Zvonilka a piráti

• USA The Pirate Fairy (více)

Ze světa Petra Pana přichází do našich kin snímek Zvonilka a piráti, velkolepé dobrodružství o Zarině, chytré a ambiciozní víle, která je ohromena neuvěřitelnými možnostmi modrého kouzelného prášku. Když se kvůli svým odvážným nápadům dostane do potíží, uteče ze země víl a spojí své síly s piráty, kteří z ní udělají kapitánku své lodi. Zvonilka se společně se svými přáteli musí vydat na dobrodružnou pouť, aby Zarinu našli a společně pak zkřížili meče s bandou pirátů pod vedením plavčíka Jamese, ze kterého se má záhy stát legendární Kapitán Hook. (oficiální text distributora)

Streeper

Začátek vypadal hodně slibně a zajímavě, ale potom to šlo rychle dolů. Bylo to nudné, zdlouhavé a nezajímavé. I když se mi líbilo, že jsme mohli vidět zrod kapitána Hooka, ale jinak mě film vůbec nevadil. Zvonilka má daleko lepší filmy. ()

Martrix

Pro cílovku holky 4-10 let, je nejspíš Zvonilka a piráti stejně zábavná, jako předchozí tři filmy. Ale na tom by se nic nezměnilo, ani kdyby víly nedělaly 90 minut nic jiného, než se jen chichotaly a prozpěvovaly si nějakou univerzální melodii. Přestože je tato cílovka nejméně náročná na myšlenku a jakýkoliv přesah nad rámec chichotání, zpěvu a líbivosti je ultrabonus, předchozí filmy něco navíc oproti stupiďárnám, jako jsou Barbie a Winx měly. Byly o sounáležitosti o pomáhání si, o přátelství…o základních věcech, které malé děti ovlivňují. Bylo tam to, co dělá pohádku jedním z nejdůležitějších manuálů pro život. Jenže tady se stalo něco podobného, jako u Jak vycvičit draka 2. Tvůrci se chtěli ubírat cestou vpřed. Zvonilka už není malá naivní víla, která se učí a která poznává skrze dobrodružství sebe, přátele i celý svět. To naivní, bezelstné, jak by někdo řekl dětinské, to už je pryč…jako kdyby si scénáristi řekli, že teď je potřeba děti poučit, jak to chodí doopravdy. Nic proti tomu, ale na to je potřeba opatřit si aspoň trochu dobrý scénář, protože tady už si se zmiňovaným chichi a lalala nevystačí. Příběh, jehož zápletka je tak plytká, že si scénáristi museli vypomoct banální záměnou (spoiler: talentů), aby se dělo aspoň něco málo rádobysměšného, ostře kontrastuje s jednoduchým, ale o to čistějším příběhem Zvonilky a tajemství křídel. Je smutné, že malé děti nepoznají, že dostaly sacharin místo medu. A proto jsem v hodnocení neobjektivně tvrdší. ()

majo25

V prvom rade škoda, že aj štúdio Disney nasadlo na pirátsku vlnu. Na druhej strane je animák dostatočne zaujímavý, svižný a celkovo fantazijný. Nuda rozhodne nehrozí. Animácia neleňoší a prináša štandartne vysokú kvalitu. Humor je menej výrazný, resp viac zameraný na nežnejšie pohlavie ("orandžová sa mi vôbec nehodí k topánkam"), ale to náleží celej sérii o Cililing a vílom spoločenstve. ()

tommmy89

Zvonilka a pirátska víla prekvapujúco nedosahuje vysoké hodnotenia ako predchádzajúce časti, ale to vôbec nevadí. Podľa mňa vôbec nestráca na kvalite, práve naopak. Divákov, ktorí si radi pozrú jednoduché kreslené rozprávky, čo vedia vyťažiť maximum i z krátko metrážneho animáku si prídu na svoje i teraz (síce sa táto časť nedá považovať za krátkometrážnu, no jej predchodcovia skôr áno). Ja si skôr myslím, že spojitosť animáku Zvonilka: Tajemství křídel s Pirátskou vílou tvorí jednu veľkú kúzelnú rozprávku. 4* ()

kenkaku odpad!

Přemýšlím jak je to dlouho co jsem viděl něco takhle příšerného... Ani se nebudu pozastavovat nad neskutečně zavádějícím názvem, pozastavím se nad tím pro koho sakra tohle mělo být. Pro kluky určitě ne. Pro lidi s mozkem taky ne... že by pro holky??? Ne! Už to mám. Pro blondýny. Tupě se chovající mrňavé poletuchy, logika zadupaná do země, utrpení nejhrubšího zrna. Ukazovat tohle dětem by mělo být trestné. Tedy krom malých blond holčiček (oblečených za princezny)... U těch to bude považováno za naučné video. ()

amna

kdyby mi bylo cca pět let, tak je to za jasné 4. teď je mi o dvacet víc a pocitově je to tak za dvě hvězdy. tak to hezky zprůměrujeme na tři. holčičky budou nadšené, rodiče už asi o dost méně - ke konci jsem měla co dělat, abych neusnula. dávám plusové body za závěrečnou scénu s Hookem a za krokodýla, jinak.... nic moc. ()

Dyas

Já teda viděl jen tento poslední díl, ale je to pěkná animovaná pohádka, která je bohužel víc zaměřena jen na děti, tudíž tu není tolik humoru pro ty starší osoby jako je tomu např. u animáků Ratatouille nebo Bolt. Naštěstí tento animák nabízí krásný vizuální příběh, v němž figurují roztomilé víly a jeden malý rozkošný krokodýl. Neurazí a uteče celkem rychle. ()

Rozjimatel

2,5  Vyzerá to tak, že séria Cililing sa  pre mňa skončila štvrtým dielom, skvelým Tajomstvom krídel. Pirátska víla postráda nápad aj vtip, príbeh je nezaujímavý a také sú aj postavy. To krásne kúzlo sa akosi vytratilo a s ním aj akýkoľvek presah a ostala len obnažená infantilita. Zdá sa, že tvorcovia už rezignovali na nejaké umenie a vytvorili len remeselnú povrchnosť zameranú len na malé deti. A tá hudba je príšerná. ()

filipvrbik

Hezká a milá pohádka pro děti (asi hlavně holky), ale nemá to hluchá místa a má to děj dokonce a krokodýl je božíííí!....70% ()

Lilloos

Těžko říct, zda to bylo zapříčiněno vyčerpáním všech čtyř ročních období, nesympatickým prostředím pirátů, a nebo jen snahou napodobit tuctové (leč výdělečné) animované ptákoviny pro dnešní prcky, ale tohle už není Zvonilka! Vílí kouzlo vyprchalo, a jindy tak působivá atmosféra nestála za nic. Hodně se tu sází na vlezlé písničky, xichtíky a laciné vtípky (počínaje Cinkem s Bublou, kteří mají k dementním vtipálkům potenciál už od začátku, ale zvládali se držet), což děti jednou vydrží a příště přijde zas nová splácanina. Než tohle, radši už žádná Zvonilka! ()

Huguette

Zvonilku a její příběhy prostě miluju, vždycky se mi líbilo to "kutilkovské" řešení...ale už u minulého dílu jsem si sama pro sebe musela dovysvětlovat nějaké scény, abych byla stále spokojena s tím kutilkovstvím a ne jenom naivními kouzly...a tady už mi trochu vadilo, že jsem nezaregistrovala, proč jí ten pirát rozuměl (to už mohla Zvonilce rozumět i ta malá hočička), jakto, že pak z lodi sypaly vílí prach, když ho předtím vysypali do moře při převrácení lodi...a co se stalo s tím krokodýlkem, který nevím, nevím, jak by to dával v moři.... v tomto díle bylo více rozporů. Právě proto, že vždycky všechno do sebe zapadalo, jsem měla ráda první díly Zvonilky.....tak, a teď si přijdu hloupě, takhle tu rozebírat Zvonilku, ale což, každý nemůže sledovat pořád Felliniho s Bergmanem, že? =D ()

Hpatrik

Ne tak působivé jako Tajemství křídel, nicméně stále vizuálně velmi atraktivní animovaná pohádka se snesitelným příběhem i pro dospělého diváka, který určitě nebude zklamán. ()

Black-star

další díl pravděpodobně mezi mnoha, které jistě budou následovat. Pro děti adekvátní, poučné i zábavné... Pro starší publikum už je to horší. Série zvonilek je prostě cílená na děti a je to na tom znát... ALE pro děti ideální :-) ()

Brinkley

A jak já tu zelenou pozitivní divoženku díky Disney Channel nesnáším..... Do kina jsem byla dotažena čtyřletou slečnou připravena na nejhorší. Ano, moje hodnocení subjektivně považuji za přehnané, ovšem v tomto případě se pokusím o objektivitu... překvapivě jsem se ani nijak zvlášť nenudila, přestože můj původní plán byl nenápadně si v přítmí sálu zdřímnout. Díky pirátům a odkazům na "budoucího" Petera Pana se bavil dokonce i syn, jehož přítomnost byla zajištěna výhradně za pufovaný úplatek. Stačí jen dodat, že pro dětského diváka je zcela irelevantní, pokud na tento cíleně určený animák dorazí kupříkladu čtyřicetiletý chlápek s jasným úmyslem ho na netu vtipně rozcupovat. Bez přítomnosti ratolesti mi totiž účast dospělce na podobných snímcích přijde poněkud nesmyslná (časově ztrátová a hlavně zbytečná). ()

lakart

Veliké zklamání. Nevím, co se stalo, ale tento díl neměl šťávu, originalitu a svěžest jako předchozí filmy. Škoda, snad to bude příště lepší (Tajemství křídel zůstává nepřekonáno). 50% ()

Likan7

Suverénně nejslabší díl Zvonilky. Bez pořádného příběhu, spousta nových, nudných postav a bez té kouzelné atmosféry, kterou se tahle série tak vyznačovala. ()

Nikol10

Velice průměrné,ale to jsou ostatně všechny filmy se Zvonilkou,oni nejsou nějak zaměřené na velkolepost příběhu,či vtípky pro dospělé,takže se to dalo čekat. Pro děti hezké, pohádkové, ale pro dospělé,nic moc,ani animace není až tak uchvacující a 3D efekty taky průměrné. Nedávno jsem viděla Ledové království a to je jiná liga. ()