Šéfkuchař Carl Casper se po neshodách s majitelem luxusní restaurace rozhodne opustit své dobře placené místo a pořídit si pojízdné bistro. Konečně nebude jeho kreativitě nikdo stát v cestě a bude mít více času na syna... Carl Casper pracuje v luxusní restauraci v L. A. jako šéfkuchař. Když dostává šanci předvést své kuchařské umění prestižnímu food bloggerovi Ramseymu Michelovi, chce připravit něco speciálního. Jeho šéf Riva ale trvá na tom, aby připravil staré a léty prověřené menu. Carl menu připraví se skřípěním zubů a očekává kladnou recenzi od Michela. Tomu ale Carlovo jídlo nechutná a na svém blogu publikuje špatnou recenzi, která se ke Carlově smůle stává virální. Na to konto si Carl s pomocí svého syna zakládá účet na Twitteru, přes který si s Michelem vyměňuje poměrně ostré zprávy. Situace vrcholí v momentě, kdy Carl pozve Michela zpět do restaurace, aby mu uvařil speciální degustační menu. Rivovi se to ale nelíbí, a Carla vyhodí. Carlovi rupnou nervy a ještě než restauraci definitivně opustí, předvede před Michelem a ostatními hosty hysterickou scénu. Carlův výstup několik hostů restaurace natočilo a nahrálo na internet, takže má problém sehnat novou práci. Deprimovaný a bez peněz přijímá pozvání své bývalé ženy Inez, aby s ní a s jejich synem jel do Miami jako Percyho chůva. Inez posílá Carla za svým druhým bývalým mužem, který mu sežene pojízdný stánek. Společně s Percym se dávají do práce a uvádějí stánek do použitelného stavu. Do Miami navíc přijíždí Martin, Carlův přítel a bývalý kolega, který mu chce pomoct s rozjezdem nového podniku. Když je stánek připraven, je na čase vyrazit na zpáteční cestu do Kalifornie. Percy chce zůstat s otcem, a tak Carl, Martin a Percy vyrážejí na cestu napříč Spojenými státy... (TV Prima)

BMW12

Velice povedený film o šéfkuchaři Jonu Favreauovi. Příběh je parádní, nechci prozrazovat děj a tak jenom napíšu, že není to jako u jiných kuchařských filmů, kde se celý film odehrává v jedné restauraci. Tady je to dost rozmanité a příběhu to velice prospělo. A celou dobu jsem měl chuť na ten jejich luxusní kubánský sendvič, jak rád bych si ho dal! ()

rikitiki

Chápu, že někdo rád vaří a přitom i rád cestuje, nechápu ale proč by mělo být zajímavé dívat se to, když je to v podstatě něčí soukromé video, kterému marné zdání opravdového filmu dodává chatrný scénář postavený na zbytečných řečech a patrně i jakémsi hledání cesty otce k synovi (asi). ____ Nudnější než pořady o vaření, protože v těch aspoň popíšou postup a přidají složení ingrediencí, takže se můžete pokusit uvařit si něco doma. Tady nezbývá, než sledovat dlouhé minuty kuchtění a debat o ničem (například jak vyfotit selfie). /23. 2. 15./ ()

Ivoshek

Není to úplně komedie, spíš takový "feel good" movie. Je tam kuchař a pomocník a syn a jezdí s food truckem. Delaji to poctivě, a tak se díky tomu prosadí. Herci fajn, kamera fajn, jídlo fajn a stopáž taky fajn (to už se dneska moc nevidí). ()

Thomick

*NEDOPORUČUJEME ČÍST PŘED OBĚDEM ČI VEČEŘÍ* Jeden z těch snímků, z nichž pozitivní nálada a správný apetit všech zúčastněných hvězd doslova kape. (Ono bodejť by ne, když se během natáčení rovnou i královsky nadlábneš.) Vážně velká pohodovka - dokonce tak moc velká, že by snad jeden uvítal malinko propečenější, jaksi masitější výsledný produkt -, kde se i ta Scarlett projednou zmůže na nefalšovaně šťavnatý výraz a intenzivní reklama na Twitter přece jen nepůsobí AŽ TAK samoúčelně. --- Pokud si Chefa pouštíte s plným žaludkem, můžu vám zaručit mucho goodo zážitek; pokud ne, bude vám záhy aspoň lépe chutnat. A za úplně každých okolností se potom minimálně dozvíte, jak se v angličtině říká starým dobrým návlekům. ()

HellFire

Tak takový feel-good film jsem nečekal! Naprostá pohodovka, která se velmi jednoduše může stát jedním z mých oblíbených filmů, který nikdy neurazí. Lépe natočenou reklamu neuvidíte! Obzvláště ne na sociální síť. ()

Othello

Začátek se sice tváří klasicky dějově, ale to jenom z toho důvodu, aby se co nejrychleji odpálil jakýs takýs dramatický oblouk a mohlo se jít v plné šíři hrotit žrádlo. Hromady žrádla, kopce žrádla, neskutečnýho žrádla. Samozřejmě jsem to nepodcenil a ještě před začátkem filmu jsem byl tak natřískanej, že mi ještě z tlamy visely špagety. Málem to nestačilo, protože Favreau zásobuje místy až reklamním food fetishem s dokumentárním přesahem (návštěva superpomalé opejkárny masa), čímž vlastně celý ten děj, rodinu a tohlencto v průběhu posune na kolej bezvýznamnosti. Každopádně nic z toho by nefungovalo, kdyby to nemělo tak dobře napsané ústřední postavy. ()

Necrotongue

Asi jsem už všemi kuchařskými show i filmy z prostředí profesionálních kuchyní trochu přesycen, takže mě snímek ničím neohromil, snad mě překvapilo jen to, že mi chlapec v roli Carlova syna nebyl protivný. Mohl bych hodnotit i čtyřmi kousky, to by ale nesměl scénář postupovat tak průhledným způsobem k přešťastnému konci. No, alespoň jsem si užil přítomnosti Sofíe Vergary a Scarlett Johanson byla na té pohovce naaranžovaná velmi decentně a přitom chutně. ()

Will_X

Naprostá pecka! Parádní atmosféra a nejvíce pohodový film, který sem za poslední dobu viděl. Na konec musím upozornit, že není dobré se na tento snímek koukat, když máte hlad. Párkrát sem opravdu záviděl. :-D 100% ()

luka4615

Výborný film z kuchařského prostředí, který je až po okraj hrnce napěchovaný známými tvářemi, chytlavým soundtrackem, skvělými hereckými výkony, perfektně vybroušeným břitkým humorem a hlavně dobrým jídlem, ze kterého až oči přechází. „I may not do everything great in my life, but I'm good at this.“ ()

Morholt

Naprostá pohodička. Sice to není komedie nacpaná gagy či hláškami, ale dokáže kolem sebe šířit dobrou náladu po celou stopáž a toho si cením možná i víc, než občasných výbuchů smíchu. Možná je to i tím, že jídlo doslova žeru i žeru. Obsazení parádní a je úplně jedno, že veličiny jako Hoffman, Downey, Platt či Johansson zůstávají nevyužity, protože Jon Favreau byl trefou do černého a v páru, jakkoliv protikladném, s nádhernou Sofií Vergara, jim to báječně klapalo. Velká spokojenost. 85% ()

jerry12

90%. Nádherná moderní autorská feel-good komedie o hledání sebe sama. Jon Favreau je neskutečně komplexní talent a Chef, třebaže nenabízí žádnou extra hlubokou myšlenku, je přirozenější, sebevědomější a jistější v tom, co chce, než leckteré oscarové drama. Není o jídle, ani o vaření, a zároveň není ani žádným rodinným melodramatem. Je to jen skromný, komorní film plný pohody, entuziasmu a vnitřní satisfakce, která je v podání Jona Favreaua velmi autentická a silně nakažlivá. Kdyby měl existovat vzor definující, jaké by komedie dneška měly být, pak právě takové. ()

seale

Kromě toho, že to je pohodová a čučavá oddychovka, se mi taky líbila kompozice - jak to všechno do sebe zapadlo. Favreau to zmákl. Chutnalo mi. :) ()

ScarPoul

Vidieť partičku z najlepšej súčasnej komiksovej produkcie ako sa napchávajú skvelo vyzerajúcim jedlom za zvuku latino hudby, je neodolateľné. Celý čas som jedol všetko čo bolo po ruke, len aby som sa vyrovnal pochúťkam na plátne a nepriblížil som sa im ani zďaleka. Pritom skvelé jedlo zbožňujem a neviem sa ho nabažiť. Vidno, že Favreau nie je fušer a jeho Kovboji a Votrelci boli skrátka blbosťou nad ktorou mali dozor debilný producenti. Ale toto jeho sofistikované dielko je úžasný spôsob ako zobrať klišé príbeh a svojou osobitosťou ho hodiť do pohody. A verte mi. Ten film je mega pohodový. Začínam sa tešiť na Knihu Džungle. ()

Lacike

Nechapem preco to je propagovane ako komedia, ked je to otcovsko-synovska vztahova rodinná drama v ktorej sa naviac dost casto vari. Taky maly celkom pohodovy film v ktorom sa mihne dost znamych xichtov. A co sa týka jedla, tak tiez nic extra. Mäso, vajcia, slanina, kopa masti, proste nic netradicne. Za mna 6/10, ale cakal som od toho viac. Film na jedno pozretie. ()