Gilmour93

Zatímco prostořeký závodník v bílém Peugeotu natrhává německé arsches, jeho nový parťák chce být ke germánským částem těla o poznání něžnější.. Besson v celé své akčně-komediální kráse. Berte, nebo vystupte za jízdy bez placení.. ()

Hal_Moore

Ano, první díl byl a vždy bude nejlepší z celé trilogie. Neokoukaní herci, vytuněné autíčko a skvělý francouzský humor k tomu. Škoda jen dalších pokračování. ()

genetique

Prvá časť určite potešila mnohých motonadšencov, pre iných to bola len ďalšia bezduchá zábavička. Prvadou ale je, že originalita sa nezaprie, aj keď naplno bol (aspoň z môjho pohľadu) rozvitá až v druhej časti, ktorou pre mňa séria skončila. Perfektné ksichty a herci, ktorých neokukané a zaujímavé črty som si zamiloval. Gibert je klassa! 75%. ()

Eliott

Když jsem to viděl poprvé s nejvyšší pravděpodobností bych dal 4*, ale dnes už mi přijde, že film spadá pouze do průměrných policejních komedií se zajímavým námětem postaveným okolo super taxíku. ()

berg.12

FIlm, který mezi totální nepravděpodobností a komediálností podle mě absolutně nechytil ten správný balanc. ()

sud

Což o to, sranda tam je, nějaká ta honička, pěkný auto...ale nic, co by "Taxi" vytáhlo nad průměr, nenacházím. 50%. ()

castor

Kdysi to byla hodně skloňovaná akční taškařice. S cihlou na plynu se tehdy po marseilleských ulicích proháněl Peugeot 406 řízený zběsilým taxikářem, herci sypali jednu hlášku za druhou a produkční tým Luca Bessona si mohl mnout ruce. Výsledek se nemusel zatěžovat nějakým dějovým uměním, jednoduše se v klipovém stylu jen prchalo, pronásledovalo a efektně bouralo. Prostě hlavní role tady hrají auta a pár užvaněných Francouzů. Much to mělo hodně, ale koho to zajímá. ()

Dan9K odpad!

Tak konečně je pro mě jednou zase hodnocení na čsfd pravým překvapením. I když, co to kecám, já jsem překvapenej skoro u každýho druhýho filmu. Obrázek na obalu od dívídíčka hlásá něco o stříkání adrenalinu s testosteronem, ale jestli se mi adrenalinu dostalo do krve víc jak dvě molekuly, tak sežeru taxík. Začátek téhle nebetyčné hovadiny ještě není nutně zlý, minutu od minuty je to ale horší a horší. Charakter hlavní postavy (toho hezounka, co je ale zrovna v tomhle filmu náhodou největším looserem na zeměkouli) je tak debilně napsaný, že se mi těžko hledají slova. Navíc jak to ten vůl hraje! Ale co, pustil jsem si to, protože jsem čekal akční nážez, takže to přehlížím. Jenže ejhle. Ona tam není jediná akční scéna, co by stála za to! Jsou tam asi tři bezúčelné honičky, z nichž jednu autoři velmi vtipně vůbec nenatočili, a zbylé jsou zrychlené, aby to vypadalo cool. Navíc ta závěrečná je bez zvukových efektů, výsledný efekt na příjem adrenalinu do krve = 0. Během scény vyloupení banky jsem nevěděl, zda si ze mě dělá scénárista rovnou prdel, nebo nechápu, co ho vedlo k tak idiotskému chování všech zúčastněných. Luc Besson mě se svým scénářem s pracovním názvem "Schválně kolik umím do filmu vtěsnat píčovin", dodatečně přejmenovaným na Taxi, dokonale uzemnil, takhle originální polohy na křesle jsem ještě neměl a takhle špatný film jsem od něj nečekal. A pozor, ti zločinci musí být nutně Němci, protože v Marseille mění výfuky jen Kruger a to je Němec. Nesmrtelná logika! ()

gogo76

Celá táto séria ma nikdy nechytila, ani som ju zámerne nevyhľadával. Nalepilo sa to na mňa v tv.Hodnotím nízko všetky diely ,pretože nedopozeral som ani jeden.Ale najbližšie mal k tomu prvý.Ak máš 12-13 rokov a zbožňuješ autá,určite filmy tvojho života.Ja mám rád rýchle autá , ale nie natoľko aby som velebil každý film, kde sa takéto mašiny objavia.Rád by som videl Bessona späť na režisérskej stoličke a nie produkovať takéto jednohubky.40%. ()

Davies182

Pravidlo prvního dílu, aneb vtipné (u francouzů snad ani nejinak, i když ne každému čechovi může jejich styl sednout), svižné, nápadité a hlavně zajímavé a akční. TAXI dokáže pobavit i na x-té shlédnutí, což se o žádném z jeho mladších bratříčků rozhodně říci nedá. ()

Xmilden

První díl téhle pro mě ne moc zajímavé série se prostě povedl. Honičky mají šmrnc a těch trapností oproti Dvojce tady mnoho není. Navíc Marion zde naplno ukáže své nejen herecké půvaby. 60% ()

Real Tom Hardy

Automobilová odysea naprieč nádhernými historickými ulicami prístavného Marseille so v záberoch všadeprítomnou bazilikou la Bonne Mère a frekventovane prezentujúcou láskou k mančaftu OM a mestu samotnému, pod záštitou francúzskeho patriotizmu, kultúrnej hrdosti a ich tradičného humoru, ozvučeného brilantným soundtrackom (aj inštrumentálmi od Akhenatona), ktorému sekunduje príbeh dvoch protipólov, taxikára a policajta, o dolapení nemeckého gangu bankových lupičov. Čo ale treba naozaj opätovne vyzdvihnúť je snímanie ulíc, či už počas jazdy z interiéru auta protagonistu, alebo skrz pohľady z výšky. Taktiež väčšina týchto scén vyzerá aj teraz naozaj skvostne, ešte nehovoriac o roku vzniku filmu, 1998! Majstrovská robota trojice Besson x Sauvaire x Pirès. Potvrdzuje aj, že sequel sa v tomto nedotiahol ani na kúsok... (∞2000-2011) (2013) (14.2.2014) (24.12.2016) (4.6.2017) (16.8.2018) (4.2.2020) (9.9.2023) (23.12.2023, sk dab) ()

sepp

Po dloouhe dobe opravdu kvalitni komedie z francouzske produkce, navic s originalnim nametem. Luc Besson umi, kdyz chce. ()

Hrabka

Supr film. Vážně lahůdka. Má to napětí, má to rychlost, má to vtip. Povedená věcička od francouzských tvůrců. Škoda neuvěřitelného pádu této série ve 3. ale hlavně 4. pokračování. 80% ()

juta

Tak zřejmě odtud si odkoukalo Rychle a zběsile pár kousků. :-) Dalo by se říct už kultovní francouzská záležitost s chlápkem, který opravdu umí řídit a navíc taxík. Trocha krimi, hodně komedie a dohromady to prostě sedí. ()

Jhershaw

Přesně takhle má vypadat oddychový zábavný film. Co na tom, že děj ani zpracování není originální, hlavní je, že se divák baví. A baví se výborně. ()