Jedna za všechny

• slovenský

Jedna za všetky

Komedie / Romantický

USA, 2014, 109 min

Typicky ukričaná ženská americká komédia, ktorá dejom ani nemôže veľmi prekvapiť, takže plusové body sa snaží získať uvoľnenými, čo najpotrhlejšími hereckými výkonmi. Nebyť tam tých dvoch pojašených báb, pre ktoré mám (priznám sa) stále slabosť – sexi Cameron Diaz (aj keď na tej sa už rapídne odrážajú pribúdajúce roky a mohla by už konečne presedlať na iný typ rolí) a hysterická Leslie Mann – tak idem s hodnotením nižšie. Takto to je celkom stráviteľná jednohubka. Niežeby som sa vyslovene smial na plné hrdlo, ale pri niektorých správne vypointovaných hláškach mi jemne kútiky úst zodvihlo. Škoda len, že tie sú občas prevážené zbytočným fekálnym humorom, ale tak čakal horšie, oveľa horšie. Keď sa k tomu postavím s nadhľadom (ako inak k filmu s Cameron Diaz, v ktorom zase raz balí/ničí chlapov) tak sa s tým jeden večer dá bez akýchkoľvek problémov zabiť. Aj keď ku konci je tu už až príliš zdĺhavé, ako diváka ma to v závere stratilo a bolo mi úplne jedno ako to celé skončí. Ale v tomto (sub-)žánri „komédie pre ženy“ sa urodili omnoho nestráviteľnejšie kúsky. Other Woman je pozerateľná, občas zábavná, občas otravná, avšak nič viac ako jednohubka. Menej otravná ako som čakal. CELKOVO: 3* (6/10)(25.7.2014)

• Borrtex

Rozhodně zajímavý námět, ale bohužel, dějově zcela ztracené a nezábavné. Jediné, co mě alespoň trošku potěšilo bylo herecké obsazení - Cameron Diaz, a ve vedlejší roli i Taylor Kinney. Jinak slabota, rozhodně se to dalo vymakat lépe! :-) 30%(21.7.2014)

• TeeAge

|| Scenár: Melissa Stack | Hudba: Aaron Zigman | Distribúcia: 20th Century Fox | Štúdio: LBI Productions | Rozpočet: 40 miliónov $ | Tržby: 194,318,618 $ || Je to až neuveriteľné, ale v Amerike sa podobné žánrovky s Diazovou v hlavnej roli dajú ešte stále predať. Film je dosť žensky ladený, hlavne kôli faktu, že scenár napísala Melissa Stack. Neni to ale až tak zlé, a vtipných scén bolo viacero. Vyšumelo to však z hlavy rýchlo, na dnes si pamätám len záverečnú pomstu a muky hlavnej mužskej postavy. Scéna so sklenenou stenou nemala chybu. Avšak, viackrát by som to už neprekráčal ;) 48% | Blu-Ray, THX, HU DTS |(16.8.2014)

• Thomick

Naprostá příšernost, který by se měly sázet odpady už jenom z principu - protože pokud má tahle recyklace všeho možnýho (a zpravidla i nejhoršího) představovat moderní komedii pro ženy, tak se bejt v kůži jedný z nich bez prodlení stěhuju na jinou planetu. --- Na Other Woman je špatně vesměs úplně všechno: od provedení kámen-nůžky-papír přes dávno opotřebovanej humor a držkatý repliky jako "Monogamy is not natural" až po marmeládu z nosu hlavního hrdiny. Samostatnou kapitolou a zároveň úplnym vrcholem všeho je potom jeden z nejhorších castingů poslední doby. Tam to začíná čim dál nekoukatelnější Cameron Diaz (která měla posledních 30 minut strávit přinejlepšim na vozíčku a byl by - možná - klid), pokračuje vysloveně vražděnou Leslie Mann, který je na podobně ubulenou postavu přirozeně škoda, a končí u dvou pochybných existencí - robotího hlasu Nicki Minaj a další mnou nepochopený krásky Kate Upton. Přesně takhle nějak vypadá sestava, který bys ani tu facku nedal... to by bylo plejtvání drahocenný energie.(12.8.2014)

• JJ.Gibson

Přiznejme si to, bylo to vážně otřesný. Jediné kdo to zachraňoval byla Leslie Mann, jelikož její postava zhrzené ženy byla zábavná, ale to je tak asi vše! Cameron Diaz vypadala neuvěřitelně staře a to jsou s Leslie Mannouvou stejné ročníky, proklel bych vizážisty! Jamiemu Lannisterovi asi docházejí peníze, že točí takové věci?!? WTF?? Cameo role Nicki Minaj a Kate Upton, no tak to byla taky fakt bomba!!! Nene, tento film již nikdy více, děkuji...(18.12.2015)