícení scén (především stolů) bodové světlo shora, nad stoly ovšem vždy visí pouze petrolejové lampy, které pod sebe nesvítí. (Pyron)

 • - Zkratka křestního jména postavy, kterou ztvárnil Bruce Dern, je Sandy. Stejné křestní jméno měla i postava ztvárněná Dernovou dcerou (Laura Dern) ve filmu Blue Velvet (1986). (Jurkodak1)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace