• Matty

Akční hysterie na čtyřech kolech. 50% Zajímavý komentář: winsome, Indy(22.7.2005)

Závratná rychlost, zvučný soundtrack a k tomu všemu příjemný humor prezentovaný příjemným francouzským akcentem. U filmu Taxi jsem prožil celé své dětství a pouštěl jsem si ho dokolečka nejméně stokrát. Oproti dalším pokračování je jednička perfektní svým pomalým tempem a báječně vykreslenými postavami. Bessonovo rukopis se rozhodně nezapře(11.1.2007)

Kvalitni francouzskej film, ale popravde receno, uz jsem ho videl asi ctyrikrat a kdyz pominu fakt, ze druhej dil mam radsi, tak uz jsem se moc nebavil. Je fakt, ze Samy Naceri se svym taxikem je spravnej krutak, ale skutecne vtipnejch scen tu tak moc neni a kdyz je nejaka honicka, tak je v prilis pohodovym tempu. Ale jako takova oddechova komedie, proc ne.(26.2.2007)

Séria Taxi ma zo všetkých komerčných pokusov Bessona (okrem Taken) bavila najviac. Výborná buddy movie so skvelým situačným humorom a dobre napísanými grotesknými postavami.(16.1.2014)

Jo jo, když se má ve Francii natočit současná komedie (to jest ne ze staré školy), musí se scénáře chopit Luc Besson. Taxi je prostě klasa, má to super vtip, super obsazení, super auta (i když je to místy hodně přitažené za vlasy, ale co, u tohohle se člověk má bavit). Co víc si přát? Po zhlédnutí filmu jsem málem nějak začal mít víc rád Němce, ale pak mi docvaklo, že Emma Sjöberg je Švédka:) A pokud máte rádi moderní muziku, ať už trochu taneční nebo hip hop, přijdete si na svoje, podkreslení honiček je prostě výborné...No a pokud nemáte rádi policii, bude se vám Taxi líbit ještě víc;) Mimochodem televizní dabing ani zdaleka nadosahuje kvalit toho z videa...a přitom Taxi, Taxi televize uvedla právě s nedostižným "videodabingem"...tohle nikdy nepochopím... 80% i po všech těch letech (psáno 2014).(24.1.2003)

• - Když dělá Emilien autoškolu, název této školy je G. Pires, stejný jako je jméno režiséra. (don corleone)

• - Natáčanie filmu Taxi prebiehalo v meste Marseille. (dyfur)

• - Těsně před natáčením spadl Gerard Pires z koně a musel zůstat v nemocnici na pár týdnů. Po tuto dobu ho v režii zastoupil Gerard Krawczyk (který pak natočil druhé a třetí pokračování filmu), který mu každý den chodil do nemocnice ukazovat svou práci a pokračoval podle instrukcí. (don corleone)