Gunman: Muž na odstřel

• Česko Muž na odstřel (více)

Sean Penn hraje vyčerpaného bývalého žoldáka a zabijáka Jima Terriera, který by svou minulost rád nechal za sebou. Jediné, po čem touží, je konečně se usadit se svou dávnou láskou. Ale tajné služby se svých bývalých oveček tak snadno nevzdávají. Jim bude muset očistit své jméno a postavit se organizaci, pro kterou pracoval. Býval jejím vykonavatelem, dělal strašné věci a byl přesvědčen, že pomáhá světu. Mýlil se a jeho bývalí zaměstnavatelé se ho teď snaží zabít. V patách mu je démonický Javier Bardem, který už dvakrát přesvědčil, že hrát zlosyny bez špetky svědomí opravdu umí (ve filmu Tahle země není pro starý bez emocí vraždil na potkání, ve Skyfall zatápěl samotnému Jamesi Bondovi). Rozbíhá se dramatická hra na kočku a na myš, která vede Seana Penna přes půl světa. Ví, že neuteče nikam. Jediný způsob, jak se zachránit, je zabít ty, kteří ho chtějí zabít. (Bontonfilm)

flegmos

Toto je strasne podcenovany film a ma vsetko co dobry film ma mat. Dej filmu akoby natoceny 10-20 rokov dozadu. akcne sceny na spickovej urovni. sean penn musel strasne makat na kondicke. ()

JerryPilsen

Zajímavý mix psychologie a akce,balancující na hraně toho všeho.Střídání lokací dobře odpichuje příběh a Penn je ve své roli uvěřitelný a nehraje si na žádného superherou. ()

ipar1

Film, ktorý nemá veľa čo ponùknuť, s tými romantickými pasážami som to dosť dobre nechápal. Je to dosť zlé, keď ma pri tomto žánri nezaujal skoro žiadny moment. Slabý priemer a v mnohých prípadoch aj nuda. ()

Mykie

Na úvod bych rád uvedl, že Gunman je o dost lepší film než naznačuje jeho hodnocení i zdejší komentáře. Cesta bývalého žoldáka nepostrádá napětí, atmosféru, stejně jako výborné a přesvědčivě realistické akční scény. Pár chybek se najde, např. hrdinovy problémy s hlavou by ve filmu vůbec nemusely být. Přesto je ale muž na odstřel skvělým zástupcem akčního thrilleru, který se inspiruje ve filmech jako Tlumočnice, Tři dny kondora, jakož i v Bournově trilogii. Sean Penn je jako žoldnéř vynikající a jeho výkon je příjemně osvěžující, jelikož jeho hrdina je uvědomělý, sympatický a vražedný. Určitě doporučují a radím, nenechte se odradit od skvělé podívané. ()

eexDon

Für mich - 65%, - /průměrný děj/zápletka/hudba/všechna akce, teda kromě té závěrečné, hlavní hrdina Sean taky takovej průměrnej.../, + /Jasmine hezká, závěrečná bitka s kudlama lahodná, ale víc nic/, hodnocení - sice ucházející a akční s pěknou číčou/slušnou závěrečnou bitkou, ale jinak absolutně průměrné, takovejch filmů je 20 do tuctu ()

Katgatoo

Nechápu, proč má horší hodnocení, než upatlanej John Wick. Je to klasická žánrovka, nic vyloženě převratného se nekoná, ale nepředpokládám, že od tohohle filmu už podle názvu někdo čekal umělecký přesah. Příběh to má, akce dobrá, Sean Penn na starý kolena válí, takže za mě dobrý. ()

El_indiano

Chtěl jsem si oddychnout u akčňáku a celkem se to povedlo. Škoda toho tempa, některých nelogičností (proč Jim zvrací krev, když má poškození mozku?) a přemíry romantiky a ideologického vyznění. Klišovitý příběh reálnost scén značně snižuje. Škoda. Na 96 hodin chybí spád, na Východní přísliby atmosféra a napětí, ale zase tak špatné to není, no. Prostě těch 60 %, ale bez ostudy. ()

maxs

Tak tolik nedomyšleností, nelogičností a absurdit jsem dlouho neviděl pohromadě. Fakt nedomyšlený scénář. Kdo vypne mozek a bude sledovat akční střílečku, ten má asi šanci si film užít. Všem ostatním nedoporučuju... 4 verbal: A> mou ženu mi nevezmeš B> Nepřijel jsem si pro tvou ženu ... A> tak s námi pojď na večeři ... ouch! ()

CampaHD

80% - nečakane príjemné kde na chybách sa treba poučiť a je ich pár no zlé to nie je. A 55 ročný SP sa za svoj tréning nemusí hanbiť. ()

Karlito74

Stokrát omleté a zas a znovu, jiný motiv, story průhledné jak norské jezero. Jen drobný rozdíl - Sean Penn umí opravdu hrát a to i drsňáka a vrahouna. Ovšem vidět to podruhé....asi ne. ()

podlet

Sean Penn je tady naprostym překvapením. Pár filmů jsem s nim už viděl, ale tady má svůj film celej sám pro sebe a dost mu to sedlo. Navíc je to prostě Sean Penn!! Perfektní akce, napínavá, super akční scény... Dokonce to má i pointu, kupodivu! ()

frantabr

Že jsou nadnárodní korporace všeho schopné? To je přece nesmysl. Takový film musí nutně skončit mezi propadáky roku, i kdyby byl třeba srovnatelně dobrý jako noví Bondové. ()

Největší propadáky roku 2015

Největší propadáky roku 2015