Reklama

Reklama

Fiktivní snímek Špinavý trik, který je založen na reáliích jednoho z nejpozoruhodnějších skandálů v dějinách Spojených států, vypráví příběh špičkového podvodníka Irvinga Rosenfelda (Christian Bale), který je společně se svou obdobně vychytralou britskou partnerkou a milenkou Sydney Prosserovou (Amy Adams) přinucen ke spolupráci s agentem FBI Richiem DiMasem (Bradley Cooper), který se zcela vymkl kontrole. DiMaso je s sebou strhává do světa jerseyských politických machinátorů a mafiánů, který je nebezpečný i lákavý současně. Jeremy Renner představuje Carmena Polita, zaníceného, ale prchlivého politika, který se ocitl v pasti mezi podvodníky a FBI. Irvingova nevypočitatelná manželka Rosalyn (Jennifer Lawrence) by se přitom mohla stát onou příslovečnou poslední kapkou, která způsobí, že se mocné hráze intrik a podvodů definitivně protrhnou. Stejně jako předchozí filmy Davida O. Russella je i film Špinavý trik snímkem, který nelze jednoduše přiřadit k žádnému konkrétnímu žánru a který staví na syrových emocích a situacích, ve kterých se rozhoduje mezi životem a smrtí. (Falcon)

(více)

Videa (9)

Trailer 1

Recenze (744)

Reiniš 

všechny recenze uživatele

Ten film je věrohodný asi jako britský přízvuk Amy Adams. Nebo tupé Christiana Balea... Přes dvě hodiny trvající otravná pozéřina a důkaz toho, že většinu filmových cen už opravdu nemůžeme brát vážně (celkem mě překvapilo, že za tlačenkou tohohle filmu nestojí Harvey Weinstein). A takhle krásně amorální happy end tu už dlouho nebyl. Krást je hrozně cool, kraďme také, kradou všichni. Kapitalismus nám to odpustí. ()

Gemini 

všechny recenze uživatele

Jak byl American Hustle nesnesitelně dlouhý, tak rychle to vezmu já: Přehlídka kostymérské/vizážistické/designérské preciznosti ve víru fascinujících hereckých výkonů uprostřed tornáda dramaturgicko/scénáristicko/režisérského bordelu. Tohle zkrátka v některých - a dost zásadních - ohledech hrubě nevyšlo, ale alespoň se Amy Adams dočkala pomníku pro své půvaby, jako byla Aféra Thomase Crowna pro Rene Russo nebo After The Sunset pro Salmu Hayek;) 50% ()

Reklama

Indiana 

všechny recenze uživatele

Měl jsem z toho filmu takovej zvláštní, upocenej pocit. Všichni tam vypadaj divne (Bale je tlustej a má tupé, Bradley Cooper nosí trvalou), prostředí a celkově ty lokace filmu se mi taky moc nelíbily. Když to porovnám třeba s Vlkem z Wall Street, tak ten má tři hodiny a já hltal každou minutu. Špinavý trik má o hodinu míň, ale opravdu se vleče a mohl by bejt klidně kratší o 30 minut. Chybí tomu taková ta dravá hravost, kterou měl třeba právě již zmíněnej Vlk. Navíc to ani neni nějak napínavý, většina lidí musí tušit, kdo na koho šije boudu a jak to dopadne. Hodně to zvedaj herci (nejvíc se mi líbil Bale a fandil jsem mu), ale jinak že bych nějak toužil vidět to v dohledny době znovu, to opravdu ne. ()

Hild 

všechny recenze uživatele

První letošní velký oscarový favorit ve mně zanechal spíše rozporuplné pocity. Nemůžu si pomoct, ale z filmu jsem cítila hlavně to, že vznikl za účelem získávání mnoha cen, ale David O. Russell jakoby do toho nedal něco více ze sebe, prostě jen natočil retro gangsterku, která vypadá "cool". Stejně jako v Silver Linins Playbook, i tady se David snaží každý monolog, nebo dialog silně vypointovat, jenomže zatímco v Silver Linings Playbook se mu to dařilo hlavně proto, že film byl o postavách, tady už to na mě místy působilo nuceně. První hodina byla i docela utahaná, což jsem nečekala, nicméně druhá polovina už šlápla na plyn a bavila mě, velkou zásluhu na tom má perfektní herecké obsazení, musím zmínit Jennifer Lawrence, která i na velice omezeném prostoru dokázalo to, že právě její scény mi utkví v hlavě asi nejdéle. Špinavý trik je pro mě taková ta klasická oscarovka, u které oceníte kvality (film je dobře napsaný i natočený), ale postrádáte v něm něco osobitého a výjimečného a po skončení zůstanete úplně chladní. Těmi 4* si stále nejsem jistá. 70% ()

lesumir 

všechny recenze uživatele

Fuha! 6 let jsem se American Hustle bál jako čert kříže. Když jsem viděl to hodnocení a o čem to vlastně je, vždycky jsem zbaběle vycouval. Nechtěl jsem se přes dvě hodiny dojebávat nudou. A ono ejhle... je to dobrý! Pořád se tam něco děje, herecky topový, příběh zajímavý, scénář crazy. Dobrej film! ()

Galerie (88)

Zajímavosti (38)

  • Irving Rosenfeld (Christian Bale) vraví v múzeu Richiemu DiMasovi (Bradley Cooper) o obraze, pred ktorým stoja, že je falošný. V skutočnosti ide o pravý Rembrandtov obraz "Saint Bartholomew", ktorý visí v múzeu Worcester Art Museum. (Laslo)
  • Postava starosty Carmina Polita (Jeremy Renner) se původně jmenovala Angelo Errichetti podle skutečného starosty New Jersey v 70. letech, jehož příběh tvoří děj filmu. Změna jména postavy nastala po Errichettiho úmrtí na jaře roku 2013 v průběhu natáčení filmu. (Petrasuvicka)

Související novinky

Před Blade Runnerem za mimozemšťany

Před Blade Runnerem za mimozemšťany

08.03.2015

Denis Villeneuve teď patří mezi nejvyhledávanější režiséry v Hollywoodu. Rodák z kanadského Quebecu začal točit ještě v minulém století, americkou pozornost ale upoutal až předloňským dramatem… (více)

Oscary - výsledky

Oscary - výsledky

03.03.2014

Výsledky 86. udílení cen Akademie filmového umění a věd vesměs potěšily a v něčem i překvapily. Špinavý trik, snímek s deseti pro nás nepochopitelnými nominacemi, neproměnil ani jednu. Naopak… (více)

PF 2014

PF 2014

01.01.2014

Zima dlouhá, léto krátké, Vánoce bez sněhu a v sedmi stupních. Ale uznejme, že na výborné filmy byl rok 2013 štědrý. Rivalové, Gravitace, Star Trek: Do temnoty, V zajetí démonů, Zmizení, druzí Thor a… (více)

Reklama

Reklama