Taxikář Samy Naceri musí využít své řidičské mistrovství a ujet rozzuřeným zabijákům a zachránit tak japonského velvyslance a dívku svého přítele... Řidič Daniel musí se svým supertaxíkem opět vypomoci svému příteli, nešikovnému policistovi Emilovi, a také celé francouzské policii v případu únosu japonského ministra. Jakuza totiž chce zabránit rozvoji francouzsko-japonských vztahů. Spolu s japonským ministrem však unesou i Emilovu přítelkyni a kolegyni Petru. Daniel chce jet za svou přítelkyní Lilly, ale nakonec se rozhodne pomoci kamarádovi zachránit jeho milovanou kolegyni. Díky rozvážečům pizzy, s nimiž Daniel dříve jezdil, zjistí, že se štáb jakuzy ukrývá v jedné pařížské rozestavěné budově. Spolu s Emilem a japonskou agentkou osvobodí Petru i ministra. Fenomenální řidič a démon rychlosti, taxikář Daniel Morales, se svým superrychlým, speciálně upraveným Peugeotem 406 stále pomáhá zákazníkům v časové tísni a budí zaslouženou pozornost. Právě v kopcích nad Marseille předehnal šokované závodníky velké rallye, projel cílem a zastavil až před porodnicí, kam vezl rodící ženu a jejího manžela. Vzdechy rodící ženy sice způsobí Danielovi komplikace, protože jeho přítelkyně Lilly si je v telefonu vyloží poněkud jinak. Sotva se mu ji podaří přesvědčit, musí spěchat, aby stihl oběd s jejími rodiči, před kterými se musí vydávat za medika. Mezitím získá jeho přítel, nešikovný policista Emil, řidičák, přestože jeho řidičské schopnosti nejsou valné. Zoufalý učitel autoškoly se ho totiž chce konečně zbavit. Policie v Marseille rozjíždí důležitou akci. Na jednání o spolupráci Francie a Japonska v boji proti jakuze totiž přilétá japonský ministr, který tu má podepsat několik významných smluv. Uvítání se má zúčastnit také Lillyin otec, generál Bertineau, jehož služební vůz je nepojízdný, a tak se Daniel nabídne, že ho na letiště sveze. Následuje další zběsilá jízda, která sice dopraví generála na letiště včas, současně však Daniela nesnášejícího uniformy zaplete do dění kolem významné návštěvy. Ministr je totiž unesen jakuzou, která chce jednání překazit. Spolu s ním je unesena také Emilova milovaná, policistka Petra, a tak se Daniel rozhodne příteli pomoci s její záchranou. Společně s japonskou agentkou Yuli z ministrovy ochranky se pustí po stopách únosců. Zjistí, že jejich skrýš je v jedné rozestavěné pařížské budově. Daniel se obrátí s prosbou o pomoc na generála Bertineau a zanedlouho už se trojice v Danielově taxíku snáší na padáku přímo do pařížských ulic. Podaří se jim sice osvobodit zajatého ministra i Petru, musejí však prchat před zabijáky jakuzy. V Pařížských ulicích se rozpoutá zběsilá honička. (oficiální text distributora)

ostravak30

Gérard Krawczyk pokračoval v započaté práci, kterou převzal po Gérard Pirès jelikož se i na Taxi podílel. Naopak zůstal Luc Besson, který umí nejen komedie a akční filmy, ale také má spousty futuristických nápadů, jež uplatnil i zde. Zápletka není vůbec špatná, ale já viděl řadu francouzských komedií a tak musím konstatovat, že jednička a dvojka se kvalitativně moc neliší, ovšem existují i povedenější komedie. Hned úvod filmu mi naznačil, že vytlačit vtip ze všeho za každou cenu nemusí být vždy dobrý nápad. Když Daniel zastaví před porodnicí s právě rodící zákaznicí volá mu Lilly. A on místo, aby jí hned řekl, že žena rodí zaplétá se do toho víc a víc, čímž je své holce pochopitelně podezřelejší a podezřelejší jelikož ho podezírá z nevěry. Vedle toho jsou zde opravdu povedené scény, které mi naopak připomínaly třeba tradici Růžového pantera nebo filmů s Jeanem-Paulem Belmondem. Hodně důležitým prvkem je zde hudba, díky níž je komedie na takovéto kvalitativní úrovni. A objevil jsem i jednu chybku: když se matka Lilly chce dívat na přehlídku a posadí se na gauč, tak se za ní mihne nějaký stín, jak tam zrovna někdo prošel. ()

Pinkman

Chyby ve filmu: Daniel je v honičce s několika Mitsubishi Lancer Evo 6. Po nárazu do tanku jde vidět, že nejde o Evo 6, ale starší Evo 4. \\ Když komisař Gibert představuje neprůstřelný Peugeot, auto má kouřová skla. Po vystřelení airbagů jsou skla průhledná a nakonec zase kouřová. ()

gefr

Řekl bych že druhý díl je o chlup vyvedenější než ten první a pořád přináší něco nového. ()

K1NGSLAYER

Nejnudnější díl z celé Taxi série. Za celý film se vlastně ani skoro nic nestalo a prvních 40 minut, které by se daly vložit tak do 20 minut mohly být nahrazeny něčím dalším, nějakými zajímavými scénami. Po prvním díle je to prostě propadák. 2 hvězdičky za první a finální scénu. ()

blondboss

Nakoľko sa bavíme o pokračovaní a oproti jednotke nevidím nejaký badateľný rozdiel v kvalite, možno trošku smerom dole, tak nemám dôvod dať iné hodnotenie ako v prípade prvého snímku. Taxi 2 je opäť celkom slušná akčná jednohubková zábava, ktorá sa na nič nehrá a aj napriek tupému humoru je to vlastne milé a človek si pri tom dobre oddýchne. 70 % ()

Skeevee

Naprosto ujeta komedie od zacatku do konce =) a plukovnik je naprosto dokonalej ;) jesteze muj tata plukovnik je normalni =D ()

Skund

Celkem nudný film o taxiku a jeho ridici s genialnima ridicskejma schopnostma,napoprvy se to este da s trochou premahani a zivani zkoukout ale napodruhy bych uz to asi nezvlad. ()

Tuty

No je to o chlup horší než originál jednička, ubylo chytrého humoru a přibylo gagů, což vygradovalo ve trojce, ale těch hlášek je tu požehnaně a to i díky slušnýmu českýmu dabingu...70% Ps: "Nuda na kolech, co však rychle uteče" to si trochu protiřečíš DJkomo, ne??? Občas Ti to nedává smysl... ()

pl4nt

Možná v jedničce to bylo vtipné (?), že si Emilian nevěděl rady s nějakým případem a přemluvil Daniela, aby mu místo hašení své rozžhavené kočky Lili pomohl s případem. Nicméně stejný náměť pro všechy díly taxi hm .... Ovšem tady ve dvojce mu pomohl suprově :D Na cestě byly čáry od gum a Daniel: "Byly to tři černé mitsubishi, ale nějakej novej model, tenhle ještě neznám". ()

StrixCZ

Kdysi (to mi bylo asi 15) můj nejoblíbenější film vůbec. S odstupem času se můj žebříček sice hodně změnil, Taxi Taxi je pro mě ale pořád komedie, která má vynikající spád. Ano, člověk to musí brát s velkou nadsázkou a žádnou hlubokou myšlenku tam nejspíš nenajdete, rozhodně se ale jedná o velmi dobře natočenou komedii, která dokáže pobavit, aniž by k tomu potřebovala dnes tolik oblíbený fekální "humor". Podle mě nejlepší díl této série. Zkrátka 83 minut dobré zábavy... víc v tom nehledejte (co byste ještě od komedie chtěli?) :o) ()

Koky666

Kdyby se to točilo v Praze tak by to bylo o taxikáři, který má ripnutej taxametr a natahuje helmutský turisty, možná by to ale bylo vtipnější než tahle soc-komedie. Sorry, neberu... ()

tommei

Klasická francouzská komedie, u které se slušně pobavíte. To že taxík umí nadpřirozené věci mi tady až tak nevadilo. Tato komedie se musí prostě brát s nadsázkou. ()

djcremo

Tak už o poznanie nudnejšie a miestami sa opakujúce momenty z jedničky. Dvojka zrejme chcela nadviazať na popularitu jedničky, ale za jedničkou stráca dych. ()