V roce 2010 bylo při důlním neštěstí v Chile zaživa pohřbeno 33 horníků. Na jejich vyproštění pak celých 69 dní pracoval dnem i nocí záchranný tým, zatímco jejich rodiny i svět čekal na jakýkoli záblesk naděje. Napětí vzrůstalo i v dusivém horku 200 pater pod zemí, kde brzy začaly docházet zásoby i čas. Ve strhujícím příběhu o houževnatosti, víře a triumfu lidského ducha natočeného podle skutečného závodu s časem exceluje Antonio Banderas. (Magic Box)

BMW12

Film podle skutečné události. Je to asi můj první film, který se věnuje zavaleným horníkům. A je to natočeno velice dobře, prakticky nemám co vytknout. Pro ty horníky i jejich rodiny to muselo být hodně náročné, vlastně nějaké 3 týdny museli vydržet se zásobami na 3 dny. A když už se konečně k nim dostali, tak stejně nemohli ven. A teď další dlouhé čekání, jestli se je vůbec podaří vytáhnout. Opravdu bych nechtěl být v takové situaci. ()

Beastmaster4

Špatně uchopený, bez atmosféry, kterou by to dle mě, mělo mít :-/ Strašně okatý přehrávání Banderase, který doslova otravovalo :-/ Ne, ne a ne ;) ()

Morholt

Pokud jde o začátek se samotným závalem a první chvíle po uvíznutí, tak nemám problém. Jenže pak to začalo haprovat. Tísnivá atmosféra, která v dole musela bezpochyby panovat, se tady projevila jen minimálně a různé klišoidní berličky, kterými si tvůrci vypomáhali, tomu také příliš neprospělo. Když pak horníci navázali kontakt s vrškem, tak už to bylo úplně o ničem. A tak bylo zajímavější sledovat dění na povrchu od zapojení politiků až po samotné vrtání. Tedy ne že by se jednalo o něco světoborného, ale alespoň se něco dělo. Doják na konci byl samozřejmě povinností. Herecky v pohodě, ale neskutečně mě iritovaly pokusy herců o španělský přízvuk. Hlavně v případě Byrnea mi to lezlo na nervy. Celkově to vidím na průměr, což mě docela zklamalo. 50% ()

Lacike

Taka klasicka 90tkova drama podla skutocnych udalosti. Uplne ma to nenadchlo z dvoch dôvodov. 1. Jednotlive postavy banikov nie su prilis prepracovane, takze si ma ich pribehy neziskali. 2. kedze film vznikol prilis skoro, tak si stale dobre zo sprav pamätam vývoj a aj samotne rozuzlenie, takze tym padom filmu chybalo napätie. Ale na jedno pozretie to je celkom prijemny film so slusnym Banderasom a peknou hudbou. 6/10. ()

Agatha

Nenápadný odpolední film, který mě naprosto pohltil a získal si mě. Silná inspirace ve skutečnosti, bezva herci, bezva hudba, emoce (které tam ostatní nenašli) já našel. Nenapadá mě co bych vytknul a proč bych neměl dát plné hodnocení. Někdy si to s chutí pustím znovu a v originál znění. ()

corpsy

Čo už, každé potencionálne komerčné ľudské (ne)štastie treba využiť. Cítiť určitý kalkul, podobne to robia aj bulvárne plátky. Nalákať hlúpučkých, sentimentálne naladených divákov a obdivovateľov (ne)skutočných príbehov a máme trhák. Film sám o sebe nieje zlý, ale je zameraný iba na jednu skupinu konzumentov a tých ostatných necháva v polohe takmer nudiaceho sa tvora. Takže dosť ma mrzí, ako sa v dnešnej dobe mrhá potenciálom filmov, len aby zaujali divácku skupinu, ktorá vlastne o Film ako umenie vôbec nestojí. ()

Padme_Anakin

Důlní neštěstí uvězní horníky cca 700 metrů pod zemí. Vyhlídky na záchranu jsou mizivé, zásoby jídla a vody na tři dny. Jediné, co jim zbývá, je naděje, že se k nim záchranný tým dostane včas.. ()

maddy

Neskutočne patetický pohľad na skutočnú udalosť, keď tridsaťtri baníkov ostalo uväznených vyše šesťdesiat dní pod zemou. Už úvodná pol hodina, keď dôjde k zrútenie bane je natočená tak hollywoodsky veľkolepo (ale vzhľadom na nie až tak veľký rozpočet nijako vizuálne pútavo) a s neprimerane volenou akčnou hudbou ktorá neutícha ani v pokojnejších/vážnejších scénach, že film stratí akýkoľvek kontakt s realitou. Charakter ani jedného z baníkov tu nie je nijako vykreslený, nepomáha tomu ani tých pár známych mien v obsadení, keďže sa absolútne nepracuje s psychológiou (až na pár zámerne zveličených scén) a emócie tu nefungujú už vôbec. Prišlo mi to akoby režisér až mechanicky točil scénu za scénou bez výrazného zaangažovania. The 33 by síce v jadre chcelo ponúknuť veľa, ale vo výsledku neponúka takmer nič. Len jeden „hollywoodsky“ zbytočne prikrášlený pohľad na dramatickú udalosť, ktorý nepôsobí ani len chvíľu dôveryhodne. CELKOVO: 2* (4/10) ()

Ellmariachi

Za mě promarněná příležitost. Slušné obsazení, výborné téma a prostředí. Jenže... Až na pár momentů jsem prostě neměl pocit, že by pánům dole šlo o život. Nejsilnější pocity jsem prožíval při onom dělení mléka. Jinak žádný pocit stísněnosti, strachu, paniky. Prostě jsem chtěl daleko víc z pocitů, které prožívali pánové dole v dole. Prostě nějaké drama z obýváku. Celkově tedy dávám 70 procent za solidní, ale nevyužité zpracování skutečné události. ()

kaylin

Čekal jsem, že to bude o něco více patetické, což nakonec nebylo, ale na druhou stranu zde nebyly ani ty emoce, které jsem očekával. Co se mi líbilo, to bylo herectví celkem velkých jmen, kteří se nechali spíše zastínit samotnou záchrannou misí. Nechtějí vyčnívat, a to se mi na jejich výkonu hodně líbilo. ()

Rakosnicek77

Pokud si někdo dá tu práci a dohledá si na netu skutečný průběh události, tak jedinou věc kterou může udělat, je film zazdít hodnocením, tak jako já. Protože jde napsat"volně inspirováno skutečným příběhem" ale to ono ne! Ono to prostě je podle skutečné události, přitom tím je ve filmu pouze ten zával :-) Zbytek už je jen blábol, který se odvíjí úplně jiným směrem. Proto moje hodnocení je jaké je. Jednu chvilku jsem už čekal, že jim budou dolů posílat i sušičku s automatickou pračkou a myslím, že by se scénáristi ani nepozastavili, nad velikosti trubky, která vedla dolů. Ach jo...proč jen se točí takové bláboly. ()

italka63

V polovině filmu jsem se trošičku začala nudit, a i když se film určitě přesně nedržel skutečnosti, na záchrannou akci si vzpomínám. Těžko kritizovat, já tam s nimi dole v dole naštěstí nebyla.Banderas byl skvělý a představitel ministra pro mne též, celkově bylo obsazení slušné. ()

dom156

Film dle skutečné události, kterou mám v živé paměti. U tohoto druhu filmu je nutné dobře vylíčit průběh dané problematiky a také nám pod kůži dostat hlavní hrdiny, abychom s nimi mohli soucítit a fandit jim k záchraně. Bohužel, obě části zde nejsou správně interpretovány. K první části sice máme možnost vidět následky tohoto závalu, ale o příčinách se mluví jen velmi střídmě, a kdo není obeznámen s celou situací, která kolem roku 2010 nastala, nedokáže se vnořit pořádně do celého filmu. A za druhé a to je ten nejdůležitější bod, hlavní protagonisté nejsou ale vůbec sympatáci, kterým by člověk u televize, případně u monitoru držel palce, spíš je to taková sebranka chlápků. Mimochodem pochybuju, že v tom dole bylo 33 herců, možná tak nanejvýš 20. Mně bylo celkem jedno, jestli tam zůstanou či nikoliv. Také problematika tak dlouhého soužití v zavaleném dole s lidmi, které kromě práce skoro neznáš a vývoj jejich charakteru není ve filmu, kromě jedné hádky vůbec řešena. Přitom by to bylo velmi zajímavé a z filmu by se částečně stalo i psychologické drama. Takto dostaneme polotovar a doporučovat průměrný film nebudu. ()

dyfur

.....tak dve hodiny čumieť do katastroficko-historickej-životopisnej drámy (tak to má film v popise) ,ktorá je vtastne happyendová ....tak aké dráma,aké napätie,keď viem,že to dobre skončí....v reálnom živote som rád,že to dobre skončilo,ale tiež v reálnom živote nikdy nepochopím prečo sa takéto filmy natáčajú - všetko je jasné len niekto to natočí,že vraj takto to údajne bolo.... ()

applause

Zpracování filmů podle skutečných událostí jsou vždycky zajímavá, kolikrát u toho i mrazí. Tady mi to moc nepřišlo, alespoň ze začátku. Pak se film rozjel a začal mě bavit a ke konci byl i dojemný. Proto dávám takové hodnocení a doporučuji. ()

honajz2

Viděl jsem to po cestě do Varů. Na jednu stranu mi vadí ten občasný patos a klišé (třeba dát na začátku důraz na postavu starého horníka, kterému zbývají dva dny do důchodu, je opravdu klišé jak sviňa, stejně tak ten mladík s jiným původem, kterému se díky tomu všichni smějí), chybějící hlubší prokreslení postav, které se pod povrch prostě nedostane, i když se o to místy marně snaží a stejně tak i chybějící hlubší popis všeho okolo záchrany, který jakoby skrýval přesah o chilské vládě a médiích, ale režisérka se ho tam bála dát. A tu podporu polygamie jsem nepobral už vůbec. Jenže na tu druhou stranu to bylo skvěle zahrané a natočené a na rozdíl od většiny uživatelů mě ta atmosféra naprosto pohltila, fakt jako bych tam byl s nimi a ani v druhé polovině to u mě nepolevilo - i když jsem věděl, jak to dopadne, protože ten incident znám. Ve výsledku to tedy mám na 3,5, na jednu stranu to bylo takové příliš hollywoodské (a co mi taky vadí je to, že v Chille všichni neustále mluví anglicky se španělským přízvukem...), na tu druhou mě žádný takhle hollywoodský film už dlouho nepohltil. Nakonec se asi přikloním k horšímu hodnocení, protože těch mínusů je přece jenom moc na čtyři hvězdy, ale nemění to nic na tom, že se mi to líbilo. Silné 3* ()

M.i.k.e

samotný příběh je ve své podstatě kulervoucí a neuvěřitelný a filmové zpracování se mu dostalo po zásluze.Výsledkem je pak standardní film podle skutečné události,který není ani zdaleka špatný a nechybí mu atmosféra,napětí i uvěřitelní herci.Ke čtyřem hvězdám nechybí moc...vlastně chybí jen to,aby stopáž byla o 10-15 minut kratší a ubralo se tak pár hluchých míst...70% ()

Aljak

Keď sa udial tento banícky zázrak, tak som si hneď povedal, že takáto pozoruhodná udalosť si určite zaslúži sfilmovanie. Po 5 rokoch sa tak naozaj stalo a americko-čilská koprodukcia s hviezdnym Antoniom v hlavnej úlohe uzrela svetlo sveta v podobe tohto filmu. Úprimne, čakal som, že z toho Američania budú chcieť spraviť ukážkový heroický film s prehnanými vizuálnymi efektami. Ale napokon to malo v sebe obrovský kus realistickej esencie, ktorú príjemne dopĺňali aj autentické zábery z dobových TV správ. Samozrejme, zopár vecí boli pre film trochu pozmenených (vygradovaných), ale to jadro emočnej vypätosti dvoch "svetov" (hore a dole) plných kontrastu si zachovalo svoju realistickú ľudskú tvár. Kvalitná práca! ()

Sedm statečných s unikátní hudbou

Sedm statečných s unikátní hudbou

21.07.2015

Už tento čtvrtek jde do kin Bojovník, boxerské drama s Jakem Gyllenhaalem, jehož hudbu složil nedávno zesnulý James Horner (Titanic, Avatar). Obecně se mělo za to, že bude posledním Hornerovým… (více)