JohnyD

Takže po prvé toto je najlepši scenér, čo Luc Besson napísal. Čo od tohto filmu treba očakávať je hlavne zábava a nezamýšľať sa nad dejom pretože ten je fakt jednoduchý a pritiahnutý za vlasy. Tento film so videl asi 10x a patrí do mojej obľúbenej zbierky starých dobrých filmov a rád si ho pozriem znova aj v televízii pri stej repríze. Jedno upozornenie hlavne tento film nepozerajte so slovenským dabingom fakt hrôza český dabing fakt o 100% lepšíi. Obsadenie filmu je vcelku slušne na francúzske pomery Samy Naceri si túto rolu isto užíval čo je vidno aj v celom filme a pre mňa kultová postava tohto filmu. A Frédéric Diefenthal v roli nešikovného policajta, ktorý vždy niečo vyvedie je tiež k "popukání". Hudba naozaj skvelá najmä na začiatku filmu kultová pesnička z Pulp Fiction a na konci pri honičke naprieč celým Marseille od Le Dernier Coup je tiež pekná vypekačka. Tento film je založený na vtipných dialógoch a situáciach Daniela a Emiliana s ostatnými postavami pri ktorých sa dosť nasmejete. Pre mňa nezabudnutelná veta "Bolo Treba Zarábať a so Štvorkami z Maturity Ťa Zoberú Iba k Fízlom" :) Tak k tomuto filmu sa pohodlne usadiť do gauča otvoriť si dobrú lahvinku vína a nechat sa unášať skvelou akciou v Taxíku (nečakajte žiadnu automobilovú honičku alias Bourne alebo The Rock) a ešte lepšími dialógmi a v pozadí skvelou franúzskou hudbičkou a mne z toho vyjde užasných 90%. ()

Emzet

Občas se zkrátka vyskytne film, který se označuje jako "akční komedie" a je úspěšný na obou těchto frontách. Taxi je takovým filmem... ()

tom.cube

Přiznám se, francouzský humor moc nemusím, ale u tohodle jsem se slušně bavil. Je to akční, svižné, vtipné. Skvělé jsou zejména narážky na Němce. ()

memoman

Přitroublý policajt a frajerský taxikář ve vytuněném Peugeotu nahánějí v širokých ulicích Marseille gang bankovních lupičů v červených mercedesech,to vše ve francouzské akční komedii s hollywoodským akcentem. Humor je zde sice příliš prvoplánový,ale vše nahrazují vynikající honičky a kaskadérské kousky s auty,sympatičtí herci a francouzská stylovost. ()

Vesecký

Dalo se na to dívat a jako na oddechovku už vůbec. Kdybych byl týnejdžr, tak bych asi dal plný počet, ale přece mě obroda klasických francouzských automobilových honiček už tolik nebere, taky jsem nechápal ty zásahy před bankami, kdy se vystřílelo padesát zásobníků kulometů a nikde žádná krev. Ale na takové filmy je třeba dívat zkrátka jinýma očima. A hlavně mělo to svůj jasný děj, žádné komplikované přemýšlení. ()

TheSpearCZ

Opravdu jednoduchý film, ale musí se líbit snad úplně všem. Rychlé auta, akční honičky, vtipné hlášky a pěkné holky (Marion Cotillard v posteli). Kombinace, kterou nemůžu pohrdat a jedna z největších francouzských kultovek - tohle je moje Rychle a zběsile. Slabší 4* ()

zelda82

Jednicku sem videl teprve po ostatnich trech pokracovanich a musim rict, ze je mnohem lepsi nez naslednici. Bajecna jizda na odpoledne, kdy je za oknem takove vedro, ze se i sakali zahrabavaji pod zem:) ()

sandis

No, že bych teď chtěl vidět dvojku, natož trojku, to opravdu ne-e... Čekal jsem, že to bude pro nenáročného diváka, ale také jsem čekal, že se zasměju. Bohužel, splnilo se mi jen to první... ()

zabro

Tento film na nejake ty nej. Byl prvni sveho druhu. Vyborni herci.Skvela akce.Vyborne akce.Scenar vubec nepokulhava.Dalsi film ktery muzu videt nekolikrat a vubec me to nevadi. ()

Pradlík

První a zároveň nejlepší film ze série o ďábelském taxikáři Danielovi a policistovi Emilienovi. Příběh není moc kriminální, ale je to skvělá komedie, která se točí kolem zážitků a průšvihů ústřední dvojice. (Při druhém setkání s mercedesovým gangem.) Daniel Morales: Nazdar Bavoři, jak se vede? Pořád v traktoru? Sorry za minule. Zapomněl jsem na ruční brzdu, proto mi to nechtělo jet. ()

koniklecka

Skvěle ujetej film! To auto je prostě super, i když trošku reklama :D A je z toho vidět, že to není Amerika, a to se mi na tom taky líbí. ()

DHDV

Příjemná komedie, bohužel by vyšla i klidně na menší stopáž jelikož hluché místa, které tvůrce vyplní zbytečný záběry a honičkami jdu až moc vidět… Co se týče herecké obsazení, je příjemné ale žádné herecké výkony, které by Vás okouzlily také nečekejte. Tuto sérii Taxi nepovažuju za nějakou kvalitní, je to spíše film na nedělní odpoledne… Všechny díly sou si na sebe silně podobné a herecké úroveň žádná a v každém filmu 2/3 inteligentní vtípky- to hodně málo. Jediné pozitivum těchto filmů pozoruju ve stále se zlepšující se kvalitu hereckého nadání Naceriho. Sem příznivcem rychlých kol, ale ani to mi nepřipadá v tomto filmu jako základní reálná složka… Normálně by sem dal 2 hvězdy, ale za tu „kultovnost“ co si okolo sebe film vytvořil, dám 3! ()

Hapretor

Vtipné, to ano. Ale jednou vidět stačí. Nejsem zrovna fanda automobilových závodů, takže honičky v autech a x roztřískaných karoserií mi zrovna neimponovalo. ()

John8

Neuvěřitelná jízda :) od začátku do konce mě táhnnul Daniel a jeho skvělý nadhled Francií která je pro něj jen hřištěm a i když se to samé nedá říct o jeho osobním životě, nakonec se vždy ukáže že není žádný problém který by nešel vyřešit rychlou jízdu v Peguotu. ()

Rathalos

Taxi seria o super rychlom taxiku,perfektna zalezitost z Francuzska,blaznive komedie,pri ktorych som sa nasmial az az,francuzi opat potvrdili,ze su v tomto zanri skveli,aj americka verzia bola super...:-) ()

MickeyStuma

Aby taxikář Daniel nepřišel o řidičák, je nucen spolupracovat s mladým policejním vyšetřovatelem Émilienem na dopadení německých lupičů. Stará francouzská komediální škola se ani tentokrát nezapřela, byť se tady ještě hodně drží na uzdě. Humor, akce, pevný scénář, rychlá kola a letní městská atmosféra. Snímek nemá ani hodinu a půl, a je to dobře, neboť není jediný náznak zbytečného prodlužování a naopak to pěkně odsýpá. Neobvyklá dvojice se drží zavedené charakterní šablony. Policejní vyšetřovatel, na kterého se neustále lepí smůla a taxikář, který se se svým instinktem a zkušenostmi nezadá s leckterým detektivem. Takže jeden smolař, druhý takřka profesionál. To vždy fungovalo a funguje to i nadále. ()