Sajaman

Výborná komedie, která byla překonána lepším pokračováním. Výborné akční honičky s adekvátním hudebním doprovodem, vtipné dialogy a nezapomenutelné scény. ()

Slaaavo

Film Taxi zaujme každého milovníka rýchlosti a akcie. Ponúka veľa humorných scén, či už s autami alebo bez nich. Zápletka je veľmi jednoduchá ale aspoň sa tam človek nestratí. Dynamiku seriálu dodávajú vzťahy medzi Danielom (vodič taxíka) a jeho priateľkou, a medzi ním a jedným nešikovným policajtom ktorému musí veľakrát pomáhať. Film ma veľmi pobavil a odporúčam každému, kto si chce oddýchnuť pri dobrej akčnej komédii. ()

Mr.Lordi

Počáteční film kvartalogie (doufejme) o taxikáři milujícím rychlost, nešikovném ostýchajícím se poldovi zamilovaném do rázné a bojově zdatné kolegyně a kriminálním případu, který samozřejmě musí řešit kdo jiný než taxikář. Naprosto úžasný nápad na totální parodování všeho existujícího policejního. Některé pasáže sice staví na humoru "trapnosti", avšak není jich mnoho. Film se dá shlédnout opakovaně i s rodinkou, přítelkyní, kočkou... 75% ()

agent_barton

Francouzská akční komedie, která rozhodně pobaví. L Bessonovi se scenář opravdu povedl a společně s výbornou režií a hereckým obsazením (S. Naceri jako taxikář s vážní pro rychlou jízdu a F. Diefenthal jako komisař nešika) si tento film opravdu zaslouží vysoké hodnocení. Škoda jen, že postava komisaře Giberta dostala v prvním díle ještě méně prostoru než v dílech následujících, čímž jsme trochu ochuzeni o jeho hlášky a scény. ()

dauby

Luc Besson zklame málokdy a tenhle film už je taky klasika. Není to sice nijak třeskutý humor, ale je to fakt příjemná komedie. ()

Tomulka

Pamatuji na své první shlédnutí a pamatuji si na to poslední shlédnutí a zážitek je pořád stejný. Lucovi filmy mně prostě baví i při opakovaném podívání. ()

Da_reba

Zlatá éra Bessona. Geniálna, akčná komédia dochutená rychlou jazdou a francúzskym humorom. Neurazí ani po rokoch 95% ()

rezor

Vzhledem k tomu, že jsem na dalších dílech v podstatě vyrostl, dohnal jsem si první díl až zpětně po letech. Musím říct, že mě vůbec nezklamal, první díl je kvalitní podobně, jako ostatní díly. Najdete určitě lepší komedie, herce apod. ale tenhle film je zkrátka srdcovka. Skútr, Peugot, Francie, tenhle koktejl já můžu a proto dávám velice zaujaté 4* za parádní klukovskou komedii! ()

ondra.p

To prostě nejde nemilovat. Kultovní 406, sympaťák Daniel, zmatkař Emil, kost Petra a hodiny mýho dětství prosezený u tohohle filmu. Ne nadarmo bylo moje první auto Peugeot 406. 100% ()

Armat-M41A

Tohle se "frantíkům" zase moc povedlo. Zde je hodně vidět rozdíl v nadhledu který v americké komediální produkci dost často postrádám. Přesněji řečeno, dokážou natočit trapné vtipy které ve výsledku vůbec trapně nepůsobí. Možná je to i tou pozitivní náladou která z filmu přímo tryská. Evidentně si každý natáčení pořádně užíval a z každého záběru to jde vidět. Prostředí nádherné, hudba vynikající. Dvojka a trojka jsou ještě v podobném duchu ale Taxi 4 a 5 je šlápnutí vedle. Zůstat to jen u trilogie bylo by to o třídu lepší. ()

Cesty timem

To by mělo být ve filmotéce každého, kdo cítí lásku k svojí káře a každého tuningáře :-) Patřím k nim, mám tenhle film dost rád a raději než třeba rychle a zběsile. ()

Nechic

Zábavná šílenost, kde zapomenete na nedokonalosti v ději nebo efektech a prostě se vezete šílenou rychlostí spletitými francouzskými uličkami. Tohle je prostě zážitková rodinná komedie, ne kinematografický masterpiece. ()