Pavlínka9

Nejsem extra fanda hororového žánru, ale ráda se na ně podívám. Tohoto jsem se nějak "bála", ale po několika minutách totálních nesrovnalostí a stupidit, co se tam stalo, jsem pochopila, že to byl zbytečný strach :D :D Takových namachrovaných kravin, které tam policista udělal během pár minut - to mě rozesmálo :) Pro mě tam byly jen dvě děsivé scény - počmáraný klaun v krabičce a asi 2 vteřiny při závěrečným vymítání :) Jinak je to příšerný film, který pro mě nezachránil ani Eric Bana :) Kdo mě bavil - ale opravdu úspěšně - byl jeho kolega Joel McHale :) To je Fešák ;) Škoda ho ;) ()

Yoda sama

Sinister považujem za perfektnú žánrovku, o to viac bolí, čo Derrickson spravil s týmto. Nemá to takmer žiadne zaujímave postavy a keď už náhodou áno, sú civilné a nudné. Príbeh je zlátanina, nad ktorým rozum stojí, nieje to strašidelné, nieje to atmosferické a čo je najsmutnejšie, je to dokonca aj na smiech. Proste na smiech. Odmietam veriť, že tvorca, ktorý spravil jeden z najlepších filmoch o posadnutosti (Emily Rose!), spravil aj túto blbosť... ()

hroubek

Scott Derrickson natočil hodně zajímavého a strašidelného Sinistera a teď se k nám vrací s dalším hororem. A tady nastává první a asi největší problém filmu, jelikož film balancuje na hraně několika žánrů, které se navzájem o sebe tříští. Nejspíše to byl i záměr, aby to takhle fungovalo, ale ve výsledku je to pak trochu přeplácané a některé věci nefungují, tak jak by měly. Každá žánrová část si navzájem podráží nohy a ukazuje na chyby, které se v daném žánru dělají. A to mě mrzí. Mrzí mě to hlavně z toho důvodu, že film má hodně dobrou atmosféru a vizuálně se mi moc líbil. Líbilo se mi jak Derrickson používá zpomalovačky a dělá kamerové nájezdy na konkretní detail. Ve filmu neustále prší, což mě hodně připomnělo Sedm, a taky z toho je cítit, taková ponurá atmosféra. Eric Bana hraje dobře a jeho postavu mu věříte i následný vývoj dokáže dobře odehrát. Édgar Ramírez není vůbec špatný a svoje si odehraje. Joel McHale má tu smůlu, že mu jeho roli nikdo neuvěří, jelikož všichni moc dobře víme, že je to prostě Jeff Winger. Co se týče scén, tak se mi líbila celá scéna ze zoo, scéna ze sklepa, flashbacková scéna a souboj na schodech(sice působil jako z jiného filmu, ale co). Co mě naopak zklamalo byl celý konec, který byl až moc přímočarý a samotné vymýtání nebylo vůbec napínavé. Jako detektiva a thriller film funguje hodně dobře, jako horor je to slabší a chybí tomu pořádný moment překvapení a pointa, která by posadila pořádně na zadek. ()

JohnSmith

No upřímně to bylo pro mě poněkud zklamání. Po vynikajícím Sinistrovi natočil Derrickson průměrný horor, který má sice slušnou atmosféru, ale tak nějak netáhne. Bana i Ramírez jsou sice dobří, ale ten happy end mě trochu vyvedl z míry. Samotné vymítání ďábla sice nebylo špatné, ale je to pořád jen průměr. ()

Mishqo

Určite som čakal niečo lepšie. Príliš prvoplánové a povrchné, miestami mätúce a ťažko uveriteľné. Zvuky a vizuál a celá atmosféra boli však presné také aké by v takomto filme mali byť - ponuré, temné, mrazivé a znepokojivé. ()

VasaX

Takže... tohle je celkem povedený a napínavý thriller, co se změní v lehčí horror. Pokud máte rádi exorcistické věci, co se spíše drží při zemi a pak až vygradují do děsiva, tohle by mohlo být docela dobře váš šálek... filmu. Co mě trochu štvalo bylo dobytí vy smyslu že "pravé zlo nepracuje logicky podle plánu" a tím se zametl smysl všech brutalit a toho proč začalo strašit tady a tam a tak dál. Já věřím na kauzalitu, a nesouhlasím, že se něco děje jen tak náhodně a bez důvodu či cíle. To že tomu nerozumíme, neznamená, že se to děje jen tak. A díky téhle odmluvě si tvůrci napasovali sem a tam nějaké to strašení, které pak působí prostě nepatřičně. A to mě poněkud irituje. Jinak parádní (skoro) dvě hodiny, napětí se stupňuje, mystično bobtná, Bana si to dává a Mc Hale mě (jako fanouška Community) potěšil. Napětí tam je, lekačky tam jsou. Příběh tam je. Je to fajn. Na poměry horrorů moc fajn. ()

Danny F.

Film mě překvapil. Nebyl nijak moc přestřelený a napětí zvládl skvěle. Příběh byl uvěřitelný a velice zajímavý. Dobře natočený krimi horor. 75% ()

Sany33

Veľmi kvalitné spracovanie s veľmi kvalitnými hercami. Ralph Sarchie dostane prípad mnohonásobných sériových vrážd, ktoré spája nevysvetliteľné správanie sprevádzané nevysvetliteľnými skutkami. Pri svojej ceste za hľadaním pravdy natrafí na kňaza, ktorého si v snímke strihol nenormálne sympatický Edgar Ramirez a ten mu poodhalí skutočnosť posadnutia diablom. Ralph tomu s počiatku neverí a snaží sa nájsť racionálne vysvetlenia daných činov, ale keď už sa podobná psychóza dotkne aj jeho súkromia a jeho rodiny začína veriť slovám exorcistického kňaza. Atmosféra filmu by sa dala krájať a dejový zvrat síce nie je nijako strhujúci za to film vás nepustí od gauča ani na sekundu a núti vás vychutnávať si ďalšiu a ďalšiu scénu až do zdárneho konca. 83% ()

lykan9

Ne, že by byl horor Chraň nás od zlého nějak špatný - obsazení skvělé, hudba dobrá a příběh více než dobrý -, ale ve výsledku se my zdál celek takový čajíčkový. Prakticky jsem ani na malou chvíli nebyl napnutý a už vůbec ve mě film nevyvolal pocit strachu. Přitom, když od tohoto odhlédnu, tak atmosféra byla působivá. Tento horor by si asi zasloužil pět hvězd, ale protože na mě konkrétně nezapůsobil, jak by měl, tak trochu ubírám. Ve výsledku velmi slušný nadprůměr. ()

ghatos

Derrickson tady bohužel recykluje sám sebe. Režisér sice umí své řemeslo, jenže jen s tím svým vymítáním neobstojí. Hlubší filosofická či obsahově bohatší výplň, jenž by posunula jeho špičkovou disciplínu znatelně chybí. Vše se vsadilo na efekt a ověřené postupy (včetně závěru), což u tak talentovaného tvůrce je hrozně málo. Exorcismus je sama o sobě (zvrhlá) zábava, ale je třeba to okysličit něčím novým. 55% (Kino Krnov). ()

klima777

Jakýpak horor? Zapálená agitka v duchu tradičního katolictví. Nic zvláštního, natož pak dechberoucího na Derricksonových počinech neshledávám... ()

Elleannie

Neskutečně dobře natočené, napínavé.. a takhle bych mohla pokračovat dále, jen v superlativech. Z filmů o vymítání mám respekt, děsí mě, ale zároveň nemůžu odolat tomu, abych se na ně nepodívala. A když je na tom ještě nějaký ten kousek pravdy, jsem ráda, že nebydlím sama.. ()

Ravi

U filmů o exorcismu platí jedno pravidlo: čím víc triků, tím dál od reality. Když potom vidíte opravdové vymítání, přijde Vám to jako nějaká legrace. Pro zájemce je zde srovnání se skutečností http://www.historyvshollywood.com/reelfaces/deliver-us-from-evil/ a taky trochu toho vymítání v podání Sarchieho http://www.historyvshollywood.com/video/ralph-sarchie-documentary/. Mám dojem, že tenhle film poměrně dobře balancuje na tom, co je blíže realitě a co je spíše fikcí, ale mnoho prvků nedostalo dál v ději prostor, jen náznak, což je škoda. Přesto se dá říci, že Derrickson je na dobré hororové cestě. 70% = 4-/5 ()

Mr.KarlAdler

Film dvou půlek a taky tun obvyklých, nesnesitelných, přemrštěných výplachů. Pokud se ale vrátím k tomu půlení, tak první část, sázející na atmosféru tmy, nepoznané a neviděné, je rozhodně jedním z těch nepříjemných, pod nehty zalézajících zážitků. No a druhá? Přesně naopak. Totálně ukřičená, krvavá lázeň nechutnosti bez překvapení. Jako by vlastní podstata už takhle děsivé zápletky nestačila a bylo potřeba to přepepřit jako oběd ve vývařovně. A s těma Doors si děláte prdel? ()

Dagoussek

Děsivý příběh až neuvěřitelně přirozeně nahraný, až bych věřila, že je to skutečný. "Posedlí" démonem byly hrůzostrašní. Lekačky a hra se světlem strašidelné. Vymítání démona od sympatického kněze fakt brutus. ()

KASUGI

Vymítací horory považuju za směšný hororový subžánr, který z nějakého záhadného důvodu na rozdíl od jiných témat neprošel za celou tu dobu žádným vývojem. Zombie už jsme měli pomalé, ultrapomalé, rychlé, sprintující, myslící, záhrobní, virové a nevímjakéještě. Upíry už jme měli od těch klasických mocných až po úplně blbečky, co nevidí ve tmě a střílí po sobě samopaly. Jenom ten exorcismus nám tak nějak zamrznul a tak furt přes čtyřice let čučíme na osoby posedlé ďáblem, které stále na jedno brdo mluví archaickým jazykem, ohýbají části těla nepřirozeným způsobem a do toho se pitvoří a teatrálně přehrávají. U té ženské ve vězení jsem se úplně styděl. Hned mě přes nos praštila ta kamera, klapka, jedem a štáb s osvětlovači a zvukaři tiše sedí a koukají, jak jim ta komparzistka přišla něco zahrát, třeba člověka posedlého ďáblem. Kdyby aspoň ten chlap, kterého celý film naháněli byl nějakou pravou rukou hlavního bosse, nebo vodítkem k něčemu velkému. Ne, byl to jeden jediný hlavní motiv filmu.  Tu hlášku "film podle skutečné události" měli napsat hned v úvodu a ne až v závěrečných titulkách, ušetřil bych dvě hodiny života, páč horor podle skutečné události, to je stejná chujovina, jako Chuck Noris sedící v nonstop baru do zavíračky. ()

JančiBači

Inšpiráciou príbehu boli skutočné udalosti bývalého policajta NYPD Ralpha Sarchieho (Eric Bana) ktorý kedysi riešil prípad súvisiaci s exorcizmom. Ak očakávate strašidelný film, môžete byť sklamaný. Pretože Deliever Us From Devil je skôr thriller s prevarenými hororovými prvkami. Prvá polovica je slabšia a nudnejšia, divák sa utvrdí že o horor naozaj nejde. V tej druhej polovici sa celkom slušne rozbehne kriminálny príbeh ktorý film ako tak zachraňuje. ()

tommmy89

Film miestami prekvapil, ale viacmenej bol z časti predpokladateľný. Recenziu má síce dobrú, vďaka "manželom Warrenovcom", ktorí už debutovali v predchádzajúcom horore, ktorí naväzuje čiastočne na "zbav nás zlého". Čo je ale veľké plus, tak i v horore sa vie nájsť istá dávka humoru a to nie je vždy pravidlom. No tu sa pravidlá menia a naozaj si v tomto filme prídete na svoje i po tejto stránke. Čo ďalej? ... mierne prekvapivý záver, super hororové ozvučenie a film som videl v kine, čiže som si prišiel na svoje i ja. Dávam 4* ()

manonfire

Takovéhle zvratky válcují knižní trh nejen zaoceánský. Pak se lidé diví misantropům. Sinister se, alespoň ve své první polovině, dokázal vymanit fádnosti a neoriginalitě duchařských hororů. Že to byla spíš náhoda Derrickson potvrdil tímto kusem, který je prostě průměrem, jenž navíc pod jeho hladinu stahují trapné rodinné výstupy o zaneprázdněném policajtovi, či motiv, kdy hrdina lituje toho, že před lety rozmlátil na kaši lebku przniči dětí, což je od režiséra tak falešné, až to bolí, protože dobře ví, že by tak rád učinil každý divák(Onu vendetu, nikoliv to prznění.) Vymýtání se taky extra nepřetrhlo, vlastně to bylo úplné hovno proti průměrnému dopolednímu výslechu kteréhokoliv disidenta. Na hereckou eleganci Erica Bany se sice pořád kouká přijemně, ovšem ani ona neutáhla víc než dvě hvězdy. V moci ďábla (4*)-Sinister(3*)-DUFE(2*)...tyhle schůdky prostě logicky vedou dolů. 40% ()

Krajní meze budou znovu děsit

Krajní meze budou znovu děsit

23.06.2014

Kdo natočí marveláckého Dr. Strange?

Kdo natočí marveláckého Dr. Strange?

04.06.2014