jirkah23

Už je skoro tradicí, že první díl ze série je vždy nejlepší a film Taxi to jen potvrdil. Možná je tu méně triků a někomu se zdá být druhé pokračování vtipnější, ale mě tady hlavně pobavila klidná atmosféra francouzského pobřeží přervaná bílým Peugeotem řítící se ulicemi rychlostí přes 200 km/h. Vždycky když někám pospíchám tak si vzpomenu, že by se mi teď hodil šílenej řidič Daniel a jeho taxík. ()

Dekovnik

Dnes už klasická francouzká komedie, která se nemusí stydět ani v porovnání se staršími kousky jako Belmondo a Funes. Jenom škoda, že se takových střeštených komedií dnes netočí více. ()

Braga

Jo jo, když se má ve Francii natočit současná komedie (to jest ne ze staré školy), musí se scénáře chopit Luc Besson. Taxi je prostě klasa, má to super vtip, super obsazení, super auta (i když je to místama hodně přitažené za vlasy, ale co, u tohohle se člověk má bavit). Co víc si přát? A pokud máte rádi moderní muziku, ať už trochu taneční nebo hip hop, přijdete si na svoje, podkreslení honiček je prostě výborný...No a pokud nemáte rádi policajty, bude se vám Taxi líbit ještě víc . ()

Flamik

Zkouk sem všechny 4 zasebou a těžko hledat rozdíly mezi prvníma třema dílama. Celá série si dělá neuvěřitelnou pačuládu z policajtíků, čemuž se nedá nesmát. K tomu rychlý auta, pár hezkejch holek, záporák a je to na světě.. ()

Hunys

Nic než dobrý francouzský humor a policie nemá šanci. U toho to filmu se snad zasměje každý. Hodně pomůže blbost zdejších francouzských policistů a pořádně vytuněný taxík. ()

DansteR

Kouzlo francouzské akční komedie vážně nejde popsat slovy. Besson se předvedl, akční komedie plná pěkných akčních scén, dost dobrých hlášek a komických situací. Kdo by byl býval tušil, že na základě tohoto vznikne celá série ve stejném duchu a stále vysoké kvalitě. Naceri mile překvapil. ()

Tuty

" Bílej Peugeot u přístavu: Hádej kolik..." -"mmm... 90?" -"Tím začal, pak tam hodil dvojku. Museli jsme zavolat leteckej oddíl při týhle rychlosti" Škoda, že se z dalších dílů postupně vytratila inteligence. Nejvíc je na to znát na tom, že Francouzi udělali ze své Policie neschopné dementy, a nejvic z komisaře. Pozor na dabing, který vysílají na ČT, stojí totiž silně za vyliž zadnici, hlášky jsou v něm úplně jiné. Horší. ()

unclejack

Hovorte si čo chcete, ale Samy Naceri podľa mňa nie je komediálny talent. Miestami je vtipný, ale jeho herecký kolega v úlohe policajného antitalenta v oblasti riadenia motorových vozidiel je jednoducho lepší. Jednotka má ešte zaujímavý scenár a zápletku, hoci obe Besson riadne pritiahol za vlasy a radšej sa sústredil na opäť nadpriemerné akčné scény. Pre mňa zlatý stred a priemerná záležitosť. ()

Pavlosos

Nesmrtelná francouzská komedie, svým velkolepým mixem humoru a akce podobně kultovní, jako je Fantomas. Akorát o pár desítek let dopředu. Jo a Amíci ať si strčí tu svoji alternativní verzi do p****e. Páč jak říká známá reklama, originál je jen jeden!!! ()

Teachman

Námět a zápletka: 8/10 ... Vizuální stránka: 7/10 ... Soundtrack: 7/10 ... Didaktický potenciál: 3/10 ... Celkový dojem: 6/10. ()

MrKrahujec

Možná docela zajímavý pokus o natočení "staré dobré francouzské komedie" po šedesáti letech (vlastně pardón, pouze po třiceti, vzhledem k roku vzniku), zcela ve stylu Gérarda Ouryho, nebo Francise Vebera, ale bohužel, snaha byla sice velká, ale Samy Naceri prostě není Belmondo, ani Frédéric Diefenthal není Pierre Richard, přestože nás tak snaživě přesvědčují o opaku. Mohl bych si teď beznadějně povzdechnout, že co bylo je pryč, ale "co dál, doktore??" ()

PTuranyi

Ľahká ale dobre nafilmovaná komédia dávajúca dokopy mierne neschopného policajta s dosť nadpriemerným šoférom taxíka. Samotný dej prebieha hladko aj keď lúpeže bánk sú len trápnou zásterkou pre vyvolanie série kvázi vtipných naháňačiek a exhibície hlavných hrdinov. Hercom síce chýba šarm Petra Sellersa či Pierra Richarda ale hláškujú často a väčšinou triafajú do čierneho. 70% ()

Fill16

Adrenalinová komedie, která mě po X-stém shlédnutí pořád baví. Je to asi tím autíčkem, nebo dobrýma frkama.. Prostě příjemná oddychovka... ()

Warapeidza

Na to, jakou má tenhle film pověst pro mě osobně docela zklamání. Nevím, prostě mi to nějak nesedlo, nedokážu říct přesnej důvod... ()

kury_

Správná francouzská komedie, od které nečekejte nic jiného než vtipné situace, bláznivé policajty, taxikáře, honičky v ulicích Marseille a jedno úžasné auto. Ano, právě to auto - peugeot 406, k tomu rychlost a dobrá muzika… já se bavil. P. S.: Já si to auto musel koupit :-) ()