Podzemní výtah Thomase vyvezl na louku obklopenou vysokými zdmi. Vůbec na nic si nepamatuje, dokonce si zpočátku nevzpomíná ani na vlastní jméno. Hned po příjezdu jej přivítá skupina dalších mladíků, které již dříve potkal stejný osud. Vytvořili zvláštní komunitu, která se na tom podivném místě snaží přežít a zároveň neúnavně hledá únikovou cestu. Možnost utéct mají každé ráno, kdy se ve zdi otevírá obrovská brána. Ta jim však pouze umožňuje vstoupit do obrovského a neustále se měnícího bludiště, které jejich nový domov obklopuje. Nejlepší a nejodvážnější běžci hledají cestu ven a postupně mapují jednotlivé části labyrintu. Mají na to jen čas vymezený denním světlem, večer se brána uzavírá a kdo se nestihne včas vrátit, mezi stěnami labyrintu nepřežije. Zůstane po něm jen přeškrtnuté jméno vyryté na stěně. Labyrint se totiž v noci mění na děsivé místo plné nejrůznějších nástrah, kvůli nimž se pravděpodobnost přežití v jeho útrobách limitně blíží k nule. Thomase přesto bludiště neustále přitahuje. Možná za to může i fakt, že je jiný než ostatní chlapci. Jemu jedinému se zdají podivné sny o minulosti a o záhadné organizaci skryté pod zkratkou W.C.K.D. Navíc právě jeho jméno vykřikne nový pasažér, kterého přiveze další výtah. K překvapení všech to ale není chlapec, ale dívka (Kaya Scodelario). A právě ona možná drží klíč od brány jejich vězení. (Cinemart)

Eventyrer

Príbeh zaujímavý, pútavý a drží diváka v napätí. Efekty nie sú lacné, postavy sú divákovi u zadku, nič nemáme vysvetlené, kvôli budúcim filmom čo skôr irituje než spôsobuje u diváka nedočkavosť. Tuctovka medzi tuctovkami. ()

0L0V0

Boli ste hodený rovno do deja bez žiadnej začiatočnej nudy. Filmári veľmi zaujímavo pracovali s ľudskou zvedavosťou a neustále budete zvedavý. Herci hrali nadmieru spokojne, nevznikali žiadne sekvencie trápnosti, ako som zvyknutý pri týchto teen look filmoch. Zarazila ma samotná myšlienka, ktorá kiežby bola o čosi chytrejšia. Takto tu máme nadpriemerný tínedžerský film s fajn obsadením s pokazeným koncom. Rozhodne stoji za pozretie. Diváci ktorým sa páči Hry o život, Divergencia si prídu na svoje. 70% ()

Acrobat odpad!

Ind. Biely (ale aj tlustý, blond, pekný, škaredý). Černoch. Ázijec. Pestrofarebná tlupa chlapcov čaká zasa na výťah a ten posiela nový zadok. Najprv hody, potom vraždenie detí a násťročných. Je nad slnko jasnejšie, že chorí, úchylní autori novodobých žiaľbohu bestsellerov, sú pomotaní vlastnou aurou sadizmu a mlátia tak prázdnu slamu. Noviel, románov, ktoré sú navyše v krásnom rozpore s medzinárodnými dohodami a konvenciami prijatými či na ochranu fondu, ale aj detí, práv a ľudských slobôd. Maze runner chce vraždiť násťročných, chce strieľať a hádzať oštep do decka. Chce to príbehovo pre neukojených ľudí s bledou tvárou, sediacich v tvare kruhu alebo obdĺžnika v drsných rovnošatách akože rozhodujúcich o osude ľudstva. Aký je odkaz? Posolstvo? Nebodaj zábava? Prínos? Sadistická osnova v rozpore so zákonom v mizernej forme a hercoch vzbudzujúca úsmev pri behaní sem a tam a boji s terminátorskym ohyzdom proti dreveným paliciam. „Mami, nieéé! Nechcem ísť medzi tých chlapcov. Nejako si oblizujú tie ružové pery...“ dodávam plačlivým hlasom. Aká je tam atmosféra? Mad Max prosím ťa príď....(videné 07.12.2014,BDrip) ()

Pavel82

Před podobnými typy filmů asi nejde utéct. Rozdělení na kasty tu není tak okaté, ale je tu. To teď prostě frčí. Maze Runner má ale velké plus, které dokáže udržet pozornost i velmi problémové skupiny starých odmítavců nekůl bezvěrců. Ty otázky tam zkrátka vrtají. Sakra proč? A sakra kdo? To jsou asi tak všechny otázky... Ale co je nejlepší? Ty otázky tam zůstanou navždy. Pokud bych si měl ale vybrat kastovačku, kterou bych musel vidět znovu a nezemřít, byl by to Labyrint. Nakonec mám pro Vás taky jednu otázku: Co se ve skutečnosti stane, když zavřu partu dospívajících chlapců do uzavřeného prostoru a po třech letech jim tam pošlu holku v bezvědomí? ()

LordMysti

Bohužel jsem viděl s českým dabingem a v kombinaci s vybranými herci to bylo něco otřesného. Celý příběh velká hloupost včetně nelogického chování postav a i akční záběry byly natočeny velice nepřehledně, chaoticky s hrozným střihem. Konec tomu dalo trochu tempa, i tak hodně podprůměrný film. ()

Demonic189

Filmy s pubertálnymi hrdinami síce moc v láske nemám, ale toto sa mi páčilo. Veľmi páčilo! Herecké výkony dobré, dej plný napätia (niektoré scény ma doslova dvíhali zo stoličky!), super efekty a taktiez bombový labyrint. Co však musim skritizovať je pribúdanie logických dier ku koncu filmu, ktoré občas bijú poriadne do oči (je ich tolko, že sa mi ich určite nechce vypisovať). Aj napriek tomu záver celkom prekvapil a druhý diel je teda iba otázka času. Teším sa! Slabé 4*. ()

Hellierer

Po sérii teen-filmů alá Hunger Games, Twilight a dalších z těchto nekonečných zástupů, přichází konečně film, který má své kvality a nebojí se být v tomto sub-žánru i temnější a drsnější. Samozřejmě dá se zkritizovat konec, který je poměrně otevřený. Na druhou stranu poměrně navnadí, protože divák chce vědět, co bude dál. Jinak se však jedná o zábavný a velmi rychle ubíhající film, který vás neurazí. ()

VanMagnifico

Chtěl jsem na to jít do kina. Gratuluji si, že jsem za to ty prachy nevyhodil. Za vizuální stránku dávám 2 *, jinak je to hovadina nejvyššího kalibru. ()

danny_21

Zajímavý námět a samotnou přitažlivou myšlenku labyrintu ( Kostka ), bohužel utrpěl trpkou porážku v podobě odfláknuté zápletky a stupidní pointy v postapokalyptickém světě společně s trapnou sondou do psychologie mladistvých citlivých duší. Dalších slov nemám s vyjímkou smutného konstatování prodrbaných 2 hodin - 30 % ()

E lan

Slušná teenagerovská podívaná, která si příběhem hraje na něco více, ale přesto baví od začátku do konce. Herecké obsazení je obstojné, triky také a co se příběhu týče, tak je sice jednoduchý, ale docela dobře dynamický. Závěr je pak nejdříve zajímavý, po chvilce ale člověk pochopí kam autoři neodvratně směřují. ()

Kotsour

Napětí by se ve mně dalo krájet, "děti" nehrají vůbec špatně, labyrint je děsivý a Rmuti nekompromisní. To, co jsem od filmu čekal, se mi dostalo dvojnásob a já jsem byl opravdu mile překvapen. Jistě, kouzlo je především v tom nevědomí, co že se to vlastně děje a v tom boji o přežití, který divák prožívá spolu s hrdiny. To tenhle film dělá opravdovým zákuskem (a znovu se nestačím divit hodnocení), ale je dost dobře možné, že druhý díl už mě velmi zklame a postupné odkrývání pointy mi to celé zhnusí, ale jednička v podobě útěku z tajemného a nebezpečného labyrintu se prostě povedla na jedničku! ()

netWoor

Něco mezi Hunger games a Ztraceni. A jak už to u takových filmů bývá, je to fajn (tedy myšleno pro cílovou skupinu filmu) do doby, než se má vysvětlit, proč se vlastně to všechno děje. Protože, jak už to bývá, vysvětlení toho všeho je tradičně debilní (byť cílová skupina v očekávání dalších dílů nad tím pravděpodobně mávne rukou) ... ()

Psycho.R

Opět tradiční současná teenagerská blbina - jedna jednoduchá myšlenka roztáhnutá do dvou hodin. Kdyby se místo těchto sérií natočil vždy jeden film, ve kterém by byl příběh všech částí, mohlo by to být zajímavé. Tohle je nuda. ()

ER

Good scifi "mládežnický" film se slušnou zápletkou,trochou napětí a akce,vše natočeno se střídmostí ve vztahu k cílové divácké skupině. ()

neo93

Další z teenage filmů typu Hunger Games nebo Divergence. Tentokráte sledujeme skupinu kluků uvězněných na otevřeném místě uvnitř jednoho velkého labyrintu obklopenými vysokými zdmi. Ale je to už trošku ohraná písnička. Boj o život, respektive známá hra, kdo uteče, vyhraje. Ze začátku v celku nápadité, ale od poloviny filmu se celý příběh vytrácí kam si do ztracena. Nelze říct, že by mě snímek přímo nudil, ale ani nijak zvlášť nenadchl. Některé akční scény jsou docela dobré i s těmi digitálně-organickými pavouky, ale je to dost málo a také absence dívčích elementů mi prostě chyběla. Nenabízí nic nového, natož převratného. A s tím ne moc povedeným a neoriginálním závěrem si autoři snímku příliš nepolepšily. Ještě si dobře rozmyslím, zda se podívám na tyto hrdiny znovu i v dalším druhém díle nebo ne. ()

The Legend of Zelda putuje do filmu

The Legend of Zelda putuje do filmu

11.11.2023

Nejspíš to bylo jen otázkou času. Po letošním obrovském úspěchu snímku Super Mario bros ve filmu, jenž se díky miliardě a dalších 362 milionech dolarů stal nejúspěšnější herní adaptací vůbec, studio… (více)

Třetí Labyrint se odkládá na neurčito

Třetí Labyrint se odkládá na neurčito

01.05.2016

Zranění Dylana O'Briena, tahouna filmové ságy Labyrint, jsou závažnější než se původně myslelo. O'Brien se zranil 17. března, když ho na natáčení třetího dílu srazilo auto, studio 20th Century Fox… (více)

Malíček míří do Labyrintu

Malíček míří do Labyrintu