farfalla

Je to opravdu detektivka, ale má formu hororu. Jednotlivé případy se postupně propojují mezi sebou i s úvodní scénou z Iráku a nakonec i s vyšetřovatelem Ralphem Sarchiem (Eric Bana). Sarchie musí uznat, že ho práce příliš pohltila a to ovlinilo i jeho rodinu. O její záchranu už nezvládne bojovat sám, proto přijme pomoc španělského kněze Mendozy (Édgar Ramírez). Hororových klišé o posedlosti je tady dost, ale nejsou rušivé, spíše do sebe zapadají. Působivé jsou tváře proměněných lidí. Samotný příběh je dost zajímavý, takže není problém posedět až do konce. ()

kolemjdouc odpad!

pro toho kdo má rád mysteryózno a libuje si ve zkrvavených obličejích a vyceněných zubech vyskakujících ze tmy.Na obalu je psáno že film je na motivy příběhů členů ňů jorkské policie....chudáci poldové.Takže spousta tmy, různých filtrů na kameře.Výkony herců prachmizerné a k tomu uhuhňaný dabing.Kdyby nechali dílko v původním znění a titulky asi by filmu moc Češi neublížili. ()

Pat.Ko

Film Deliver Us From Evil pochádza z mnohých ďalších hororov ako Exorcista a ďalších titulov tejto podstaty, navyše je založený podľa skutočností. Vďaka zmesi akčného filmu a hororu sa to stalo zaujímavou a zábavnou vecou. Eric Bana odviedol skvelú prácu ako hlavný hrdina. Príbeh sa odvíja strašidelným spôsobom, prináša malé objavy a privedie divákov k domýšľaniu. To vedie k intenzívnemu koncu, ktorý nesklame fanúšikov hororových hardcore. Tento film je určite nevyhnutné vidieť počas Halloweenu, najlepšie pri vypnutých svetlách a nahromadenej televízii v tmavej, pochmúrnej noci. ()

Adramelech

Když v zoologické zahradě předhodíte dvouleté dítě lvům, tak bezprostředně na to vypadne v celé ZOO proud. Aspoň ve filmu tomu tak je. Ale nemá smysl, aby si to člověk ověřoval a pak si stěžoval, že do lvího výběhu naházel celé osazenstvo jeslí a proud pořád ne a ne vypadnout; akorát lvi se přežrali. Věci se totiž mají tak, že když v tom nemá prsty Satan, tak k efektu s výpadkem proudu nedochází. Ano, je to Satan, kdo v tomto příběhu ponouká lidi k tomu, aby tropili různou neplechu, jejímž vyšetřováním se pak musí zabývat policie. Dokonce způsobuje i to, že v prostředí, kde je přítomen, nehoří svěcené svíčky, což představuje zajímavý teologický problém. Je toho víc, čím tento snímek diváka překvapí, jako například ukřižovaná kočka, ale další lahůdky už neprozradím. Z pohledu okultismu zde najdeme různé absurdity, ale není to učebnice démonologie, nýbrž mysteriózní film, který by milovníci tohoto žánru neměli přehlédnout. ()

Teabag

Kdyby se v tom nemíchalo tolik žánrů a film by raději držel víc jednotnou linii, hodnotil bych líp. Eric Bana byl fakt dobrý. 5/10 ()

Jespi

Kdybych měl film hodnotit jako horor, dal bych své klasické 2*. Lekací scény o ničem, toho nadpřirozena tam taky moc nebylo a vyvrcholení filmu za moc nestálo, očekával jsem hlubši zápletku než jen *spoiler* jeden chlap je posednut démonem z krypty z Iráku, vrátí se a "verbuje" další, démona krátkým vymýtáním vyženeme a konec filmu. *konec spoileru*. Avšak, pokud bych film hodnotil jako duchařskou kriminálku nebo spíš detektivku, musím dát 4*. Herecké výkony mě potěšily, hudba naprosto úžasná, ani nemusím stahovat soundtrack, protože ji všechnu už dávno mám a nakonec, jsem rád, že se film ani sám o sobě nesnažil být hororem, takže absence zdlouhávých záběrů na vyděšené tváře herců a následný BAF! u kterého se nikdy neleknu, je příjemná. 80% ()

dormouse

Film o exorcismu. Derricksonův film V moci ďábla je sice uvěřitelnější, ale Eric bana a hlavně Edgar Ramirez jsou oba velmi krásní, takže nemohu dát méně než 4 hvězdy. ()

Shimargh

Po úchvatném V moci ďábla a ještě lepším Sinisteru přišla studená sprcha v podobě tohoto paskvilu. Scott vykrádá sám sebe a vůbec vše co v daném žánru bylo již stokráte viděno, proboha proč? Navíc film postrádá nějaký nosný příběh a co film hodně potápí, je, že tam nejsou pořádně vykresleny charaktery, což je škoda. Je to čertužel jedna obrovská vleklá a sterilní nuda. A ten konec je vyloženě na pěst! Nejenom, že by se scénář vešel na pár řádků, ale SPOILER celý snímek jdou po nějakém blekošovi, kterej kdoví proč zabíjí lidi, unese mu manželku a dceru a pak prostě zmizí a nikdo ho neřeší, WTF?? To jako ztratili pár stránek scénáře a nechali to tak? Ne, takhle fakt ne, zbytečnej snímek a je to škoda, protože Scott jasně ukázal že umí, asi už se vyčerpal a vyhořel, důkazem budiž tenhle nudnej recyklát.... PS: Jediná pozitiva, jsou kamera a ambientní podkres, ty řevy, zvuky a hluky fakt můžu. ()

lucijelucije

Deliver Us from Evil je napínavý, nebojácný, drtivý, chladný a tajuplný příběh. Není tady pasáž, která by mě vyloženě nudila, jen si myslím, že k závěru už snímek začíná ztrácet to rychlé tempo, které je samozřejmě nemožné udržet v takové rychlosti. E. Bana se svým parťákem bouraly veškeré zábrany. Škoda pár momentů, myslím si, že tenhle film by měl mít na víc. Přesto si své nadprůměrné hodnocení zaslouží a vřele doporučuju. ()

eratni

Slabší 4, zkazila to u mě poslední třetina, kde místo nějaký gradace nastoupil exorcismus, kterej jsme viděl už v jinejch filmech zpracovanej líp, démona vymítili a bum, happy end. ()

Disease

Duchařská detektivka, která sice lineárně spěje k nepřekvapivému konci, ale to zpracování je parádní. Koneckonců lepší než nějake wtf twisty. ()

peetriss

Vzhledem k Derricksonovu jménu v titulcích jsem měl vysoká očekávání. Kvalitám předchozího Sinisteru se však režisér nedokázal ani přiblížit. Komerčnější klima mu nesedlo, je to klišovité, a jako horor tento kousek funguje jen v některých detailech, jako celek je to však velmi neučesané, atmosféricky průměrné a táhlé. Erica Banu navíc nepovažuji za kvalitního herce, i když zde přímo nepropadl. Také to chtělo méně z rodinného života hlavního hrdiny – brzdí to, otravuje to a děj nikam neposouvá. Spíš zklamání, než potěšení. ()

Hanes88

Určitě zajímavý horor...dobrá duchařina a všechno s tím spojené. Akorát mi chyběl nějaký pořádný konec. Ten byl podle mě odfláknutý. No ale jinak celkem fajn. 65%. ()

kri.tino

Až po záverečnú štvrtinu je Deliver Us From Evil thrillerová chuťovečka, výborne balansujúca na hrane reality, hrátiek s ňou a mystiky, ducháriny. Absolútne nenútene, krok za krokom budovaná atmosféra a napätie, trochu podlomené niekoľkými logickými zakopnutiami a chýbajúcimi motiváciami. Finálny exorcizmus tak trochu pochová dovtedy vystavané, akoby patril do celkom iného filmu. Napriek tomu by som osobne vyzdvihol obídenie viacerých "exorcistických" klišé, ako aj posun rituálu bližšie k realite, žiadne zbytočné nabaľovanie (otáčky hlavy sa na rozdiel od mnohých iných súčasných diel nezvyšujú, ale práve naopak - absentujú, rovnako ako chôdza v mostíku, levitácia a pod.) - len nový rozmer bez zbytočných špekulácií. K všetkému ako bonus - remeselne obstojne zvládnutá filmárčina. ()

Tristaver

(Ne)příjemně depresívní až za roh. Určitě jeden z nejlepších psychothrillerů, které jsem v poslední době viděl. Je vidět, že Derrickson umí, a docela mě nalákal na svoji další tvorbu. Bana s Ramírezem oba skvělí, a s ohledem na to, že jsem se víceméně dvě hodiny v kuse bál, bych klidně dal pětihvězdu. Dojem mi ale pokazilo až přehnané nadpřirozeno s výrazně ujetým závěrem (který byl nejen zbytečně nadpřirozený, ale taky skoro nevygradovaný). ()

Prochy38

Hodně dobrej thriller na hraně hororu. E. Bana v jedné z jeho nejlepších rolích, co jsem viděl. Takovou atmosféru každý neudělá... Výborná práce. ()

Santino7

Ono to vlastne až tak úplne horor nie je, aspoň nie taký, aký by som od Derricksona (Sinister) očakával. Snaha obsiahnuť prvky viacerých žánrov (napríklad paralely so Se7en priam bijú do očí), doplniť to drsnými hláškami a čakať, že to zapôsobí, tak to proste nefunguje. Odrazilo sa to aj v návštevnosti - aby bola necelý týždeň po slovenskej premiére v podstate prázdna kinosála, kde sa dá ľudí spočítať na prstoch jednej ruky, tak to je vcelku problém. Otázkou je, či to bude filmom, tunajším diváckym vkusom alebo len nešťastná zhoda náhod... Poďme ale po poriadku, nemám v úmysle iba kritizovať, film sa mi svojím spôsobom páčil. Tajomné "vyššie" zlo, exorcizmus, nevysvetliteľné veci a podobne, to sú bez debát divácky veľmi príťažlivé témy ako vyšité pre horor (škoda tej žánrovej rozpoltenosti, keby sa to držalo tejto jednej línie, mohlo to byť ešte lepšie - viď skvelo zvládnutá scéna v zoo atď..). Čo mi chýbalo, bola v prvom rade celková temnejšia atmosféra, zdalo sa mi to málo ponuré. V tomto ohľade jasne vidno, že cieľovou skupinou bude skôr mladšie divácke spektrum, ktoré môže a pravdepodobne aj bude z filmu vyslovene nadšené. Ozaj, palec hore za použitie hudby od The Doors, vzdali im tým hold ukážkovo a tiež vskutku originálne. Prívlastok originálny sa ale vôbec nehodí k samotnému záveru, ten bol pre mňa dosť veľkým sklamaním, od rozuzlenia som čakal niečo viac, na môj vkus bolo finále odfláknuté riadne... Aby som to uzavrel, nedá sa povedať, že by film ako taký vyložene pohorel, to nie (okrem iného tiež vďaka kvalitným hereckým výkonom, Eric Bana na takúto rolu jednoznačne správnou voľbou). Niektoré prvky fungujú naozaj dobre, zlyháva to však ako celok a preto to radím "len" k priemeru. 3/5 ()

fredisek

Ještě že policie vyšetřuje většinu případů v noci, jinak by byl svět k uzoufání nudný. Deliver Us from Evil je standardní horor, který by působil jako splácanina první kategorie, pokud by nebyl "založen na skutečných událostech". Tenhle fakt ho posouvá jinam, je jedno, jestli chceme věřit, že se tenhle příběh stal, nebo ne. Mrazení v zádech z toho, že lidé posedlí ďáblem by mohli existovat, je výraznější. O to tu jde. Ne o příběh, ten je naprosto klasický, film sám o sobě nepřináší nic nového. Jde tu o pocit, jaký člověk ze snímku má, a taky o znejistění, které zajišťuje ta nevinná věta "založeno na skutečných událostech". Očekával bych víc psychologických momentů, víc scén, kdy posedlí mluví jinými jazyky, kdy se dloubou v mysli hlavních postav. Deliver Us from Evil je možná moc krvavý na to, že řeší posedlost ďáblem. Standard, u kterého mě nemrzelo, že jsem do kina šel. ()

Krajní meze budou znovu děsit

Krajní meze budou znovu děsit

23.06.2014

Kdo natočí marveláckého Dr. Strange?

Kdo natočí marveláckého Dr. Strange?

04.06.2014