jerenymo

Škoda happy-endu. Ale to bych se až moc chtěl přiblížit k filmu Se7en. Jinak lekačky pěkný, a audiodoprovodní zvuky přivodili tu správnou atmosféru. Příjemné překvapení na večer. ()

Mortemiss odpad!

Takovou sračku jsem už dlouho neviděla! Herecké výkony naprosto katastrofální. Kubánec alias kněz, nepříjemný fotřík, který nikdy není doma, manželka a matka naprosto prkenná, hlavní psychopat nechutnej a nic moc. Celkově film působil nedůvěryhodně. Divím se, že má tak dobré hodnocení, Scotty to pěkně podělal! ()

Gulde

Docela poutavý, ale nebejt tý přehnaný duchařiny se stejným klišé koncem, která podle mě potopila už V zajetí démonů, mohlo to být o poznání lepší. ()

Erik7595

Derricksonov Siniter ma svojou údajnou skvelou desivou atmosférou celkovo dosť míňal. Zbav nás zlého (Deliver Us from Evil) natočený podľa knižnej predlohy je atmosférou na tom lepšie, aj keď čo sa týka horrorovej stránky filmu, tá u mňa nezaúčinkovala tak, ako mala. Možno je to aj moja chyba, keďže ma valná väčšina súčasných horrorov nedokáže vydesiť ako ostatných ľudí. Pár ľakačiek sa síce našlo, ale zvyčajne to bolo zo zvukovej stopy a hudby. Ale spojenie detektívneho thrilleru a horroru sa celkom vydarilo, najmä ponurá atmosféra (scény odohrávajúce sa prevažne v noci a za dažda - veľká inšpirácia od Seven je tu jasná) je slušná a to napätie fungovalo. Herecky slušné, Eric Bana ma v tejto roli policajta ukrývajúceho svojho vlastného démona z minulosti presvedčil a pochvala smeruje taktiež k Seanovi Harrisonovi, predstaviteľa últimátneho zla. Ide o slušný detektívny thriller s prvkami horroru, čas venovaný pozretiu rozhodne neľutujem. Len som očakával film o niečo strašidelnejší a tých ľakačiek bolo na môj vkus primálo. Ale atmosférou je to rozhodne nadpriemerný kúsok vo svojom žánri. Dávam slušných 7,5/10 ()

Smisek

Pecka!! Spojení krimi a hororu totálně funguje. V určitých chvílích bych film po lekačkách nejradši vypnul, ale vyšetřovací část filmu mě pořád nutila koukat dál a čekat jak to dopadne. Sedlo mi v tomhle filmu úplně všechno - příběh, postavy, herci..prostě paráda tenhle film :) 10/10 ()

Hepy13

''Sedmičkový'' film, tedy na styl slavného SEVEN. Policista s pistolí a baterkou pracující v noci, prohledává strašidelná a tajemná místa. Dost silně mě to připoutalo k obrazovce, atmosférou připomíná počítačovou hru F.E.A.R. Skutečně dobrý krimi-horor, s neméně dobrým Ericem Banou a samozřejmě démony. ()

M1k9

Jako jednorázový zážitek, proč ne. Jinak je to tuctovka. Prachbídný námět a scénář. Pokud ještě někdo bude vymýtat démona takovým protřelým způsobem, usnu u toho nudou. 4.5/10 ()

Hernycztek

Dlouho jsem tohle odkládal, protože jsem očekával klasickou duchařinu, které už mě moc neberou, no nechal jsem se zmást. Rozhodně mě potěšilo, že to nebyli klasičtí policajti a nejeli podle stanovených pravidel. To samé platí u kněze, který se otočí za pěkným zadkem a dá si nějakou tu skleničku, kdyby takhle vypadali všichni, neříkalo by se o nich, že jsou pedofilové. Ostatně také Eric Bana a Édgar Ramírez nemůžou hrát slušňáčky, už jen podle jejich vzhledu. Zajímavý námět, pěkně namaskovaní posednutí, natočeno velmi zdařile a temnou atmosféru to má také + několik lekaček, které zafungovaly. Závěrečné vymítání nemělo chybu a dalo filmu tu pravou hororovou složku. ()

no2

7/10 - Derrickson natáčí méně filmů než např. Wan, ale zatímco Malajsijec střídá velmi silné momenty se slabšími kusy, kvalita Scottových filmů plus mínus zůstává stejná. Tedy zatím mohu porovnávat hlavně se skvělým Sinister (2012), který se mi o fous líbil více. U Deliver Us from Evil je opět syrový námět, ale celkově - i s přihlédnutím k závěru - to není taková depka. Forma je dost podobná jako u o rok staršího filmu, takže pokud vás zaujala režisérova záliba v prvcích jako temné záběry z amatérských videí či pouličních kamer, a strašidelné zvuky, hluky či ruchy, které činí jeho filmy ještě děsuplnějšími, ani tento film vás nezklame. ()

JM87

Náhodou příjemný překvápko.  Noční Bronx a pár případů pro jednoho detektiva, který nejsou úplně obyčejnýma vraždama. Je v nich trošku víc! Na první pohled film působí tak nějak "lacině televizně", ale laciný to není vůbec a atmosféru to má fajn. ()

warrenur

Zazitok v kine sa v tomto pripade vobec nekonal. Co sa zacne odvijat ako schopne krimi-mystery, postupne cez okukane stereotypy a vykradacky podobnych kuskov prerastie v nieco, co mi prislo opozerane a nezabavne. S Ericom Bane-om som nedavno videl Closed Circuit a v tom filme sa mi zdal uveritelnejsi. Postavu "knaza", teda aspon v tom podani, v akom ju vidime, si mohli tiez odpustit. Posobi ako past na oko. Neuveritelne a hlavne "hrdinov", ktory sa z ozranov, bitkarov, ci kurevnikov stali sluzobnikmi bozimi je tolko, ze je z toho klise ako hrom. Haunting v izbe dievcatka, ci vymietanie demona mi pripadalo uz ako sledovanie reprizy a cakal som, kedy pride dalsi obraz a bude sa diat nieco zabavnejsie, originalnejsie. Zrejme je to preto, ze mam v ramci zanru co-to napozerane. Pocitoval som i nudu a zo vsetkych tych mechanickych lakaciek na mna skutocne zaposobila iba jedna. Dost lacna zabava a znacne sklamanie. Preto odporucam, len ak skutocne nemate ako inak zabit cas. Skoda, ze sa film preklopil tym smerom po tom mystery zaciatku, malo to celkom slusny potencial. Jeden zo slabsich Dericksonovych kusov. Verim, ze dalsi, na ktory pojdem, bude pecka. ()

tradzedy

Takýchto fízlov a kňazov by aj v našich uliciach a farnostiach mohlo byť viac, ženské oko a duša by to isto ocenili :D K filmu - mňa bavil. Napriek tomu, že nemám príliš v obľube akčáky a miestami som mala pocit, že práve tej akcie je tam přespříliš. Ale možno sa mýlim :) Prvú pol hodku som si zaslúžene odtrpela a čakala na moment, kedy začnem nedýchať :) toho som sa nakoniec nedočkala, no z kina som si odniesla celkom pekný zážitok. Možno i vďaka hepyendu :) Rešpekt voči tejto téme. ()

spoonman

Kdyby to nebylo tak hloupé, snad by to bylo i legrační...ale strašidelné ani trochu. Když si Ramírez přečetl scénář a uvědomil si, co bude postava muset říkat, myslím, že se musel cítit jako heterosexuál, co se živí jako homosexuální prostitut, aby si vydělal na drogy..."no tak líbit se mi to nebude, ale musí to bejt" ()

Matli

Podle traileru jsem čekal větší nářez, ale špatný to nebylo. Spousta pasáží kde se nic neděje a atmosféra je taky někde mimo. Pár lekaček tam bylo a vymítání znám už pomalu z každýho filmu, takže nic převratnýho. 54% ()

Helldo

Z "exorcism movies" jsem viděl snad vše, co za něco stojí a tudíž se u mě Deliver Us from Evil těšil zvláštní pozornosti. A musím říci, že potěšil. Už u The Exorcism of Emily Rose Derrickson dokázal, že daná tématika mu není cizí a hlavně, že dokáže budovat hutnou atmosféru. V tomto případě tolik nedrhne ani příběh (až na "z nebe spadlý" happy end) a ústřední aktéři odvádí práci více než dobře. Pochvala scénáři, jež sice není žádným majstrštykem, ale vzhledem k žánru snímku je více než nadprůměrný, a proto se velice elegantně vyhnete nevěřícnému kroucení hlavou nad jednáním postav v těch nejnevhodnějších situacích, jak to u průměrných hororů bývá. A to nemluvím o dialozích, jichž je sice poměrně dost, ale které nenudí a daří se jim alespoň částečně udržovat napětí. Z pohledu žánrově zaujatého s klidným srdcem za čtyři. ()

Platom

Velice průměrný horor s lehkým kriminálním nádechem. Atmosféricky ledabylý, dějově prázdnější, plný předvídatelných lekacích scén.. avšak celkovým zpracováním napravující reputaci, které trochu přidává i účast Erica Bany. ()

Krajní meze budou znovu děsit

Krajní meze budou znovu děsit

23.06.2014

Kdo natočí marveláckého Dr. Strange?

Kdo natočí marveláckého Dr. Strange?

04.06.2014