Jakmile jste online, tak vás mají. Hackeři, kterým stačí pár kliknutí k tomu, aby vám zničili život. Ještě horší jsou ti s ambicemi. Ti, kteří mají v plánu ochromit celý svět. Zatím neznámý počítačový machr si s námi rozhodl hrát a zdá se, že neexistuje nikdo, kdo by ho zastavil. Protože zoufalí lidé rádi dělají zoufalé věci, vytáhnou tajné služby z vězení hackera Hathawaye (Chris Hemsworth), který v něm kroutí patnáct let za podobné aktivity. Přestože se nechal chytit, je to absolutní špička v oboru, teď navíc se speciální motivací. Nabídka, kterou dostal, je lákavá. Když vystopuje hackera, který právě zlikvidoval jaderný reaktor v nejmenované elektrárně, bude volný. Hathaway se okamžitě pustí do pronásledování, brzy však zjistí, že proti němu stojí člověk se skutečně mimořádnými schopnostmi a že by pro jeho budoucnost bylo určitě lepší, kdyby zůstal sedět za mřížemi. Jeho soupeř mezitím chystá další úder. Kde? Kdekoliv. (CinemArt)

Dm1tr1j

Film z dobrého prostredia. Žiadne omáčky, ktorým američania aj tak nepochopia, no párkrát sme videli na obrazovke hlúposť ako z CSI:Las Vegas. Neubralo to ale dobremu tempu a relatívne plynúcemu príbehu....len si teraz neviem spomenúť ako sa to vlastne skončilo ()

bararich8

Tak to byla řádná sračka... Laskavě už přestaňte hýbat s tou kamerou, je to k zblití a hovno z toho. Vlastně na filmu kromě konečně reálného hackování/crackování (ale jak pak vzdáleně spustili škodlivý kód mi není příliš jasné, tyhle kritické systémy nejsou připojeny k internetu, kór u jaderných elektráren) není moc co chválit. Nenašel jsem tu sympatického herce či herečku, všichni jako by zapomněli hrát, vážně otřesné, přál jsem si, aby je sejmuli všechny a byl konec. Zbytečně přestřelená stopáž. Příběh je celkem v pohodě, ale chybí tu napětí, všechno mi bylo ukradený, žádná zajímavá scéna, nic. Naprosto nic. Jedna scéna mě ale přeci jenom dostala, proč si agentka neseřadila výpis provedených obchodů dle velikosti? Za ten časový rámec musela projít tisíce řádků, zvlášť pokud chaos na burze zmátl některé vysokofrekvenční systémy (= tisíce obchodů za sekundu). Jednoduše zatím to nejhorší za letošní rok, fuj, 1*. ()

FanKalEl

Miestami je to strhujúce, no miestami nezáživné, za čo môžu veľké diery v scenári a samotnom príbehu. Akčné pasáže sú výborne hlavne vďaka kamere ktorá vytvárala skvelú realistickú atmosféru. Mannov vážnejší tón tu cítiť bol, no čo sa týka jeho kvalít ktoré presadil v Collaterovi som nezbadal nikde. Napriek môjmu slabému hodnoteniu neľutujem tých 2 hodín. (50%) ()

darkreider

Premýšľam, ako pochváliť kameru, keď niektoré prestrihy vyzerali ako by som ich fotil na mobil a prvá bitka v bistre bola absolútne odporná. Dialógy z polovice retardované, zase musím poukázať na ten z bistra. Celkovo bistro je top scéna v rebríčku sračiek. Ale aby bolo jasné, že tie tri hviezdy nedávam Thorovi za permanentne rozopnutú košeľu, tak detaily typu google store, reálne linuxové príkazy a podobne potešili. Viac ale nadchli prestrelky a nečakané explózie. Zďaleka nie som spokojný (noviny okolo pupku jeden z mnoho WTF), ale sada dobrých záberov to plus mínus dorovnala na roztrasené tri. ()

Kingjiri

S výjimkou pár akčních scén (přestřelek), který Michael Mann pořád umí, hodně velká nuda bez zajímavějšího nápadu, ba co víc, s hromadou klišoidních momentů (Hathawayův románek nebo závěr). Herecky občas zaujme akorát Chris Hemsworth, jen je škoda, že je jeho role bídně napsaná, stejně jako celej příběh. Kromě toho všeho zjišťuju, že má Mann nějakej fetiš v nočních scénách, kterejch je opět plnej celej film. Druhá silná hvězda za solidní filmařinu a hudbu. ()

Torpid

Vypadá to, jako by šílený scénárista unesl Michaelu Mannovi dceru a pod pohrůžkou jejího zabití, režiséra přinutil zfilmovat jeho zoufalý výtvor. Mann v několika vypjatých dramatických scénách potvrzuje svou extratřídu /umíračky a honičky/, ale celek nezachránil. Třetí hvězdu dávám jen za těch několik desítek sekund režisérova mistrovství. Obsazení herců pravděpodobně určil taky scénárista. ()

Whitebeard

Dost nuda. Místama až amatérská, taková telenovelácká kamera a sem tam bohužel i herecký výkony. Měl jsem co dělat to vůbec dokoukat. Velkym obloukem okolo doporučuju. 2* ()

Ondr@932

No popravdě to už není takový ten klasický Mannovský akční trhák. Je vidět, že režisér už má svůj věk a nedává filmu takovou atmosféru jako dřív a to je škoda, když tam hraje Chris Hemsworth, ale každopádně pochopitelné ... Ale i tak má film s akčním žánrem ještě hodně společného a docela mě i bavil a Chris hrál parádně :)) 70% ()

Torgal

Podobne ako u Miami Vice aj teraz Mann okolo jednoduchého námetu navalil hromadu vaty a natočil ju veľmi civilným (čítaj nezaujímavým a nezáživným) spôsobom. Občas nudný šum medzi postavami naruší príjemne realisticky podaná prestrelka, na aké je režisér expert, no na tak dlhý film je toho vzrušenia primálo. Mať to o trištvrte hodinu menej, deju by to vôbec nechýbalo a filmu by to len prospelo. Záverom chválim, že na obrazovkách počítačov sú skutočné kódy, hoci reálny hackeri zrejme nemajú namakané telo Chrisa Hemswortha a ani sa nepchajú do akcie tak ako on (pri počítači strávi skutočne minimum času). 5-/10 ()

michald99

Do tohohle jsem se slušně vysokými očekáváními, Mannova CSFD historie jen září červenou, ale o 40 minut a pět "posledních" šancí později jsem to zalomil, protože tak nudnej film si fakt nepamatuju. Matně mi v hlavě vyskakuje jeden z těch Herculesů, který vyšel v předchozím roce, ale tam jsem se alespoň mohl smát debilitě scénáře, tady mi však film sebral i ono potěšení. Jediný, kdo to držel nad vodou byl Thor Hemsworth, který se snažil jak mohl, ale zbytek herců i děje je prostě tak mdlý, že se tam prostě nedá nic uhrát. ||20%|| ()

DAPDO

Těšil jsem se, o to víc jsem byl zklamanej. Hrozná nuda, chvílema taková, že nemít doma ženskou, tak si vyhoním labakana. ()

Ihuj

Palec nahoru za muziku mého oblíbeného H G-Williamse, palec nahoru za přestřelky, které jakoby vypadly z Counter-Striku. Palec dolů za scénář a celou tu hackerskou linku, která zase jakoby vypadla ze seriálu Chuck. Místo označení Mysteriózní v popisu filmu, by lépe sedělo Fantasy, protože pojem "kód" ve filmu splývá s pojmem "magie". ()

Jakubik

Co jen napsat aby to nebylo dlouhé a aby to nebylo krátké. Spousta zbytečností by se dala vyhodit, aby to bylo časově kratší a pak by se to přiblížilo průměru. Celkově je to o ničem. A točit film o ničem znamená pak koukat na nic. Šeď, bez které by se svět obešel a chudák Mann. Ten dost upadl… ()

arajnoha

Nejprve jsem chtěl zmínit jak skvělá byla ve filmu kamera a popsat, proč dávám 3 hvězdičky. Nechal jsem si to ale přes noc rozležet a s klidem říkám, že to byl nejlepší film, co se přesnosti technických detailů zmíněných ve filmu o hackerské tématice týče. Jde o akční moderní film s úžasnými animacemi, kde se hlavní hrdinové nepodobají stereotypním béčkovým trhákům, ale řeší problémy na úrovni běžných občanů. Podotknul bych především rozmanitost prostředí. ()

Black-star

Zajímavý film, který ani není o hackování jako spíš o celkovém příběhu. Trochu mě mrzí, že se děj dost táhne a pak najednou v poslední dvacetiminutovce se toho začne dít najednou nějak moc. čekala jsem víc, ale nebylo to zas takové zklamání :-) ()

D.Sleeper

Tron fights for users. Hacker fights for common people... Kombinaci neonových kompozic se syrovou akcí doplňuje obnažená, tiše nádherná monumentalita vnějšího prostředí... K tomu Rossův-Williamsův soundtrack... Prostý, akční, postupně gradující dramatický příběh s thillerovým zabarvením tak díky dokonalému soundtracku a kameře místy přechází v impozantní a elektrizující metafyzickou báseň. ()

Ceberus

Jako programátor jsem si neodpustil zhlédnutí tohohle filmu,u něhož sám Hemsworth v rozhovoru tvrdil, že prý studoval chování hackerů, aby podal autentičtější výkon. Mno, žádného kolegu programátora jsem v něm nezhlédl. :-) Jinak jde o ničím nevyčnívající tuctové béčko. ()

Psichi

Hacker… havárie jaderné elektrárny, ale stejně de ve finále o prachy… Téma super! Fakt jsem se na hackera těšil (zbytečně) :D Nakonec je to týpek co je z divnýho důvodu v base. Je nabušenej jak bejk a zabijí jako trénovanej hunter... Klasické Americké nelogičnosti - stále ho pouští ať si dělá co chce i když je to vězeň co nesmí k počítači… Kočka z Asie se do něj zamiluje na první pohled a celkem beze slov :D Nikdo neřeší počty kulek v zásobníku a nakonec ještě neostrá a občas děsně nepřehledná kamera (aspoň teda pro mě).... Ale ve finále je to přece o hackerovi, takže se mu toho dá spoustu odpustit... zase nevyužité téma :( škoda 50% ()

Michael Mann dotočil svůj srdcový projekt

Michael Mann dotočil svůj srdcový projekt

23.10.2022

Biografie Enza Ferrariho je dotočená. Režisér Michael Mann (Nelítostný souboj, Miami Vice), jenž projekt považuje za svůj srdcový a strávil na něm řadu let, oslavil poslední klapku v Itálii tento… (více)

20 největších propadáků poslední dekády

20 největších propadáků poslední dekády