Děj filmu je zasazen do bouřlivých 20. let minulého století, kdy ani prohibice nezastavila tok kořalky v ilegální síti gangstery provozovaných náleven. (Freeman Ent.)

jojinecko

Veľmi pekne sa na to pozerá, len čo je pravda. Výprava krásna, vypiplaná, všetko sedí, hoci scenár by chcel oveľa viac drivu a dynamiky a menej postáv. Veľká škoda, že producent Affleck presadil herca Afflecka (a scenárista a režisér Afflect odobrili:)), pretože uveriť tomu, že TOTO má byť nejaký charizmatický CAPO sa nedá ani náhodou. Potešila účasť Rema "TANO" Gironeho, ktorého postava záporáka v Chobotnici IV je nezabudnuteľná. Za neho pol* navyše. Takže vidím to na lepšie ***. ()

Oktavianus

"Každá věc, kterou v životě uděláme, se nám vrátí, i když možná ne v té podobě, jak bychom čekali." Zajímavé, že právě základní karmické tvrzení je klíčovým sdělením gangsterského filmu. Ale tenhle Affleckův flick (haha, nemohl jem se dočkat, až tuhle slovní hříčku použiju) je v mnoha ohledech zvláštní. Výpravný výlet do dvacátých a třicátých let, časů prohibice a velkých gangsterů, zobrazuje velkolepou mafiánskou fresku se sociálním a ekonomickým podtextem. Mě to bavilo, Affleckova neúspěchu mi je vlastně líto. Celá řada dějových linií by si zasloužila ještě hlubší propracování, filmu by slušela minimálně hodinka děje navíc - nebo rozdělit na dva výborný snímky. Příběh o gangsterovi, který ctí jen vlastní pravidla a morální kodex, ani ten o zlodějíčkovi, co se z ulice vypracoval do nejvyšších pater, by nebyl extra originální - kdyby ho neozvláštňoval fakt, že se z Bostonu přesune na Floridu. Tam Pod rouškou noci zobrazuje socioekonomické potíže amerického Jihu, potíže s fanatickými křesťany, problémy nejchudších vrstev i rasovou nesnášenlivost. A vůbec nejde jen o střet bílí vs. černí, to by bylo to nejmenší. Irové, Italové, Španělé, Kubánci, černoši, celá ta lidská směs musí žít vedle sebe a nějak spolu vycházet - ovšem jednotlivé skupiny se vzájemně nenávidí. V tom je postava Joea Coughlina mnohem dál než jiné. Těžko říct, jak moc by se Ir z dobré rodiny na šikmé ploše mohl mezi válkami takhle chovat ve skutečnosti, ale právě Joe je snad jediný, kdo netrpí žádnými předsudky. Jenže i tady je na škodu zkratkovitost. Jeden příklad za všechny: střet mafie vs. Ku-klux-klan mohl být velkolepý, ale odehraje se strašně jednoduše a zbytek vyřídí hrdinův voiceover. Fakt škoda. Mohl vzniknout "Kmotr z Tampy". Ale o to Affleckovi ani nešlo. Hlavně chtěl bez příkras ukázat každodenní život gangsterů, který je těžký a nezřídka tragický, všichni se světem úplatků a zbraní snaží nějak probruslit, vydržet v něm co nejdéle a dožít se dalšího dne. A v tom je film výborný. ()

Flego

Režisérsky viacej zvládnuté ako scenáristicky, ten je trochu rozvláčny a zbytočne sa utopil v nepodstatných motívoch. ()

BMW12

Affleck je dobrý herec a je také dobrým režisérem, jeho filmy se mi líbí. A i tento snímek určitou kvalitu má. Příběh je zajímavý, ale na můj vkus je to až moc roztahané, kdyby to mělo o půl hodiny méně a vynechali se některé scény, tak ten film bude ideální. Ale i tak se mi líbil, jak jsem říkal, příběh je zajímavý, poutavý, je to kvalitní gangsterka, ale příště to natočit tak, aby to mělo větší spád a nebyly tam hluchá místa. Jinak plus za tu honičku v dobových autech, jak ho pronásledovali policajti, to se jen tak nevidí, většinou tvůrci nesmějí ničit takováto historická vozidla. ()

ARI50

Dlouho sem po cestě domu přemýšlel jaké asi dám hodnocení, až se došel k závěru že jsi to zaslouží 3. Ben se výborně hodil na tuhle roli byla pro něho jak stvořená a on vlastně podle mě i celý film zachránil, film je až moc příběhově natáhly a málo akční, akce se tam pouze scénově míjejí , ale to by nebylo zas až tak nejhorší, rozhodně tenhle typ filmu mám rád ale nemůžu říct že by byl až tak uplně špatný ale své mouchy to prostě mělo. ()

luka4615

Gangsterky mám ve velké oblibě, obzvláště jsou-li naroubovány na divoká dvacátá léta, kdy organizovaný zločin zažíval svůj největší rozmach. Live by Night se právě v tomto období odehrává, avšak pod krásnou obrazovou kompozicí a dobovým soundtrackem se skrývá zkratkovitý a mnohdy zmatený film, u kterého je i stopáž 129 minut málo na dokonalé rozvedení všech užitých proměnných. Tento atribut je sice vyvážen výbornými akčními scénami, avšak i přesto se ve skrytu duše neubráníte pocitu, že si Ben Affleck tentokrát ve scénáristické rovině ukousl až moc velké sousto. „You realize to be free in this life, breaking the rules meant nothing. You have to be strong enough to make your own.“ ()

Morholt

Z mého pohledu poctivá gangsterka s existenciální zákrutou a dvojí romantikou, což ale v tomto případě nebylo vůbec na škodu. Spíš naopak. Střílelo se o sto šest, najde se i automobilová honička naleštěných veteránů a atmosféra 20. let na člověka vyloženě dýchá. Možná se tu žvaní o něco víc, než by bylo zdrávo, ale to se dá v klidu přežít. Film má vlastně jen jediný vážnější problém a tím je Ben Affleck, který obstál jako scénárista i režisér, ale tu hlavní roli nedal. Dokud střílí a řídí obchod s alkoholem, tak je to oukej, ale jakmile se má proměnit v gangstera se svědomím, tak selhává na celé čáře. Ty emoce mu prostě nejdou a měl by si to konečně uvědomit. Na druhou stranu ve vedlejších rolích se mihla osvědčená jména, která nezklamala, ale mě nejvíc upoutala představitelka nastupující generace Elle Fanning, která oplývá větším talentem, než její ségra a jsem si jist, že tahle holka jednou potáhne. Spokojenost. 80% ()

malylada

Jedna z těch méně povedených gangsterek, vyprávějící o chlapíkovi z 30.let, který budoval zločin v Tampě. Bohužel, na rozdíl od klasik tomu chybí šťáva, souvislý gradující děj nebo moment, který by film vytáhl z průměru. Celé to působí jako špatně sestříhaný slepenec scén, které jsou občas jen dobré, ale ve většině případů nic neříkající a jen odráží dobové souvislosti, či témata. Bena mám moc rád, ale tato role mu absolutně neseděla a jako gangster s jedním výrazem po celý film mě docela nudil a to včetně vedlejších postav, které vůbec nedostaly prostor vyniknout. Hardy v Legendy zločinu, Depp v Black Mass dokázali, že podobnou žánrovku lze vytáhnout na vyšší level. Určitě se povedly akční scény a především honička ve veteránech je perfektní. Nicméně filmu chybělo něco, co by dokázal strhnout nebo utkvět v paměti. Za mě zatím nejhorší režijní počin Afflecka......6/10 ()

Gwaihir

Vcelku zajímavá gangsterka, která je ale bohužel poměrně dost rozvleklá, přestože se rozhodně nedá říct, že by se v ní nic nedělo. Spíše naopak, malých či větších příběhů je tu spousta, ale jejich vyprávění často postrádá tolik potřebnou dynamiku a místy i odpovídající atmosféru, takže na vrcholné představitele svého žánru hledí s výrazným odstupem. 65 % ()

Lacike

Mohol to byt fenomenalny film, keby to Ben Affleck neposral na celej ciare a to hned trojnasobne. Ako scenarista nedostatocne osekal prilis košatu predlohu, ktora obsahuje prilis vela epizodiek. Ako reziser to mohol snad zvladnut, keby mal film minimalne trojhodinovu stopaz. Namiesto toho ale Ben zvolil zbesile tempo a tak nie je cas, aby cokolvek poriadne fungovalo. Dialogy, herci, atmosfera, nic. Snad len akcnym scenam rychle tempo neuskodilo. Takze vysledok pôsobi ako sterilny zostrih miniserie alebo ako jeden nekonecny flashback, ktory nas ma zoznamit s postavami a situaciou predtym ako sa konecne zacne film plny emocii, napätia a poriadnej dramy. No a poslednym definitivnym klincom do rakvy tohto nepodarku je Ben ako herec. Ben nie je vsestrany herec, ale urcity typ zvlada celkom v pohode. Ale rozhodne sa nehodi na velkeho mafianskeho sefa, ktory ma vzbudzovat respekt a strach predtym ako niekoho surovo odbachne. To mu absolutne nejde. V tej nekonecnej sterilite sa vdaka svojej vrodenej charizme podarilo aspon trochu zaziarit par hercom. Gleeson a Cooper ako otcovske figury, ktore trpia kvôli svojim detom. Legendarny Remo Girone ako velky capo, ktory rad taha za nitky. Ale uplne najviac pobavi vykreslenie clenov ku klux klanu na cele s klasickym tupym redneckom v podani vtipneho Matthew Mahera. Tato jedina zapletka nepôsobi starilne. Zvysok je totalna nuda. 4/10. Najlepsie by bolo, keby niekto skutocne schopny spracoval kniznu predlohu do niekolkodielnej miniserie. Ben v mojich ociach nielen ako herec ale aj ako reziser neustale upada. ()

corpsy

Film odohrávajúci sa v dobe, ktorá vo mne evokuje nesmierne pocity. Móda, hudba, životný štýl. A v neposlednom rade tiež desaťročie, v ktorom vzniklo množstvo filmových klenotov, posúvajúcich filmárske hranice do dokonalosti a do noriem zaužívaných dodnes. Či už to boli Chaplinove alebo Keatonove komédie, nemecký expresionistický štýl, alebo veľkorozpočtové historické spektákle. A do týchto ,,búrlivých,, 20tych, zasadil Ben Affleck svoj príbeh. A spravil dobre, pretože snímok tým získava význam, nieje to len báchorka z dnešných čias, ale z doby keď sa rovnako podvádzalo ako aj uctievalo. Kódex bol na mieste. Vynikajúco natočená a zahraná gangsterka, neobsahujúca až taký drsný a špinavý look, ale podmanivá a hypnotizujúca. ()

Marsik

Já toho Bena začínám mít rád čím dál víc, a to jak po herecké, tak i režisérské stránce. Live by Night je dalším důkazem, že Ben prostě umí zaujmout, umí točit a umí vyprávět. Srovnávat toto krimi se staršími gangsterkami z doby prohibice není na místě a já se toho také vyvaruji. Samotný konec nevím, jestli měl dopadnout takto, možná bych to utnul o 5 minut dříve. Ale to ať si každý udělá názor sám. Hodnotím jako dobře natočenou gangsterku. 77% (with J.) ()

SaNcHeZ_cz

Pod rouškou noci je zejména v první části slušnou gangsterkou, se kterou Affleck tak trochu ztrácí v pozdějších částech kontakt ve prospěch průměrného příběhu kriminality, romance a zrady z období prohibice. Proměnlivé herecké výkony, natahovaný a místy docela nicneříkající scénář na jedné straně, skvělé audovizuální zpracování na straně druhé. I přesto, že si Affleck vybírá slabší chvíli coby režisér, scénárista i herec, Pod rouškou noci pořád stojí za to vidět díky úvodní bostonské části a několika momentům ve zbytku filmu. [65%] Více ZDE ()

agentmiky

Už jednou jsme mohli vidět Afflecka režírovat film podle předlohy z pera Dennise Lehanea, a nutkno podotknout, že tehdy to byl skvělý film (Gone, Baby, Gone). Pod rouškou noci ale dostalo od kritiků takovou ránu, z které bych se já být v kůži Afflecka asi nevzpamatoval a možná bych nechal režisérské křesílko radši uvolněné pro jiné kumpány z branže. Ale já jsem razantně proti, protože nejnovější počin tohoto známého herce mi prostě sedl. Již dlouho jsem čekal na další pořádnou mafiánskou jízdu, která se odehrává v období americké prohibice, a Affleck mi ji naservíroval na zlatém podnose. Asi musím zmínit, že s českým dabingem Michala Dlouhého dabujícím Beníka se na film i prostě lépe dívalo, protože je ten hlas dostatečně přesvědčivý stejně jako tomu bylo u hlavního hrdiny Joea Coughlina, tudíž se toto spojení náramně zužitkovalo. Nevím, co vám mám o filmu vyprávět. Taková parádně nasnímaná honička s tehdejšími auty tu doteď ještě nebyla, romantická vložka se dala přežít a hlavně jsem si užil vtipná moudra, která film plival minutu co minutu. Závěrečná přestřelka byla taktéž brilantním zakončením. Není to sice film s nejvíce akčními scénami, ale film se opírá zejména o příběh a perfektně vyšperkované dialogy. Možná by Affleck měl zapracovat na mimice, protože mi přišlo, že na všechno má pouze svůj kamenný výraz (ono to ale k té roli spíše sedělo, tudíž bych mu to tady asi neměl vyčítat). Hutná gangsterka, která tu dlouho nebyla. Za mě dávám 89 % ()

Spike17

Scénáristická mýlka Bena Afflecka s několika wtf momenty (zejména u dialogů) a zkratkovitými narativními operacemi, jež se snaží vynahradit režíjní zručnosti, která ale potřebuje místo umělé stylizace nádech špinavosti a tak bohužel selhává i na režisérském poli. Z čehož vyplývá, že nejlepší (ne, že by bylo z čeho vybírat) je paradoxně herecká poloha. Na druhou stranu - dobová atmosféra zvládnuta perfektně, stylizace a určité momenty evokovaly herní sérii Mafia, což pohladí na srdci nejednoho jejího fanouška. ()

kaylin

Musím říct, že Ben Affleck mě v tomhle snímku zklamal. Kromě toho, že předvádí svou hereckou stránku, která mě moc nebaví, celkově je tu moc namachrovaný a ty emoce mu člověk nakonec moc nevěří, tak dějově je to docela nuda, která je navíc předvídatelná. A tak se zde skáče od tématu k tématu, od scény ke scéně, aby to nenudilo. A přesto to nudí. ()

Remedy

Ambiciózní pokus Bena Afflecka o stylovou gangsterku nejvíce doplácí na dějovou roztříštěnost a rozpačitou nevyhraněnost scénáře. Je to mafiánský příběh z období prohibice nebo romantická multikulturní vata, na které je vystavěna linie s gangsterskou historkou? Tenhle rušivý element naštěstí částešně zachraňuje skvělá atmostéra dvacátých let a esteticky nesmírně líbivá režie (procházka po molu, zapadající slunce…). Určitě jsem se nenudil, ale od Afflecka jsem čekal přece jen trošku více. Možná by pro příště udělal lépe, kdyby se soustředil jen na režii a do hlavní role namísto sebe obsadil někoho s větším charismatem. Takhle je to celkově jen průměrná podívaná, v rámci Affleckovy režijní filmografie dokonce spíš podprůměrná. ()

AffectedFace

Revoluce starých gangsterek. Kouletrhající revoluční zápletka a příběh. Čekal jsem od toho až neskutečně moc a dostal jsem víc než je potřeba... Jedinou maličkost bych přidal a to je délka filmu. Chtělo by to minimálně 160 minut prostoru pro více informací. Ale i tak je to až neuvěřitelně dobově povedenej film. ()

OG_Swifty

Komercni mega propadak s Affleckem jako "charakternim" gangsterem z doby prohibice. Nevim co vadilo ostatnim, ale me to docela bavilo a ty dve hodiny utekly jako voda. Epilog po prestrelce v hotelu mi prisel takovej uspechanej, ale jako celek me film bavil. Maly plus za radu dobrejch / zajimavejch hercu vcetne Wada z GTA 5 :) ()

O Zlaté glóby se letos popere i Deadpool

O Zlaté glóby se letos popere i Deadpool

12.12.2016

La La Land vs. Místo u moře vs. Moonlight. Letošní rvačka o ceny má jasné favority a potvrdily je i nominace na Zlaté glóby. Mnohé překvapily hned dva zářezy pro Deadpoola, totální absence naopak… (více)

Ben Affleck zremakeuje Svědka obžaloby

Ben Affleck zremakeuje Svědka obžaloby

20.08.2016

Zoe Saldana v další comicsárně

Zoe Saldana v další comicsárně

13.09.2015

Dnes už kdekdo hraje ve dvou blockbusterových sériích zároveň. Zoe Saldana zvládá hned tři (Avatar, Star Trek, Strážci Galaxie), naštěstí má ale čas i na menší filmy. Loni natočila dramedii… (více)