Jakmile jste online, tak vás mají. Hackeři, kterým stačí pár kliknutí k tomu, aby vám zničili život. Ještě horší jsou ti s ambicemi. Ti, kteří mají v plánu ochromit celý svět. Zatím neznámý počítačový machr si s námi rozhodl hrát a zdá se, že neexistuje nikdo, kdo by ho zastavil. Protože zoufalí lidé rádi dělají zoufalé věci, vytáhnou tajné služby z vězení hackera Hathawaye (Chris Hemsworth), který v něm kroutí patnáct let za podobné aktivity. Přestože se nechal chytit, je to absolutní špička v oboru, teď navíc se speciální motivací. Nabídka, kterou dostal, je lákavá. Když vystopuje hackera, který právě zlikvidoval jaderný reaktor v nejmenované elektrárně, bude volný. Hathaway se okamžitě pustí do pronásledování, brzy však zjistí, že proti němu stojí člověk se skutečně mimořádnými schopnostmi a že by pro jeho budoucnost bylo určitě lepší, kdyby zůstal sedět za mřížemi. Jeho soupeř mezitím chystá další úder. Kde? Kdekoliv. (CinemArt)

Ellmariachi

Hacker vás potěší přesně podle toho jak k němu přistoupíte. Vím, že jsem ho měl už jednou rozkoukaného s poměrně velkým očekáváním a že jsem zůstal vyset někde ve třetině. Žádná sláva se rozhodně nekonala. Po asi dvou letech jsem se k filmu vrátil s tím, že už to dotrpím do konce. A nakonec to tak špatné nebylo. Chris je sympaťák ale mám s ním ve snímku trošku problém. Za prvé mu úplně nevěřím toho PC mága a za druhé vlastně téměř nic nevím o jeho minulosti. Takže ani nevím jak to že se umí hodně slušně rvát a střílet, když nejspíš většinu času trávil za klávesnicí. Jinak ale nemám zase tolik co vytknout. Nějaké napětí to má, pochválit musím přestřelky a lokace. Celkově jde slušný průměr. 65 procent za úspěšný druhý pokus. ()

GodComplex

Standardne kvalitni Mannovske zpracovani, sposuta nocnich ulic, realistickych prestrelek a vymazleneho audia, nicmene tentokrat je to dost slabe co se obsahu tyce. Hlavni role mi nesedi, cele mi to nesedelo vlastne uz z traileru, nevyuzite digitalni tema, ktere je slibne pouze na zacatku, vetsina filmu je pak obycejne akcni bcko. 5/10 ()

kaylin

Tohle prostě ne. I na mě to bylo až neskutečně zdlouhavé a postrádalo to pak v podstatě jakékoli napětí. Mann ukazoval svou sílu v akčních scénách, které byly skutečně skvěle natočeny, ale šetřil s nimi jako se šafránem. Akční thriller, nebo alespoň thriller, a já jsem se u něj opravdu neskutečně nudil. Takhle to dopadá, když chce být někdo moderní za každou cenu. ()

Rakosnicek77

Veliké, převeliké zklamaní! Film takřka nekonečný s několika scénami co stáli za to, celkově by ale zabrali tak čtvrt hodiny a né více než dvě! Nezáživné, nicneříkající a nudné! A to šlo o můj očekávaný film na první čtvrtletí :-( ()

Kaluž

Michael Mann si tentokrát vybral slabou chvilku, čehož už určitě náležitě lituje a my budeme dělat, že jsme to jako neviděli a co nejdříve na to zapomeneme. Ale na toho Hemswortha si pro příště dám bacha. ()

RAiken odpad!

Nejjasnější odpad, co jsem kdy dal. Něco tak hloupého, nelogického, otravného a naivního jsem snad nikdy neviděl. Nerozumím jakémukoliv Vašemu hodnocení nad jednu hvězdičku či Vašim komentářům. Nudné od první minuty. Hemsworth se od začátku do konce tváří, že mu někdo do zadku zarazil kolík a nevyndal ho do konce filmu. Hemsworth jako hacker/IT expert radí FBI expertům nikoliv v technické rovině hackerství, ale převážně v tom, jak vést vyšetřování (SPOILER: Když pro FBI propojil cesty 3 podezřelých v jednom bodě, tak jsem se málem posral smíchy, to snad viděl každý od začátku). Ten asiatský IT expert vlastně umí co, vyjádřil se během filmu k čemukoliv? K čemu tam vlastně byl? Sestra asiatského IT experta udílela rady do života člověku, kterého zná 5 minut a navíc přesně vystihla jeho silné a slabé stránky :) Proč? :) Takhle bych mohl pokračovat další 4 stránky výčtem naprostých nelogičností. Naštěstí nemusím, po hodině jsem vypnul a smazal :) A to upozorňuji, že jsem v životě dokoukal všechno, co jsem si pustil. Jenže TENHLE FILM mi to díky své stupiditě zkrátka nedovolil.. ()

salalala

Klasický mannovský počin posledních let, který mnozí odsoudí, někomu se ale bude líbit. Rozhodně jsem nečekal strhující jízdu, takže v tomto ohledu nemohu být zklamán. Ba naopak si myslím, že Mann natočil přesně to, co chtěl. Od začátku buduje hodně zajímavou atmosféru, která postupně houstne a houstne a rozehrává relativně solidní a atraktivní zápletku. Jeho oblíbený digitál se k podobnému tématu skvěle hodí, takže sice opět chvilku trvá, než si na něj člověk zvykne, pak už mu to ale vůbec nepřijde a naopak se tím pádem dostává blíž dění a blíž všem postavám. Oceňuji také vizuální oživení v podobě záběrů do útrob počítačů, různých drátků a konektorů a také několika pohledů zpod klávesnice, které byly velmi invenční a zajímavé, stejně jako hudbu, která velmi vhodně používá motivy Attica Rosse, které se sem výborně hodí, a i když nejsou často poznat, vždy přijdou v pravou chvíli. Naprostým vrcholem filmu je pak akce, které tu bohužel není tolik, ale když na ni dojde, je opravdu nač se koukat - výbuchy, přestřelky i syrové a brutální souboje jeden na jednoho vypadají a znějí úplně jinak než drtivá většina hollywoodské produkce, což je moc fajn a osvěžující, ale s tímto se u Manna tak nějak počítá. Chris Hemsworth je jasnou hvězdou filmu a přes své charisma roli v klidu utáhne, ostatní snad jen s výjimkou Wei Tang hrají druhé housle, ale rozhodně nedělají nic špatně. Je pravda, že příběh je chvílemi trošku překomplikovaný a těžko se v něm vlastně vyznává, tempo je občas opravdu dost pomalé, takže stopáž měla zůstat pod dvě hodiny a filmu citelně chybí lepší záporák, přesto jsem s Blackhat na výsost spokojen. 80% ()

FilmFan24

- Enter - Thriller, který nemá grády, ale za to má všechno ostatní...Příběh, který není nijak strhující, ale Mann mu umí dát formu a hlavně se - jako ovšem vždy zajímá o postavy. Film mě, díky výbornému obsazení, skvělé kameře a hudbě vtáhl, že jsem ani nepozoroval delší stopáž. Stačí - Enter - ()

Dexter1

Typický novodobý Mann. Odporná formálna stránka, tú jeho digitálnu kameru nenávidím lebo to s ňou naozaj nevie a pomerne slušný krimi príbeh akoby vystrihnutý zo stránok komiksu o Rip Korbym. Škoda ja dúfam, že sa niekedy dočkám toho, že Mann ešte dakedy chytí do ruky normálnu filmovú kameru a jeho film nebude vyzerať akoby to točil s kamošmi na dvore. ()

berusche

Rychle a zběsile se vyřítil Danny se svou partičkou, aby zachránil tak pěkně správně po MacGyverovsku celý svět. Pánbůh mě ztrestal. Jinak to nevidím. Ale, kdybyste náhodou chtěli vědět, jak to vypadá, když vám comp napadne malware, na začátku to několikrát dost výpovídajícně uvidíte. Opad si to nezaslouží, ten námět by mě býval asi i docela bavil. Jen, kdyby to bylo trochu komornější a méně arogantní. ()

/Pablo

Obyčejný akční příběh rádoby naroubovaný na "cybercrime" s příliš násilně vytvořenou vendetou. Hemsworth se do hlavní role nehodí. Vůbec postava Hathawaye coby Hackera mi ani za mák nepřijde realistická. Že by počítačový expert mimo hodiny strávené za počítačem navštěvoval kurzy bojových umění?! Kategoricky ne! _____Začátek vypadal slibně a akční scény jsou vskutku originálně zpracované, ale to už od Manna dobře známe... Nesrovnatelné s "Heat". ()

M.i.k.e

klasická Mannovina se vším všudy.Technicky brilantní kousek s parádní atmosférou,který má svoje kouzlo i přesto,že opět působí (na mě) odosobněně a studeně.Přesně díky tomu jsem třeba Veřejným nepřátelům přišel na chuť až na druhý pokus.V případě Hackera se to povedlo hned na ten první a to i díky tomu,že mám podobné,trošku old-schoolem šmrcnuté filmy fakt rád...80% ()

kombajn

Fakt nikdo nenatoci z oblasti hackeru neco uveritelneho? Má to svůj feeling, to ano. Ale hackovani elektraren/tovaren/přehrad, ktere nikdy nejsou naprimo pripojeny na internet a predevsim hackovani VODNIHO CERPADLA je proste <\>vina. ()

Havaj8

Nezajímavej námět, nezajímavá zápletka, šíleně dlouhá a nudná stopáž. Nesympatický herci, ani ten Hemsworth mě nebral. K nějakýmu profi hackování to mělo krutě daleko. Spousta korejců všude kolem. No tohle se prostě vůbec nepovedlo ať se na to podívám z jakýhokoli úhlu žánru. ()

honajz2

Tak mám za sebou Mannův údajně nejhorší film. A měl by mě i tady opět v hrsti, nebýt té odporné ruční kamery, která tvorbě atmosféry dost ubližovala a přehnaného používání animací vnitřku sítě, kterou by stačilo ukázat jen jednou, možná dvakrát, ale tady se za celou dobu objeví tak dvacetkrát. Ono to totiž není úplně špatné. Sice je to celé přehnané a dost pravděpodobně i nelogické (člověk nemusí být zrovna nerd, aby mu došlo, že hackerství asi nebude vypadat tak jednoduše, zvlášť když tu mezi sebou mají stát největší profíci svého oboru), ale přijde mi, že se to tak samo bere a nesnaží se to být strašně vážné, takže jsem s tím neměl takový problém a dokázal se tím příběhem bavit. Jen to teda chtělo výraznější herce a lepší finále. Na jeho nejlepší filmy by to sice nemělo ani s normální kamerou, ale něco na tom je, jen je škoda, že se mu to nepovedlo lépe podat. Soudě podle tohohle a Veřejných nepřátel to i vypadá, že už se Mann režisérsky vyčerpal, ale i tak jsem na ten jeho nový, teprve připravovaný film zvědavý. I když ani jeden z těch jeho novějších mě zrovna nenadchl. Pořád se mi ale Hacker líbí víc, než Veřejní nepřátelé a určitě mnohem víc, než - a teď asi naštvu hodně lidí - Poslední Mohykán. 3* ()

Aelita

Dnešní "lidský" svět má tolik prvků a rovin a tolik interakcí mezi nimi, že, podobně jako když člověk musí vědět, na co se má zeptat, aby měl šanci na odpověď, musí také vědět, co má hledat, aby měl šanci to najit. Taktéž v dnešním "lidském" světě člověk zanechává tolik stop – přes mobil, pouliční kamery, na bankovních účtech, v obchodech, na internetu atd. atp., že pokud chce mít soukromý život, musí se stát neviditelným, přízrakem, myším kožíškem – musí vystoupit z veřejného času a začít žít ve vlastním čase a hlavně se musí stát nezajímavým pro ty, kdo něco konkrétního hledá. Dokázat to, aniž by se musel vzdát civilizačního pohodlí a blahobytu, se podaří jen málokomu. ____ Hacker je typický mannovský film o inteligentním, něžném a drsném zároveň osamělém hrdinovi, lásce k ženě a nebezpečných velkých hráčích, s typickým rukopisem, ke kterému patří organický soundtrack, podivná krása nočních měst, záliba v detailech a nezbytný nabroušený šroubovák. Novým prvkem je pohled do křehké geopolitické rovnováhy, spolupráce a současné rivality zapadajících a vycházejících velmocí ve světle globální propojenosti světa a závěrečné konstatování, že nakonec se člověk může spolehnout pouze na sebe sama a možná ještě na ty, s kým má společné zájmy, a že pro určité lidi je lepší zůstat osamělým poutníkem životem. I když ... tentokrát Mann souzní s Jarmuschem v tom, že přežijí jen milenci. ()

BarryLyndon

Neviděl jsem jenom jeden Mannův film a celkově mají u mne jeho ostatní filmy průměr v hodnocení kolem 9. Na tohle jsem čekal 6 let? Nebýt toho vizuálu a Hemsworthe, tak tomu napálím nějaký odpadový hodnocení. Nemám problém s filmy from zero to hero, kde si to jeptiška rozdá s drogovým kartelem a vymlátí půlku armády. Ale tohle? Vážně? To mi připadalo jak ranné filmy Dolpha Lundgrena a to mám pocit, že dávali větší smysl. Tohle bylo dějově špatný od začátku do konce. Ne že byl ten děj jednoduchoučkej, on byl vyloženě dementní. + nejhorší filmoví záporáci za posledních x let 4/10 a mám pocit, že jsem na to ještě hodnej, ne vážně, tohle bylo něco pro patnáctky, kde měl hrát Taylor Lautner, režírovat to Uwe Boll, scénář dělal Skip Woods a vizuál tomu dělal člověk, co dělá referenční videa pro Sony Bravia. ()

Michael Mann dotočil svůj srdcový projekt

Michael Mann dotočil svůj srdcový projekt

23.10.2022

Biografie Enza Ferrariho je dotočená. Režisér Michael Mann (Nelítostný souboj, Miami Vice), jenž projekt považuje za svůj srdcový a strávil na něm řadu let, oslavil poslední klapku v Itálii tento… (více)

20 největších propadáků poslední dekády

20 největších propadáků poslední dekády