Vzkříšení démona

• USA The Lazarus Effect (více)

Skupina vědců se snaží se posunout poznání až na samou hranici božství a získat nepředstavitelnou možnost přivést zpět k životu mrtvé tělo. Zatímco Ježíš si vzkříšením Lazara vydobyl víru svých následovníků, vědecký experiment narazí na úplně opačné síly a jeho následky se ponesou ve znamení zkázy. První pokus skupiny mladých vědců oživil mrtvého psa, při jeho opakování se ale věci zvrtnou a po zásahu elektřinou jedna z členek týmu zemře. V okamžitém šoku se ostatní rozhodnou pro vyzkoušení svého zázraku na lidském těle.. (Bontonfilm)

glorious

Zaujal ma tento horor a skor by som ho radil k tým lepším čo som videl. Serum alebo čo to bolo ktore odomklo(chtiac/nechtiac) dalšie časti mozgu a ten sa začal využívať na viac percent sa mi v tomto horore páčilo sto krát viacej ako vo filme LUCY. Takže sa spojil dobrý námet s nadprirodzenými schopnostami a partiou laborantov. ()

Likan7

Ukázka blbě natočenýho hororu. Základní premisa ještě fajn, ale to nestačí. Film má hodně krátko stopáž a nějaký to zlo se objevilo nekecám snad až ve 45. minutě, takže na hraní s partou vědců máme +- necelou půl hodinu. K tomu ještě to hraní za moc nestojí (udušení propiskou? vážně?) a Wilde je démonická až snad posledních 10 minut. Dnes jsem viděl 3 horory, tenhle měl být nejprofesionálnější ale zatím to je největší prohra. ()

Hellknight12

Pozrete po rokoch. Zaujímavý nápad na horor ale zlé spracovanie. Herečky je to priemer a musím vyzdvihnúť herečku, ktorá hrala posadnutú. Atmosféra filmu je veľmi slabo spracovaná. Dôvod? Máme tu úvod, ktorý je rýchly, veľmi krátky stred a už je koniec filmu. Za necelých 90 min sa tu proste nestihla vybudovať atmosféra. Charaktery postáv sú slabé a dokopy o nich vieme sotva základ. Film sa snaží hrať na nepodarenú atmosféru a lacné jumpscary. Film môžem odporučiť ale iba v prípade, že nemáte dosť času a hlavne čo pozerať. Celkové hodnotenie za mňa je 45%. Škoda. ()

DavidWebb

Asi jeden z najviac očakávaných hororov tohto roku a nielen kvôli obsadeniu, myslím. Myšlienka z časti prevzatá z výborných Flatliners je tu pozmenená do malinko inej roviny, stále je však iba oprášená, nie originálna. Ale nevadí, už veľakrát v minulosti som videl režisérov (teda ich fliky), ktorí si vystačili s jednoduchou premisou, nízkym budgetom a dokázali z toho vykresliť kurevského VanGogha. The Lazarus Effect ním ale podľa mňa nebude. Nemôžem si pomôcť ale mám pocit, že režiséri v hororovom žánri si začínajú hodne zľahčovať robotu. Vhodiť piatich (?) hercov do nejakých 2-4 miestností kde na seba kričia kto mal čo urobiť (alebo nemal), Olivii Wilde dať do dvoch záberov čierne oči a všetko ostatné domaľovať nevýraznou hudbou? A čo tak točiť horory už len ako audio, do tyče?! Ray Wise je v zábere doslova! 5 sekúnd. Takže mi to celé vychádza tak, že Olivia buď prudko prestrelila vieru v schopnosti režiséra Davida Gelba alebo konečne odhalila skutočnosť, že kreditka nie je nevyčerpateľným zdrojom financií. Ešteže to má len 80 minút. Na viac ako dve to nevydá ani náhodou. ()

El Patron

Zbytečná černá šmouha na černém plátně. Nudná, suchá a nedotažená záležitost, s pár zajímavými momenty, které jsem už ale někde viděl. Naprosto nic nového, postavy ztrácející se v prázdnu a krásná ale bez charismatická Olivia. A snaha o horor byla docela zbytečná. ()

Zombiepod odpad!

Sračka roka. Lazarus Effect už ani nechce pôsobiť ako horor, ale ako samoúčelná bezduchá kravina, ktorá je natočená tak silene a rutinne, že v nej absolútne nič nefunguje. Predvídateľné lakačky, nulová logika, primitívny príbeh, navyše atmosféra nijak nepracuje. Utratiť peniaze za nakrútenie takéhoto "hororu" s tým, že následne pôjde do svetových kín, bol jeden veľký omyl. Olivia Wilde vo svojej najhoršej role, ktorej koniec ma len utvrdil k udeleniu veľkolepého odpadu. ()

Clark_Kent

Ten začátek, nebyl nejhorší. Podobná atmosféra jak u muž bez stínu, konec už mírně okopírovaný od jiných filmů ale přece jenom se dalo koukat. ()

chlebo

Ja by som zmŕtvychvstalú Olíviu až tak strašne nezatracoval, každopádne kde nič nečakáš môžeš ostať maximálne tak milo prekvapený a toto je podľa mňa presne ten prípad, možno za 2000 rokov bude miliarda ľudí uznávať svätú Olíviu ako pravú božiu dcéru, ktovie. Byť to záživnejšie a miestami menej nudné a bezradné, siahnem aj po vyššom hodnotení, ale objektívne je to za tie tri, pekne natočené, dobrý nápad.. ()

JimDeNiro

Jaj, toto bylo mdlé a nijaké, fuj. Nikdy více. Napětí jen sem tam, vraždy nebyly pomalu vidět, absence krve, i když o ni ani tak nejde.. Holt přístupnost je svině... Jedna hvězda za nápad!! Škoda, že trailer nalákal... 10% ()

Majzlík

Ježiš, já na to šel málem do kina! Ufff - to bylo těsný. Originalita: 0, Napětí: 0, Lekačka: 1, Herci: 1 - no prostě víc jak 2* z toho nevymáčknu a to jsem hororožrout. Myslim si, že taková ultimátní čičina jako je Olivka, by si zasloužila min. o 20% míň dementní scénář. ()

TSZ

Neoriginální, zcela v intencích současné módní vlny laciných horrorů pro puberťáky. Hodinu po skončení si už většina diváků nevybaví zhola nic, možná jen sexy hlavní hrdinku a nejvíc jsem se bohužel vyděsil na konci, ze kterého koukala hrozba dalšího dílu. Díky za rozumnou stopáž. ()

joelly01

Spis ne, nez jo. Docela nudne, dost malo strasidelne a tak trochu pitome. Me to nejak neurazilo, ale Klenot z toho byl jakysi nepricetny. Jeste dva dny potom vztekle mrcel, coze jsem to vlastne vybrala za blbost. Priste vybira sam. To zas bude. Naky Willis. Asi. ()

Bube1

Velké zklamání... Většinou na zdejší hodnocení nedám, a tak jsem si Lazarus Effect pustil s chutí. No ta mě celkem rychle přešla. Všichni už podle trailerů věděli, o co tady půjde, takže jsem nedočkavě očekával ''posednutí'' hlavní hrdinky. Ani by nevadilo, že se démon dostaví poměrně pozdě, a to před tím je nezáživná vata, ale ona je to nuda i pak! Asi na tom má zásluhu rating PG 13 nebo prostě jen lajdáctví tvůrců, ale nekoná se žádné překvapení, žádná nápaditá smrt a vlastně ani žádná atmosféra. Možná trochu přísná 1 hvězda, nicméně takhle promarněný potenciál se prostě musí potrestat. ()

darthhokro

Horror, to jako vážně? Celou dobu jsem se nemohl zbavit dojmu že jsem tohle všechno už někde viděl. Prostě další recyklát, bez nápadu a děje. Jedna hvězda ze soucitu za Divokou Olču. ()

Shanen29

Je to pro mě zklamání,horúrek moc netáhne,sice zde jsou nějaké dobré chvilky,ale čekat na to málo co se objeví a potom doufat že to možná bude lepší,........ ()

Miagy

Vcelku pozertateľný a miestami aj dostatočne strašidelný horor, z netradičného prostredia. V podstate išlo aj celkom o originálne dielo, ktoré však bolo dostatočne predvídateľné. Záver neuspokojivý, príliš otvorený ale dalo sa na to pozerať dokonca miestami bolo nutné privrieť oči :). ()

himor

Ale hej atmosféra bola fajn a občas ma aj trhlo, nedá sa povedať, že je to film pri ktorom by som sa bavil, skôr bál. Takže efekt hororu sa celkom splnil. Obstojné. 60% ()