Sejkorka

Slušná oddechovka. Nijak přemrštěné, slušní herci (Sami Naceri má zde v databázi jen 3 červené puntíky. Kromě tohoto 77% filmu ještě Leon, kde nejspíš hraje některého z gangsterů a jedna TV inscenace). Je zde hlavně mladá krásná Marion Cotillard, nabírající dech do svých velkých rolí.Němci i s jejich Mercedesem prostě ostrouhali. ... ()

SNCIS

Obsahuje spoilery: "Kvůli mně nemusíte riskovat. Nechci, aby vám sebrali řidičák." - "Buďte v klidu, pane. Žádný nemám." Dnes již kultovní záležitost! Poslíček pizzy se stane taxikářem s jeho vytuněným Peugeotem 406 a do cesty se mu dostane nemotorný nešikovný policajt, který pracuje na dopadení německých lupičů. Slušné záběry z honiček aut, vtipné hlášky a nahatá Marion Cotillard. Komedii, u které se vždycky rád zasměju a dnes již spadá do klasiky. - 100%. ()

topol999

Emilova autoškola... Jednička byla ještě celkem poklidná a ne tolik akční jako díly následující, ale furt dost slušná jízda. ()

LUIGISde

26.10.2021. Myslím že som si ten film pozrel snáď po 20 rokoch. Bol som z neho odpadnutý už ako zasran, ale čo ma fakt že prekvapilo, ono je to fakt dobrý film. Komédia, prijmný pribeh, tie postavy sú skvelé, Marion Cotillard milujem stále, nie je to žiadna prestrelka, nič zbytočne nasilu. Ako málo človeku stači k peknému zažitku. Tvorcovia nových rýchlo a zbeailo by sa mali pozrieť do francúzska na konci milénia. Možno by sa na to dalo pozerať dlhšie než 5 minút. A samozrejme fantastická hudba. ()

Jirkacek

Francouzskou komedii Taxi z roku 1998 jsem poprvé viděl v televizi nedlouho po jejím natočení a tenkrát se mi hodně líbila. Bylo to pro mne něco nového, scénář byl napsán tak, aby člověk nemusel nad ničím přemýšlet a jen se bavit, což mi vyhovovalo a také se tak stalo. Od té doby uběhlo téměř 20 let a první díl taxíku se mi úspěšně vyhýbal, takže abych napsal zasvěcený komentář a komedii udělil správné hodnocení, tak jsem si film doma pustil podruhé a zřejmě naposled. Ale nepředbíhejme. Celé to začalo představením hlavního hrdiny celé série Daniela Moralese (Samy Naceri), který v Marseille rozvážel na sútru pizzu a rozhodl se změnit povolání. Poté, co se stal se taxikářem začal zároveň chodit se svou kamarádkou Lily (Marion Cotillard), nicméně se jim nedařilo najít si na sebe čas. Seznámili jsme se také s Danielovým vylepšeným vozem, jímž byl Peugeot 406 se sportovním motorem a aerodynamickými prvky a tak se stal nedostižným pro místní dopravní policii. Ta mezitím pracovala na plánu, jak polapit německý gang bankovních lupičů, jezdící s rychlými vozy Mercedes-Benz. U policie pracoval i smolař Emilien (Frédéric Diefenthal), který byl poleno na řízení auta a neměl tak řidičák. Díky tomu se vlastně seznámil s Danielem, který jednoho dne jeho matku a spřátelil se s ní. Poté svezl i  Émiliena, jenže při jízdě nedodržel předpisy, protože Daniel nevěděl, že je to policista. Émilien ho tedy zatkl a v rámci odpuštění jeho přestupků se s Danielem domluvil, že mu pomůže dopadnou gang. Potřeboval spojence, jelikož ho v práci nikdo nebral vážně, včetně policejní seržantky Petry (Emma Sjöberg), do které byl zamilovaný a jeho nadřízeného komisaře Giberta (Bernard Farcy). Policistům nepomohlo nikdy ani to, že jim lupiči vždy předem oznámili, kterou banku chtějí vykrást. Německý gang byl vždy rychlejší a navíc jim pomohla nešikovnost francouzských policistů. Daniel se tedy rozhodl pomoci a pro začátek zjistil, kde gang kupuje pneumatiky pro své mercedesy, jenže Émilien zase všechno zkazil. U další loupeže se polici podařilo vystřelit sledovací zařízení na jednoho z mercedesů, ale gang zastavil v odlehlé garáži a přelakoval auta z červené na stříbrné, díky čemuž opět unikli. Émilien byl zoufalý a poté, co zapálil byt své matky, nastěhoval se s ní k Danielovi, který z toho neměl radost, jelikož tím přišel o soukromí. Následovalo další vypátrání pozice gangu, se kterým Daniel svedl závodní souboj na okruhu a díky tomu je napadlo, jak je později po loupeží dopadnout. To se také za dramatických okolností povedlo a Německo tak prohrálo souboj s Francií. Film po 86 minutách skončil a já si uvědomil, že se mi dvojka líbila více než jednička. Nestává se to často, ale výjimka potvrzuje pravidlo a v případě Taxi a Taxi, taxi tomu tak bylo. Nicméně to nebyla nejhorší francouzská komedie, co jsem viděl, ale ani ta nejlepší, s láskou vzpomínám na ty s Pierrem Richardem a Luis De Funésem. To bylo něco. No nic, jdeme hodnotit. Suma sumárum, první díl série Taxi ode mne získal tři taxikářské hvězdičky ***. () (méně) (více)

gggggg

Nebol to zlý film. Je to síce originálny námet s dobrým obsadením, ale nechápal som asi tento druh humoru, pretože moc som sa nenasmial. Ako taká oddychová krimi je to lepšie, avšak je dosť kvalitnejších kúskov ako tento. ()

doom.cz

Dvojka je sice lepší, ale jednička je příjemný start celé série. Jednoduchý děj, nepřehnaný humor, tohle můžu. ()

GrooteLulu

...jako mladý taxikář a starý fanoušek Luca Bessona jsem se na Taxi musel podívat, byla to doba posledních záchvěvů dvd půjčoven a podobných dnes už zapomenutých "platforem".. nicméně láska k autu ve mě není až tak profesionální, konkrétně, nejsem vášnivý automechanik a do svého auta, pokud bych jej chtěl sdílet s ostatními ve svém městě, spíš bych jej nechal klesnout do záhuby, než jej neustále čistit od zákazníku, ale budiž, chápu, že jinak to nelze, pokud bych si tímto řemeslem chtěl vydělávat.. ovšem co je vidět na první pohled, když se tak mrknu do minulosti, je konec mého "dětského mládí" a pochopení pro akčňáky podobného typu, "francouzského" zpracování a náhledu na svět.. sice jsem mu dal poté ještě šanci s Yamakasi a Valerianem, ale pro mě je Besson už jen minulost a nepotřebuju jej už nadále zhlédat.. aspoň si uchráním ten pocit, který jsem měl v hlavě v době, od Brutální Nikity až po Pátý Element.. ale se slzičkou na krajíčku.. ()