Sex a Lucía

• Španělsko Lucía y el sexo (více)

Mladá servírka Lucía z restaurace v centru Madridu se po telefonu dozvídá, že její milenec, spisovatel Lorenzo Alvarez, zahynul při automobilové nehodě. I když jejich letitý vztah rozhodně nebyl ideální, hledá dívka okamžitou úlevu v útěku na osamělý středomořský ostrůvek. Ví, že právě zde Lorenzo před šesti lety prožil krátké a vášnivé milostné vzplanutí k neznámé dívce. Sex v moři pod úplňkovým měsícem vylíčil po návratu do Madridu ve svém románu - a právě tyto pasáže Lucíu přesvědčily, že Lorenzo je tím jediným správným mužem, kterého by mohla milovat. Na ostrůvku Lucía trpce prožívá svou samotu a vzpomíná na chvíle, které prožila po milencově boku. Zároveň však naráží na Lorenzovu minulost, ve které je teprve teď schopna rozluštit dříve netušená tajemství. Začíná vnímat složité vztahy mezi pravdou, lží a spisovatelskou imaginací. Některé romány totiž obsahují kapitoly, které byly dlouho skryty nejen čtenářům, ale i očím těch, kteří bezprostředně ovlivnili jejich vznik a podobu. A navíc ani samotný spisovatel nikdy nemůže tvrdit, že ví všechno... Dávná úplňková noc totiž nezůstala bez následků. Také prostřednictvím Eleny, která svou dcerku vzešlou z oné magické noci pojmenovala Luna, je teď Lucía milenci blíž než byla kdykoli předtím. Když se minulost dokáže tak nečekaně změnit, může být vůbec nějaká smrt definitivní? Temné vidiny, příběhy a touhy se slévají se skutečností podobně, jako se mořské vlny vpíjejí do bělostného písku na pláži. Každá přítomnost má budoucnost a Lucía je konečně připravena ji přijmout.

Španělský režisér Julio Medem nabízí příběh plný tělesné vášně, bolestně hluboké lásky a křehké mystiky. Stejně jako v jeho předchozích filmech i zde nacházíme jeho originální poetický pohled na svět, pro který je příznačná hra s představami a skutečností a s logikou časové posloupnosti. Důraz na osudovost mění soukromý příběh vášně, viny a odpuštění v podobenství o spletité provázanosti lidských osudů. (oficiální text distributora)

swamp

První třetinu filmu jsem si myslel, že ničeho jiného než soft-porna se nedočkám. Ale velmi jsem se zmýlil! Když jsem se zamyslel, tak živočišná sexualita hraje v lidských životech velkou úlohu, nejspíš se nad tím zamyslel i režisér Julio Medem, který toto téma rozpracoval do nejpodrobnějších a nejzažších detailů. A co ještě? V brilantně rozvyprávěném, a navíc naprosto propleteném, příběhu se neztrácí ani režisér ani divák, což je někdy u takových filmů kámen úrazu (Alejandro González Iñárritu je jedním z mála režisérů, kterým se takový pletenec vždy daří rozplést..možná není náhodou, že s režisérem tohoto filmu mají společný jazyk:). ()

Mariin

Formálně, umělecky, herecky takřka dokonalý film (Španělé jsou velcí filmoví umělci a herci! /a nepochybně i milovníci/). Ačkoliv je zejména v prvních dvou třetinách přesycen sexem (i jistým naturalismem), a ačkoliv má toto slovo v samotném názvu, není vlastně o sexu, ale o lidských osudech "osvobozeného" člověka začátku 21. století. Ta formální vybroušenost mi tu ovšem nestačí, samotný příběh staví emoce nad postoj "nohama na zemi", což je dle mého názoru vždy nebezpečné. Láska, to není jen milování, to je i odpovědnost, závazek, velkorysost, obětavost a trpělivost ...A to v tom filmu evidentně není. ()

Tomco

velmi dobre riesene eroticke sceny, ktore su spravne stiplave a co je hlavne, nie su prvoplanovym riesenim. to je prvy plus. pribeh je do bodky prepracovany a co je aj v tomto pripade pozitivne, filmove prevedenie sa maxinmalne vydarilo. pevna ruka rezisera, prirodzene hrajuci herci, nadherna kamera, scenerie, strih.. spokojnost, a maximalna. ()

klerik

Krásny film, ktorý je romantický a mrazivý zároveň. Premyslený príbeh podávaný útržkovito, je skvelo zvládnutý, čomu herci (a hlavne herečky) výdatne pomáhajú. Film občas zabieha až do polôh porno, ale je to podané pomerne umelecky a reálne. Nie je to čistých 100%, ale rozhodne je to jeden z najzaújimavejších filmov vôbec... ()

Chrustyn

Pro mě naprosto nezajímavá romantika, příběhem připomínající podprůměrné erotické filmy vysílající TV Nova s tím rozdílem, že sexu je zde méně ale na druhou stranu chvílemi závaní až pornografií. Výsledný dojem nezachrání ani Paz Vega dost často ukazující jak ji Bůh stvořil. ()

Arsenal83 odpad!

Úžasná prehliadka dekadencie, ale honibrci, ktorí sú na soft porno a chlpaté orgány budú radi. Dozvieme sa aj také slastné rady, že napríklad najlepšie je masturbovať s matkiným vibrátorom. Predpokladám, že asi neumytým. Vizuálne umenie sa sústredí na také kúsky ako mužský žaluď či bradavka v nosnej dierke. Poetizmus jak sviňa, čistá báseň od Homéra. ()

Šandík

Složitý příběh, těžko uchopitelný, plný erotična a zároveň poesie, na počátku bezstarostný a nespoutaný, později stále zadumanější a smutný, bezvýchodný a temný. O závěru se dá dlouze diskutovat. Svým způsobem je to úhyb stranou, ale velmi chytrý a silný. Ano, možná trochu moc "optimistický", ale ne laciný. Určitě nečekaný. Navíc dvojitý... Film, který rozhodně vybízí k přemýšlení. Také film, který stojí za to vidět vícekrát... A to nejen pro úchvatné záběry a skvělé herecké výkony. I pro příběh sám, pro hledání jeho poselství, i když je to možná (určitě) poselství s otevřeným koncem... Jo a ještě jedna věc, postřeh, moudro (staré jako lidstvo samo), jak chcete... Sex je nejen silný a příjemný, ale může být i devastující, převracející lidské vztahy na ruby, rozdělující a ničivý jako požár či voda když vystoupí z břehů... Zajímavé komentáře: golfista, Tosim, Lynn, swamp, Violeta, whitas, BuddyO, crozet ()

lola3121

Jen jestli jsem to s tím Medemem nepřehnala, tři filmy ve dvou dnech. Ale nemohla jsem si pomoct, po Zrzavé veverce a Milencích ze severního pólu jsem byla zvědavá na ten opěvovaný zázrak Sex a Lucía. Trochu mě překvapilo množství a otevřenost sexuálních scén, jelikož zejména mužské nahoty si v hollywoodské produkci člověk moc neužije, tudíž není zvyklý. Do příběhu samotného se neproniká snadno, vyprávění se vrací v čase a zase zpět, divák musí být stále ve střehu, aby se v příběhu neztratil. Jak je řečeno, je tam díra, kterou můžete uniknout zpátky doprostřed příběhu a pokračovat znovu jiným směrem, tedy přesně tak jak to mám ráda. I proto si dám určitě brzo druhou projekci, už teď však vím, že tento Medem mě zajisté nezklamal. ()

lillien

Prvky zobrazení vášně a touhy na mě fungovaly. Zbytek ani za mák. Sympatie vůči postavám u mě naprosto nebyl schopen tenhle snímek navodit. Oko se nasytilo, duše nikoli. Místy navíc příliš rozvleklé až nudné. Prošlo, neublížilo, ale spláchnuto bez vzpomínek. ()

evulienka3

Sex a Lucia patrí k filmom, na ktoré tak rýchlo určite nezabudnem. A to hlavne vďaka forme podania príbehu. Forma tu jednoznačne dominuje nad príbehom, ktorý by bez nej v podstate nebol ničím nezvyčajným i keď bizardný svojím spôsobom je. Nepatrím síce k priaznivcom tohto štýlu a uprednostňujem filmy, v ktorých forma slúži len ako doplnok príbehu, ale v tomto prípade ma tá forma miestami skutočne uchvátila. Videné v rámci Challange tour marec 2016- 30 dní so svetovou kinematografiou. ()

rikitiki

Skládačka, která do sebe na konci dobře zapadne. Vadily mi ale rozhrkané a místy přepjaté dialogy. Naopak dobré bylo použití barvy, přeexponované záběry vyvolávající dojem vyprahlosti a zároveň i chladu. ()

poz3n

Sex a Lucía přesně splňuje to, co očekávám a co mám rád na současné španělské kinematografii. Tu otevřenost, která se v podstatě nebojí ničeho, tu podivně specifickou atmosféru, kterou španělské filmy oplývají a která funguje asi právě díky té otevřenosti a samotné španělské prostředí, které je prostě ''jiné'' a osobité. Medem sice jakoby točil pořád o tom samém, nicméně to umí a prostě a jednoduše baví. 7,5/10 ()

eraserhead666

Pozitivní je, že ač má film to slovo v názvu, erotické scény jsou v něm velmi otevřené a nic srabácky neskrývají a je nabitý erotickou jiskrou (obzvláště Belén to přímo tryská z očí), není to film o sexu. Má to zajímavý příběh, který je v závěru sice až moc "papírově" katarzní, ale postavy jsou hodně dobře nastíněné, obsazené a herecky podané. Prostředí je taky velmi příjemné a celé je to odvyprávěno zajímavým a poutavým stylem. Faktem je, že před lety se mi to líbilo o něco více a škoda trochu je, že si Paz Vega jednu ze svých nejlepších dosavadních rolí střihla takhle skoro hned na začátku kariéry. ()

duklak2

Sex a Lucie? Když jsem uviděl název filmu, tak jsem si pomyslel. To je asi nějaké „péčko“ pro dospěláky. Po shlédnutí musím uznat, že jsem se skoro trefil. Sexu je tam hodně, ale......... I když sex přímo zbožňuju, tak tento film ve mě žádné vzrušení nevyvolal a vidět podruhé ho už bohužel nechci. Byl jsem hodně zklamán, protože před zakoupením jsem se podíval na zdejší hodnocení a když jsem viděl, jak je vysoké, tak jsem si řekl, že to přeci jen vyzkouším. Bohužel, a je mi to hodně líto, uděluji jenom 2 hvězdy. Škoda, že ve filmu nebyly detailnější záběry sexuálních radovánek :-). ()

Beastmaster4

Nádherně výtvarně propracované. Vynikající režie a kamera. Film plný kouzelných momentů skládajících se z dokonalých obrazů. Zážitek na dlouhou dobu. Film, který svým pojetím nemá u mě zatím konkurenci. ()

Khalesi

Na môj vkus príliš sladkobôľne a útočiace na city, ale je to predsa len romantický film, takže som ochotná mu to odpustiť. Sex v ňom rozhodne nechýbal a pretože je herecké obsadenie veľmi atraktívne, dívalo sa naň naozaj príjemne. V mnohom ma skvelo inšpiroval:) Je tu však niečo na spracovaní, čo neviem bližšie špecifikovať, ale dosť mi to kazilo celkový zážitok. Preto "len" 4*. ()

rawen

Jeden z nejlepších filmů, jaké jsem měl za poslední dobu možnost shléhnout. Úchvatný příběh a skvělé provedení, snad jen toho sexu tam mohlo být míň. Skvělé, skvělé, skvělé!!! 9/10 ()

murakamigirl

Tento film je ako vzťahy. Nemusí byť za každú cenu zmyselný, je ale dobre, keď zmyselný je, a dá sa chápať, keď zmyselný nie je. ,) ()

Philippa

Úplně nemusím erotické filmy a název Sex a Lucía mi je velmi asocioval.Přečetla jsem si tu pár komentářů a dala tomu šanci.Už při úvodních titulcích jsem to tušila.Tušila jsem ,že to nebude klasický erotický film.....tady se spojilo v jeden celek vše co mám na filmech ráda.Složitější mozaika ,která spolehlivě nutí neztratit pozornost ,krásné obrazy, příjemní herci, symbolika ,poetika ,nádherná hudba a jako třešnička na dortu decentně a pěkně natočená erotika. ()