Almásy

spolu s The Conjuring jeden z najlepších hororov novej generácie, excelentná práca s napätím, vynikajúce postavy, len záver je na môj vkus priveľmi schematický, čakal som väčšie prekvapenie. ináč skutočne poctivá práca. ()

Alisa

V první třetině filmu jsem byla nadšená a rozhodnutá pro pět hvězd. Film má podle mě parádní temnou atmosféru a pár slušných lekaček. Bohužel závěr byl dosti slabý a u vymítání jsem se už vůbec nebála, což je u mě co říct (možná dáno dle mě nevhodnou hudbou). Seana Harrise už si neumím jinak než v roli záporáka představit. Pro mě o něco lepší než Sinister a horší než v Moci ďábla, proto za 4. ()

navorski

Temná hlubina kriminalistovy duše byla očištěna, aby mohli být vymýceni i démoni z duší válečných veteránů. Tahle psychologická hra o temné minulosti, se kterou se čistá duše policisty nedokáže vypořádat, dokud se nevrátí k víře, mě bohužel větší část filmu spíš rozčilovala než bavila. Samozřejmě to bylo precizně natočené, namaskované i nasvícené, ale to je dneska skoro každý film, na který je dost peněz. No ale hlavně že Sarchie prolomil dveře a dostal se na druhou stranu - na stranu dobra. Bohužel. ()

zsn odpad!

Jsem překvapena hodnocením, byla to hrozná krávovina, roupama jsem nevěděla, co při tom filmu dělat. Ještě, že se dá pořád koukat na Edgara Ramireze, role knězů začínají být jeho hororovým prokletím. ()

jenik71

Atmosféra není špatná, párkrát jsem se i leknul. Potemnělé sklepy a chodby k tomu spolehlivě vybízejí. Ke kvalitnímu hororu to má ovšem daleko a neobjevil jsem tu nic nového a nečekaného. Samotné vymítání ďábla v závěru je ale víc než solidní a proto dávám 60%. A že je to podle skutečné události ? Nějaký hóóódně vzdálený námět možná, tato tvrzení už beru dost s rezervou. ()

jefff

Moc mi tento horor neseděl. Sice bylo akce dostatek, ale příběh a atmosféra vázla. Vymítací scéna sice fajn, ale je to na jeden horor málo. Prostě takové nedovařené. ()

herr_carter

Mám rád filmy s tématikou exorcismu, tady to bylo ovšem trošku překombinované, například oproti pro mě naprosto výjimečnému ,,V moci ďábla,,. I tak se ale jedná o slušnou filmařinu s množstvím mrazivých scén...........moje hodnocení = 6,5 z 10. ()

pavcas

Tak tohle je jednoznačně to nejlepší co jsem viděla od Vymítače ďábla a že tenhle žánr moc nežeru, stejně jako mně moc nebere vyhrožování, že je to natočený na motivy skutečnejch údálostí (protože tím se dneska ohání kde co). Jenže když je to pak strašidelný jak blázen, hraje v tom Eric Bana policajta co je proti svý vůli a přesvědčení vtaženej do spárů satana nebo jakýho fujtajbla a hraje to tak dobře, že se jen modlíte, aby to přežil a vy s ním... Tak pak nějak zapomenete, že nevěříte ani na duchy, ani na posedlost ďáblem, zamknete se na 10 západů, najdete krucifix po babičce a v noci necháte svítit lampičku u postele.. ()

netahlo

S odrenyma usima za tri. Nesplnilo to ani zdaleka moje ocekavani. Nehlede na to, ze tema posedlosti a vymitani bylo privedeno k dokonalosti uz v roce 1973 panem Friedkinem. Eric Bana sice tradicne spolehlivy, ale jinak to bylo takove nemastne neslane a hlavne - dost nudne. ()

The Viper

Nedokážu si vybavit jestli jsem v poslední době viděl něco tak působivého a mrazivého. Osobně mě filmy s touto tématikou moc neberou, ale tady jsem byl usazený do všeho co se ve filmu stalo. Potěšilo mě především i to, že ve filmu hrál hlavní roli Eric Bana, který je sice velmi známou tváří, ovšem zdaleka né tak okoukanou. Příjemně uběhlé dvě hodinky a popravdě, trochu jsem se i bál, takže rád po nějaké době dám plný počet. :) ()

SG-1

"Promiňte, padre, ale přijde mi směšný dávat špatnosti, co dělaj lidi, za vinu neviditelným vílám."-Sarchie- ()

Gyrphos123

Tento film bych chtěl hodně vyzdvihnout. Miluju horory, ale duchařiny mě většinou vůbec nebaví a nemám je rád , přesto na ně občas kouknu. Musím říct, že tentokrát se to opravdu vyplatilo. Konečně duchařina, která se neodehrává v domě, který má nějakou temnou minulost a nastěhuje se tam rodina. Zde je úplně jiný prostředí , odehrává se to ve větší části města. Je zde exorcismus, který je vcelku originální. Akční části zde jsou také a to člověka udrží v napětí a odežene nudu. Příběh je taky pěkný , určitě bych doporučil. První duchařina, kterou hodnotím nejvyšším možným hodnocením. ()

kenkaku

Film u mě skončil ve hledáčku kvůli Ericu Banovi. Jinak bych - to říkám na rovinu - něco co má už v plakátu náznak, že jde o vymítání, u mě končí. S Ericem v první linii jsem ale tak nějak nedoufal v úplnou kokotinu. Můj optimismus vzal za své hned po pár prvních vteřinách a titulku "ze zápisku policisty XY". Cokoliv co se otírá a skutečné události a duchařinu je u mě póvl nejhrubšího zrna. No ale vydržel jsem... prakticky prvních 20 minut jsem si jen užíval. Parádně natočený rozjezd a "rutina" jedné policejní dvojky. Vážně paráda. Pak se do všeho začalo motat náboženství a já začal být otrávený. Ne, že by to bylo moc, jen mě to prostě nebere. Situaci zachraňuje (samozřejmě) Bana a režisér, který ví jak natočit film o bubácích. Když to vezmu kolem a kolem, co si u mě pohnojilo nadstandardní hodnocení, byla ta nekonečná vymítací scéna na závěr. Také nějak princip toho nápisu a vazby na "šíření bubáka" jsem moc nepobral (když jde o klíč, proč ho hlavní "klíčonoš" přetíral???)... ale jak jsem říkal. Na tyhle filmy nejsem, tak mi to mohlo jen uniknout... ()

sedm.1

Že je v současnosti králem napětí James Wan? Ten, kdo to tvrdí, by se měl tedy nejdříve seznámit se Sinister a právě Chraň nás od zlého, a pak by dotyčný nejspíš změnil názor. Nebo by minimálně musel uznat, že má Wan v osobě Scotta Derricksona zatraceně silnou konkurenci. Ten mě totiž znovu dokázal parádně posadit na prdel, a to jak vybudováním fantastické atmosféry, tak vystavěním takového napětí, že jsem jen kulil oči a hrabal pod sebou bobky. Ovšem to vše pořád ještě není nic proti tomu, co ve mně dokáže vyvolat pomocí zvukové stránky, v tomto směru je totiž naprostým géniem, veškeré ty skřípající tóny, disharmonické pazvuky, využití nervydrásajícího hudebního podkresu, tím vším on dokáže vyvolat takové pocity, že si za to Derrikson zaslouží právem absolutorium. Zároveň ale nelze opomenout ani vše ostatní, co zde funguje též na maximum, tedy parádní zápletku, která každou minutou graduje víc a víc, až do infernálního finále, které je až k prasknutí íntenzivní a strhující a samozřejmě i skvělé herecké obsazení, které je též bez výjimky přesvědčivé a sakra výrazné. Chraň nás od zlého je zkrátka, společně se Sinister , jedním z nejděsuplnějších filmů za poslední roky, je to neskutečně napínavý a temný thriller, s ohromujícím a bezkonkurenčně působivým audiovizuálem, který dokáže pořádně pocuchat nejedny nervíky. Parádní filmový zážitek!!!!!!! ()

Babous

Hutná atmosféra, ale jinak to působí stejně unylým a neoriginálním dojmem jako všechny ostatní filmy o posedlosti ďáblem. Nálepka "podle skutečné události' na mě nepůsobila vůbec, protože jsem si naprosto nepřipustil, že by se něco takového mohlo stát. Je znát, že film částečně produkoval Jerry Bruckheimer, protože ta béčkovost připomínající epizodu Kriminálky New York z toho prostě šla cítit. ()

Firebug

Dost podobný dojem jako ze staršího Sinister. Z počátku skvěle funguje napětí a prolnutí kriminálního thrilleru s nadpřirozeným hororem je taky osvěžující. V rámci žánru potěší i méně obvyklé lokace (jako třeba Zoo). Postupná gradace je bohužel před diváka předhazována ve formě provařených klišé a přinejmenším zvláštního chování postav. Jako vidět v dětským pokoji zakrvácený přízrak sápající se na malou dcerku, tak je u mě do 15 minut komando vymítačů, ale postava Erica Bany zkrátka musí popírat veškeré "paranormálno" do poslední chvilky (i když to není ani zdaleka první divnější epizodka). Závěr zklamal. Deliver Us from Evil jako seriózní thriller nefunguje, ale jako béčkový horor pobaví. 3,4* ()

coscarelli

Dávam plné suhvezdie. Je to predsalen môj obľúbený ,dobre vyšľachteny kôň,ktory mi veľmi chýbal . Jazda na ňom býva väčšinou divoká,nebolo výnimkou v tomto pripade. Nepadla ani kvapka únavy,ani potu ,i pri dosť prerastenej diaľke ,ale poriadneho zľaku vo väčšine dobre zakomponovanych okamihov. Ako milovníkovi takýchto vzácnych koni ,bude česť zahádzať nejake tie "logiky" čerstvým exkrementom,a za to sa mam rád. Z mojej strany a za mňa velika spokojnosť i vdaka réžii,kamere,a hercom,velmi sympatickým,pekne temnej atmosfére a vlhkej hydrosfere.Samozrejme aj Young nePrijemne pilil uši, žeby niekde nejaký sinister? Ideme ďalej... ()

Forsberg11

Chuťovková záležitosť a moje guilty pleasure. Takéto filmy ja ťažko môžem a som vždy rád keď sa objaví nový kvalitný A-čkový exorcistocko-démonický horor. Scott vie už od čias The Exorcism of Emily Rose (2005) ako sa točia filmy o posadnutí diablom a dokázal to znovu. A aj keď to už také dychberúce a strhujúce ako jeho starší brácho nie je, predsa len je to jeden z najlepších "possession " hororov nového milénia. Od začiatku filmu som nabehol na tú správnu vlnu temnej atmosféry a všade prítomného zla. Trochu mi to svojim feelingom pripomenulo Constatnina s Keanu Reevesom. Tmavé, nepriateľské newyorské ulice, sychravé počasie, nepríjemná hudba, tajné symboly a mystika. Takto nejak si predstavuje horor v tom najčistejšom slova zmysle. Som nadšený a určite budem ďalej tento kúsok odporúčať. Za mňa krásnych 85 %!! ()

Krajní meze budou znovu děsit

Krajní meze budou znovu děsit

23.06.2014

Kdo natočí marveláckého Dr. Strange?

Kdo natočí marveláckého Dr. Strange?

04.06.2014