Jakmile jste online, tak vás mají. Hackeři, kterým stačí pár kliknutí k tomu, aby vám zničili život. Ještě horší jsou ti s ambicemi. Ti, kteří mají v plánu ochromit celý svět. Zatím neznámý počítačový machr si s námi rozhodl hrát a zdá se, že neexistuje nikdo, kdo by ho zastavil. Protože zoufalí lidé rádi dělají zoufalé věci, vytáhnou tajné služby z vězení hackera Hathawaye (Chris Hemsworth), který v něm kroutí patnáct let za podobné aktivity. Přestože se nechal chytit, je to absolutní špička v oboru, teď navíc se speciální motivací. Nabídka, kterou dostal, je lákavá. Když vystopuje hackera, který právě zlikvidoval jaderný reaktor v nejmenované elektrárně, bude volný. Hathaway se okamžitě pustí do pronásledování, brzy však zjistí, že proti němu stojí člověk se skutečně mimořádnými schopnostmi a že by pro jeho budoucnost bylo určitě lepší, kdyby zůstal sedět za mřížemi. Jeho soupeř mezitím chystá další úder. Kde? Kdekoliv. (CinemArt)

althinka

mám rada rozumné a obsažné komentáre ... ale po tejto vyše dvojhodinovej vakcíne nudy .. nie som taký schopná napísať .. narozdiel od väčšiny príčetnejších užívateľov, ktorí túto hovadinu rozumne vypli max po 40 minútach .. my sme masochisti a dopozerali sme to ... ale hanba nehanba .. keď nabehli titulky začali sme skandovať a tlieskať:D A hláška môjho manžela "ešte nikdy som sa tak nepotešil titulkom" .. celý tento brak vystihla ... vďaka ti pane .. že sme prečkali a s minimálnou duševnou ujmou ... 1* za pokus o dobrý námet ... a za predstavu ... ako sa možno údajne nabúrať do systému jadrovej elektrárne:D čím to je, že tie americké filmy sú z roka na rok hlúpejšie, naivnejšie a klišé ? :) no nič ... radšej na to kašlite a pozrite si ... hoci aj pukliny v stene .. je to pútavejšie ich spočítať .. ()

De_Marko

Chris je sympaťák a zapadol medzi Mannových hrdinov bez problémov. Záporák a záver sa mi videl nedotiahnutý a nevýrazný ale akcia je ako vždy super. No a takú skvelú a do duše prenikajúcu hudbu som nepočul už veeeľmi dlho, takže som spokojný. ()

PORTER44

Zkouknutelná akční podívaná ,boj hackerů na jedné straně padouch který napadne nejdřív Čínskou elektrárnu a pak burzu a na druhé straně Americko Čínská spolupráce složená s Čínského experta a Amerického hackera v doprovodu tajné služby dohromady se snaží padoucha dopadnout.Občas docela dobrá akce,herecké výkony ujdou. ()

tomkat

Čekání na dotažený film na dané téma pokračuje. Tenhle mílový kámen na trase ale přidal neotřelou kameru a některé reálie, sympaticky "všední" momenty a civilní projev bez afektu (ano, i s Thorem tohle jde dosáhnout). A navíc - ajťáci mluví docela srozumitelně, a přitom je to celé ještě trochu realistické. Bonus - celkem kvalitní hudba. Tak co hapruje? Nerealistických míst je pořád víc, hlavnímu představiteli ani hlavnímu záporákovi jejich postavy prostě nevěříte, fatálně nevyužitý potenciál vedlejší ženské role - a jalový závěr jako třešnička na dortu. Tak snad příště - jsme zas o kousek blíž. ()

io.

Hrozná nuda. Do reality to má dost daleko a do "mysteriózního", jak uvedl nějaký kritik (který to nejspíš ani neviděl), to má ještě sto krát dál. Zaplatit za vstupné do kina na tohle dílo, tak to ještě měsíc oplakávám. ()

aneta105

Tento film mě zaujal po stránce kybernetiky a svým způsobem by měl brát vážně, protože se může stát. Dnešní doba bez počítačů zkrátka nemůže existovat a ani nebude, a neexistuje počítač, do kterého by se nešlo dostat, a antivirové programy jsou dnes k ničemu. Proto jsem taky očekávala nějaká momenty, kde by se svět v tomto měřítku kde by vynikly. Ale co mě zklamalo, jednoduchost dějě a některé dějové prvky samy o sobě za moc nestály, herecké výkon o průměru a ještě musím poukázat na chabý konec, proto dám 55%. ()

Majkl_fuky

Je to Chuck Norris? Je to Superman? Je to Jára Cimrman? Ale kdeže holenku, tohle je Hathaway.... (Hlasitý, na tři bloky daleko ohlušující potlesk)..... (Stále potlesk, tak ještě chvíli).... (Ještě chvilinku).... Takže Hathaway - vysokej, namakanej (holky omdlévají) ajťák (money money money, ať už legálně či nelegálně, pročež holky co se vzpamatovaly, začínají šílet), co všechno umí, všechno zvládne, nic ho nepřekvapí, poradí si v jakékoliv situaci, no neberte to, že jo? Zasaďte ho do jednoduchýho, předvídatelnýho příběhu s pár fuckt coooool technickejma slovíčkama z áááj týýý oboru, a jako oddychovka po nedělním obědě, když venku prší, dá se to. Hlavně to nebrat vážně. ()

patient333

Tešil som sa na prepracovanú, logikou silne podmáznutú IT haluz ale dostal som len hadíka bez GUI. Áno, postavy sa mi páčia, motivácie postáv dávajú význam (takmer), spôsob riešenia resp. premýšľania hl. postavy je tiež realistické. Aj zasadenie do ázie malo svoje čaro. Ale inač sa jedná o rýchly výplach, jednoduchú zápletku s veľmi odfláknutým a nepodareným finále. Akcie je menej, zato keď už je tak nedáva význam (áno, toto nie je kompliment :D ). Avšak osobne sa mi páčila scéna v bistre a zatýkanie. Celkovo 3/5 chýba tomu učesanie a trocha prepracovanejšieho deja. Inač na nedeľu újde. ()

Lukango

Michael Mann a jeho krok do prázdnoty. Asi tak se dá popsat film Hacker, ve kterém nefunguje nic, tak jak v Mannových standardech bývá. doufal jsem, že děj bude plný líbezné akce, napětí a hustého příběhu, ale ono nic. Příběh je sterilní a i když se snaží z filmu vytřískat víc než průměr, tak pokaždé pohoří a na vlně průměrnosti a nezajímavosti se nám snaží prodat zápletku, která pěkně nestojí za nic. Mann je ale perfekcionista ohledně akce, proto jsem doufal, že budu zase sledovat strhující, nekompromisní a napínavou akci, tak jak tomu bylo v jeho Nelítostném souboji. No a vypadá to tak, že Mann byl zrovna na natáčení akčních scén nemocný, protože to, co nám připravil je jen čirá průměrnost a nedokázal ani z akce vytřískat žádnou služnou emoci z ranku napínavosti. Přesunu se k hercům, tedy konkrétně k Hemsworthovi, který nehraje zrovna dobře a postavu Hathawaye nedokáže nijak prodat. A přičteme-li k tomu to, že jeho postava skoro nijak není napsaná, tak film tím ztrácí hlavní tvář, která by film dokázala nějakým způsobem táhnout. Z technické stránky tu překvapivě také není co pochválit. Hudba je nepostřehnutelná a nezapamatovatelná. To samé platí o kameře, střihu a všemu ostatnímu. Celkově je Hacker lehce podprůměrný film, ve kterém snad jen vyčnívá průměrná akce. Hacker je tím pro Manna ponaučením a já jen doufám, že takto dlouze nudný film se špatným scénářem a akcí už nikdy Míša nenatočí. Známka: 4,5/10 ()

Michael Mann dotočil svůj srdcový projekt

Michael Mann dotočil svůj srdcový projekt

23.10.2022

Biografie Enza Ferrariho je dotočená. Režisér Michael Mann (Nelítostný souboj, Miami Vice), jenž projekt považuje za svůj srdcový a strávil na něm řadu let, oslavil poslední klapku v Itálii tento… (více)

20 největších propadáků poslední dekády

20 největších propadáků poslední dekády