Film rozpráva strašidelný príbeh 27-ročnej Angely Holmes (Olivia Dudley), ktorá okolo seba nečakane začne šíriť skazu a smrť. Po tom, čo miestny kňaz (Michael Peña) zhodnotí, že Angela je posadnutá diablom, Vatikán zaháji pokus o exorcizmus. Starobylé satanistické sily sú ale silnejšie, než sa predpokladalo. Pokus o vyhnanie diabla farárom Imanim (Djimon Hounsou) a kardinálom Bruunom (Peter Andersson) dopadne katastrofálne a, čo je pre cirkev ešte horšie, z Vatikánu uniknú záznamy o tejto udalosti. (ywo666)

S.U.E.S.

Film, kde se v první půlce téměř nic neděje jenom proto, aby to cele skončilo v okamžiku, kdy mělo dojít k velkolepému finále. Už dlouho jsem neměl pocit že jsem viděl pouze první část něčeho, k čemu ta druhá část ani neexistuje. Doteď tedy přesně nechápu, jaký byl záměr tvůrců, no ve výsledku to působí dojmem jako by se chtěli divákovi závěrem vysmát. Co se týče řemeslné stránky a atmosféry to není úplně špatné, ale jako celek je to prostě takové nijaké. Navíc s přihlédnutím k faktu, že s podobným tématem teď vznikají horory jak na běžícím páse, bych tenhle zařadil k těm horším. Určitě nedoporučuji mrhat 90 minutami vašeho života. ()

zberatel

Oddychove combo found tootage a hraneho filmu, plus Michael Pena (po Ant-manovi) ako knaz.. cely cas som cakal kedy urobi nejaku grimasu ci hodi zabijacku hlasku :D ()

Xeno.morpH

Což o to, herce to má, prachy to má, hezky to i vypadá, ale tak nějak je to celé roztříštěné. Připadalo mi, že scény dost chaoticky skáčou z místa na místo a to přímo klipovitě. Dojem , že se scénář rozpadá pod rukama a herci to nějak hrají aby se neřeklo je dost silný. Prostě má to málo šťávy a přitom potenciál tam byl. ()

DavidWebb

Režisér Mark Neveldine sa po úspechu Crank a jeho pokračovaní Crank 2 z nejakého neznámeho dôvodu rozhodol natočiť horor z katolíckeho Vatikánu. Nepravda. O Vatikán sa príliš nejedná. A či urobil dobre rozhodnite sami. Osobne si myslím, že ako režisér ešte nedozrel, pretože vôbec nedomyslel, že to čo platí pre nadupaný akčný film, nemusí ísť k dobru exorcistickému thrilleru. Od samotného začiatku mi jeho réžia vadila, úplne šialený strih sa k podobnej téme nehodí. Vôbec netuším, aká bola výška budgetu, ale zrejme dostačujúca, keďže sa tu stretla pomerne ostrieľaná herecká osádka, ktorá asi "videla" scenár vo svojich hlavách inak, než rejža. V každom prípade po vstupe Petera Anderssona na scénu (čo je asi po hodine značne zmäteného príbehu) si to konečne získalo moju pozornosť a Andersson ma ako kňaz-exorcista herecky dokonale presvedčil. A postupne sa "chytili" aj všetci ostatní herci - len zase je škoda, že sa tak deje až v záverečnej tretine snímku. A tá je samozrejme z celého filmu najlepšia. Pripadalo mi to, akoby prvú hodinu a záverečnú polhodinu točili dvaja rozdielni režiséri. Škoda. V tomto žánri tak pre mňa zostáva jednotkou V moci diabla. ()

chlebo

Po celkom sľubnom úvode, keď som sa už tešil, že hovory so zametaním diabla začnú byť zase dobré prišla šoková terapia v podobe nič neprinášajúcej obvyklej nudy, kde tvorcovia po slušnom rozbehu z plného plynu všetci naraz prudko dupli na brzdu a uškrtili veškerý potenciál budúceho možnodobrého hororíku. Ale stačilo metafor a pseudoyntelektu, proste ma ako slušne vychovaného chlapca nebavia jebnuté trucovité blondíny, ktoré skrz Satana pichajú ľuďom do očí žiarovky a zhadzujú na nich stropy len preto, že nechcú byť ehm... "bez dôvodu" na psychiatrii. Radšej by som sa pozrel na to, ako novodobá Mesiáška pomáha všetkým tým veriacim a ako to dopadlo s novou falošnou modlou. Síce, keď sa tak zamyslím nad tým, že niečo podobné môže po tomto napadnúť aj tvorcom, tak radšej nie. ()

GameboyNES

Chjooo, to byla zase nuda, žadný kozy, žádný masturbování krucifixem, ani jiným fixem. Nudné dialogy, natahované a natahované a natahované. Připadlo mi to celé jako pilot k tv seriálu. Jebnu jednu hvězdu za tu princeznu, která mi nápadně připomíná Arquettovic Patričku zamlada. ()

Najt

The vatican tapes je o příchodu antikrista na zemi před znovuzrozením dalšího Ježíše Krista. Což znamená, že to není typický exorcismus ale spis trošku ujeté zobrazení starověkých satanistických sil. Je to jiné ale není to špatné. I když je konec zvláštní, celkově jsem od začátku čekal na rozuzlení a začátek mě celkem bavil taky. Takže průměrný horor, avšak bez lekaček a duchařiny ()

Olafsson

Děj slabý, dialogy odfláknuté a herecké výkony vlažné.. teda až na hlavní hrdinku - Olivia ji hraje dobře, dobře se na ní dívá a v tom impozantním závěru jí to sluší... Pro mě překvapivé vyústění filmu si přímo žádá sequel.. Rád bych ji viděl řádit v plné síle! ()

WolfIssen

Přesně jako píše verbal, když už to přestalo být klasickým vymítačským klišé, které jsme od dob originálního Exorcisty z roku 1973 viděli spousty, a začalo se to vyvíjet v zajímavý děj, tak ejhle - konec. Velká to škoda ... Tudíž nezbývá než dodat: Ave Sathanas et Profanum Aeternum !!! ()

Vasyl

To se takhle sejdou kněz Peňa a kněz Honsou a...hovno. Těšil jsem se na takový to poctivý domácí vymítání, ale dostal jsem jen pár hadích žen v úvodních titulcích, 2 vykloubený ramena a 3 vyblitý vejce ke konci. A přitom blondýna má takovej posedlej potenciál. Od Neveledina jsem doufal ve větší nářez. ()

J.Mayen

Určitě stojí za podívání, je to takový průměr ve svém žánru, člověka poleká,ale nevyděsí, těším jestli vůbec někdo kdy překoná The Exorcist nebo V moci ďábla,ale obávám se, že už asi ne. ()

Desmond04

Hned na úvod musím poznamenat, že bych Vatikánské pásky do šuplíka s odpadem rozhodně nestrkal, nicménně od hororu bych čekal něco víc, než mi bylo předloženo. Pokud bych měl být opravdu zlý, tak bych řekl, že nejzajímavější a také "nejzimomriavkovější" scénou byl hned úvodní sekvence s náhodnými vymítáními. Herci mě také nepřišli moc sympatičtí a závěrečné rozzulení, mě mírně rozezlilo, pokud bych měl být slušný. Ale i přes tyto výtky, které jsem Vatican Tapes uštědřil, by se dali najít sekvence, které mne upoutali. Nicméně jak jsem již napsal, čekal jsem něco víc. ()

brasek

Horor s tematikou exorcizmu niekedy pozitívne prekvapí. V tomto prípade ide však o podpriemerný filmársky čin na hrane sledovateľnosti. Mám pocit, že autori sami nevedeli ako majú príbeh vyrozprávať. ()

Emperor1

Jsem rád, že jsem na tento film narazil a zároveň nechápu, proč tak nízké hodnocení. Možná někteří čekali více toho hororu, ovšem já když se chci bát, tak si pustím spíše Záhadu Blair Witch, Paranormal Activity nebo třeba Kruh, ne film o vymítání démona/ducha/ďábla. Takže ne, žádné gore ani atmosférïckou duchařinu tu nečekejte. The Vatican Tapes na mě fungoval spíše jako mysteriózní thriller (stejně jako např. Přichází Satan!) a myslím, že potěší oko fanouška vymítačské tématiky a i leckterý satanista uroní slzu dojetí. Závěr není rozhodně předvídatelný, jak by mnohý očekával a vymyká se tak klasické šabloně používané u tohoto žánru. Hlavní představitelka se mi herecky navíc moc líbila, ostatní postavy mi na druhou stranu přišly nedomrlé a bez špetky charizmatu. ()

Mangano

Scénář tohoto filmu mi příjde příliš ambiciózní na tak malý prostor, který mu zde byl poskytnut. Ve výsledku boj mezi Vatikánem a Antikristem nepůsobí věrohodně, odehrává-li se při romantickém východu slunce na něčí půdě. Snímek se poté snaží být spíše tajemným než děsivým, což znamená, že při něm tu a tam pocítíte napětí, ne ale strach. ()

Pollini

Líbí se mi myšlenka příchodu Antikrista. Bylo natočeno několik tom, kterak hrdinové jeho příchodu zabránili, viz třeba Constantine. Průběh byl docela zajímavý, ale příliš se nenadřeli, aby s byli jistí posednutím, stejně jako pramalý boj s přicházejícím Antikristem. ()

Rychlá a zběsilá válka s vlkodlakem

Rychlá a zběsilá válka s vlkodlakem

12.01.2014

Chris Morgan, scenárista posledních čtyř dílů Rychle a zběsile, momentálně přepisuje scénář sedmičky. Společně s Jamesem Wanem musí vymyslet, jak přesně se série vyrovná se smrtí Paula Walkera, svůj… (více)