Slídil

• USA Nightcrawler (více)

Sociopat Lou Bloom (Jake Gyllenhaal) je reportér na volné noze, který natáčí videa trestných činů v jejich syrovosti pro zpravodajskou stanici v Los Angeles. Lou stírá hranice mezi účastníkem a pozorovatelem, aby se stal hvězdou svého vlastního příběhu. Jak daleko je ochoten zajít ...? (Hollywood Classic Entertainment (H.C.E.))

Stíba

Neříká se nadarmo, že nic nepotěší víc než cizí neštěstí a tohle je toho zářný důkaz, který Jake svým skvělým výkonem v podání absolutně chladného "reportéra" cizích neštěstí a závěrným úsekem dotahuje k zdaleka né absurdnímu finále. Závěrečná věta "Když vidíte mě, prožíváte nejhorší den svého života." to vystihuje naprosto perfektně. ()

darkreider

Trocha sociopatie zjavne nemusí byť pre business prekážkou. Začiatok je fajnový, film ma vtiahol a charakter Loua som pochopil veľmi rýchlo. Potom už mi bolo jasné akým smerom sa pôjde a mal som recht. Chýba mi tu poriadne vyvrcholenie, nejaký twist, ktorý by film zlomil a ukončil. Priznám sa, že som bol prekvapený, keď náhle prišli titulky, ako keby malo prísť seriálové pokračovanie. ()

TheMraca

Cílevědomý psychopat, který si jde za svým cílem bez ohledu na okolí. Film by měl být povinností pro reportéry z bulvárů typu TV NOVA, kteří chrlí jednu sračku za druhou a z touhy po senzaci jdou přes mrtvoly, no ale jim to stejně nepomůže... Spíš by si to měli pustit ti co ty jejich reportáže sledují a přeneseně tak platí jejich mzdy. Za mě 80%. ()

bararich8

Dobrej magor, ale skvěle zahráno. Není to zrovna nic veselého, ale tak to má být. Zvláštní filmek, nedokážu to lépe popsat, musíte vidět, 4*. ()

Torgal

Fascinujúca ukážka (nielen) bulvárneho hyenizmu, ktorý je pre ratingy schopný všetkého a tiež zvrátenosti spoločnosti, ktorá sa na tie krvavé zábery nevie vynadívať. Gyllenhaalov sociopat dokonalý, Gilroy má pevnú režisérsku ruku a scenár sa tiež podarilo udržať v medziach uveriteľnosti. Jediný podstatný problém som tak mal len s políciou, ktorá mala Bloomovi zavárať omnoho viac a jej laxný prístup už tak realisticky nepôsobil. 8/10 ()

ortoncz

Chlapec potřeboval penize a tak se stal hajzlem. Jake to zahral opravdu dobre. U nekterych scen se clovek pozastavi a zacne resit otazku jestli uz to neni za hranici moralky. Ale jak vime dnesni doba to vylozene zada. A tak se to deje. 75% ()

Plechpetr

Né že bych nějakým způsobem fandil reportérům, co vlezou i tam, kam by mě v životě (a ve smrti) nikdo nedostal. Ale Jake byl pro mě absolutní nezáporák. Tak do poloviny filmu. Pak jsem pochopil, že je to vlastně kariérou vyrovnaný floutek. Film byl super a musím říct že bych na něj býval rád šel do kina, a žral u toho tak tunu popcoornu. Tak třeba příště. ()

Whitebeard

Ten Gyllenhall je skvělej. Líp zahranýho slizáka a magora jsem dlouho neviděl. Hereckej výkon je v pořádku, ale hraje až takovýho magora, že je to občas už hodně přitažený za vlasy. Takže do poloviny filmu je všechno v pořádku a pak už spíš člověk kroutí hlavou. 3* ()

Drom

Milá babičko. Pan doktor psycholok mi dal tendle papír s voskofkou a říkal, abych ťy napsal. Že prej aspoň ten pošahanej zmetek bude myslet na njeco jinýho, když nemá starý. Иevím, co to znamená, tady je fšechno starý. Ale radši ťy píšu, jak se mám, aby se na mje nezlobili. Včera jsme bili s Pepýkem f parku. Jardu. Tam ťy bylo krve! Ale neboj, fšechno jsem to natočil na tu malou šmírovací kameru, co mi dal Ježíšek k vánocům. Taky jsem se pomsťyl Vénovi za to, že se vytahoval, že má dvje lízátka. Teď už má jen jedno. Paní doktorka přes bebíčka říkala, že i kdyš mu ho vyndají tak to lýzátko nevyndají. A taky Pepýkovi už nevjeřím ani slovo. Lhal mi dneska, že tatínek je f pekle. Prej je tuhej, protože píchl gumu a vyletjel ze silnice, když za jízdy ztvrdul a nasazoval si gumu aby píchal maminku. Ale já ho vidjel píchat jenom jednou f životje. Strejdu Vaška do břicha. Fšechno nám doma ušpinil od krve a pak odpočíval f pokoji. V maminčinje velký truhle, co jí má schovanou ve sklepje. Tak vidíš, jakej je Pepýk sedmilhář. Иjeco mi ale říká, že bude mít nehodu. Zlámu mu obje ručičky. Иa budíku, on zaspí a paní vichovatelka ho přerazí. Иeboj, fšechno to natočím. Stejnje jako jsem natočil maminku a tatínka, když jsme f létje cestou ke strejdovi udjelali s autem bum zatímco jsem spal. Já se pak probudil, ale oni jen leželi a nic neříkali. Яaději už budu končit, je čas na večeři. Dneska bude zelená, tu mám rád. Cítím se po tjech injekcích vesele. Ale jindy mi je smutno a potřeboval bych rozveselit. Иechtjela bys zajít? Paní vichovatelka říkala, že Jarda s Vénou prej určitje zajdou. Pozdravuj djedu a řekni mu, že mi chybí jeho klacek. Vždycky jsem si s ním rád hrál. Ale paní vichovatelka mi ho vzala, protože jsem Jeníkovi nakřápl vajíčko. Pravý. Fšechno je na tý kazetě f obálce. Tak ahoj. ()

tranquill

"Co když můj problém není, že nechápu ty lidi, ale že je nemám rád..." Jake je neskutečně slizský a chová se jak hyena. Z tohoto honu za senzacemi by se člověku chtělo zvracet... ()

Dimo

Dobrej hajzlík. OK, taky moc nemusím lidi, ale tady pan Lou, který je živ nikoliv z nenávisti, ale lhostejnosti k lidem. A to je jinej level. Zajímavý tempo, pekelně zajímavý proslovy psychopatickýho asociála, který dělá díru do světa v kategorii, která živí diváctvo "mám sice na hovno život, ale podívej, tydlencti ho maj na hovno mnohem víc." ()

aR3Zz

Wow! Nečekaný a velmi silný filmový zážitek! Syrový i surový, nekompromisní! One man show! Jake Gyllenhaal úspěšně táhne celý film, buduje atmosféru a graduje tempo. Výkon hoden oscara. Ale ani hudba či režie nezůstává pozadu (např. akční scény jsou natočeny precizně) a film tak působí velmi komplexně. Opravdová kvalita. Jestli mi tento pocit zůstane i za týden, zvednu na 5 hvězdiček. Zatím "jen" 85%. Update - došlo k vystřízlivění, nadšení trochu opadlo, ale 85% z klidným svědomím ponechávám. ()

Razzor_82

Výtečný Gilroyův pohled na nechutnou žurnalistickou žumpu. Nastavené zrcadlo upadající společnosti, která s oblibou sleduje tragické reportáže. Jake Gyllenhaal jako rostoucí paparazzi ukazuje těžký úpadek až  na morální dno. Věrohodně mrazivé vykreslení sociopatického kameramana Louise Blooma. Tenhle zlověstný snímek je honem za nehodami a lidským neštěstím. Rostoucí napětí vrcholí skvělou noční honičkou ulicemi L.A. Velmi chytře natočený film se znepokojující úvahou. 8/10 ()

Kalimero13

Udělat Dextera postavou, se kterou sympatizujete, není zase tak těžké, když se nad tím zamyslíte. Že jsem ale celou dobu fandil tomuto slizkýmu sociopatovi, to nepochopím. Klobou dolů tvůrcům a doufám, že to více vypovídá o jejich umu, než mé osobnosti ;-) ()

tomik99

Roky a roky mi proklouzával tento film mezi prsty, přestože mi je novinářské prostředí velice blízké. Jedna z dalších rolí Jakea Gylenhaala, kdy byl herec schopen obětovat svůj vzhled a kukuč jen pro potřeby filmu. I když to na něm velice obdivuji, někdy mi přijde jeho „oběť“ trochu zbytečná a neúčelová. Gylenhaal je přesto sázkou na jistotu a novináře na volné nouze s velkými ambicemi ztvárnil takřka dokonale. Jeho pouť a cesta vzhůru novinářskou elitou byla působivá a uvěřitelná. Oceňoval jsem na filmu tu typickou novinářskou „nenažranost“, kdy mnozí jsou schopni jít až na samotnou hranu (ne)normálnosti jen kvůli slávě a pár dolarům navíc. Film si vzal inspiraci ze současných novinářů, kteří sem tam takto dokážou jednat. A právě proto je tento film tak důležitý – toto se v menší míře skutečně děje i v našich životech. ()

Vlkodlak s Goslingem našel režiséra

Vlkodlak s Goslingem našel režiséra

09.07.2020

Reboot hororového Vlkodlaka v originále The Wolfman našel režiséra. Chystaný snímek od producenta Jasona Bluma nakonec natočí Leigh Whannell, jehož poslední filmy Upgrade a především Neviditelný… (více)

Spider-Man vs. Jake Gyllenhaal?

Spider-Man vs. Jake Gyllenhaal?

22.05.2018

Gyllenhaal si zahraje Bernsteina