Vasyl

Slabší 3, ale je to asi má chyba. Těšil jsem se na horor u kterýho mi budou stát chlupy, vlasy i prsty na nohách. Bál jsem se ale jen s tou maličkou při škrábání pod postelou, jinak je to spíš kriminálka s vymítačským koncem. ()

CrazymanM

Velmi povedené,jsem příjemně překvapen!Dlouho jsem tenhle film odkládal,ale vidím,že obavy byly zbytečné,skvěle natočeno,herci také dobří,ta hororová stránka také dobrá,nemám větších výhrad! ()

J.Mayen

Film si z me strany bezesporu zaslouzi plny pocet , po vsech tech tragediich, ktere jsem mel za posledni dva roky moznost videt, opravdu napeti se tu strida se strachem a pokud je k tomu dobra atmosfera, tma , sluchatka, ticho samota, pak film dokonale funguje jako antikoncepce na spanek. Moc povedene, nebyt toho trochu az moc duchovniho konce,ale stejne full house. ()

ShotgunED

Za mě jsou ty čtyři hvězdy slabší. Úvod do příběhu je skvělý, ale jak film postupuje a rozplétá zápletku, tak to jde už jen dolů až k otřesnému finále. Za mě by to byl průměr, ale ta čtvrtá hvězda je za Banu, který dělá film lepším než je. S promyšlenějším scénářem to mohlo být v jiné lize, protože herecky a řemeslně je to fajnovka. ()

lobo87

Atmosferický thriller, ktorý sa síce nevyhne občasnému klišé, či trápnej fráze, ale stále si drží vysokú úroveň. Výborný Harris a zaujímavá postava Édgara Ramíreza... 70% ()

HellFireFery

Po druhém shlédnutí nakonec zvyšuji hodnocení na čtyři hvězdy, protože něco takového potřeboval hororový žánr jako sůl. Většina hororů je v poslední době na jedno brdo. Duchové a démoni, strašidelný dům a rodinka, která se s nimi musí vypořádat. Zde je to o něčem jiném. Celý příběh pojednává o zvláštní moci zla, která ovlivnila několik lidí, kteří chtějí na svět přivést zlo. Dva policisté jsou v tomhle směru však nepolíbení a samozřejmě tomu nevěří. Když se však stanou další nevysvětlitelné věci, tak už je jasné, že se NĚCO děje. Spojení akčního a kriminálního žánru s hororem je v tomto filmu dotažen takřka k dokonalosti a nebýt několika zbytečně lekavých scén, kterými nás režisér Derrickson chtěl přesvědčit, že SE OPRAVDU JEDNÁ O HOROR, tak by možná bylo hodnocení ještě vyšší. ()

CountessSuza

Posednutí zlem, nápisy, strašidelné hlasy, hororové filmové prvky, žádná realita dokonce ani pro katolíky, kteří pro zastínění strachu použijí znevážení a zesměšnění, jak typické... :))))) Ale schválně, už se vám někdy stalo, že jste třeba z šestiletého dítěte slyšeli ten odporný, krev zatuhující zvuk? Né? Pak máte právo se tomu jen smát a zlehčovat. V psychologii existuje pojem prvotní a druhotné emoce, které zasahují do osobnosti člověka velmi silně. Proč by tedy nemohlo sem tam lidi ovlivňovat prvotní zlo? Druhotné, je svobodná volba. O tom by asi mohlo vyprávět pár exorcistů. Tímto bych ukončila mysterióznost filmu, protože kdo neviděl a neslyšel, ten nevěří. Mně se film líbil, protože měl duchovní přesah, nejen v životech jedinců, ale i v otázce víry a lidské omezenosti. V životě občas nastanou věci, které nemáte pod kontrolou. Jobovka, co?:) Uvědomělý Scott, dokázal naprosto bravurně tato mystéria života a duchovna propojit v poutavý a na mnoha úrovních oslovující film. Přinejmenším k zamyšlení nad podstatou a pevností žitých hodnot. A Ericovi s Édgarem to klapalo, jako hodinky. :) ()

Mamutol

Takže démona jsme neviděli. Čím se vojáci v kryptě nakazili, to se taky nedozvíme. Závěrečné vymítání něčeho, co neuvidíme a ani nevíme, co to vlastně je, vůbec není napínavé a zničeho nic je konec. Několikrát zhasne baterka, zase jsou tam nějaký děti, takže režisér nemůže přitlačit na pilu. Prostě zbytečný film o ničem. Odpad to asi není, jedna hvězda za Erica Banu i když neměl co hrát. ()

Dejf4

Kriminálka, která je lehce říznutá hororem. Ale bohužel tenhle mix se moc nepovedl. Atmosféru to má slušnou, ale ani jednou mě to pořádně nevtáhlo a hlavní postavy jsou až moc nezajímavé a šedé, abych se o ně bál. Každou chvíli přijde nějaké klišé, které to vždy rozbije. Promarněný potenciál. 6/10 ()

Bobby18

Když už to není prakticky vůbec strašidelný, tak kdyby to aspoň dávalo dohromady nějakej smysl nebo naopak. Věci se tu dějí jenom proto, aby se děly a dohromady to dává hrozně nesourodou a neuspořádanou mozaiku, která ve finále neposkytne ucelenej obrázek. Smysl některejch dějovejch odboček mi zůstane asi navždy skrytej. ()

kokofek

Téma tohoto filmu se již objevilo tolikrát, že je asi těžké ho zpracovat nějak nově.Závěr se zbytečně táhne,stejně už víme jak to dopadne.Nejvíc mě zlobí snaha poučit typickou americkou rodinu,které snad dosud nikdo nevysvětlil,že pokud nebudou chodit do kostela,tak bude zle.Tuším,že zle by bylo mě kdybych tam musela vychovávat svoje děti .Jestli je film natočen podle skutečných případů,tak má asi ďábel důvod, aby navštěvoval zrovna tuto zemi.Co mě opravdu zaujalo byla postava kněze, který byl neobvykle sexy a tak budu mít možná pěkné sny. ()

certiskon

Táááák moc jsem se na tento horůrek těšila, ale přišlo trošku zklamání :-( Lekačky pěkný i když jich mohlo být víc, ale co mě zklamalo nejvíc byl závěr filmu... Příště popustím uzdu očekávání a radši se nechám překvapit :-) ()

Wimpy

Kamera, hudba, výkony, střih, všechno se mi líbilo. Kdyby byl film natočen se stejným štábem, ale zbaven všeho nadpřirozeného, tak by to mohl být povedený krimi-thriller. Takhle to je pouze průměrná vymítačská podívaná s několika vtipnými momenty a s přehršel (funkčních) lekaček. Navíc mě film dost navnadil na poslech skvělých Doors. ()

klapqua

Keď som bola malá, často som počula škrabanie v stenách v našom dome. Najprv som to nikomu nechcela povedať, roky som s tým sama "bojovala" a snažila sa zvuky ignorovať. Na istú dobu potom ustali, no po čase začali znova a v oveľa silnejšej miere. Pamätám si ako som chodila s uchom nalepených na stenách po dome a pokúšala sa zistiť zdroj, odkiaľ to ide. Keď som bola staršia, zverila som s tým rodičom, ktorí sa na tom schuti zasmiali, povedali že som paranoidná a zmagorená zo všetkých tých "mojich" kníh a filmov. Zvuky, ktoré som počula pripisovali rôznym veciam, mačke na radiátore, "sadajúcim" kvádrom a tehlám... hocičomu, čo by vedeli racionálne vysvetliť. Žiaden zvuk sa tomu žiaľ nepodobal a tak som to nechala tak a viac o tom s nimi a ani s nikým iným nehovorila. Nikdy. Až teraz tu. Zvuky sa z času na čas objavia a chodia so mnou. Už nie sú len u nás doma. Škrabot je všade kam prídem, ale naučila som sa tie zvuky ignorovať. Ak nie sú prisilné. A prečo to sem píšem? Neviem, verí tomu vôbec niekto? Sme zahltený horormi s podobnou tematikou, temno, zlo, démoni, duchovia, satan, poltergeist a všeličo iné. S chuťou ich pozeráme a dovolíme príbehu, nech nás na chvíľu vystraší. Pri tom sledovaní sme na krátky čas ochotní veriť tomu 2D klamu na plátne. Spätne v reále pri obd.zážitkoch hľadáme nejaké iné, normálne vysvetlenie. Tento film vznikol podľa skutočných, mrazivých prípadov. A som ja ochotná tomu uveriť? Začína to ako temnejšia kriminálka s jemne dávkovaným suchým humorom. Postavy sú uveriteľné, herci hrajú fajn. Príbeh sa rozvíja pomalšie, ale zaujímavo. Prípadov o posadnutosti je mnoho a toto je jeden z ďalších. No čo mi na tomto v porovnaní s ostatnými vadilo, je nedovysvetlený príbeh. Prečo práve Sarchie bol "radar"? Odkiaľ sa vzal onen démon a o čo mu vlastne išlo? V Sinisterovi kradol, "jedol" deti... Tomuto šlo o čo? Vytvoriť armádu posadnutých? Čo sa stalo s posadnutými po vyhnaní diabla? Tých otázok, ktoré mi idú na mozog, je príliš veľa... o nápise a jeho presnej funkcii, o úlohe toho druhého posadnutého... Ja neviem, som z toho celá akási zmätená a zrejme nad tým potrebujem ešte popremýšľať a možno mi odpovede dopnú. Každopádne, čo sa týka technickej a hereckej stránky filmu, musím to pochváliť. Herci fajn, dialógy ok, kamera super, ľakačky trochu okukané ale furt fajn... len ten nedotiahnutý scenár, nedorozprávané detaily, preexponovaný záver na môj vkus a netradične až prílišný happy end mi trochu vadili. Tri hviezdy sú akurát a teraz si idem pustiť dačo veselé. ()

Rodriguess

CINEMAX: Banska Bystrica: Fíííha, fííha , fííha, priam dokonale, vyborny celok mikaciek + vela dobrych thrillerovych prvkov, uplna lahodka. ()

Krajní meze budou znovu děsit

Krajní meze budou znovu děsit

23.06.2014

Kdo natočí marveláckého Dr. Strange?

Kdo natočí marveláckého Dr. Strange?

04.06.2014