Šéfkuchař Carl Casper se po neshodách s majitelem luxusní restaurace rozhodne opustit své dobře placené místo a pořídit si pojízdné bistro. Konečně nebude jeho kreativitě nikdo stát v cestě a bude mít více času na syna... Carl Casper pracuje v luxusní restauraci v L. A. jako šéfkuchař. Když dostává šanci předvést své kuchařské umění prestižnímu food bloggerovi Ramseymu Michelovi, chce připravit něco speciálního. Jeho šéf Riva ale trvá na tom, aby připravil staré a léty prověřené menu. Carl menu připraví se skřípěním zubů a očekává kladnou recenzi od Michela. Tomu ale Carlovo jídlo nechutná a na svém blogu publikuje špatnou recenzi, která se ke Carlově smůle stává virální. Na to konto si Carl s pomocí svého syna zakládá účet na Twitteru, přes který si s Michelem vyměňuje poměrně ostré zprávy. Situace vrcholí v momentě, kdy Carl pozve Michela zpět do restaurace, aby mu uvařil speciální degustační menu. Rivovi se to ale nelíbí, a Carla vyhodí. Carlovi rupnou nervy a ještě než restauraci definitivně opustí, předvede před Michelem a ostatními hosty hysterickou scénu. Carlův výstup několik hostů restaurace natočilo a nahrálo na internet, takže má problém sehnat novou práci. Deprimovaný a bez peněz přijímá pozvání své bývalé ženy Inez, aby s ní a s jejich synem jel do Miami jako Percyho chůva. Inez posílá Carla za svým druhým bývalým mužem, který mu sežene pojízdný stánek. Společně s Percym se dávají do práce a uvádějí stánek do použitelného stavu. Do Miami navíc přijíždí Martin, Carlův přítel a bývalý kolega, který mu chce pomoct s rozjezdem nového podniku. Když je stánek připraven, je na čase vyrazit na zpáteční cestu do Kalifornie. Percy chce zůstat s otcem, a tak Carl, Martin a Percy vyrážejí na cestu napříč Spojenými státy... (TV Prima)

Silence

Takže si to shrňme... SPOILER Arogantní a namyšlený šéfkuchař je naštvaný na všechny okolo, protože musí vařit pořád to samé a nemůže zkoušet nová jídla - experimentovat, překvapovat. Inzultuje food kritika, který si posteskne, že jeho kdysi oblíbený kuchař přestal experimentovat a překvapovat. Food kritik je největší slizoun a záporák. Náš hrdina dává výpověď a letí přes celou Ameriku, aby si pořídil od bývalého manžela své bývalé ženy vysněný food truck (protože v Kalifornii ojeté food trucky nejsou.) Aby strávil více času se svým synem, nechá ho dřít jako mezka, aby byl pojízdný stánek provozuschopný. Vzápětí svolí, aby syn celé léto prostál u grilu, přičemž nedostane ani dolar odměny. Šéfkuchař, který touží být kreativní a zkoušet stále nové věci si tedy splní sen... tím, že dělá celé léto stejné sandwiche (Nic proti dobrým sandwichům!) Otec se synem si udělají zásyp z kukuřičné mouky a tím se sblíží. Food kritik pochválí sandwiche, je to správnej chlap a budoucí obchodní partner. Hrdina se při první příležitosti vzdá svého vysněného food trucku a otevírá restauraci. Je stále arogantní a namyšlený, jen strávil se synem nějaký ten čas u grilu. Bere si bývalou manželku. (wtf?) /SPOILER Asi jsem viděl nějakou zkrácenou verzi, protože tahle vůbec nedává smysl... 4/10 P.S.: Miluju dobré jídlo, food trucky a roadtripy! ()

Terva

CITÁT - Já mám nápady a ty někdy fungují........... Není kuchař jako kuchař a není recenze jako recenze. CITÁT - Tak ti alespoň uvařím........... Zatím, co je zrazen na internetu, což si moc bere, je to nakonec vysvobození. Je vidět, jak sociální sítě dokážou ovlivňovat náš život, ale to není vše. Ve filmu jde všechno tak nějak jednoduše. Když jsem na dlažbě a nemám peníze, tak mi prostě pomůže ex manžel mé ex manželky, jen tak mi poskytne pojízdný stánek, já si ho za nějaké peníze opravím koupím spousty přístrojů, koupím zásoby, naftu na cesty a jedeme. Jo, ještě za mnou přiletí přítel, že bude pro mne dělat zadara, alespoň z počátku - nikde není zmínka o částce, kterou to celé stálo a ani kde na to vzal. Jo a když už se konečně rozjedou a vše funguje, najednou přijme finanční injekci a dalšího parťáka - je to trochu uhozené. Děj se mi vůbec nelíbil. CITÁT - Tak dost s virtuálním světem a zpět do reality........ ()

JohnCZ

Vyloženě komedie (jakože film postavený na vtipech) to není, spíš příjemná oddychovka o několika nadšených kuchtících. Nevím, zda je či není Jon Favreau kuchař, avšak láska k vaření a jídlu z tohoto filmu vyloženě čiší. Přirozený a herecky uvěřitelný film, který netlačí za pilu. Navíc, pro road movie mám slabost. A pro jídlo. Ok... jdu se najíst! ()

Padme_Anakin

Ano! Může být. Přesně takhle si představuji filmové pohlazení. Úsměv mi vydržel na tváři ještě dlouho poté. Sympatický chlapík, co se rád potuluje po kuchyni, práce je mu potěšením a kulinářské umění závislostí, velmi rychle probudil můj zájem, pozitivní emoce a chuť na něco dobrého. Jeho trable, ať už pracovní nebo soukromé, jsou přesně takové, jako máme či řešíme my všichni. Tedy za lehkou stravitelnost dávám pět hvězd a v tomto případě s radostí. ()

DEXTER099

Hodně příjemný film-to jsou první slova co mě napadají..Pro milovníka jídla jako já,příjemné atmosféře a závidění ke stylu života Chefa dávám 85 % a pět hvězd.A mimo jiné je tu dost známých tváří i když mají jen malé role ale i to potěší oko toho kdo na tento snímek narazí. ()

PauloZ

Pohodička, nou stress. Nejedná se o nic extra zábavného, ale spíš o takovou nenáročnou, pohodovu komediální jízdu jednoho zklamaného kuchaře. Asi takový malý Jonův sen. V pár místech jsem se bavil víc, v jiných méně, jako celek je to ale příjemné. S jistotou můžu říct, připravte si k tomu něco dobrého, protože já měl strašné chutě :-)). 3,5*. ()

sidzej

Malý veľký film.....ideálny keď sa človek cíti zle a má depku. Dokáže zlepšiť náladu a to sa cení. Určite si ho ešte niekedy rád zopakujem. ()

baribal

Milé, příjemné a především bezkonfliktní, těžko dnes najít podobný film z hollywoodské produkce. Co tomu naopak chybí, je výraznější dějový progres, od zhruba poloviny filmu se nestane prakticky vůbec nic důležitého. Je to škoda, protože potenciál tady na dějový posun rozhodně byl.. založit restauraci mnohem dříve, využít širší okruh postav atd. Maximálně nesympatický a odporný Hoffman, neskutečně sexy milf Sofa Vergara a kupodivu sympatický kritik Oliver Platt. Nejlepší scéna filmu, která na mě zapůsobila? Když Favreau dělá špagety a Scarlett se mu válí na gauči a očima ho prostě žere. ()

Adasin

Zapřísáhla jsem se, že fakt budu hubnout a po osmý večer nebudu nic jíst, jenomže u tohohle filmu nejde nejíst, to je fyzicky nemožný. Když je ten ničím extra zajímavej příběh neustále prokládanej záběrama na gril a na sendviče... na sendviče! Normálně jsem cejtila tu vůni, shodou okolností totiž někdo ze sousedů vařil něco podobnýho. Útok na ledničku tak byl neodvratný. Jinak je z toho filmu kromě lásky k jídlu i cejtit, že to Favreau dělal fakt srdíčkem, všichni tam vypadaj hrozně spokojeně. Malý ale hvězdný film. 7/10 ()

Wysch

No kuva nažral bych se. // Tak jsi si po dvanácti hodinách od shlédnutí řekl, že by bylo super to nějak rozšířit, tak to rozšířím jedním souvětím: Po příběhový stránce se jedná o hodně vyčpělou myšlenku hledání sebe sama a usmiřování se s exmanželkou a hledání cesty k synovi, ale všechno je to celý natočený s takovým důrazem na kuchyni, že to člověk v klidu odpustí a nad tím malým skromným dílkem s kldem přimhouří oči. ()

kareen

Chef není ani tak rozesmávací komedie, spíš něco, co mně svým pohodovým přístupem, netuctovými, sympatickými postavami i nepředvídatelnou dějovou linkou vykouzlilo konzistentní úsměv na rtech. A to jsem ještě nezmínila tu bezvadnou mňamku ( až se mi sbíhaly sliny), výbornou živou muziku a Roberta Downeyho v malé, ale pro mě potěšující pidiroličce. ()

Davered

Stejne podbizive jako sefkucharovo puvodni menu. Nedopecena porce povedomych ingredienci, zbytecna camea, a poradna porce kulinarske pornografie navic. A predevsim vubec nejdelsi reklama na Twitter. ()

javak810i

Jon Favreau se rozhodl zfilmovat rčení "láska prochází žaludkem" a já musím uznat, že se mu to povedlo. Chef je svěží film s pohodovou atmosférou. Herci si očividně své role dosyta užívali a díky Sofii Vergaře a Scarlett Johansson nepřijdou zkrátka ani diváci :D. Už dlouho jsem neviděl film, který by kolem sebe měl tak pozitivně nabitou auru. Za mě 4*. "Oba se shodneme na to, že bychom to neměli dělat." "Já vím." "Proč si my dva něco neuvaříme?" "Dobře. Jdem kurva na to!" ()

kobejn

Veskrze příjemná podívaná...jen těch tweetů tam bylo přespříliš, jinak ale pohoda z toho čišela na sto honů a je to daleko bezprostřednější záležitost než trapná a kýčovitá Láska na kari. O tom, kterým z těchto dvou filmů dávají lidi přednost ostatně vypovídá počet zhlédnutí, kterými Chef daleko převyšuje Lásku. ()

filmsim

Na jedno posezení proč ne. Je to milé, odsýpá to a já se při tom cítil skvěle. Fandil jsem Carlovi při rozjíždění nové práce a upevněvání pouta s jeho synem. Při jeho kulinářských orgijích jsem měl hlad jako u žádného jiného filmu kdy dřív. Zkrátka když ten film nebudete příliš rozebírát a skočíte mu na všechen ten patos kolem, rozhodně si ho jako jednohubku náležitě užijete. 7/10 ()

JJ.Gibson

Chef je takový nezmar film pro mě. Spoustu známých tváří, dle mého, ale trestuhodně nevyužito! Jona Favreaua mám rád, ale jeho film Chef se honosí titulem komedie a nalejme si sklenku čistého vína, moc humorné to zrovna není. Milý příběh to dozajisté je, Jon ho skvěle táhne, ostatní jen tak na oko přicmrdávají a nemá to moc hloubku. Šéfkuchař Carl Casper si jde tvrdě za svým, ať to stojí, co to stojí, přitom potká Twitter a pojízdný vařící karavan a kde "sandwičuje" o sto péro! Dělá to, co ho baví a dělá to skvěle! Proti tomu žádná, ale opravdu mi tam chyběly nějaké super vtipné scény nebo aspoň nějaké interestantnější scény, sice epizodních rolí tam bylo víc než dost, ale jak jsem psal na začátku, tento film má nevyužitý potenciál a to je velká škoda... ()

GodComplex

Food Porn a reklama na Twitter. Fakt dobry, je to neskutecna pohoda, ale doporucuju se na tenhle film vybavit zasobou kvalitniho jidla, jinak to bude utrpeni. 7/10 ()