Show!

• angličtina Show! (festivalový název)
TV spot

Show! je mimořádně vydařeným absolventským filmem, který vznikl na pražské FAMU v tvůrčí dílně Martina Marečka. Bohdan Bláhovec, jeden z nejvýraznějších talentů českého dokumentu, jehož předcházející filmy natočené během studií vyvolaly značný ohlas, déle než rok sledoval cestu 5Angels za slávou, na první stránky bulváru. Výsledkem je autentický, v mnohém překvapivý až šokující pohled do života teenagerské kapely, která je de facto promyšlenou strategií, realizací byznys-plánu otce jednoho z andílků. Jeho cílem je vytvořit skvělý komerční produkt a ovládnout trh s dětskou populární hudbou. O čem sní samy dívky? „Náš největší sen je vyprodat Madison Square Garden," říká bezelstně jedna z nich. Co všechno jsou pro to ochotny udělat? A do jaké míry jsou rodiče schopní pro naplnění svých vlastních neuskutečněných ambicí obětovat šťastné a spokojené dětství svých potomků? (AČFK)

wafc

Dyt vono se to neudělá samo, tyvole. Musíš jít tomu štěstíčku trochu naproti. Milane? Seš tam? To bys blil, Milane. ()

hanagi

Nestačila jsem žasnout! Nad arogancí pana manažera, nad tím, že vůbec nikomu nevadí pokřivené hodnoty, které do děvčat perou horem spodem, nad tím, že se našla pouze jedna matka, která pochybovala o "úspěchu" své dcery... ()

philip.j.fry

Regulérní hnus, kurva, kde to jsme?Jak už napsal kolega Lachtan,na celém filmu mě nezaráželo to,že trochu pedo Michal David a tatík jedné z účastnic skupiny si dělá z holčin dojné krávy, ani že jsou to rychlokvašky ale totální zkurvení vztahu otec dcera. Vážně mi je trochu na blití, i když mám trochu pocit,že kdyby s tím chtěla cerka seknout,už by to udělala. Nevím sice, jak to tam doopravdy mezi nima je, ale sedm let ve věku dospívání se pohybovat v tvrdém šoubyznysu,to chce dávku nečeho, co neumím definovat. Ale když to holky chcou, proč ne, jejich volba. Pokud ovšem tata a Míša Davidů netlačí. ()

ghatos

Dětské porno bez nahoty. Nejde o to moralizovat, tohle je o vkusu. Málokdo si dělá iluze, jenže když člověk vidí "manažéra" v plné polní a nad ním všemocného guru Michala Davida....nelze nezvracet (přitom já mám rád jeho vekslácky pop z osmdesátek). Některé obrazy jsou zcela vypovídající a nemusí se u nich nic interpretovat, což je základ pro vynikající dokument. 80%. ()

Autogram

Ako sa vyrábajú detské hviezdy, to pán otec-manažér presne vie, jeho sen sa napĺňa. Čiastočne to môže byť aj sen jeho hviezdnej dcéry a ostatných dievčat, menej už ich rodičov, ako sa v priebehu a hlavne v závere dozvieme. Všetko samý biznis a reklama, bez ktorej sa nezaobíde ani mikulášsky večierok pre najmenších. Spočiatku som netušil, kam dokument nesúvislými a dlhými zábermi smeruje, či to má byť o hudbe, problémoch detských celebrít až v polovici jasne vyplynulo, že ide o prístup k riadeniu a smerovaniu takejto umelej skupiny. Profesionalita nechýba, muzikálový cieľ je úspešne dosiahnutý, aj Michal David je spokojný, len niečo zhnité z dokumentu nejasne vytŕča. –––– I prodal jsem je už třikrát. Na soukromý oslavy. Moc to nedělám. ()

mohamedsfinger

Docela silná deprese... ale dokument, který otvírá hodně zajímavé etické otázky. A nenechává je úplně bez odpovědí, jak by se na první pohled mohlo zdát. ()

klukluka

Líbilo se mi to moc. Nejprve jsem tomu dal jen čtyři, ale nakonec jsem ještě jednu přidal. Za co bych ji taky ubíral? Bylo to strhující. Dostal jsem přesně to, co jsem od toho čekal, resp. co bych od toho chtěl dostat. A co si o tom myslím? Že jsem rád, že mám 2 kluky. Na místě těch holčiček by podle mě chtělo být 99 holek ze sta. Jestli jim Mertl dává šestku měsíčně, když náklady rodičů dělají jen v penězích 5 a půl, tak je ještě "slušnej". Protože ty holky by ty rodiče byly schopný donutit, aby to ještě dotovali. Vlastně to byla jen sonda do relativně atraktivního prostředí. Žádné vítěze a poražené bych tady nehledal. Mohl bych třeba litovat posluchačky těch sraček, ale většina z nich z toho vyroste, stejně jako jsem z Davida vyrostl já. Že mají určitý pochybnosti a starosti rodiče těch zpěvaček? Tak jim měli zakázat ten konkurz. Že na holkách někdo parazituje? Taky by jim mohly dělat horší věci... Prostě to bylo jen dobře udělaný, nic zásadního se neděje, hodka dobré zábavy, toť vše. ()

blueskin

na tenhle dokument jsem se dlouho těšil, bohužel ho ale považuju za jednu velkou nevyužitou šanci. místo fly-on-the-wall přístupu by snímku lépe sedl více invazivní, klusákovský styl. to nejzajímavější se tu děje jaksi mimochodem, jako když si pan mertl ve společné scéně s dcerou nikolou odskočí a divák má konečně šanci nahlédnout do uvažování pětiny 5angels. to mě osobně zajímá víc, než podnikatelský duch pana mertla, kterému je věnován zbytečně velký prostor. ()

Tom:)

Perfektní. Jediná věc tomu chyběla - několik trochu komornějších záběrů, kde by holky mohly povídat sami. ()

Ixbalanke

Měla jsem možnost zúčastnit se pro projekci (Jeden svět, Brno, HaDivadlo) i debaty s režisérem a tím dojem z filmu ještě stoupl. Bohdan Bláhovec je opravdu člověk, který ví co dělá, dokáže si to obhájit a hlavně se mu povedlo dělat si inteligentní srandu z mainstreamové pop-kultury, aniž by vyzněl jako intelektuálský žvanil:) Díky za ten zážitek! ()

Martin_W

Tak slizkého člověka jsem už dlouho nikde neviděl, to by se snad ani zahrát tak dokonale nedalo. Je mi těch holek líto, ať už za to mají prachy jekékoliv. ()

NJD

Z hlavního manažera Michala Mertla je mi vskutku na blití. Na ukázku uvádím jeho TOP 3 debilní výlevy: 1) „Zpěvačka potřebuje bejt krásná s dokonalou postavou.“ 2) „Líčení pouze lesklé rty a řasy lehce. Takhle to chodí na hotelích.“ 3) [monolog jeho dcery] … „počkej, přestaň mluvit, tady máš blbě vlas.“ Ale Davidovy Decibely lásky live pro plnej sál dvanáctiletých holčiček taky stojej za to. No…chudinky holky, snad rodiče většiny z nich dostanou rozum stejně jako v případě těch, který z toho svoji dceru na konci stáhli. ()

RomeroIsGod

Ten uslintanej "manažer" je krásnou ukázkou degradace kvality ve všech odvětvích lidský činnosti. Neschopnej hňup, kterej si léčí vlastní komplexy a chce vydělat vatu. Neumětelství, podlejzání, prodávání vlastní dcery a sláma v botách v přímým přenosu. Naleštěný hovno, prodávající Olmáčky (nebo jak se ten jogurt jmenuje) nebohejm dětem, který přišli na mikulášskou besídku. Vyplachování mozků a komerční produkt Fájf enžls dost smrdí. Nesmím zapomenout na grandiózní finále se světskym kolotočářem Míšou Davidem, kterej jim napsal krásnej muzikál. ()

Gore

Zase bych z toho Bláhovce nedělal tak výrazný talent, neboť na dokumentu lze vidět, že si vybral dobré téma, které mu šlo samo o sobě do ruky a sami aktéři a události se sami zrežírovali do výsledného produktu, ve kterém dost žhavých témat nebo konfrontací chybělo, a zde by měl právě režisér zasáhnout a někam produkt posunout, a to je vidět, že Bláhovec nezvládnul. Kdyby si vybral méně poutavé téma, nad dvě hvězdy by to nebylo. Je sporné, kdo je hlavní hvězdou dokumentu, zda holky, které jsou již od mala semlety showbusinessem nebo diktátorský fotříček hrající si na manažéra, ale ve skutečnosti si chce na holkách nahrabat a namastit si své ego. ()

arcticsky

Z tohoto bizáru mám takový nepříjemný dojem...ne z technické stránky filmu - tam je to v pořádku. Ale koukat na ty showbizové poměry, osoby, nemocného "manažera" a poslouchat tu špatnou hudbu, která celý dokument provází je pro normálně myslícího člověka na hraně snesitelnosti. ()

hakon

Bláhovec se dostal někam, kam pan Mertl dovolil a možná ani netušil jak to dopadne. Kvalitně odvedená práce filmařů, kteří prozkoumali hloubku dětského showbusinessu a ukázali nám ji z druhé strany. Teď která je ta správná. ()

Cena Pavla Kouteckého zná svého vítěze

Cena Pavla Kouteckého zná svého vítěze

15.06.2014

Cenu Pavla Kouteckého za nejlepší dokument získala režisérka Bára Kopecká za film DK o kontroverzním a uznávaném architektovi Davidu Kopeckém. Film je podle poroty hluboce autorskou výpovědí… (více)

Nej filmy roku 2013 dle ČSFD.cz

Nej filmy roku 2013 dle ČSFD.cz