Šéfkuchař Carl Casper se po neshodách s majitelem luxusní restaurace rozhodne opustit své dobře placené místo a pořídit si pojízdné bistro. Konečně nebude jeho kreativitě nikdo stát v cestě a bude mít více času na syna... Carl Casper pracuje v luxusní restauraci v L. A. jako šéfkuchař. Když dostává šanci předvést své kuchařské umění prestižnímu food bloggerovi Ramseymu Michelovi, chce připravit něco speciálního. Jeho šéf Riva ale trvá na tom, aby připravil staré a léty prověřené menu. Carl menu připraví se skřípěním zubů a očekává kladnou recenzi od Michela. Tomu ale Carlovo jídlo nechutná a na svém blogu publikuje špatnou recenzi, která se ke Carlově smůle stává virální. Na to konto si Carl s pomocí svého syna zakládá účet na Twitteru, přes který si s Michelem vyměňuje poměrně ostré zprávy. Situace vrcholí v momentě, kdy Carl pozve Michela zpět do restaurace, aby mu uvařil speciální degustační menu. Rivovi se to ale nelíbí, a Carla vyhodí. Carlovi rupnou nervy a ještě než restauraci definitivně opustí, předvede před Michelem a ostatními hosty hysterickou scénu. Carlův výstup několik hostů restaurace natočilo a nahrálo na internet, takže má problém sehnat novou práci. Deprimovaný a bez peněz přijímá pozvání své bývalé ženy Inez, aby s ní a s jejich synem jel do Miami jako Percyho chůva. Inez posílá Carla za svým druhým bývalým mužem, který mu sežene pojízdný stánek. Společně s Percym se dávají do práce a uvádějí stánek do použitelného stavu. Do Miami navíc přijíždí Martin, Carlův přítel a bývalý kolega, který mu chce pomoct s rozjezdem nového podniku. Když je stánek připraven, je na čase vyrazit na zpáteční cestu do Kalifornie. Percy chce zůstat s otcem, a tak Carl, Martin a Percy vyrážejí na cestu napříč Spojenými státy... (TV Prima)

Edwin44

Tohle byl hodně příjemnej filmek. Taková napůl road-movie komedie dohromady s televizním vařením. Favreau a Leguizamo tvoří parádní dvojku, které člověk přeje ten úspěch, když vidí to nadšení. Jediný nadčím jsem uvažoval, jestli jim to mohlo něco vůbec vydělat, když kouknu na ty náklady co museli mít, ale to už uvažuju až moc. Další s čím musím souhlasit je to, že ten film ve mě vyvolal chutě dát si taky pořádnou zapečenou bagetu s tím vynikajícím masem. Dal bych za ní i klidně těch 10 dolarů jako v tom filmu. ()

happyk

Tenhle film určitě není komedie. Patří spíš do kategorie rodinných filmů a roadmovie. Není moc čemu se smát. Film vypráví příběh šéfkuchaře, který přišel o místo v restauraci a hledá, kde by mohl dále zužitkovat své umění. Příběh není příliš silný a mimo vařících scén, které vyplní cca polovinu filmu, je to vlastně nuda. Jelikož mám ale velice rád jídlo a zajímám se o vaření dávám alespoň tři hvězdy, protože vaření je zde autentické a moc hezké. Ostatní tedy nic moc. ()

xSimax

Dominantní přesto dosud nijak zvlášť oslnivý Jon Favreau, kterého si většina diváků vybaví co by "Iron Manova šoféra" překvapil. Ve většině případů filmy, které jedna a táž osoba napíše, zrežíruje a obsadí se v hlavní roli, dopadají neslavně (jako výjimka mě napadá Grand Torino - Clint Eastwood), nicméně i toto je ten vzácný případ, kdy to vše zkrátka funguje. Herecky mi sice připadne v některých okamžicích dost prkenný, ale na jiných místech to "nehraní" působí poměrně věrně. Film, při kterém se člověk zasměje, dojme, zamyslí a dostane hlad. ()

touseli

Geniální šéfkuchař, co vaří špagety a dělá fakt moc dobrý tousty...Fakin nuda! Nechápu, že to má přes 70...A jesli to druhá půlka vypumpuje nějakym zázrakem na těch 70 nebo dokonce na 100 (podle třech nejmocnějších komentářů..haha HAHAHA), tak sorry, ale nedokoukal sem... ()

Dzoko

El Jefe Cubanos.. Konečne komédia, ktorá sa na nič nehrá, komédia ktorá nerieši neviazaný sex násťročních a komédia, ktorá pritiahne diváka atmosférou, príbehom a dvoma sladkými dievčatami, z ktorých žiaden chlap určite nestrhával zrak. Toto všetko docelinka zabalené do skvelej kubánskej prímorskej hudby a máme to na 115 minút rodinnej zábavy a tvrdého foodporna ! Točte prosím takýchto vecí viac, je to božské vedieť vidieť, že zdravá serioznosť pri komédiach ešte nevymrela :) 85% ()

danny79

Plytky film s plochymi charaktery a nulovym humorem. Jedine plus na nem byl, ze umozil nahlednout pod ruce a poklicku mistrovskemu sefkuchari. V dobe sledovani jsem zrovna drzel dietu, takze film docela potrapil mou vuli. ()

dudonko

no to boool hapy end...:), ako z rozpravky.... Pomaly zaciatok, najprv konflikt sefkuchar-majitel restiky, potom citovy konflikt otec-syn, a potom sa cele to negativne zomelie do paradnej road-cooking-tripu.... ()

Duckz

U celého filmu jsem se náramně bavil (například u scény s kukuřičným škrobem), jídlo bylo naprosto skvostné, příběh taky, jenom mě prostě zklamal strašně ten konec. Ale mám pocit, že se na to někdy podívám ještě jednou. ()

bilder

Nějak nechápu to nadšení. Jo, je to pohodový, tak trochu naivní film na jedno použití, ale nic víc. Příprava jídel je to nejlepší, co je tam k vidění. Tisíckrát otřepané téma vztahu otce a syna po rozvodu, ba dokonce vztahu s bývalou (ale neuvěřitelně tolerantní, snad i milující a samozřejmě krásnou) manželkou, to už se mi zdá příliš. ()

pouzivana

Nikdo se tu nepitvoří, neztrapňuje, neblije, neprdí a není tu nic o análu. Prostě náááádhera. Perfektní oddychovka s příjemným humorem a pohodovou hudbou, kde neustále ukazujou nádherně vypadající žrádlo! Nemluvě o tom, že to tu Sofii Vergara fakt seklo. Bože já mám nechutnou chuť se totálně přežrat. A nevadila mě ani ta nechutná reklama na twitt. ()

radul

Za opravdu ale opravdu dlouho dobu jsem viděla film, který je pro mě plný všeho co chci...vtip a jídlo..Měla jsem chuť vyjíst lednici ale po zjištění, že ji mám prázdnou mi muselo zbýt slintání u TV ale Chef je opravdu lahůdka mezi těmi různými nedovařenými ehm....filmy. Toto není jenom lahůdkové ale je to lahodně kořeněné..řečeno v kuchařské terminologii :D Pro mě jednoznačně 5 * ()

Luposos

Nevěřte jim! Nevěřte těm 73 procentům! Je to absolutní hovadina bez nápadu, bez legrace, bez smíchu a bez myšlenky. Hrají tam jen tupá hovada bez talentu a dvouminutová vsuvka Iron Mana to vážně nezachrání.. Opravdu nechápu tohle hodnocení, jsou to dvě hodiny bezbřehé nudy, plovoucích sraček a snahy o nemožné. Spoilovat nebudu, pokud to opravdu chcete vidět tak prosím, ale to nejlepší z celého filmu je muzika. A to je opravdu málo. Humus, jedna hvězdička a to ještě jen za blues z New Orleans. Jinak ODPAD!!! ()

Jeruzaleman

Dobre natocene,jednoduche a prijemne se na to kouka.Ma to ovsem vedlejsi ucinky,nez jsem to dokoukal,tak jsem pribral asi 5 kilo.Jeste zadny film ve me nevyvolal tolik chuti do jidla. ()

DevilTazz

Šestnáct let se točím v restauraci, a přesně vim kdy ma šéfkuchař pravdu. Chtel jsem dat pětku v půlce filmu, ale konec byl moc sladký, každopádně film pecka. ()

Googooplexer

Dobrý film o jedle, aj keď to nie je komédia ani dráma, ako sa tu uvádza. 114 minút je však prehnaných, prvá hodina, než sa dostane na ulicu, to je ukrutná nuda. Možno pri tom vyhladnete, ja by som si hneď dal nejaký poriadny nepolovičatý príbeh. ()

Filooos

Normálně netančím,prádlo ze sušáku neskládám...u tohohle filmu jsem místo ženy to prádlo skládal a tančil. Safra,fakt mě to bavilo. A pořád jsem měl hlad. Moc prima relaxace. ()