intro

Deliver Us from Evil je podle mého jeden z nejlepších ( možná úplně nejlepší ) hororů v tomhle roce. Dávám 100% a všem fandům ho doporučuji. Moc podobných takhle kvalitních totiž není. ()

Jarduk03

Po všech ušlechtilých saních a sedmihlavých princeznách jsem zas potřeboval vehnat trochu adrenalinu do krve. A tenhle snímek to dokáže. Já snad zas začnu koukat na horory. Druhej horor v týdnu a druhej měl nápad i koule. Exorcismus na konci řadim mezi jeden z nejlepších, hned možná za Hopkinsovo kousek v Obřadu. ()

Kortexo

Téma posedlosti ďáblem je dlouhodobě hodně vyčerpané a tento film to boužel potvrzuje.Snaží se to zachraňovat nálepkou podle skutečné události, ale to nic na kvalitě nemění.Opět, jako už mnohokrát, film padá na nelogičnosti děje.Pokuď by mi někdo řekl, žiju v prokletém domě posedlém ďáblem, ve kterém nikdy nehoří žadné svíčky z neznamého nelogického důvodu.Tak první co udělám je, že zkusím svíčku zapálím.Což nikdo neudělal... ()

tombarider

Těšil jsem se, nebyl jsem zklamán. V kině super atmosféra hned od začátku, nemůžu se ubránit z počátku pocitu jako u staré známé Sedmičky, což je dnes už opravdu vzácnost. Z thilleru se plynulým a akčním vývojem stává horor, který a byl jsem si téměř jist pěti hvězdami, které tedy za mě zkazilo finální vymítání, bylo na můj vkus hodně přes čáru a nezapadalo do koncepce filmu. I tak ale spousta bobkovejch scén a málo logických nezdarů. Jo a ten přihřátě drsnej kněz, nebyl zlej, ale nemusel by si malovat oči:-) Celkově ale spokojenost, 85% ()

JK77

Uz som to pri nejakom filme spominal, horory moc nemusim a sam niekedy neviem preco si nejaky pustim. Ale tema tohto ma zaujala a musim povedat ze som vobec nebanoval. Ano bolo to tu vsetko uz tisickrat v roznych podobach, ale ja som sa fakt bavil. Odporucam ()

curfew77

Mí oblíbení herci (Bana! Olivia Munn!) v řemeslně moc pěkně natočeném filmu, jehož postavy ale bohužel zhruba každé tři minuty tvrdošíjně udělají něco naprosto nelogického. Samotná povídačka o tajemném nálezu v Iráku, z něho si tři vojáčci něco přivezou domů do Bronxu, by mi nevadila ani v nejmenším, ale svět, kde se musí v noci a za výpadku světel nutně prohledat zoo, a parťák v akci se vám zničehonic odejde ze sklepa "nadýchat vzduchu" pár vteřin předtím, než se něco stane, bohužel není pro mě. 50 %. A taková to mohla být pěkná asociace na SEVEN - jenže tam zkrátka děj a konání postav dávalo smysl. ()

nula87

Mix více žánrů, převážně noirové krimi s duchařskými, nebo spíš démonickými prvky. Nepokrytá inspirace atmosférou Seven (tma, baterky, déšť). A ty všudypřítomné kočky...80% ()

subic

Filmy na téma exorcismus mě zkrátka moc neberou. V kině bych u toho asi umřel nudou. Zajímal mě Eric Bana, ale ten to sám nenarovná. ()

Sssiksseilor odpad!

Takže je to asi už skoro úplně jasné, Scott již zdaleka nic tak dobrého, jako se mu povedlo u prvního dílu Sinister, nenatočí. I on již sklouznul k vymítání extra tupých ďáblů skrz vyléčeného španělského feťáka v celibátu, co vám k tomu mile rád pokřtí vaše parchanty, aby jim přes noc žádný posedlý bezďák neskákal voknem do pokoje a neseškrábal podlahu vlastníma zkrvavenýma rukama. Primární zlo už čeká zjevně všude, a může to s váma jít hodně z kopce i při takovém prostém pohlédnutí na jednu oprejskanou omítku. Posednuvší jedinci si pak krom chování si na retardy hrají aj na zvířátka, kdy při tom směšně kulí oči, slintají s tendencí se zakousnout do nejbližší živé humanoidní ruky (v případě nutnosti i té vlastní), vydávají otravné zvuky, z kterých je dostane jen kříž a odříkání půlky kapesní bible, jež se vyplatí mít v dnešním světě stále po ruce, pokud s sebou neradi taháte hajzlpapír. Bude se hodit, jelikož k posrání je toho dost a dost. Místní démon musí být existenčně na dně a jeho bezcharakterní intekrakce s okolím potěší nanejvýš zvěř se vzteklinou. Na závěr ještě nezapomeňte se vzdát všech hříchů, jinak si s váma to dementní zlo vytře podlahu, znásilní celou rodinu a nakecá vám v potoku slin samé fake news. Bát se ale není čeho, párkrát možná zhasne nečekaně baterka a zakvičí vám do beden vysoce otravný zvuk z neidentifikovatelného zdroje, ale to je na horor hodně málo. ()

adamix

Dávno zabudnutý predstaviteľ Hulka bojuje proti partii týpkov posadnutých Diablom spoločne s venezuelským palyboyom Ramírezom, hrajúceho ,,poškvrneného" pastora - exorcistu. Spočiatku to s touto dvojkou bohvieako nesedelo, ale po čase sa z nich stal sympatický párik bojujúci proti zlu (doslovne). V tomto žánri som videl jednu perfektnú kombináciu (horor/súdna dráma) u desivej EMILY ROSE, ani táto kombinácia s detektívkou nie je zlá, ale nemôžeme zabudnúť na to, že to má byť strašidelné. Problém je v tom, že v prvej tretine všetky lákačky predstavujú zvieratá (lev vo výbehu, priviazaná doga, ukrižovaná mačka a zdochnutá myš) a keď už má dôjsť na poriadnu desivú atmosféru, spoza druhej miestnosti na vás vyšlahne spievajúci Jim Morrison. Nie je to zlé, ale často som mal pocit, akoby sa tvorcovia chceli vysmiať hororovému žánru, než obohatiť. Očakával som lepšie mäso, ale dokázalo ma to upútať po celý čas. Len mierne nadpriemerný výstrel slepým nábojom. Za mňa 65%. ()

Pitryx

Nihil novi sub sole. Je to hodně natažené, občas se zbytečně tlachá. Viděl jsem to sice až do konce, ale na třikrát a občas jsem se nudil. Takže dávám dvaciáše a to za ty občasné efekty. ()

ostravak30

Na filmu je zajímavých několik věcí. Předně snad poprvé přitáhne zlo někdo z Iráku, alespoň ve filmu. Navíc jsou posednutí ve městě a ne zase někde v pustině nebo na vesnici. A za další mě zaujalo, že knižní předloha popisuje skutečné příběhy. Přestože v klasickém hororu se dočkáte lekaček, a zde o ně nouze není též, jinak se vše odehrává ve tmě a vidět je toho opravdu málo. Za skutečně shlédnutelné pak stojí až závěrečné vymítání. Je to jinak taková klasika. Jeden co tomu nevěří, kněz, který nejenže věří, ale i vymítá. Nic nového pod sluncem. Jestli máte rádi tento typ filmů určitě zklamaní nebudete. ()

marek29

Hodně solidně zpracovaný thriller (lekačka). Má to napětí, jaký to má mít, příběh, sympatickýho hrdinu a 2h utekly jak voda. Můžu směle doporučit a pokud někdo hledá trochu strachu s napětím, směle do toho. Tohle mezi Bčko hororama na Netflixu ční jasně z řady. Viz hodnocení tady. ()

Azrael

Ale co NASRAT! mě se to líbilo. Film jsem si po odchodu z kina pamatoval celí a neměl jsem problém ho strávit oproti mým kolegům kteří na tom byly se mnou. Nechápu proč začátek filmu vypadá jako Cčkový film s obřími červy někde v poušti a po přesunu do města se bohužel nic nelepší jen nyní se k tomu přidává chaos v podobě zvláštních rychle přeskakujících střihů a necelistvost režie. Poté ale najede Derrickson na sledovatelnou průměrnou úroveň a tam se drží až do konce kde se my musím říct hrozně líbila ta roztřesená kamera ke konci některých scén a během vygradovaného finále ale nepředbíhejme. Chraň nás od zlého se snaží stavět na atmosféře jenže bohužel se mu to vůbec nedaří a ona atmosféra ve většině části se neudrží nebo nefunguje vůbec. A z oněch dejme tomu šesti scén kdy se máte leknout fungují sotva dvě. I přes to je tam nějaká ta atmosféra znát a noční NY kde prší asi tak jako když v Max Pyanovy sněžilo(odkazuji na hru!) má pěkný vizuál a ukáže že být detektivem v NY není žádný med. K tomu hudba která úžasně podkreslovala všechny scény a právě ony nefungující části díky hudbě vypadli lépe než jaké skutečnou jsou. Je na škodu že hlavnímu hrdinovy vůbec ale vůbec nefandíte ne že by Bana neuměl hrát nebo hrál špatně to ne jen že ta jeho postava byla o ničem a vůbec vás nezajímala i když ke konci se ‚‘nám‘‘ svěřil se svou temnou minulostí a důvodem proč se tak vyhýbá rodině (za což mu budete celí film nadávat proč už té manželce aspoň nezavolal) stejně to přijde v niveč a Banova postava vás prostě netankuje. Zato jeho kolega závislí na adrenalinu kterou mu dávkuje práce a Banuv radar na problémové případy nebo vtipy které v celku fungovali bylo o poznání lepší kafe a tomu jsem i fandil. Postava kněze mě taky vůbec neoslovila a přišla my především nutná aby bylo film jak uzavřít. Zlý duchové byly především duchové kteří zhasínají světla a manipulují se vším čím se dá. Posedlí lidé už byly o něco akčnější ale bohužel z nich moc strach nešel možná až na hlavního záporáka který dokonce lehce čiší tím strachem a snad i respektem ale nic zásadního se nekoná. Ovšem zoo scéna, souboj v paneláku jsou super vše funguje tak jak má a scéna s vymítaní…no prostě parádní tam film bohužel teprve ke konci nabírá na obrátkách a ono to vlastně taky asi vypadá lépe než ve skutečnosti je proto že až na špatný začátek si film jede celou dobu ve stejném tempu a to vygradování na konci ani nečekáte a právě pro to se my zřejmě tak moc líbila a film si tím u mě vylepšil. Ono tam to nadpřirozeno asi jediné funguje i když drhne. Celí film nakonec jde dokonale vystihnou slovním spojením že byl neslaný nemastný kde se špatný začátek nijaký střed a výborné finále nějak vynulují. 3*=65% ()

elanista1

Môžem byť spokojný, po dlhých týždňoch sa u nás v košickom kine dalo zájsť na nejaký horor, a bol kvalitný. Je to vcelku znepokojivé a nepríjemné a bez problémov sa nad tým dá báť. Vyzdvihnem temnú a dusivú atmosféru v niektorých chvíľach a záverečný exorcizmus..čo sa mi až tak nepozdávalo boli prvoplánové ľakačky ako pes, medveď, osoby na kamere atď...takéto "prekvapivé" ľakačky sa dajú vsunúť prakticky všade, a umenie to nie je. Za úspech považujem, že som mal párkrát sucho v ústach pri scénach kde sa pán režisér sústredil na atmosféru a nie na trápne ľakačky. Za prvú polovicu filmu môžem s kľudom dať 80%...zvyšok, okrem finálnej scény s vyháňaním diabla, ma oproti prvej polke AŽ tak nebavil. Zas je pravda, že skoro všetky filmy so satanskou tematikou sú desivé, aspoň pre mňa. P.S: Dúfam, že nám teraz nevyhoria žiarovky, lebo v tej chvíli odchádzam z domu! ()

Cechyno4

U mě menší zklamání. Možná z toho, že jsem měl přehnané očekávání. Ale hlavně díky kriminálnímu pojetí filmu. Já prostě čekal více tajemna, celkové pojetí více hororové. A dostal jsem jen tajemnou, i když velmi dobře zpracovanou, detektivku. Kde se stále pátrá a odhalují se fakta. Mrazivou atmosféru jakoby nešlo ani zachytit. Protože hned jak se nějaká dobrá scéna objevila, v zápětí skončila. Rozhodně nelituji toho, že jsem na tento film šel do kina, ale jak jsem psal na začátku - čekal jsem více. ()

B3n

Mnohokrát videné, mnohokrát prevarené. Film neprináša nič, čo by som už predtým nevidel. Keby prišiel pred dvadsiatimi rokmi, možno by posunul žáner niekam ďalej, takto je to len stokrát vyvarený čaj, ktorý sa snažia ďalej lúhovať. Tam, kde režisér nedokáže vyrobiť hororovú atmosféru, nastupujú ľakačky. Priehľadné, očakávané. Už je rok 2014, je to slabé. ()

HaniRM

Jednomu se nechce věřit, že jeden a ten samý člověk dělal Sinistra. S nadšením jsme si to štrádovali s drahým do kina, že zažijeme romantický večer křiku a děsu a dočkali jsme se jen toho děsu. Během těch dvou hodin sese nic moc zajímavého ani napínavého nestalo .. Z celého filmu je nejlepší trailer, což byla taky jediná část, u které jsem se aspoň trochu bála .. Atmosféra na bodu 0, při "napínavých scenách na 0,5 .. 2 hvězdy z milosti .. ()

Krajní meze budou znovu děsit

Krajní meze budou znovu děsit

23.06.2014

Kdo natočí marveláckého Dr. Strange?

Kdo natočí marveláckého Dr. Strange?

04.06.2014