Špinavý trik

• slovenský

Špinavý trik

Krimi / Drama

USA, 2013, 138 min

Trochu moc překombinované, to rozhodně. David O. Russell se ale mazlil s každým detailem a vybral skvělé herce do hlavních rolí. Bale je výborný v netradiční (obézní) poloze, ale opravdu jde o týmovou práci, kdy každý dělá co má a ve výsledku je to znát. Na Oskary to určitě není, ale i tak jde zábavnou taškařici, která do diváka humor nepere násilím, ale trousí ho v průběhu jako drobky chleba. Neuvěřitelné kostýmy.(2.3.2014)

Jsem velkým fandou zatýkání politiků, bankéřů, mafiánů a podobné verbeže, ale tohle je pouze divizně zahraná bramboračka s prvoligovou sestavou. Navíc tomu chybí nějaký zásadní prvek překvapení a tak dávám hvězdy za jedinou věc vybočující z šedi průměru - zběsilé účesy filmových hvězd. Ty jsou naprosto vynikající a dělají z jejich seriózních nositelů solidní klauny.(14.7.2014)

Tolik nominací na Oscara a tolik zlatých Glóbů opravdu nechápu, ale zase musím dát velké plus, že to nebylo tak pitomé jak jsem od toho čekala. Zatím je to druhý snímek tento rok nominovaný na Oscara co jsem viděla a musím konstatovat, že se mi tenhle líbil o hodně víc. Ano, délka byla přetažená, kdyby se to zkrátilo tak o půl až třičtvrtě hodiny, tak by to tomu rozhodně neuškodilo, ale dalo se to vydržet. Christian Bale byl přímo k nepoznání, postava Jennifer Lawrence vždycky pobavila a Bradley Cooper mě opět nezklamal. 4*(30.1.2014)

• - Ještě měsíc před začátkem natáčení neměl film název a přezdívalo se mu Abscam Project. Scénář k filmu se pak jmenoval American Bullshit. (karlik4801)

• - Postava starosty Carmina Polita (Jeremy Renner) se původně jmenovala Angelo Errichetti podle skutečného starosty New Jersey v 70. letech, jehož příběh tvoří děj filmu. Změna jména postavy nastala po Errichettiho úmrtí na jaře roku 2013 v průběhu natáčení filmu. (Petrasuvicka)

• - Natáčení probíhalo v americkém státě Massachusetts, konkrétně ve městech Boston, Worcester, Salem a Medford. (Petrasuvicka)