• Francie

Akční / Komedie / Krimi

Francie, 1998, 86 min

Naprosto a totálně dokonalá francouzská komedie s hromadou geniálních scén. Samy Neceri je děsnej borec a ten jeho texík je super kára. Já se u toho fakt skvěle bavil a to po celou dobu(24.2.2007)

Jo jo, když se má ve Francii natočit současná komedie (to jest ne ze staré školy), musí se scénáře chopit Luc Besson. Taxi je prostě klasa, má to super vtip, super obsazení, super auta (i když je to místy hodně přitažené za vlasy, ale co, u tohohle se člověk má bavit). Co víc si přát? Po zhlédnutí filmu jsem málem nějak začal mít víc rád Němce, ale pak mi docvaklo, že Emma Sjöberg je Švédka:) A pokud máte rádi moderní muziku, ať už trochu taneční nebo hip hop, přijdete si na svoje, podkreslení honiček je prostě výborné...No a pokud nemáte rádi policii, bude se vám Taxi líbit ještě víc;) Mimochodem televizní dabing ani zdaleka nadosahuje kvalit toho z videa...a přitom Taxi, Taxi televize uvedla právě s nedostižným "videodabingem"...tohle nikdy nepochopím... 80% i po všech těch letech (psáno 2014).(24.1.2003)

Bol som trochu sklamaný, lebo scenár je veeeelmi ľahký a je tam pár hluchých miest. Naháňačky sú perfektné a tie (občas nudné) kecy pôsobia akosi reálne. Na veľmi teplé leto O.K...(15.1.2006)

V rámci možností originální zápletka s parádně vymazlenou károu (dva roky před Rychle a zběsile) a velice solidně vygradovan fóry. Jako rozjezd dobré. Přesto, ač první, zůstane navždy ve stínu kultovní dvojky.(14.5.2009)

Prvá časť určite potešila mnohých motonadšencov, pre iných to bola len ďalšia bezduchá zábavička. Prvadou ale je, že originalita sa nezaprie, aj keď naplno bol (aspoň z môjho pohľadu) rozvitá až v druhej časti, ktorou pre mňa séria skončila. Perfektné ksichty a herci, ktorých neokukané a zaujímavé črty som si zamiloval. Gibert je klassa! 75%.(9.5.2006)