Gunman: Muž na odstřel

• Česko Muž na odstřel (více)

Sean Penn hraje vyčerpaného bývalého žoldáka a zabijáka Jima Terriera, který by svou minulost rád nechal za sebou. Jediné, po čem touží, je konečně se usadit se svou dávnou láskou. Ale tajné služby se svých bývalých oveček tak snadno nevzdávají. Jim bude muset očistit své jméno a postavit se organizaci, pro kterou pracoval. Býval jejím vykonavatelem, dělal strašné věci a byl přesvědčen, že pomáhá světu. Mýlil se a jeho bývalí zaměstnavatelé se ho teď snaží zabít. V patách mu je démonický Javier Bardem, který už dvakrát přesvědčil, že hrát zlosyny bez špetky svědomí opravdu umí (ve filmu Tahle země není pro starý bez emocí vraždil na potkání, ve Skyfall zatápěl samotnému Jamesi Bondovi). Rozbíhá se dramatická hra na kočku a na myš, která vede Seana Penna přes půl světa. Ví, že neuteče nikam. Jediný způsob, jak se zachránit, je zabít ty, kteří ho chtějí zabít. (Bontonfilm)

PTuranyi

Celkom slušne natočený akčný politický thriller o hrách mocností v krajinách tretieho sveta. Hlavný hrdina ako člen špeciálnej jednotky má na starosti ochranu humanitárnych pracovníkov a popri tom robí špinavú prácu pre ťažobnú spoločnosť. Po rokoch ako opustil Kongo, v ktorom nechal svoju lásku, idú po ňom. Sean Penn sa ocitá v zbesilej naháňačke. Lovi a je lovený. Z každej situácie sa dostane ale zakaždým si odnesie nejaké zranenie a ľudia ktorí mu pomáhajú umierajú tiež. Finále je samozrejme šťastné, stará láska obnovená a lotri mŕtvi a potrestaní. Chybou tohto filmu je nesmrteľnosť hlavného hrdinu, ktorý hoci trpí zdravotnými problémami a zraneniami vždy vyviazne a zdolá protivníkov mladších a rýchlejších. Mnohokrát mu pomôžu skúsenosti a finty ale niekedy je to na hrane uveriteľnosti. Režisérovi sa darí vytvoriť napätie hlavne v závere ale inak ničím špeciálnym tento film nevyniká. 70% ()

flouny8

Těšil jsem se na akční nářez se Sanem Pennem a byl jsem strašně zklamaný. Nudná, zbytečně dlouhá a uměle protahovaná snuška blbejch keců, romantiky, pláče, neziskovek... Navíc už od začátku je jasné, kdo bude hajzl a jak to dopadne. Vyhozený peníze za lístek. ()

tereza.k

Tyhle dva herce bych si představovala v něčem charakternějším... kdo je lump a kdo spasitel bylo jasné od začátku, zbytečná dobrosrdečná scéna o kopání studní a těžkém životu domorodců. Hm.. ()

NeverEver

Takova klasicka akcni jizda s evropskych nadechem temna a bojove/strileci reality (kdyz uz trefa tak smrt a ne 40xozivla skoro mrtvola). Pochopitelene to neni !nic noveho" ani z hlediska nametu/pribehu ani z hlediska zapletky/vyusteni, ale je tam par slusnych vtipu, nekolik akcnich scen a celkove obstojny spad. Tak proc tu tedy nepeju ody? Protoze mi vadilo nekolik momentu: na muj vkus prilis se sebelitujici a opily Javier (k chlapovi jeho formatu se to proste nehodi), vasnivy milostny vztah ala perpetum mobile po 8letech... (to se da pochopit snad jen u parecku formatu "Brangelina") a komplikace v podobe mozkove choroby (kdyz uz to neni chlast nebo deprese nebo existencni krize, musi hlavniho hrdinu blokovat aspon ta nemoc). Proto nemuzu dat vice nez 3***. I tak ale docela slusna zabava na soucasnou bidu kinematografie..... ()

Mukade

Super film. Výborná réžia, bitky skvelé, super ÚDERNÉ, prestrelky tiež, Penn ma prekvapil svojou fyzičkou, ty koxo... Má to atmosféru. Bomba. ()

BeeKay

Dobry akcny film ktory vo svojom zanri dosahuje strop. Obsadenie top. Konecne akcnak, ktory ma menej ako 45 strihov za minutu a nestavia na scenach typu "neuveritelny skok zachranujuci zivot v poslednej sekunde" teda aspon nie tak enormne ako to v dnesnej dobe byva (zlo)zvykom. ()

JendaBenda

Jsem nad míru spokojen! Super triler, žádná tupá akčňárna, a to je mám rád. Vyvážena kombinace akce a intrikaření. Takový koktejl si nechám líbit. ()

zekon

Po dlouhé době velmi slušný a promyšlený akčňák. Stejný soudek jako Neesonův Taken, jenže oproti Neesonovým otřesným pokračováním je toto nadstandard. Nicméně, spousta postav se tváří jakože zapamatovat a najednou z filmu mizí, takže 5* to nebude. ()

Lukkyn

Pocitvá práce , která ignoruje moderní trendy a vrací se ke kořenům žánru. Není to tak cool jako ty nové akčňáky, ale sází se tu na temnou atmosféru, solidního hrdinu (Sean Penn v obličeji sice přestárlý, za to po těle nařachaný víc než Statham) a v neposlední řadě na poctivou akci. Můj dobrý pocit z toho všeho sráží , potíže hlavního hrdiny s hlavou a motorikou. Je to děsně otravné , jak jeho zdravotní potíže po skoro každé akci zastaví tempo a mě už se prostě nechce věřit , že si čichne troška čpavku a všem zase nakope prdel. To ostatní je ovšem líbivé a v době těch rádoby cool akčních hrdinů pohladí na duši!!!! ()

CheMosquito

Dlouho jsem přemýšlel zda mam dát 4 nebo 3.. na film jsem se dost těšil ale očekával jsem trochu něco jiného . Je to sice kvalitně natočený film (zpracování akčních scén , střih a hezky dopilované některé dramatické chvíle )ale pořád mi něco chybělo . V průběhu filmu už sem si byl jistý co bude a jak to dopadne takže nic nového a bez jakéhokoliv napětí . Díky pěknému zakončení filmu si zaslouží **** .. ()

raru

Namakaný,ale herecky mimo Sean Penn a vôbec,film ako celok pôsobí absolútne nepresvedčivo.Kde sú tie časy,keď natočil U Turn... ()

chytri

pro mě osobně velmi příjemné překvapení. Sean Penn i ve svých 55 letech vypadá velmi dobře a předvádí, že nepatří do starého železa. Bojových scén je sice méně, ale za to jsou velmi dobře propracované a syrové. Já byl spokojenej ()

zeromen

Ve stylu 96 hodin s tím že první snímek je lepší jak po stránce akce tak i děje včetně obsazení. Ale Gunman je o něco slabší i když tam hraje Penn. Myslím že to mohli dotáhnou klidně na těch pět hvězd, kdyby tak trochu nekopírovali 96 hodin. ()

CHYREN

Líbilo se mi to. Jednak by se za některé akční scény nemusely stydět ani v Postradatelných a jednak to nebyl film jen o tom, že se něco okecává, aby se čekalo na finální fight. "Zelený baret" Seanovi jsem věřil. A např. scéna s Claymorkou je efektní a nápaditá. Trochu mi tam vadila ta ufňukaná coura, ale co už. Nikdo není dokonalý + bonus: Apel na moc nadnárodních společností byl je a bude zřejmě vždy aktuální. Takže jo! Za mně dobrý. ()

Největší propadáky roku 2015

Největší propadáky roku 2015