Dumbo

U příležitosti sedmdesátého výročí vzniku tohoto výjimečného filmu o odvážných dobrodružstvích jediného slůněte na světě, které umí létat, byl Dumbo digitálně upraven. Diváci tak mají nyní šanci snímek zhlédnout ve vyšší technické kvalitě a ve vysokém rozlišení obrazu i zvuku. Báječný příběh statečného slůněte Dumba, které se chce s pomocí bystrého nejlepšího kamaráda, myšáka Timothyho, proslavit díky svým senzačním uším, znovu a znovu upoutává pozornost malých i velkých diváků. Film o nezdolné síle přátelství a víře v sebe sama dokresluje hudba, která sklidila mnoho prestižních ocenění včetně Oscara. Vychutnejte si animovanou klasiku z dílny Walta Disneyho. (HBO Europe)

OG_Swifty

Teprve čtvrtý v pořadí velkofilmů ze studia Disney měl hlavní úkol - zachránit finanční propadák kontroverzní Fantasie. Asi by se to podařilo i větším dílem, kdyby asi měsíc a půl po uvedení do kin nepřišel Pearl Harbor... Dumbo má pro mě auru smutnosti, protože od začátku nám netradičně servíruje krutý příběh atypickýho slona a krutý svět kolem, který prostě vybočení ze stereotypu nemá rád ani dnes. Pominu-li originální a emotivní příběh, je Dumbo také obrovským krokem kupředu v animacích (opět obzvlášť v porovnání s předchozí Fantasií) a hudební doprovod výjimečnost Dumba ještě podtrhuje. ()

Miseet

Tato pohádka mi vždy přišla hrozně smutná, ale i tak se stala mou nejoblíbenější. Pohádková dokonalost. ()

Jonash87

Nostalgie. Jako děcko jsem tento pohádkový film měl velice oblíben. Zkrátka a dobře: nejlepší éra Walta Disneye. ()

vydumnica

Milucky slonik Dumbo je stelesnenim nevinnosti. Ako krasne je tu zobrazena materinska laska. Oproti hranej verzii z roku 2019 je tento povodny animovany Dumbo vylucne pre male deti. Uz ako dospely divak, som sa zial pri Dumbovi nudila, nestacilo mi vidiet tie pekne zvieratka ako sa tulia k svojim mamickam. Asi najkrajsie a najdojimavejsie bolo stretnutie Dumba a jeho mamky len tak na dialku cez mreze, ako ho mamka s laskou hojda, to bolo fakt milucke. Naopak nepacili sa mi opite zvieratka a vsetky tie bublinkove vidiny. Jedna z najslabsich Disneyoviek, chybal mi tam jednoducho nejaky vacsi pribeh alebo aspon pekne pesnicky. Skoda. Ale pre deti super. 65%. ()

Streeper

Disney má povedenější filmy ale tenhle není špatný. Moc se mi líbí ten nápad. Slon s velkýma ušima a nakonec se díky nim naučí i létat. Akorát bych tam nemusela mít scénu s růžovými slony. Ta mi tam příjde zbytečná. =) ()

DruidKarel

875. hodnocený film: Kdysi pro mě nádherná pohádka s kouzelným příběhem, která chytla za srdce. Dnes touha vidět tento film znova. 5* pro tu nostalgii. 5* ()

C0r0ner

Další klasický Disney, který je úžasný na pohled, ale postrádá nějaký ten moment nebo přesah, který by znamenal pátou hvězdičku. Když se to srovná s dnešní produkcí, tak animace je na stejně dobré úrovni, ale například Pixaři zapojují haldy emocí, humor a příběh, což tady chybí. I tak ale skvělý film. 85% ()

Alfréda

Jako malá jsem si myslela že je to hrozně smutná pohádka...že se mu smějou že má velký uši :-( no, vlastně i dneska si to myslim...když konečně najde mámu slonici, ale nevidí jí protože je v cirkusáckym vagónu a jenom prostrčí chobot mřížema aby Dumba pohladila :-( a on je taaak smutnej...jééééžiš, u toho řvu pokaždý!!!! A co ten srdceryvnej konec, když se naučí lítat!!!! Pecka!!!!!!!!!!!!:-D ()

zette

Jde videt, ze si tvurci s animaci moc hlavu nelamali. Dumbo ma snad v kazdem zaberu jinak velke usi. Film jsem videl dabovany, tak jsem bohuzel nemel moznost ocenit pisnicky. Nemam rad cirkusy a toto prostredi me irituje jak ve skutecnosti, tak ve filmu. Dumbovych vidin ruzovych slonu jsem si ale uzil, neskutecna jizda, ktera by stacila na celovecerni film:-)! ()

KajusaK

Nevím co na tom hodnotit, viděla jsem to už velmi dávno.Animace stojí za prd, což je zřejmé vzhledem k datu výroby.Hudba byla ale pěkná, a příběh také.Taková slabší pohádka. ()

LeoH

Klasický disneyovský standard, prostinký až blboučký doják, roztomilý k sežrání. Emocionálně zasáhne spíš menší citlivější děti (a určitě i dospělé, co u toho kdysi coby mrňata buleli – já to štěstí neměl). I tak ale stojí za vidění, už jen kvůli kultovní sekvenci s růžovými slony; čtvrtá hvězdička je za ni. — P.S.: Nemůžu se rozhodnout, co je větší zlo, jestli český pěvecký dabing nebo kombinace velkého plátna a Disney View (optické rozšíření formátu 4:3 na 16:9 přidáním postranních barevných pruhů s dekorativními ornamenty, samozřejmě splácanými na počítači; v těsném sousedství ruční animace ze 40. let opravdu výtvarná chuťovka), v které byl Dumbo k vidění na zlínském filmovém festivalu. ()

Lachtaan

Jsem jediný, kdo si všímá, že spousta rodinných filmů, která zobrazuje ústředního hrdinu jako terč posměchu, vlastně navádí své dětské diváky k šikaně? A já už tohoto typu sentimentality mám ve filmech plné zuby. Zvlášť když se v řadách posměváčků objevují dospělé charaktery, které by měly mít rozum. V celkovém měřítku je pro mě Dumbo stejnak tou slabší Disneyho klasickou jednohubkou, jež pohřbila hlavně prapodivná pasáž s růžovými slony. ()

Zdeňka

Mě, milovnici slonů, se příběh o nejrozkošnějším slonovi s velkýma ušima líbil strašně moc. Když jsem byla malá, tak jsem Dumba chtěla dokonce chovat na naší zahradě, musela jsem si však vystačit, že jsem jej měla aspoň na aktovce. ()

pytlik...

Konečně jsem si doplnil mezery v základním vzdělání. To, že děti nosí čápi, už samozřejmě dávno vím díky sexuální výchově ve škole, ale teprve díky tomuto filmu jsem se dozvěděl, že stejnou službu činí i ostatním zvířatům. Takže tajemství zrození mám zmáknuté na jedničku, zbývá už jen vyřešit podružné problémy, jako třeba kam ti čápi na ty mláďata chodí a jestli nosí i sami sobě čápata? Nebo jim je na oplátku přináší třeba kos nebo vrabec? Jinak na můj vkus trochu moc krutý film, slůněte a jeho maminky mi bylo imrvére líto, což nezachránil ani relativně šťastný konec, neb trval jen krátce. Výbornou scénou je stavění stanu, kde dělníci zpívají, že nic jiného neumí a budou tuhle práci dělat pořád... z toho mrazí. Parádně mě naštval uživatel Illioplius, ten geniální postřeh s chobotem a hrochem jsem se chystal napsat taky! ()

terunka003

Až na růžové slony a trošku smutnější téma je to prostě pohádka z dětství, kterou jsme se ségrou sjížděly na VHS pásce pořád dokola. To byly časy. ()

Guy Ritchie chystá Aladina

Guy Ritchie chystá Aladina