• Francie

Akční / Komedie / Krimi

Francie, 1998, 86 min

Málo vtipné, o trochu více akční, ale stále dostačující průměr, který nebyl následnými díly pokořen. Velké plus je i originalita, protože šlo o poměrně nový přístup a menší risk.(5.9.2007)

V rámci možností originální zápletka s parádně vymazlenou károu (dva roky před Rychle a zběsile) a velice solidně vygradovan fóry. Jako rozjezd dobré. Přesto, ač první, zůstane navždy ve stínu kultovní dvojky.(14.5.2009)

• Snorlax

Tímto filmem byl odkopán další metr zeminy pro hrob francouzského humoru. Nejvtipnější na tom je, že tuhle slaboduchou kriminálku někdo považuje za komedii.(3.12.2012)

• berg.12

FIlm, který mezi totální nepravděpodobností a komediálností podle mě absolutně nechytil ten správný balanc.(7.7.2006)

To byla jízda!(27.9.2012)

• - Natáčanie filmu Taxi prebiehalo v meste Marseille. (dyfur)

• - Když insperkor Émilien (Frédéric Diefenthal) najme Daniela (Samy Naceri) jako poradce, aby mu pomohl s vyšetřováním, Daniel mu řekne, že gang s Mercedesy jsou němci, což je pro Emiliana novinka. Emilian by o tom však již měl vědět, protože jeho nadřízený komisař Gilbert (Bernard Farcy) už na první poradě všem oznámí, že do Marseille zavítá gang německých bankovních lupičů. (Martin_Happy)

• - V závěrečné scéně, kdy Daniel Morales (Samy Naceri) sedí ve Formuli 1, nasadí si hemu, odkazující na francouzkého závodníka Formule 1 Oliviera Panise. (jarjarbinx)