Šéfkuchař Carl Casper se po neshodách s majitelem luxusní restaurace rozhodne opustit své dobře placené místo a pořídit si pojízdné bistro. Konečně nebude jeho kreativitě nikdo stát v cestě a bude mít více času na syna... Carl Casper pracuje v luxusní restauraci v L. A. jako šéfkuchař. Když dostává šanci předvést své kuchařské umění prestižnímu food bloggerovi Ramseymu Michelovi, chce připravit něco speciálního. Jeho šéf Riva ale trvá na tom, aby připravil staré a léty prověřené menu. Carl menu připraví se skřípěním zubů a očekává kladnou recenzi od Michela. Tomu ale Carlovo jídlo nechutná a na svém blogu publikuje špatnou recenzi, která se ke Carlově smůle stává virální. Na to konto si Carl s pomocí svého syna zakládá účet na Twitteru, přes který si s Michelem vyměňuje poměrně ostré zprávy. Situace vrcholí v momentě, kdy Carl pozve Michela zpět do restaurace, aby mu uvařil speciální degustační menu. Rivovi se to ale nelíbí, a Carla vyhodí. Carlovi rupnou nervy a ještě než restauraci definitivně opustí, předvede před Michelem a ostatními hosty hysterickou scénu. Carlův výstup několik hostů restaurace natočilo a nahrálo na internet, takže má problém sehnat novou práci. Deprimovaný a bez peněz přijímá pozvání své bývalé ženy Inez, aby s ní a s jejich synem jel do Miami jako Percyho chůva. Inez posílá Carla za svým druhým bývalým mužem, který mu sežene pojízdný stánek. Společně s Percym se dávají do práce a uvádějí stánek do použitelného stavu. Do Miami navíc přijíždí Martin, Carlův přítel a bývalý kolega, který mu chce pomoct s rozjezdem nového podniku. Když je stánek připraven, je na čase vyrazit na zpáteční cestu do Kalifornie. Percy chce zůstat s otcem, a tak Carl, Martin a Percy vyrážejí na cestu napříč Spojenými státy... (TV Prima)

Brouk

Po dlouhé době, fakt po dlouhé době "normální", fakt "normální" odpočinková záležitost!!!! Film není jen umění, ale je taky zábava a já si u toho filmu odpočinul a bavil se! Málo? Hodně? Přesně to, co jsem chtěl..... :-D A musím uznat, že mě Jon Favreau baví čím dál víc..... ()

TeeAge

|| Scenár: Jon Favreau | Hudba: Lyle Workman | Distribúcia: Open Road Films, StudioCanal | Štúdio: Fairview Entertainment, Aldamisa Entertainment | Rozpočet: ? $ | Tržby: 45,967,935 $ | Ocenenia: Tribeca FF - Audience Aw (Jon Favreau). Spolu - 1 výhra a 2 nominácia || Rýchlokvaška, ktorá pravdepodobne vznikla na báze - poďme niečo natočiť, lebo prečo nie :D - čo je obdivuhodné len pre to, že je to vpodstate takmer one man produkcia, kde je Jon Favreau režisérom, scenáristom a i hlavným predstaviteľom. Chef má nejaké svojské kúzlo skrze rodinné hodnoty a reálneho dosažiteľného dobrodružstva a reálnej úspešnosti. Čo ale činí tento film menej záživným, je silné pretlačovanie sociálnych médií, ktoré tu hrajú obrovskú rolu. Bral by som to, keby to bolo len jednorázovo znázornené - áno, dnes sú sociálne siete bezvýhradnou súčasťou úspešného biznisu. Ale tu je to zdôrazňované od začiatku do konca, naviac s otravnými digitálnymi logami vyskakujúcimi na obraz. Takto si oddychový film žial nepredstavujem, a je to o to väčšia škoda, že samostantný materiál je podarene skompilovaný a natočený, i napriek hromade klišé. 55% | FullHD, THX, EN DTS | ()

genetique

Pohodová dramédia, ktorá vlastne neni ani dráma, ani komédia, takže je to skôr akýsi bezstarostný road-movie, ktorý vám navodí pozitívnu energiu a sentimentálny úsmev bez toho, aby ste si ten sentiment všimli. Jon Favreau skrátka vie, ako spraviť žánrovku, ktorá bude vynikať spomedzi priemeru, aj napriek tomu, že to vlastne priemer je. 80%. ()

3DD!3

Chutnalo. Scény s přípravou jídla jsou natočené dynamicky a jídlo na nich se jen směje. Člověk ho zase jednou může brát jako něco víc než jen palivo. Nasekaná cibulka, plátek texaského steaku, potřít troškou hořčice. Mmmm. Oprašuju ideu přihlášení do kurzu vaření. Favreau natočil klasickou vztahovku střihnutou roadmovie o znovu-sbližování otce a syna skrze krásu vaření. Herecky neskutečně užité (známější jména mají ale jen menší roličky) a pohodová atmosféra se příjemně vine od začátku do konce. ()

Spiker01

Zaprvé, Jona Favreaua uznávám, jeho dva Iron Many (obzvlášť po trojce) zbožňuju a asi jako jediný na světě mám rád i Cowboys and Aliens. Jeho menší artové odbočce Chef jsem ale zpočátku křivdil. Myslel jsem, že film bude vypadat celý jako prvních 40 minut, ovšem nakonec se z toho vyklubal skvělý feel good film. Samotný Favreau je jako šéfkuchař uvěřitelný a povedlo se mu snímek dobře podchytit i režijně. Navíc má známé přátele, takže kouskem do mlýna přispějí i čerstvá mamina Scarlett Johansson a Dustin Hoffman a jako perlička na pomyslném dortu se v nouzi nejvyšší zjeví Robert Downey Jr.. Byť jen v jedné scéně, předvede přesně to, na co jsme od něj zvyklí a za co ho milujeme. Nyní se nacházíme přibližně v půlce filmu. To hlavní má ovšem teprve přijít. Ve druhé polovině jsme svědky dobře naladěné road movie, která postupně dospěje až k vytouženému pozitivnímu konci a povede se jí ve vás něco zanechat...80% ()

castor

Komedie to samozřejmě není ani zdaleka, nýbrž takový milý pohodový kousek, u kterého se nejednou sbíhají sliny. Linie odcizení otec a syn jen zoufale klouže po povrchu, Jon Favreau se tváří, že se stánkem na kolech je konečně šťastnej a my se pokusíme mu to věřit. Stejně jako faktu, že k podnikání v gastronomii stačí jen elán, trocha tweetování a chuť. Tu Favreau zřejmě měl, jeho dílo je hodně autorské (režie, scénář, podíl na produkci, hlavní role), jen škoda, že jeho hledání nového smyslu života prostě nemá drive a lepší dialogy (scénář napsal i kupříkladu k hodně zoufalému kousku Trable v ráji, takže tady můžeme ještě děkovat). Opravdově ožívá jen v prostředí kuchyně/u grilu, a tomuhle světu a jeho vnitřní dynamice je naštěstí věnováno dost prostoru. Příprava jídel všeho druhu je oslavou gastronomie, v tomhle případě je tak snímek radostí pohledět. Zbytek je tak trochu tři dny starý chleba, ozdobený okoralým kusem sýra a rajčetem z velkého řetězce. Mimochodem, věkově jsou Jon Favreau a Sofía Vergara jen necelých šest let od sebe!! Kdo by to řekl.. Scarlett Johansson, Dustin Hoffman a Robert Downey Jr. nevyužití, ale dokážu to pochopit!! ()

viperblade

Někdy je potřeba takovýhle film, který neřeší světové krize, ve kterém nejde o nic velkého jako světový mír, revoluce či o to, kdo koho podvedl a jak se mu vtipně pomstít. Někdy je holt potřeba natočit "jednoduchý" film o "jednoduchých" věcech. A pokud jste Jon Favreau, tak máte šanci, že vaši kamarádi, kteří jinak berou mnohdy více jak 8místné sumy za to, aby byli ve filmu, vám kývnou, že to pro vás udělají skoro zadarmo. Chef je skvělý, pohodový a hlavně dost přesný film o tom, jaké to je být kuchařem v restauraci, jaké to je mít vášeň pro vaší práci a jak skvělá může být jen taková maličkost, že vám někdo pochválí jídlo, které jste pro ně uvařil. Myslím, že i na samotném filmu jde vidět, že tohle nebylo natočeno, aby to vydělalo peníze, protože pořád to je nezávislý film, byť s obsazením letního blockbusteru první velikosti, ale jen z radosti pro řemeslo, ať už točení, či vaření. Alespoň já bych si přál, aby to byla pravda. 100 %. ()

Rex Mundi

Nemám rada presladené filmy, ale toto bolo také pohladenie na duši... taká pohoda! Toľko pozitívnej energie, čo som vstrebala z tohto filmu, to sa ani nedá odvážiť :-) Akurát to má jeden problém - ideálne by sa Chef mal pozerať pri 14 chodových raňajkách spojených s obedom... sliny mi tiekli takmer neustále, a na druhý deň ráno som si robila zapečené sendviče! Dobré žrádlo, dobrá muzika, dobrá nálada a dobrí chlapi. Maximálne hrejivý film, ktorý by nepotreboval ani toho Downeyho Juniora, aby si vylepšil marketing ;-) ()

kulyk

Tak nějak netuším, z čeho jste si všichni nacákali tatarku na bagetky, ale dobrá, každý svého vkusu strojvůdcem. Pravda, šokující originalitu příběhu (spoiler, ju?) ,,od stolu i lože oddělený tatínek moc pracuje - nemá čas na kindráta - oba to mrzí - pak si ho udělá (ten čas, prasata) - mají radost velikou - fotr z nadšení opět zalehne maminku - komáři se ženili", trumfne jen excelentní výkon vyžraného paherce a fakt, že se ošklíbá nad katalogovou mrdnou, která ještě k tomu projevuje až neženské pochopení pro debily. Rozumím, že z toho musel být kdekdo hin. No, já tedy ne-e. Docela by mi zajímalo, jaké kompro vlastní Favreau na Hoffmana a Dauna juniorů, že se mu v tom prohnali coby představitelé poměrně imbecilních zbytečníků, jenže mě zajímá kde co. Ovšem přiznávám, ve filmu je několik kusů šunek, které vypadají značně poživatelně (a nepíši jen o Vergaře). ()

Spooner

Sympatický feel-good film plný lahodných pokrmů, po kterém si u mě Favreau po nepodařené dvojce Iron Mana a Kovbojích a vetřelcích opět malinko napravil reputaci. Divák má hlad, postavy jsou sympatické, prcek je až nečekaně fajn. Člověk má navíc z celého snímku pocit, že si všichni zúčastnění v čele s Favreauem a Leguizamem to natáčení strašně užívali. Jen škoda dosti přetažené stopáže, jelikož poslední půlhodinka už malinko přesluhuje a je dosti o ničem. Ke konci tak začíná tato óda na jídlo malinko nudit. Favreau si ale stále natočil přesně to co chtěl, jen to mohlo o malinko kratší. 70% ()

petero

Veľmi pozitívny film a príjemná oddychovka vďaka ktorej sa vám budú zbiehať slinky jedna radosť a nie len pre to, že tam hrá Scarlett Johansson a Sofía Vergara ale hlavne vďaka tým dobrotám a snahe s akou sa jednotlivé jedlá pripravujú. Jon Favreau je možno rutinér (čo rozhodne neznamená, že je zlý režisér) ale toto sa mu podarilo. Najviac sa mi páčilo, že film príliš nezachádza do extrémov a nad zložitými ľudskými vzťahmi a konfliktami sa prehupuje ľahkosťou pričom ich nepodceňuje a tak počas celého sledovania filmu diváka neopustí dobrá nálada. Herecké obsadenie je lukratívne. Ďalší dobre padnúci malý kuchársky film. ()

venus

Parádní náladozdvihač! Po dlouhé době velmi chutná, milá pohodovka, co zasytí i ty největší škarohlídy. Příjemné obsazení, uvolňující kubánské rytmy a velká porce delikátních záběrů, po jejichž zhlédnutí budete zaručeně smutně zírat do své chladničky podobně jako pes do prázdné misky. Nutno dodat, ani jedna sekunda nazmar! ()

pepo

Favreau je viac doma v komorných veciach ako v Blockbusteroch ale aj tak žiadna sláva. Normálny priemerný feel good filmík na ktorý si o 2 týždne ani nespomeniem. Ale samozrejme najväčší problém je, že moje gastronomické návyky a schopnosti sú na plač. ()

Xmilden

Přemýšlím o tom, jestli Jon Favreau není homosexuál. No uznejte sami, celý film se kolem něj motají dvě absolutní kočky a on raději stojí u plotny. Malinko mě mrzí takové to klasické americké klišé....pracoval jako šéfkuchař, čili si myslím že bral solidní výplatu, jednoho dne příjde o práci a hned nemá ani korunu. Tohle mě osobně příjde jako velmi nevěrohodné. Chef příjemně uteče, děj neustále míří k vytouženému závěru a Jon Favreau předvádí zřejmě nejlepší výkon své kariéry. 60% ()

-bad-mad-wolf-

Taková malá milá blbina o žrádle a kuchtách, do níž je zašitý rodinný dramátko a hrozně příjemná atmosféra. Ani moc nevadí, že je celej film víceméně o ničem. Bejt to restaurace, nalepí na ni Pohlreich jednu hvězdu a udělá pár fórků na Casperův twitter. ()

nunka

Komu nešmakuje kopa dobrého jedla, pohodoví ľudia a rozvášnené chuťové poháriky na filmovom plátne. Tento film je jedna veľká pohoda, natočená nekomplikovane, priamočiaro a s chuťou. Neokúkané tváre, kde ani americké klišé nevadí a príjemne pôsobí. Jedinou nevýhodou filmu je, že po filme zostanete hladní aj keby ste nechceli:) ()

Shakers

Favreau je Šéf. A teraz tým nemyslím jeho postavu vo filme, ale jeho režisérske schopnosti. Príbeh nieje extra zaujímavý, ale skôr extra pútavý. Taká atmosféra a sympatické postavy sa vidia len v malo ktorom filme. Navyše aj casting sa podaril. Favreau je šéf ako som spomínal, jeho sopliak (ja viem, že nemáte radi decke postavy, ktoré majú vo filme veľa priestoru ani ja nie) Emjay Anthony mal ale nielenže fajn napísanú postavu aby zbytočne nerušila, navyše je sním aj sranda a v podstate vôbec neotravuje. A tretí do party aby sa mohlo začať variť je John Leguizamo, ktorý výborne okorení celú partičku. Oliver Platt, Dustin Hoffman a Robert Downey Jr. tiež potešia a ako okrasy sa tu promenadujú kosti Scarlett Johansson a Sofia Vergara. Veľmi milo ma prekvapil tento film. Nie len super castingom, ale hlavne svojou ľahkosťou a zábavnosťou. Keby som bol kuchár, určite sa by som sa cítil ako prasa vo válove a určite by som išiel do plna. 89% - 4* ()

ajuska

Po delší době komedie, která má nápad. Daří se jí vyhýbat provařeným scénám a to, co potřebuje říct, se snaží říkat trochu jinak. Zábavná jízda kuchyní a pak jídelním vozem. Příjemné herecké obsazení a fajn jsou velké hvězdy v malých rolích. No a to jídlo... ()

Pepinec

Vařit a točit jedno jest. Potřebujete nápad, fištrón, hravost, správné přísady, a pokud máte ke všemu i trochu toho štěstíčka, uděláte z prdu kuličku. Navíc voňavou, což je případ Chefa. Chtěl bych umět takhle kuchtit i točit, zároveň mi ale nedělá problém jen sedět na prdeli a nechávat se obsluhovat. Ironií krutého osudu je, že zatímco všechno oddřel Honza Favreau, dýško ode mě dostane Sofía Vergara, protože na co taky něco umět, když stačí vypadat takhle? (Gore, NZ) ()