Děj filmu je zasazen do bouřlivých 20. let minulého století, kdy ani prohibice nezastavila tok kořalky v ilegální síti gangstery provozovaných náleven. (Freeman Ent.)

Spiker01

Od Bena Afflecka režiséra jsem viděl všechny filmy a nejslabší u mě i nadále zůstává Město. Jenže nejslabší je u mě furt vynikajících 8/10 a nyní mi je Bena vážně líto. Na Live by Night vůbec nikdo nepřišel (včetně mě, musím se přiznat a bude mě to dlouho trápit), nikoho nezajímal, ve všech propagačních rozhovorech padaly otázky jen na Batmana a film byl zkrátka každému fuk. Přitom je dle mého naprosto precizně vyladěný film, navíc tak krutě nedoceněný po všech stránkách, že jsem měl pocit, že se snad svět zbláznil. I Afflecka jako herce mám hodně rád, viděl jsem s ním hromadu filmů a v téhle gangsterce jsem z něj měl vyloženě respekt. Sice když se usmívá, tak to trošku bolí, ale mít k ruce Zoe Saldanu a Siennu Miller, tak se hihňám taky furt. Mluvilo se o tom, že ta samotná předloha narozdíl od Gone baby Gone od stejného autora není tak kvalitní a film na to doplatil (takže první film, který je lepší než knížka?). Tu jsem samozřejmě nečetl, ale během filmu jsem se nenudil ani minutu, každá jednotlivá scéna je tak krásně natočená, že jsem si film vyloženě užíval a nadosmrti zařekl, že jestli se někdy v doufámže blízké budoucnosti ještě Batfleck podívá do kin coby režisér, rozhodně budu u toho. Stejně jako u Zemeckise jsem krutě zaváhal..9/10 ()

sud

Ze začátku to vypadalo skoro na maximální hodnocení, ovšem s každou přibývající minutou je film vláčnější, nudnější a zdlouhavější. Přitom gangsterek v retro hávu není nikdy dost a Ben Affleck (alespoň podle mě) není takové herecké dřevo, jak mu spousta diváků předhazuje. 60%. ()

castor

Affleckovi se na režijní židli líbí. Tentokrát vychází diváctvu vstříc a nezahlcuje jej desítkami minut přes dvě hodiny, ač netvrdím, že některé linie by si rozvedení zasloužily. Stejně jako některé postavy měly být na plátně déle (Gleeson, Cooper). Cesta zlodějíčka až skoro na vrchol je přehledná pro široké publikum, ale pro ty, jež se nadchnuly dramaty Město nebo Gone, Baby, Gone, bude mírným zklamáním. Všechno (herci, výprava, kostýmy, hudba) je slušné, ale nic výjimečné, nic nového si neodneseme. Ben Affleck jako režisér, scenárista, producent a představitel hlavní role až příliš využívá zkratkovitost, jenže dílčí epizodky nejsou nijak zajímavé nebo napínavé. Do příběhu se tak pořádně nedostaneme, chybí mu ucelenost, chybí mu atraktivita, kterou by se lišil od ostatních. Když se střílí, je to fajn, ale zatínat pěsti nás to nenutí, když dojde na emoce, nijak nabité nejsou. Affleck zřejmě až moc chtěl, což je mnohdy na škodu. ()

Davies182

Pánové DiCaprio a Affleck ať mi laskavě vysvětlí, co si mám z jejich nejnovějšího filmového výtvoru asi tak odnést nového, pokud mám za sebou mafiánské fláky jako Road to Perdition, Black Mass, Gangster Squad, Darabontovo Mob City anebo ještě lépe Scorseseho monumentální Boardwalk Empire. Právě gangsterskému Impériu z Atlantic City je totiž Pod rouškou noci až tak moc podobné, že v podstatě jen zhušťuje celý tento seriál do několika čtvrthodinových epizodek ve dvouhodinové stopáži. Ty pak sice každá mají svou malou pointu a dohromady i jakž takž utvářejí jakousi pohnutou biografii jednoho ambiciózního mafiána, všechno už tu ale bohužel bylo viděno dříve a s mnohem ucelenějším příběhem. A proto tentokrát ne. Ben je pořád skvělý režisér, jako scénárista mě ale s Live by Night neměl šanci zaujmout... ()

gogo76

Určite sa všetci zhodneme na tom, že Ben Affleck je lepší režisér než herec. Ako scenárista má čo dolaďovať, príbeh mi prišiel dosť nahustený na tú stopáž. Ako gangsterka funguje super, škoda nevyužitých ksichtov- vodca KKK- správne švihnutý magor a pekne drzý cápov syn, ten bol tak slizký, že som čakal dobrú scénu s jeho odchodom na druhý svet, ale nakoniec nič moc. Zoe Zaldana v roli Kubánky mi prišla divná, Kubánku si nepredstavujem ako černošku, ale inak ok. Prestrelky majú iskru, napätie a rivalita mezi nepriateľskými stranami je vykreslená skvele, škoda len toho Affleckovho charismatu. Presne ako píše Malarkey, keby bol v roli Aflecka niekto iný, mohol to byť super gagsta film. Ben mal len režírovať a hlavnú úlohu šikovne obsadiť hoci aj neznámym hercom a dopadlo by to určite lepšie. 70%. ()

Xmilden

Další mafiánskou klasiku se nepovedlo natočit. Affleck poprvé vyloženě režisérsky zklamal a popravdě nepodává kdovíjak přesvědčivý výkon ani před kamerou. Spíše bych řekl že znuděný, jakoby mu studio uložilo, že tenhle film musí natočit a musí si v něm i zahrát. Ať se potom tedy nediví že film neuspěl. Zoe Saldana by se na podobné role měla už vykašlat. Kdysi jí to slušelo určitě více. Závěrečné zúčtování není vůbec špatné, ale přichází na scénu příliš pozdě. Snadno zapomenutelný film. 60% ()

Real Tom Hardy

"I SEE NO CORRELATION BETWEEN ALCOHOL AND LYING DOWN WITH ANIMALS." ---------- To by proste nebol Ben, aby do rýdzej gangsterky nezakomponoval aj vzťahové drámy, útrapy nad láskou, straty a podobné haraburdy. Je síce fajn, ak na to máš božskú Zoe a bombovú Siennu, ale mohol by už natočiť niečo surové, bez takýchto príkras pre dámy. Vďaka. ()

LiVentura

Affleck je profík, takže jeho herectví je na vysoké úrovni.. nicméně tento motiv s takovýmto tématem tu už tolikráte byl, že nikoho nedojme! ()

Fiftis

Live by Night trvá 129 minút, no mnohí sa azda po videní zhodnú, že adaptovaný materiál by si zaslúžil aj o polhodinku viac. Zbesilé tempo prvého aktu slúži ako skvelé intro pre zoznámenie sa i spoznanie hlavnej postavy. Miešajú sa v ňom viaceré charakteristické črty, Affleck ho hrá klasicky tlmene, netreba čakať veľké emočné výbuchy, čo je to pravé orechové a jeho postava vyzerá chladne ako sa na pravého mafiána patrí. O to pestrejšie vyznejú všetci v jeho okolí, osudová negerská femme fatale, skvelý kamoš či mafiáni, pre ktorých sa odhodlá pracovať. Niektorým sa môže zdať, že dianie sa sústredí iba na jednu osobu a nie je také výrazné ako v iných eposoch, no nedajte sa zmiasť. Ben Affleck parádne zvládol s produkciou aj finesy ako výprava, kamera, kostýmy i zvuk - originálne prostredie vedie k nezameniteľnej atmosfére, ktorou sa dá ľahko opantať. ()

Shakers

Baví ma Affleck, keď sa sám režíruje a toto ma tiež bavilo, ale niečo tomu chýbalo. Aj keď mi príbeh prišiel zaujímavý, miestami sa zdal aj zbytočne rozťahaný, chcelo by to lepšie tempo väčší spád, ale inak šikovná gangsterka, v ktorej bol Affleck zas vo svojom. 70% - 3* ()

Pepinec

Při odchodu ze sálu jsem zaslechl hodnocení pubertální sedmačky, kterou vzali rodiče do kina pravděpodobně v rámci příprav na opravdový život: "Jako na začátku dobrý, pak teda jako nic moc úplně, no ale konec zase docela dobrej, no." Tohle kostrbatě rozvité souvětí mi dává větší smysl, než mnohé recenze Spáčilové. Hranatej Affleck točit umí a kdyby ze sebe ve scénáři neudělal historicky největšího alfa samce s kompletní obrnou obličejových nervů anebo kdyby to alespoň zkrátil tak, abych býval stihnul poslední metro, mohlo to být stejně tak příjemné, jako vidět po dlouhé době Saldánovou v jiném barevném provedení než v modrém nebo zeleném. ()

mzss1

|20%| Live by Night byl pro mě velmi očekávaný film – nesmírně jsem se na něj těšil. Bena Afflecka jsem si poslední dobou dost získal. Bohužel, absolutně mi to nesedlo. Nehodlám zde psát dlouhý komentář, abych film shodil, ale at už z objektivního nebo subjektivního hlediska musím konstatovat, že tak mizerně podaný děj a scénář jsem dlouho nezažil. Spousta nesmyslných dialogů, scén a chování postav,… No, mám opravdu dost. Ani Affleck mě zde moc nebavil, dokonce ani role mu moc nesedla. Rozhodně tato záležitost není o akci. Vyloženě delší akční scény měl film dvě. Honička starýmu vozy – nebyla špatně natočena, ale nezaujala mě. Finále obsahovalo dlouhou přestřelku, která už byla lepší, ale furt žádný zázrak. Ještě tak první cca čtyřicetiminutovka mě docela zaujala (i když už v té době jsem tušil slabší záležitost) a poté se to utopilo do sterilní nudy. Chvílemi jsem se opravdu ztrácel, ale vše jsem pochopil. Konec nám nabídne menší dějový zvrat, který mi přišel směšný. Hudba? Tam byla? Jo? Nevšiml jsem si jí. Nudná tématika, prostředí, postavy a i trapné scény – já fakt nevím, jak mám toto popsat. Chtěl jsem dát odpad, ale kvůli Benovi zavřu všechny oči, co mám. Tento NE(snímek) je vhodný pro lidi co nemůžou spát – jakmile si ho pustí, zaručeně do půlhodky usnou. Dlouho jsem nebyl takto zklamán, paradoxně mi nevyšlo kino za což jsem rád. ()

Anderton

Napriek nepriaznivým ohlasom ma po všetkých smeroch Live by night dosť bavil. Americké veľkomestá vystriedal atmosférický juh Floridy a popri drsnému násiliu nechýbajú ani vydarené humorné vložky. Affleck mi v hlavnej úlohe nevadil, ale asi by sa dal vybrať lepší predstaviteľ hajzlíka s dobrým srdcom, pretože tie jeho dobrácke oči a výraz "som kamoš Matta Damona" sa na úlohy gangstrov dvakrát nehodia. Lenže potom tu máme určité kontroverzie, ktoré sa ukazujú ako problémy väčšie ako malé. Ako sa mám identifikovať s brutálnym vrahom, ktorý je zároveň človek so cťou a milujúci otec rodiny? Aká je vlastne jeho skutočná morálka? No a scenár je síce brutálne zhustený, čiže sa nie je kedy nudiť, pretože zvrat nasleduje zvrat, ale ak sa rozohrá nejaká zápletka, ktorá by vystačila na celovečerák a je ukončená po 20 minútach a že je tu podobných prípadov viac, cítim rozčarovanie, pretože si nedokážem poriadne vyskladať fabulu príbehu. ()

Yoshitsune

K třístému okomentovanému filmu, sem si nemohl vybrat jen tak nějaký film, musel to být film, který mi vyrazí dech, musel to být tenhle film. A tak pod rouškou noci, sem vyrazil na gangsterský film, ale dostal sem něco jiného než sem čekal. Ben Affleck je evidentně, velký fanoušek herní série Mafia, hlavně dvojky a trojky, protože v některých scénách nebo situacích, je tam ten odkaz vyloženě znát. No sice je to podle nějaké knihy, ale kdo hrál Mafie, tak ten, to tam taky uvidí. Ale konečně, konečně někdo pochopil, jak se mají točit gangsterský/mafiánský filmy a taky co v nich má a nemá být. Někdo filmu vyčítá, seriálové vyprávění nebo zmateně vyprávěný děj filmu, neni tomu tak, spíš sou tam jisté časové rozestupy, ale nepůsobí to nijak chaoticky. A hrozně moc, se mi tam líbili, ty historické odkazy a začátky, něčeho co se později v Americe rozroste do obřích rozměrů, ať je to šílený fanatismus v boha a nebo skupinka zvaná ku klux klan. Film má teda dvě velké akční scény, obě vynikající a pak několik menších, mafiánských vyvražďovacích scének, kdy se skupiny mezi sebou zabíjí a mrtvoly se kupí. Jediné, co lze filmy vytknout je délka, chtělo by to protáhnout a dát víc tak prostor, různým postavám a likvidacím. Ben Affleck se konečně, naučil přirozeně hrát a nepůsobí tak tak křečovitě, jako u Města, tam je to opravdu velice děsivé. Zoe Saldana ve filmu působí možná až moc svůdně. A co se týče konce, kdyby Joe Coughlin jen tušil, jak se moc plete a co jeho chyby v budoucnu způsobí, ale on to nevěděl, byl přeci v nebi. Od doby, kdy sem viděl Carlitova cestu, je Pod Rouškou noci, jeden z nejlepších současných mafiánských/gangsterských filmů a to prej western, je vymírající žánr. ()

silentname

"Live By Night" som dlho odkladal a čakal som na nejakú dobrú príležitosť, no konečne som si mohol film odškrtnúť zo svojho zoznamu a môžem ho ohodnotiť. Akosi nie som veľmi veľkým fanúšikom gangsterských a mafiánskych filmov. Nemyslím si, že sú zlé, no mám pocit, že vedia často ponúknuť to isté, len v trošku inom formáte. A je to žáner, ktorý ma trošku problém byť veľmi originálny. Samozrejme, že tu máme vynikajúce klasiky ako "The Godfather" alebo seriál "Peaky Blinders", no potom vieme zažiť aj nudu, ako som to ja prežíval v prípade filmu "Legend". Takže pokiaľ si ma chce niekto takýmto filmom získať na svoju stranu, musí poriadne zabojovať. A v prípade režijného filmu Bena Afflecka musím skonštatovať, že celkovo som spokojný. Nemyslím si, že ide o vynikajúci film, no má v sebe pár zaujímavých momentov, ktoré si určite zapamätám. Ale sú to skôr scénky vo filme, ktoré majú trošku šarmu a pár záverečných momentov. Ako celok to je pre mňa skôr okey. Film padá na postavách a príbehu, ktoré nie sú veľmi zaujímavé a kreatívne. Až na pár scénok mám pocit, že som nemal záujem poznať postavy okolo mňa. A to je škoda. Naopak silné stránky má film v jeho technickom spracovaní. Vynikajúca dobová atmosféra, kostými a režijne film pôsobí skvele. No motáme sa v rôznych kruhoch, kde mám občas pocit, že film neustále smeruje niekam a potom odbočí a ide inam a opätovne odbočí. Čiastočne to hovorí o dvoch myšlienkach a to sú: "My sme v nebi. Práve teraz. Len si ho sami sebe likvidujeme." a "Všetko sa ti raz vráti. A často vtedy a spôsobom, akým by si vôbec nečakal." Som rád, že som film videl a myslím si, že je lepší ako niektoré iné gangsterky posledných rokov, no nemyslím si, že je to film, ktorý nejako výrazne nadchne. Na to už je tu veľa predchodcov, ktorí spravili mafiánsku story lepšie. Rozhodnite sa sami Hodnotenie: B- ()

Happens

Ben Affleck získává sebevědomí v režii, ale ztratil dech, ukousl si velké sousto, které nepříliš dobře ukočíroval. Příliš postav, dlouhá dějová linie, zamrzlá mimika hlavního hrdiny. Jeden z hlavních soupeřů trpící obrnou nebo paralýzou trojklanného nervu, což není pěkné. Na konci snímku jsem usnul, což by se kvalitní gangsterce stát nemohlo. ()

SeBig

Tenhle film na mě pusobí hodně jakoby rozporuplně.. vlastně ne, spíš se přiklánim k názoru, že to je spíš horší, než lepší, ale to je asi jedno. Ten film má své Jingjang.. ta jedna strana je, kde je Affleck drsnej, tvrdej, drzej, dovoluje si, chodí s kvérem, střílí se, zabíjí se.. prostě libová gangsterka.. kdyby takhle ovšem byl celý film... ta druhá strana je.. a to je většina filmu, a to jsou ty scény kde je Eflek se Saldanou (tu typku mam rád snad jen v Thorovi), ty scény vtěch černošských barech, jak se tam tancovalo asi pul hodiny vkuse nekonečnost pro mě a jak se tam furt řešil ten rasismus.. a až po filmu jsem zjistil, že o tom ten film měl vlastně bejt... ale co prostě mě to téma kukluxklan vs gangsteři fakt nebralo.. ty přestřelky super, ty výhružky atd.. taky.. ale u toho měli zustát.. a ne tam dát nějaký černý tanyny tanyny.. to mě nezajíma. ()

classic

Štvrtý režijný počin Bena Afflecka, ma zaujal, bohužiaľ, úplne najmenej, že ho považujem za maximálne zbytočný, ktorý prakticky, ani nemal vzniknúť, vlastne, nič by sa nestalo, ak by sa nikdy nenakrútil. Na Benovi ma fascinuje to, že na každom svojom snímku, ktorý režíruje, ale taktiež v ňom hrá, si vyberá prvotriednych, špičkových pracovníkov za kamerou, čiže profesionálnych kameramanov, ktorí majú MENO : V debute bol John Toll, v Meste bol Bob Elswit, v najúspešnejšom Argu, rutinér Prieto, a v tomto najnovšom Bob Richardson, ktorý na toľko svojich skúseností, nedokázal vycibriť svoje monumentálne OKO, pretože ani samotná réžia, nie je ničím prevratná, automobilová naháňačka, hneď z kraja, s policajtmi a gangstrami v americkej Prohibícii, je takou čerešničkou na torte ( brilantná scéna, ktorá automaticky zaujme diváka, ale to je následne všetko ) + záverečná extra strelná pasáž, je zručne spracovaná ! Produkoval slávny DiCaprio, ale aj On išiel do projektu, ktorý financovať bolo, akosi mimo, zbytočné ! Skrátka, od réžie, cez scenár, až po všetkých hercov, sa jedná o jednu poriadne veľkú STRATU ČASU ! Affleck sa pokazil ? Dúfam, že neposerie legendárneho Svedka obžaloby, ktorý chce prerobiť, pretože verím tomu, že to bude mať ťažké, ale viac - menej, som si istý, že sa ním vráti do prvej ligy režisérov, lebo poprípade, že vstúpi do „kravského hovna” , tak prídem za ním, a rozkopem mu topánočky !!! ()

Chrustyn

Affleckovi jsem věřil a těšil se na parádní gangsterku, kterých už mnoho nevzniká, bohužel však všechny ty (spíše negativní) ohlasy nelhali. První půlhodina je ještě docela fajn a slušně vykresluje období prohibice a všudypřítomné kriminality perfektně. I postava Afflecka je docela uvěřitelná a slušně zahraná a nechybí ani poutavé akční scény. To vše bohužel skončí s koncem Affleckovi postavy a "zrození" postavy nové. Od té doby film překotně chvátá kupředu a zajímavé události zkracuje a zbytečné naopak přidává. Vznikl tak podivný guláš, který by více vynikl jako minisérie na HBO. Bohužel zklamání a zatím nejhorší Affleckův režijní počin. Doufám, že se z toho hoch oklepe. ()

O Zlaté glóby se letos popere i Deadpool

O Zlaté glóby se letos popere i Deadpool

12.12.2016

La La Land vs. Místo u moře vs. Moonlight. Letošní rvačka o ceny má jasné favority a potvrdily je i nominace na Zlaté glóby. Mnohé překvapily hned dva zářezy pro Deadpoola, totální absence naopak… (více)

Ben Affleck zremakeuje Svědka obžaloby

Ben Affleck zremakeuje Svědka obžaloby

20.08.2016

Zoe Saldana v další comicsárně

Zoe Saldana v další comicsárně

13.09.2015

Dnes už kdekdo hraje ve dvou blockbusterových sériích zároveň. Zoe Saldana zvládá hned tři (Avatar, Star Trek, Strážci Galaxie), naštěstí má ale čas i na menší filmy. Loni natočila dramedii… (více)